Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc tecrübelileri bakar mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    Selamlar,
    arkadaşlar 50cc'lik motorlar için internette çok fazla "bilgi" dolaşıyor.. 50cc sahibi olmuş/olan arkadaşlar bana aslının ne olup olmadığını anlatabilirler mi?

50cc scooter'lar için ehliyet gerekmiyormuş?
    50cc scooter'lara vergi ödenmiyormuş?
    50cc scooter'lara muayene gerekmiyormuş?
    50cc scooter'lar 70kiloluk sürücüsüyle yokuş çıkamazmış?
    50cc scooter'ların bakımları masraflı ve zor olurmuş? her usta anlamazmış?

şimdiden teşekkürler yardımcı olan arkadaşlara..
    Live to ride, ride to live..[B][I][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ehliyet gerekiyo.
    Vergisi yok.
    Muayee gerekir.
    50cc honda todayimle 2 kisi ( ben 57 kg + artcim 75 kg ) rampalari cikiyoduk.
    4 zamanli 50cc bi scooterin bakim masrafi gayet normal olur
    Tolme ve redlion999 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    cevap budur.. saygılar :D

2 zamanlıysa çekiş gücü ne kadar değişir?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    2 Zamanlı DAha Güçlü Olur
    Sado

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    50 cc diyince abartmıyım ama sitede en iyi bilgili olan benimdir sanırım 2 zamanlıda

2 zamanlı motorlar genellikle basit bir çalışma prensibine sahiptir yıldız -düz ve 10 numara lokma ile tüm parçalarını söküp geri takabilirsin ve gerekli yüklemeler yapıldığında aşırı performans sağlayabilirsin fakat aşırı performance sana en büyük dez avantajı ömür olcaktır sürekli bakım yapman gerekir 4 zamanlı gibi değildir gerkli yağ ve yağlama kontrolü yapman lazım ben 50 cc ve 2 zmanlı motorun piriyimdir hatta kendi yüklediğim kendi esk motorumun videosunu aşağıdaki linkten takip edebilirsin .

http://www.youtube.com/watch?v=5WgQoy0n7HU

bu benim 50 liğin videosu

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    2 zamanli ve italyan sa masrafi cep yakabilir.
    aprilia sr 50 vardi. Muhtesem performans 105 km max hiz 90 km duz yolda. Iki kisi bayir yukari gayet iyi. Fakat parcalari pahali maalesef.
    Benim sahip oldugum en keyifli motosikletti. Birde benzini 125 cc 4 zamnliya yakindi.

Cevaplarinida zippos vermis.

Benim tek sikintim muayenede farlardan yana olmustu. Uzun fari olmadigindan ( orjinalde yok) agir kusur veriyorlar. Onuda istasyondaki yetkili birisi ile kavga ederek cozuyordum.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Bende Keeway Hurricane vardı. Durumu çok kötüydü ama 2 zamanlı en zor durumda bile canavar gibiydi. 85 kg'ydim o aralar devamlı artçıyla 45 kg bir arkadaşımla biniyordum. Hiçbir rampada burası çok dik çıkamam demedi. Bakım masrafı falanda yoktu yani yağ falan değişmediği için. Ben sadece fren balatası almıştım. Birde fren hidroliği değiştirtmiştim o kadar başka problem yoktu yani.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    ramzey 50cc scooter ilgili olduğum motor.. 2005, qm50qt-6a model..

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    honda today50 ler çok kaliteli 2 kişi çok rahat 50-60 basar yokuş mokuş dinlemez.vergisi yok-muayene var-ehliyet ister.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı semich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzey 50cc scooter ilgili olduğum motor.. 2005, qm50qt-6a model..
    Evden bakkala, bakkaldan eve gider gelirsin. Trafikte rahat etmeyi beklemeyin, yetersiz bir gücü var. 200-300 lira daha fazla verip 125 yada 150cc bir scooter alırsanız rahat edersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda today50 ler çok kaliteli 2 kişi çok rahat 50-60 basar yokuş mokuş dinlemez.vergisi yok-muayene var-ehliyet ister.
    2 kişi nasıl basar ruhsat tek kişilik ? gerçi tek kişi de gördük nasıl yokuş çıkıyo yanında koşsan sürücüsüyle sohbet edersin o kadar yavaş hem honda today parasının çok altına adamın işini görecek tatminkar performansı olan çok motor var.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evden bakkala, bakkaldan eve gider gelirsin. Trafikte rahat etmeyi beklemeyin, yetersiz bir gücü var. 200-300 lira daha fazla verip 125 yada 150cc bir scooter alırsanız rahat edersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

2 kişi nasıl basar ruhsat tek kişilik ? gerçi tek kişi de gördük nasıl yokuş çıkıyo yanında koşsan sürücüsüyle sohbet edersin o kadar yavaş hem honda today parasının çok altına adamın işini görecek tatminkar performansı olan çok motor var.

iyide kullanmasam böyle iddasına konuşmam. tamam tek kişi 50-60 km hıza ulaşıyor. 2 kişi 40-50 git bu tarz motorlar doğal olarak burada kadınlar kullanıyor.bi tane kelepir bulursam anneme alıcam
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    50cc'lik ramzey'i yeni aldım, şuan halen usta elinde bakımda.. yağ, filtreler, balatalar elden geçiyor.. tecrübe kaznamak amaçlı aldım, ayrıca kısa mesafe ve yokuş içeren ulaşımımı sağlaması amaçlı kullanımım olacak.. uzun yol, gezi gibi şeylere katılmayacağım.. tamamen tecrübe.. büyük beklentilerim yok.. satıcı tanıdığım, 250-300 lira vereceğim.. değer sanırım?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    50cc'lik ramzey'i yeni aldım, şuan halen usta elinde bakımda.. yağ, filtreler, balatalar elden geçiyor.. tecrübe kaznamak amaçlı aldım, ayrıca kısa mesafe ve yokuş içeren ulaşımımı sağlaması amaçlı kullanımım olacak.. uzun yol, gezi gibi şeylere katılmayacağım.. tamamen tecrübe.. büyük beklentilerim yok.. satıcı tanıdığım, 250-300 lira vereceğim.. değer sanırım?
    Durumuna göre 400'e kadar çıkabilir fiyatı, 250-300 lira gayet iyi fiyat.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,
    arkadaşlar 50cc'lik motorlar için internette çok fazla "bilgi" dolaşıyor.. 50cc sahibi olmuş/olan arkadaşlar bana aslının ne olup olmadığını anlatabilirler mi?

50cc scooter'lar için ehliyet gerekmiyormuş?
    50cc scooter'lara vergi ödenmiyormuş?
    50cc scooter'lara muayene gerekmiyormuş?
    50cc scooter'lar 70kiloluk sürücüsüyle yokuş çıkamazmış?
    50cc scooter'ların bakımları masraflı ve zor olurmuş? her usta anlamazmış?

şimdiden teşekkürler yardımcı olan arkadaşlara..
    Biri bana seslendi galiba

1 ehliyet her motosiklette olduğu gibi bunlarada gerekiyor. 50cc için a1 de yeterli olmakda ancak ilerde motosikletinizi büyüteceğiniz için a2 almanız çok daha faydalı
    2 vergi 100cc ye kadar yok (100cc dahil değil)
    3 her plakalı taşıtta olduğu gibi muayne gerekiyor
    4 ben 90 arkadaşım 75 kilo çok rahat en dik yokuşları çıkıyoruz
    5 bakımları basit ve maliyeti ucuz olmasının yanı sıra hemen her usta az çok anlar ancak tabii ki bakımları en iyi ustalara yaptırmak çok daha faydalı olur

Eğer alacaksanız kymco agility 50 yi şiddetle tavsiye ederim hiç today e falan bakmanıza gerek yok. Yakıt ve sağlamlık olarak ortalama aynı olmasının yanında

Agility:
    Ruhsatta 2 kişi geçer
    Koltuk altı bagajı çok geniş rahat büyük beden kapalı kask alıyor
    Sele daha geniş arkanıza oturan üzerinize oturmuş gibi olmuyor
    yedek parçada sıkıntı yok
    Kilometre sayacı 5 haneli (today de 4 hanelidir bu nedenle satıcının söylediği km ye asla güvenemezsiniz)
    Piyasada hala 0 ı mevcut tedahülden kalkmış bi ürün değil
    Uzun kısa farları ayarlayabiliyorsunuz (pek çok 50lik de bu özellik yok)
    Kalıbını görenler 125lik sanıyor
    Hız da en nihayetinde önemli şehir içlndeki tehlikelerden kaçmak adına. Kadran 80 ve o kadranı eksik yapmışlar çünki yolda hafif meyilde 87km/h hıza çıkıyor. (birçok muadili 60 da tıkanıyor)
    ayrıca yolcu koltuğu katlanıp sırt dayanağı yapılabiliyor böylece uzun süreli kullanımda zerre bel ağrısı çekmiyorsunuz
    Yakıt tüketimi ise çok basarsanız +2,5 normal kullanımda 2/2,1 emekli kullanımında 1,8/2 litre arası yakmakta

Verdiğiniz parayı sonuna kadar hak edeceğinden emin olabilirsiniz

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    [QUOTE=Mengu16;2607510]Evden bakkala, bakkaldan eve gider gelirsin. Trafikte rahat etmeyi beklemeyin, yetersiz bir gücü var. 200-300 lira daha fazla verip 125 yada 150cc bir scooter alırsanız rahat edersiniz.

2 kişi nasıl basar ruhsat tek kişilik ? gerçi tek kişi de gördük nasıl yokuş çıkıyo yanında koşsan sürücüsüyle sohbet edersin o kadar yavaş hem honda today parasının çok altına adamın işini görecek tatminkar performansı olan çok motor var.[/OTE]

Yine ayni sekilde todayde ben 57 kg artcim 75 kg duzde 55,hafif egimde 59 u gorduk 60 i goremedik

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri bana seslendi galiba

1 ehliyet her motosiklette olduğu gibi bunlarada gerekiyor. 50cc için a1 de yeterli olmakda ancak ilerde motosikletinizi büyüteceğiniz için a2 almanız çok daha faydalı
    2 vergi 100cc ye kadar yok (100cc dahil değil)
    3 her plakalı taşıtta olduğu gibi muayne gerekiyor
    4 ben 90 arkadaşım 75 kilo çok rahat en dik yokuşları çıkıyoruz
    5 bakımları basit ve maliyeti ucuz olmasının yanı sıra hemen her usta az çok anlar ancak tabii ki bakımları en iyi ustalara yaptırmak çok daha faydalı olur

Eğer alacaksanız kymco agility 50 yi şiddetle tavsiye ederim hiç today e falan bakmanıza gerek yok. Yakıt ve sağlamlık olarak ortalama aynı olmasının yanında

Agility:
    Ruhsatta 2 kişi geçer
    Koltuk altı bagajı çok geniş rahat büyük beden kapalı kask alıyor
    Sele daha geniş arkanıza oturan üzerinize oturmuş gibi olmuyor
    yedek parçada sıkıntı yok
    Kilometre sayacı 5 haneli (today de 4 hanelidir bu nedenle satıcının söylediği km ye asla güvenemezsiniz)
    Piyasada hala 0 ı mevcut tedahülden kalkmış bi ürün değil
    Uzun kısa farları ayarlayabiliyorsunuz (pek çok 50lik de bu özellik yok)
    Kalıbını görenler 125lik sanıyor
    Hız da en nihayetinde önemli şehir içlndeki tehlikelerden kaçmak adına. Kadran 80 ve o kadranı eksik yapmışlar çünki yolda hafif meyilde 87km/h hıza çıkıyor. (birçok muadili 60 da tıkanıyor)
    ayrıca yolcu koltuğu katlanıp sırt dayanağı yapılabiliyor böylece uzun süreli kullanımda zerre bel ağrısı çekmiyorsunuz
    Yakıt tüketimi ise çok basarsanız +2,5 normal kullanımda 2/2,1 emekli kullanımında 1,8/2 litre arası yakmakta

Verdiğiniz parayı sonuna kadar hak edeceğinden emin olabilirsiniz
    honda beat gel yarış yapalım dedi 50cc dedim bu geçersin inanmadı ruhsatı göstedik

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda beat gel yarış yapalım dedi 50cc dedim bu geçersin inanmadı ruhsatı göstedik
    :cheery: 125likle aynı kasayı kullanınca durum bu

Motosikleti
    Asya 150 T 19 A
    2 sene önce arkadaşımda bi tane 50cc kangda scooter vardı .üzerindeki hiçbir elektrik aksamı çalışmıyordu çok gezdik 2 kişi yokuşta çıktık çıkamadığımızda oldu elbette birimiz inip ittik arkadan yollar boş die gece gezioduk. hiç unutmam bi gece de 3 ekip çevirmişti. hepsinde de aynı tepki '' ne la bu '' . Ehliyetimiz de yoktu ozaman ama sağolsun polis
    abilerimiz biraz muhabbet edip saldılar. sonra dedik bu motor gezdirio bizi ozaman düzeltelim sağını solunu . biraz mastaf ettik elektrik sistemi düzeldi farlar sinyaller stop korna
    herşey ok ama andan sonra gitmemeye başladı motor çok farklı sorunlar çıkardı . miladını doldurmuştu açıkçası. sonu hurdacı oldu. ama hakkını yemem iyi gezdirdi bizi yaz
    boyunca

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben 2015 de ogluma aldım aldım 50cc quswa marka bır scooter
    80km hız goruyor alet ben 96 oglan 50 kg ıkımızı rahat tasıyor mennun yanı bızımkı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)