Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Merlin 150 maxi scooter 3 aylık kullanımım , nasıl bilirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatihkosova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin 150 scooter
    Merhaba forumlardan yaptığım incelemeler ve araştırmalarım sonucu fiyat olarak bütçemi zorlamadan 2900 tl ye kanuni merlin 150 scooter aldım yaklaşık 3 aydır zorlu kış şartlarında yağmurda çamurda motoru kullanıyorum 2 kez 80 ve 90 km şehirler arası seyahatte motoru kullandım maksimum 130 km hıza çıktım motorla motor düz yolda tam gaz basmadan zorlamadan 90-100 km sabit hızla gidebiliyor, arkasında sepet ve önünde taktığım cam siperlik vardı ibre 130 u gösterdiğinde km doğrumudur bilmiyorum fakat o hızla giderken yanıma gelen clio marka araçtan şöför kafasını çevirip bana bakıyordu yağını castrol marka yağ ile değiştirdim şu an 800 kmdeyim herhangi bir problemle karşılaşmadım motor resimlerde görüldüğü gibi değil şasisi gayet büyük ve uzun sıkıntı olarak arkaya binen kişi zorlanıyor diyebilirim yol tutuşu ve hızlanmasıda güzel n nihayetinde çin malı aküsünü bujisini bosch marka ile değiştirmeyi düşünüyorum ileride lastikleri daha kaliteli takabilirim kullanan arkadaşlardan da varsa yorumlarını beklerim bence ybr al demeyen arkadaşlar varsa daha memnun eder beni sadece

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence cbf al

Hayırlı olsun motorunuz güle güle kullanın. 100km de kaç yakıyor?

Motosikleti
    ben devirli kullanıyorum şehiriçide coşturuyorum kitapçıkta 3,5 yazmışlar bende 3,5 4 arası yaktırıyorum işte 100 km de

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatihkosova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben devirli kullanıyorum şehiriçide coşturuyorum kitapçıkta 3,5 yazmışlar bende 3,5 4 arası yaktırıyorum işte 100 km de
    Benim 50likden sonra bu yakıt bana fazla geldi

Arada bir görüyorum senin motordan hatta geçen siyahını gördüm piaggio sandım sonradan kanuni yazısını görünce epey şaşırdım yakışıklı alet allah var tekrar güle güle kullan tekerin düz bassın

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    hayırlı olsun güzel makina,125 t mi satınca bayide 150 c yle merlin arasında kaldım,seyhan agır bastı,kanunide scooter larda bi istikrarsız var bu modelde motorunun devamı demislerdi ama gayet hoş ve kaliteli malzemesi var ve hakkaten büyük makina.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

ram-kar dan aldım bende bu arada.-)

STARTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rodajdaki makinaya 130 yaptır 1000 km sonra pistonu sekmanı eline al , sonra da kanuniye çinlilere bildiğin bütün küfürleri et.

yok yaa bazen niye türk olmuşum ben diye düşünüyorum.
    Tolme, ferad, abana1903 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim)

Motosikleti
    Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdaki makinaya 130 yaptır 1000 km sonra pistonu sekmanı eline al , sonra da kanuniye çinlilere bildiğin bütün küfürleri et.

yok yaa bazen niye türk olmuşum ben diye düşünüyorum.
    700 kmde hala rodajda mı oluyor bu makina heralde 5000 kmye kadar 40 la gideceğiz her zaman valla ben lifan 100 cup almıştım 2004 yılında aynı senin gibi çin malı bu dandik dağılacak 6 ayda demişlerdi 2 kez çorlu babaeski git gel yaptım 4.vites tam gaz 90 ın altınada düşmeden hiç yolda bırakmadı hey gidi hey 8 sene geçti hala orjinal duruyor motor hiçte dağılmadı einstein demiş atomu parçaladım ama insanların önyargılarını parçalayamadım diye doğru ne desek anlatamayız 130 la istanbula kadar gideyim yine elime almam pistonu sekmanı rahat olabilirsin dost [COLOR="Silver"]

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

@Y@Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr Esd
    Bendede merlin deyilde mondial 150 hs vardı sıfır aldım hep kafama göre bastim zorladım normalde kullandım 2008de aldım 2011 de sattım hiç birşey olmadı sadece yag benzın masrafim oldu 3 defada kayış deyiştirdim yılda 1 defa felan işte oda kayış kopmuyordu ben şüphelendigimden deyiştiriyordum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Agility city mi bu mu?

Alış fiyatı/ kalite/ ikinci el satış/ dayanıklılık açısından.

Agility city i 4000'e bırakıyorlardı kışın aradaki 1000 lirayı düşünürsek kanuni biraz riskli görünüyor Bu arada Honda SH150 yi iyi klonlamışlar hatta birazda hormonlu daha iri olmuş
    celıl ybr bunu beğendi.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatihkosova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum nasıl önerimsin bu motoru ne gibi sıkıntıları var şu anda sence? birde plaka teslim fiyatı ne kadar şu anda kendi sitesinde yazan fiyatımı?
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bu aralar piyasada çok gördüğüm bi model, tipide güzel.

Motosikleti
    sym gts 250
    [QUOTE=STARTER;2606589]rodajdaki makinaya 130 yaptır 1000 km sonra pistonu sekmanı eline al , sonra da kanuniye çinlilere bildiğin bütün küfürleri et.

tebrik ederim yerinde bir tespit.
    kymco makinasına 1000 km rodaj diyince 999 a kadar tın tın giderler,kanuni alınca 'çin zaten bu üstüne titresemde parçalanıcak' dersiniz basarsınız. motorun rodajı minimum 1000 kmdir. kanuni bretonu altığımız hafta yarış yapıp 140ı görme gayreti içindeyiz honda alınca kmsinde servise çekeriz ama. arkadaşlar motorun ihtiyacı olan bakımları zamanında yaptırıp apaçhilik yapmassanız çinde olsa üzmez.
    HEROCAN35 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere forumda son günlerde moda haline gelen rodaj bitmeen yağ değiştirme işini bırakalım artık. Rodaj için konulan yağ rodaj bitince değiştirilir. Şu anda yeni yağının içerisinde metal parçacıkları ile geziyorsun. İkincisi de, evet rodajda 1000 km tın tın gezilir. Motoru öldürecek kadar yavaş gidilmez ama öyle hız denemesi de yapılmaz. Eğer sen pistonu eline almamışsan bu kimsenin almayacağı anlamına gelmez.

S.A arkadaşlar.
    Az önce üye oldum ama 2 aydır sizlerin yorum ve görüşlerinizi takip ediyorum.İnsanın bildiğini bildirmesi ve diğerlerini aydınlatması güzel bir şey.Teşekkürler.
    Fatih arkadaşımız Merlin S kullanıyormuş.ALLAH Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Ben de Merlin için araştırma yapıyorum ama kullanan birisini görüp fikir alamadım.Bu model Asya Motor'da da varmış ama 2010 dan sonra satmamışlar.AS 150T6A olarak geçiyor.

Birbirlerine çok benziyor.Acaba bu motorlar Çin'de tek firmaya mı yaptırılıyor?Böyleyse ASya veye Kanuni almamız kalite açısından bize kazandırır mı yada kaybettirir mi?
    Kanunui MERLİN 'İ mi tavsiye edersiniz Asya Motoru mu?
    Bilgisi olan paylaşırsa sevinrim.Teşekkürler.

Öncelikle merhaba...

Bende bir Kanuni Merlin kullanıyorum. Ama inanın müşteri memnuniyetleri hiç iyi değil.
    Servisinden de fayda görmedim. Müşteri hizmetlerini aradım, onlarda ilgisiz kaldılar.
    Muayeneye geç gittim diye garantiyi iptal etmişler. Zaten ne zaman götürsem motorun arızası
    daha da artıyordu. Genel muayeneden çıkıp gittiğimde gene yolda kaldım. Anlayacağınız müşteri memnuyeti sıfır.. Tavsiye etmiyorum.!.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı halilozdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba...

Bende bir Kanuni Merlin kullanıyorum. Ama inanın müşteri memnuniyetleri hiç iyi değil.
    Servisinden de fayda görmedim. Müşteri hizmetlerini aradım, onlarda ilgisiz kaldılar.
    Muayeneye geç gittim diye garantiyi iptal etmişler. Zaten ne zaman götürsem motorun arızası
    daha da artıyordu. Genel muayeneden çıkıp gittiğimde gene yolda kaldım. Anlayacağınız müşteri memnuyeti sıfır.. Tavsiye etmiyorum.!.
    eğer istanbul anadolu yakasında oturuyorsanız kartal yeşilyurt motoru tavsiye ederim (servis olarak). gerçekten çok ilgileniyorlar.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bay Moto var birde tavsiye ederim .

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Merlin s 'i babama aldık ilk izlenimlerimiz şöyle motor rahat ama ara sıra stop ediyor aldığımız yer zamanla düzelir dedi zaten stop etme sıklığı gittikçe azalıyor. aldığımız gün depoyu benzinci sağolsun ağzına kadar doldurdu 7 litre yazan depoda 10 litre benzin vardı bugün babam biraz benzin almış içindeki beninin üzerine 24 liralık daha benzin almış. kısacası 24 liraya 150 km yol yaptı. oda bugünün benzin fiyatına göre 16 kuruş filan yapıyor km'de. motoru genelde 50-60 km hızlarda kullanıyorlar. birazda annem ve babamın içinde kalmış olan motosiklet sevdasını atıyorlar şimdilik memnunlar ikisi birlikte bir oraya bir buraya gidiyor bakalım.

ama şuda var benim phantomdan merline geçince bir acayip oluyor. gidonun duruşu ne bileyim ayak pozisyonları filan biraz garipsedim oda normal biri naked biri scooter. tamamen alışma meselesi yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)