Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

uzun zamandir motor kullanicisiyim ve tecrubelerinizle oneride bulunabilir misiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Merhaba arkadaslar ben mesut kisaca kullandigim motordan bahsedip onerilerinizi bekleyecegim
    arkadaslar ilk once bisikletle olan iki tekerlek macerm hidro52mobiletle sinif atladi(2yil kullandim) daha sonra vitesli motora gectim biraz amcamin mz le biraz vites gecislerini ogrendikten sonra 100*luk kanuni bs modelini(2008*de aldim) hala kullanmaktayim yaza da.yeni motor almayi dusunuyorum butcem 4000-4500tl arasi forumlardaki karsilastirmalari okuyorum. Ve kafamda cbf var peki ya siz ne dersiniz
    Mumkunse sifir almak ve uzun sure binmek istiyorum ki ikinci elden bi tokat yedim
    sin olark kullanim genellikle sehir ici ama kesinlikle sehir disi kacamaklarda soz konusu
    gorus ve onerilerinizi bekliyorum tesekkurler:-):-):-):-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    cbf 150 al kafan rahat etsin
    harun27 bunu beğendi.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı FIRTINA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 al kafan rahat etsin
    Motosikletin anasını da, Babasını da kullanan bir kişi olarak yukarıdakı cevabı onaylıyorum.
    Aynı zamanda ben de ikinci hizmet motoru olarak cbf 150 kullanıyorum. İş makınama ait yıkama sistemi ile 250ps. basınçlı su ile yıkıyorum. Marşa bastımı "hadı ağam nereye istersen götüreyim seni" diyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    formu takip ediyosan cbf nin kronık sorunlarını biliyosun demektir. Anlatmama gerek varmı? Veya kendin bi araştır. En basit örneği dün yağmurda yolda kalan arkadaş.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    formu takip ediyosan cbf nin kronık sorunlarını biliyosun demektir. Anlatmama gerek varmı? Veya kendin bi araştır. En basit örneği dün yağmurda yolda kalan arkadaş.
    Yukarıdaki benim yazımı okursan, birazda motosiklet ve elektrik aksamları konusunda tecrüben varsa dün yağmurda yolda kalan arkadaşın motosikletindeki sorunu zaten hissedersin.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Burada da ortaya çıkacak olan muhabbetler belli kimi gelip cbf i övecek kimi de yerin dibine sokacak.Ben gittim aldım.Neymiş yağmurda yolda kalmış e kul yapımı bu hiçmi arıza çıkarmayacak ben daha adam akıllı kullanamadım hiç uzun yol yapmadım o yüzden yorum yapamıyacağım.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukarıdaki benim yazımı okursan, birazda motosiklet ve elektrik aksamları konusunda tecrüben varsa dün yağmurda yolda kalan arkadaşın motosikletindeki sorunu zaten hissedersin.
    Okudum tabiki arkadaşım. Okuduktan sonra yazıyorum.ben genelleme olarak yazdım.istisnalar kaideyi bozmaz.yeni modelerin çoğu problemli. Tekleme, arka kampanadan gelen ses. Yağmurda stop etme,yağ yakma bunlar aklıma gelenler.artı yönleride var tabi. Az yakıt, konfor, vibrasyon yok veya çok az. Kötü demiyorum ama malzeme kalitesizliği var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    cbf 150 sahibiyim ve derlerya Allahina kadar motor aynen öyle

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apache hiiç isme boşuna okadar para verme cbf i de ybr yi de tokatlıyor

Yada ybr de düşünebilirsin yakıt konusunda en cimrisi de o eline su dökecek commuter daha çıkmadı

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yada ybr de düşünebilirsin yakıt konusunda en cimrisi de o eline su dökecek commuter daha çıkmadı
    kulaktan dolma bilgi
    ybr benm 650 likten çok yakıyor arkadaş sıkıştırınca
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulaktan dolma bilgi
    hadi onunkı kulaktan dolma bilgi..seninkı nereden dolma bilgi acaba dostum..? ybr topiğinde her vitesi 10bin devirde değiştiren maximum kardesım var onunkı bile 3 litre yakmıyor..inanmıyorsan yarın bütün gün ybr ile şehiriçinde 250km yolum var buyur artçım ol yakıtı da gör sürüşümü de..bu arada boşver cbf yı hocam hondanın tarihi boyunca güzel ülkeme getirdiği en kalitesiz motoru..git bi ybr al iddia ediyorum ölene kadar sorunsuz olarak kullanırsın..torununa bile miras bırakırsın emin ol yahu ne yağ yakar ne tekler ne stop eder..lanet motor çok sağlam ve sorunsuz nokta!
    s.e.c ve maxi97 bunu beğendiler.

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    kulaktan dolma bilgi
    Ankara - Mersin 2 kişi. 546 km. Motorda yaklasık 180 kg yuk.
    2007 Mdl Ybr 32000 km de. Heryeri orjınal. Fulll+ Fullll dip gaz. Özellikle tekiri çıkarken. Sonra 125Km/h ile inerken. Ortalama 27 Km/ lt. O 650 lıkten bizde alalım.
    Apaçhe diyen arkadaş a da, Ybr ile Apacheyi yanyana çalıştıralım. İkisininde çalıstırsın. Direksiyonları sola dayasın ve aynalarına baksın. Ybr ile sabit güneşi. Apache ile Güneşten Aya, aydan Apollo 14 e kadar gorursun.
    Titreşim yok dıyen arkadslar ya Ybr bınmemıs ya hayaları iptal...
    maxi97 bunu beğendi.
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet forumda arastirma yapiyorum benim dusuncem ve simdiye kadarki deneyimlerimde su ana kadar kanunimle hic yolda kalmadim bakimini duzenli yaptiktan sonra ve elindekinin kiymetini bildikten sonra yolda kalmak zor ornegin ben motorumun bakimini cogu zaman kendim yapiyorum su an 22bin km oldu ve hala tas gibi acemiligimi de bu motorda gecirdigimi sayarsak ve bi kanuni markasi icin hatri sayilir bi km yaniliyor muyum
    arca94 bunu beğendi.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    YBR veya CBF bence de en güzel seçim.. Bi kere ismi var sonuçta.
    YBR kullanmadım ama CBF ile stabilize yolda bayağı kullandım.. Titreşim olarak bi tek yolun titreşimi vardı..
    Benzin zaten kokluyor orası ayrı. Tek sıkıntı selesi biraz diğer commuterlere göre ufak belli bi süreden sora dötü dinlendirme isteği duyuyorsun (ya da benim dötümün canı tatlı olduğu için ben istemiş te olabilirim ) Sorunlara gelince ben hiç bi sorunla karşılaşmadım, tek sorun motoru soğukken gaz vermeyince kendini stop etmesi. Ya bi de artçının dötüde pek rahat değil ama.. Gözün kapalı alabileceğin bi motosiklet bence. Hatta altın elbiseli adam da anlatmış burada..
    http://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA

Pişman olmazsın..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tamam dedigin de dogru ben burdurda yasiyorum belki biliyorsunuz apachinin burada servisi yok yag buji degistirme sorun degil onlari bi motor kullanicisi olarak ben yapabiliyorum ama bi parca lazim olursa burada bulmak zor tamam disardan getirtilebilir buda zaman kaybi o yuzden servisi olan bi model daha mantikli
    ybr de mukemmel bi motor ve kendini kanitlamis olmasi beni cezbediyor kucuk hacimli bi motor alacagim kesin bu yuzden almisken iyisi olsun alabilecegimin iyisi ve ihtiyaclarima karsilik versin uzun omurlu bi motor olsun

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi onunkı kulaktan dolma bilgi..seninkı nereden dolma bilgi acaba dostum..? ybr topiğinde her vitesi 10bin devirde değiştiren maximum kardesım var onunkı bile 3 litre yakmıyor..inanmıyorsan yarın bütün gün ybr ile şehiriçinde 250km yolum var buyur artçım ol yakıtı da gör sürüşümü de..bu arada boşver cbf yı hocam hondanın tarihi boyunca güzel ülkeme getirdiği en kalitesiz motoru..git bi ybr al iddia ediyorum ölene kadar sorunsuz olarak kullanırsın..torununa bile miras bırakırsın emin ol yahu ne yağ yakar ne tekler ne stop eder..lanet motor çok sağlam ve sorunsuz nokta!
    1.Cbf kullandın mı? Kullandıysan kaç km ve kaç model cbf kullandın?
    2.Ybr kaç km re kullandın?
    3.En kalitesiz motor diyen sen olduğun için söylüyorum Ankara'da tanıştığım 58.000 km de cbf kullanıcısı olan ve bana cbf al pişman olmassın diye söyleyen bunu söyleyen adamında bu 2. cbf i desem bunlara ne dersin?
    4.Sitede cbf ini satıp pişman olan ve 2. cbf ini alan insanlara ne dersin?
    5.Çok güzel ve büyük cc motorlara sahip olan abilerimiz 2. motor olarak cbf kullanmasına ne dersin??

Ben kesinlikle ybr yi kesinlikle kötülemem benim merak ettiğim neden bu şekilde cbf e çamur atma hevesi olduğu anlamadımki yamaha ile işbirliği içinemi giriyor insanlar??

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bıktım arkadaş şu cbf ybr muhabbetinden ve susma hakkımı kullanarak sadece bir resim yüklüyorum hepsi nazarımda parasına göre güzel motorlar ama ben güzeli benim olursa severim bir kaç foto,

ukalalık için değil fikir vermesi açısından

wallaby bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Japon alda ne alaırsan kaç model olduğu fark etmez.

Japonların içinde bu ölmüş artık baksana kaç model ve kaç km'de dedikleri motorlar,günümüzde 2012 olarak üretilen çin malı diyicem(polemik olsun diye söylemiyorum) onlardan 3 nesili daha gömerler...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam dedigin de dogru ben burdurda yasiyorum belki biliyorsunuz apachinin burada servisi yok yag buji degistirme sorun degil onlari bi motor kullanicisi olarak ben yapabiliyorum ama bi parca lazim olursa burada bulmak zor tamam disardan getirtilebilir buda zaman kaybi o yuzden servisi olan bi model daha mantikli
    ybr de mukemmel bi motor ve kendini kanitlamis olmasi beni cezbediyor kucuk hacimli bi motor alacagim kesin bu yuzden almisken iyisi olsun alabilecegimin iyisi ve ihtiyaclarima karsilik versin uzun omurlu bi motor olsun
    Valla hayırlısı olsun ne diyeyim servisin olmaması cidden çok bela bi durum...

Yahu şu ybr nin kuyruk kısmını az daha kalın ve uzun yapaydılar daha da yakışıklı olacaktı. önü çok kaslı güzel dururken arkası çiroz gibi cılız kalmış

Ybr nin yedek parçasının da hemen heryerde bulunduğunu duymuştum bu konuda da pek sıkıntı da yaşmazsınız diye düşünüyorum

---------- Post added at 07:09 ---------- Previous post was at 07:05 ----------

kulaktan dolma bilgi
    '' sıkıştırınca '' demişsiniz zaten. Hem piyasada hangi motoru kullanırsanız kullanın red line da hepsi anormal yakacak. Benim agility de öyle. İbreyi sonlayınca 125 lik gibi yakıyor..

Not: ybr kullanıcısı olup da 100km de 3 litre üstünde yakan duymadım görmedim bilmiyorum. Ayrıca aynı şekilde 100km de 3 litre civarı yakan 650 lik de duymadım görmedim bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Cbf kullandın mı? Kullandıysan kaç km ve kaç model cbf kullandın?
    2.Ybr kaç km re kullandın?
    3.En kalitesiz motor diyen sen olduğun için söylüyorum Ankara'da tanıştığım 58.000 km de cbf kullanıcısı olan ve bana cbf al pişman olmassın diye söyleyen bunu söyleyen adamında bu 2. cbf i desem bunlara ne dersin?
    4.Sitede cbf ini satıp pişman olan ve 2. cbf ini alan insanlara ne dersin?
    5.Çok güzel ve büyük cc motorlara sahip olan abilerimiz 2. motor olarak cbf kullanmasına ne dersin??

Ben kesinlikle ybr yi kesinlikle kötülemem benim merak ettiğim neden bu şekilde cbf e çamur atma hevesi olduğu anlamadımki yamaha ile işbirliği içinemi giriyor insanlar??
    eski ybr de kullandım yeni ybr de kullanıyorum..07,08 ve 11 cbf de kullandım..cbfi kötülüyorum..kendimce haklı sebeplerim var..bu arada 07.45te 212 avm nın önünde motorunu vurdurup çalıştırmaya uğrasan bi cbfci gördüm resmini çekip sana göstermek isterdım motoru da pırıl pırıldı ama sabah sabah adamın onurunu kırmak istemedım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)