Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ellerin Kırılsın!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Konak Meydanı'nda kuş yemi satarak geçimini sağlayan engelli çift, 3 tekerlekli motosikletleri çalındığı için evlerinde hapis hayatı yaşıyor

METİN BURMALI (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Gültepe semtinde oturan ve küçük yaşlarda geçirdikleri çocuk felci nedeni ile yaşamlarının geri kalanını yürüme engelli olarak sürdüren Mehmet (39) ile Arife Ulus (39) çiftinin hayatı 3 tekerlekli motosikletleri çalınınca adeta kabusa döndü. Ekmek tekneleri olan 3 tekerlekli engelli motosikletleri çalındıktan sonra evden dışarı çıkamadıklarını söyleyen Ulus çifti, "Hırsız yakalandı ama motorumuz bulunamadı. O bizim adeta bacaklarımızdı. Yürüyemediğimiz için o motor olmadan evden dışarı da çıkamıyoruz. Haftalardır evde hapis hayatı yaşıyoruz" diyerek mağduriyetlerini dile getirdi.

BÜYÜK BİR DARBE
    Birçoğumuzun tarihi Konak Saat Kulesi'nin yanından geçerken gördüğü ancak çoğu zaman hiç dikkat bile etmediği kuş yemi satıcılarından biri olan 2 çocuk babası Mehmet ve eşi Arife Ulus'un, başına gelen hırsızlık olayı yürek burktu. Bundan yaklaşık 2.5 hafta önce Mehmet Ulus'un her zaman kapısının önüne bıraktığı 3 tekerlekli engelli motosikleti, evlerinin önünden çalındı. Ailesinin geçimini Tarihi Konak Saat Kulesi'nde kuş yemi ve su satarak sağlamaya çalışan Mehmet Ulus'a bir darbe de hırsızlar tarafından vurulmuş oldu.

"ZORDA KALDIK"
    Ulus çifti polise başvurarak vicdansızlardan şikayetçi olurken, Ö.A. (18) hırsızlık zanlısı olarak yakalandı. Ancak Arslan'ın gösterdiği yerlerde motosiklet bulunamadı. Ulus çifti ise ayaklarını yerden kesen motosikletin halen bulunmamasından dolayı zor durumda olduklarını söyledi. Küçük yaşlarda çocuk felci geçiren 13 yıllık eşi Arife Ulus'un da kendi gibi yürüme engelli olduğunu ifade eden Mehmet Ulus, önceleri 3 tekerlekli motosikletleri ile kuş yemi ve su satışı yaparak geçimlerini sağladıklarını, hatta gezmek için ailece o motosiklet ile zaman zaman dışarı çıkıp hava alabildiklerini anlattı. Hırsızlık olayından sonra evden dışarı çıkamaz hale geldiklerinin altını çizen Mehmet Ulus, yetkililerden yardım istediklerini söyledi.

"YARDIM EDİN"
    Bu zamana kadar hiç kimseden en ufak bir maddi destek almadıklarını ancak son olayla birlikte iyice mağdur olduklarını sözlerine ekleyen Ulus çifti, hayırsever vatandaşlardan yardım beklediklerini belirttiler. "Bu araç sayesinde engellerimizi aşıyorduk ancak vicdansızlar önümüze yine engel koydu" diyen Mehmet ile ev hanımı olan eşi Arife Ulus, iki haftadır evde hapis hayatı yaşadıklarını ve en yakın zamanda ayaklarını yerden kesecek 3 tekerlekli bir motosikletin sahibi olmayı hayal ettiklerini ifade ettiler.

"Ruhsatsız motosikleti kullanamıyoruz"
    Çalınan bu motosikletlerinden önce 4 bin lira banka kredisi çekerek yine 3 tekerlekli bir motosiklet aldıklarını anlatan Mehmet Ulus, "Ancak plaka ve ruhsat işlemleri yaptırmak istediğimizde aracın uygunluk belgesi bulunmadığı için polis motosikletimizi aldı. Bu motosikleti geçtiğimiz günlerde geri aldık, ancak ruhsat ve belgeleri olmadığı için o motosikleti kullanamıyoruz. Çalınan motosikletimizin böyle bir sorunu yoktu. Belgeleri tamdı" dedi.

kaynak:http://www.yeniasir.com.tr/UcuncuSay...lerin-kirilsin
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadir_6660 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 mc
    cuma cuma bela okumak istemiyorum sadece Allah ıslah etsin ... yazık onların insanlıklarına yazıkk
    emniyetinde bi yardımcı olması lazım buna ama inşallah farkederler

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ya Nasıl Pis Bir Toplum Olduk Böyle Ya Ben Artık Türkiyede Yaşamak İstemiyorum Aynı Şartlarda Avrupamı Türkiyemi Avrupa Derim Bu Ne ya Böyle :Sokakada Yürümeye Korkar Olduk
    Yaşlı Teyzelerimizin Emekli Maaşı İçin Öldürüldüğü
    Küçük Çocukların organların alınması için öldürüldüğü
    Taksizilerimizin Öldürülüp Arabalrının Çalınması
    Engelli Arkadaşımızın Ayağı Tabir edebileceğimiz Motosikleti
    Bir Birene Düşman Olmuş Zihniyetler
    Daha Sayacak Çokkk Şey Var bu Ülkede.........
    ramizan83 bunu beğendi.
    Sado

biglebowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devletin yardim kriterlerine uymazsa yardim etmeyebilirler. valilige gerekli basvuruda bulunup devlet yardimi almalari icin ne yapmalari gerektigini ogrenmek lazim. bir yakinlari, yoksa herhangi bir vatandas onlar icin gidip gerekli basvuruyu yapabilir. bir takip etmek lazim tabi. yardim eli uzanana kadar ne yer ne icerler. hicbir yardim yapilmazsa Admin bir kampanya baslatsin, versinler bir hesap numarasi, yatirsin herkes gonlunden ne koparsa. alinsin bir uc tekerli motosiklet ya da ikinci el iki tekerli bir motosiklet uc tekere donusturulsun. mesela 5000 kisinin katilimiyla kisibasi 2 liradan 10.000 lira toplanabilir. o kadar aktif katilimci yok derseniz herkes gonlunden kopani verir, o da bir katki olur... izmirde konunun takipcisi olunur ve buradan bilgi verilirse herkes elinden geldigince yardimci olmaya calisir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Nasıl Pis Bir Toplum Olduk Böyle Ya Ben Artık Türkiyede Yaşamak İstemiyorum Aynı Şartlarda Avrupamı Türkiyemi Avrupa Derim Bu Ne ya Böyle :Sokakada Yürümeye Korkar Olduk
    .
    Eren kardeş
    zaten Türkiyede yaşamıyorsunki,değişti o
    TÜRK'ü ye hatta, bitir oldu )

---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

Alıntı biglebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin yardim kriterlerine uymazsa yardim etmeyebilirler. valilige gerekli basvuruda bulunup devlet yardimi almalari icin ne yapmalari gerektigini ogrenmek lazim. bir yakinlari, yoksa herhangi bir vatandas onlar icin gidip gerekli basvuruyu yapabilir. bir takip etmek lazim tabi. yardim eli uzanana kadar ne yer ne icerler. hicbir yardim yapilmazsa Admin bir kampanya baslatsin, versinler bir hesap numarasi, yatirsin herkes gonlunden ne koparsa. alinsin bir uc tekerli motosiklet ya da ikinci el iki tekerli bir motosiklet uc tekere donusturulsun. mesela 5000 kisinin katilimiyla kisibasi 2 liradan 10.000 lira toplanabilir. o kadar aktif katilimci yok derseniz herkes gonlunden kopani verir, o da bir katki olur... izmirde konunun takipcisi olunur ve buradan bilgi verilirse herkes elinden geldigince yardimci olmaya calisir...
    Ağzımdan aldın konuyu
    haydi adminim
    benden buraya mebla yazmayayım üç haneli lira
    biz bu parayı kat kat toplarız.

toplanan paralar keriz fenerine dönmesin ama haaa yerine ulaşsın
    zira bunlarda fener parası gibi yardım parasıdır vabali ağırdır
    Blackeagletr ve Raphae1 bunu beğendiler.

Bu forumda bile toplayabiliriz arkadaşlar bunu.Ben de öğrenciyim.Ben de yardım yaparım.Ne tür bir insan(insan mı bilmem) engelli bir vatandaşımızın aracını çalar ki...Tahminen bu 3 tekerlekli bir mobylette türü motosiklettir.Hep beraber bir şeyler yapabiliriz aslında.
    ZIPPIRMAN ve alperarıcan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Bu topic patlamaz

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Bunu yapanları Allaha havale ediyorum. Allah bildiği gibi yapsın.
    Bencede kendi aramızda yardım toplayabiliriz. Hatta toplayalım.
    Herkes bir paket sigara parası bile verse yeter.

Bu iş için site yönetiminden organizasyon talep ediyorum.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    önce izmirin gültepe semtine yakın bir arkadaşın şahıslara ulaşıp su soruları cevaplandırması lazım:

motosikleti mi alınacak? mevcut motosiklete uygunluk belgesi mi
    şahısların sosyal güvencesi var mı?
    yoksa:
    2022 için başvuru yapmışlar mı?
    sosyal yardımlaşma vakfından yardım alıyorlar mı?
    yine sosyal yardımlaşma vakfınca sağlanan sakat arabaları var, buna müracaat etmişler mi?
    alperarıcan bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ayıptır,günahtır arkadaş,ne istersiniz, bu insanların ekmek teknelerini ellerinden alırsınız,böyle şerefsizlik,alçaklık olmaz ki...
    Konunun takipçisi olmak lazım,gerekirse denildiği gibi motosiklet için kampanya başlatılabilir..
    Koskoca MT'de herkes bir paket sigara parası ayırsa,bu insanları mutlu etmeye yeter de artar bile...

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    İzmir MT'den varmı ulayabileceğimiz birileri?
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir bir organizasyon yaparsa elimden gelen maddi desteği veririm!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet maddi destek yapabiliriz izmirlililer hadi bakalım konuyu araştırabilecek varmı

Motosikleti
    Ninja 250R-2010
    Evet maddi destek anlamında elimizden geleni yapabiliriz. sadece organizasyon yapacak arkadaslar lazım

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Allah larından bulsunlar şerefsizler...ne istersiniz engellinin aracından...

izmir MT deki arkadaşlarımız bi araştırsın konuyu,üzerimize düşen neyse elimizden geldiğince yaparız...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın gazeteyi arayıp bu ailenin yerini yurdunu öğrenmeyi planlıyorum daha sonra müsait olduğum bi vakit yapabileceğim birşey varmı diye uğramayı düşünüyorum. En azından izmir mt olarak herkes gönlünden koptuğu kadar yardımcı olsa yinede işlerini görecek bi motosiklet veya daha fazla ihtiyaç duydukları birşeyi karşılayabiliriz.

İzmir mt den çok tanıdığım yok grubun içersinde daha aktif olan birinin bu konuya bi göz atması daha iyi olur.

Allah yardımcıları olsun türkiyede engelli olmak cidden çok zor
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sa arkadaşlar habari okudum lafı uzatmaya gerek yok busitenin farkını görelim buişi organize etsinler şeffaf birşekilde ben iflas etmiş biriyim şuan borç ödüyorum ama bu kardeşlere yemem içmem yardım ederim gücüm nispetinde adminlerden mesej bekliyorum . rabbim yar ve yardımcıları olsun..
    alperarıcan ve immortalboss bunu beğendiler.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    hay lanet olsun ya :(

düşe düşe o kadar mı düştüler o kadar mı insanlıktan nasiplerini almamışlar ya :(

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topic patlamaz
    Patlar, patlar... Umudunu yitirme sen abi.
    Gerekirse izmir'i bile ararim yarin.
    İhtiyaclari belirlesin, hep beraber adabiyla yardimci oluruz insallah.
    samet10 ve ZIPPIRMAN bunu beğendiler.

klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Yardım konusu gündeme gelirse bende katılmak isterim.
    alperarıcan ve samet10 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler