Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

uzun zamandir motor kullanicisiyim ve tecrubelerinizle oneride bulunabilir misiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıktım arkadaş şu cbf ybr muhabbetinden ve susma hakkımı kullanarak sadece bir resim yüklüyorum hepsi nazarımda parasına göre güzel motorlar ama ben güzeli benim olursa severim bir kaç foto,

ukalalık için değil fikir vermesi açısından

http://img851.imageshack.us/img851/9605/img062z.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/7831/img022ry.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/6154/img026wi.jpg
    İrfan bey motor harika gorunuyor boyle bi motor bana yeter zaten eger mumkunse ybr nin de boyle aksesuarli bi fotografini bulursaniz birde ona bakip artik son kararimi vermek istiyorum cbf nin bana gore tek olumsuz yani ayak marsi dusundugum tek nokta bu
    tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Arkadaslar irfan beye yazmistim ama birde burdan soyleyeyim dedim ybr.nin aksesuarli fotograflari varsa paylasirsaniz cok sevinirim
    daha sonra da kararimi buyuk ihtimalle verecegim ne de olsa yaz geliyo gecikmemek lazim degil mi:-):-):-):-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ybr 125 city 2009 model var bende. geçen 282 kmde yedeğe düştü, 9 küsür litre benzin aldı. 100 kmde 3 litre.

bu arada vitesleri 10 bin devir üstünde değiştirirken arka fren kullanmadan sadece motor freniyle durmamla beraber gaz elciği kalkıştan itibaren sona dayalıdır. 10 metrede bile 3-5 km hızlanmanın derdini yapıyorum. doğu batı arası uzanan dağların arasındaki vadilerde yol alırken ( yazar burada yol çok rüzgarlı demek istiyor) 2 tane öküz kadar yan çanta, uzun ön cam ve arka bagaj da dahil halde bu tüketimi elde ediyorum.

bu arada 2 gün önce elazığ-malatya arasında 7bin devirde vites değiştirerek, yokuşlarda da 5. vites 70e düşene kadar (6000 devir) 4e atmadan, 4e attıktan sonra da yokuşta 8000e çıkmadan 5e atarak 75 km gittiğimde tam dolu depomun göstergesi 8/7ye inmişti. son 25 km ise hankendi yolunda 0 asfaltı görünce dayanamayarak gene son sürat gittiğimde ise 1/8 kadarını daha yedik.

ybrnin ideal hızı 80 kmdir. yamaha motosikletlerinin genel karakteristiği olan 7000 devir üstünde "çıldırma" olayı yüzde 100 işler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: ybr kullanıcısı olup da 100km de 3 litre üstünde yakan duymadım görmedim bilmiyorum. Ayrıca aynı şekilde 100km de 3 litre civarı yakan 650 lik de duymadım görmedim bilmiyorum.
    bmw gs 650 100 km de 3.2 litre yakar (forumdaki bütün kullanıcılara ayrı ayrı sorabilirsin)
    hyosung gv gt 650 serisi 3.5 ila 4.2 litre arası yakar (gv olanlar daha da az yakar)
    benim şimdiye kadar gördüğüm ve benimle birlikte motosiklet gezilerine gelen hiç bir ybr nin 3.5 litreden aşağı yaktığını görmedim
    bak arkadaşım görmedim diyorum duyma ile olmuyor bunlar göreceksin

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi onunkı kulaktan dolma bilgi..seninkı nereden dolma bilgi acaba dostum..? ybr topiğinde her vitesi 10bin devirde değiştiren maximum kardesım var onunkı bile 3 litre yakmıyor..inanmıyorsan yarın bütün gün ybr ile şehiriçinde 250km yolum var buyur artçım ol yakıtı da gör sürüşümü de..bu arada boşver cbf yı hocam hondanın tarihi boyunca güzel ülkeme getirdiği en kalitesiz motoru..git bi ybr al iddia ediyorum ölene kadar sorunsuz olarak kullanırsın..torununa bile miras bırakırsın emin ol yahu ne yağ yakar ne tekler ne stop eder..lanet motor çok sağlam ve sorunsuz nokta!
    öğretmensin değil mi?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beim şimdiye kadar gördüğüm ve benimle birlikte motosiklet gezilerine gelen hiç bir ybr nin 3.5 litreden aşağı yaktığını görmedim
    Gezilerde büyük motorları takip eden küçük motorlar hep daha fazla yakar.Devamlı 100 üzeri hızlarda seyreden ybr aynı hızlarda giden büyük motorlardan fazla yakar.Bu kompresyon ve güç ile alakalı gayet normal bir durumdur.Sabit 70 ile giderse 2,5 gibi değerleri görür.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)