Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Supermoto Jant degisimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    19 jant bir motorumuz varsa, bunu 17 jant'a cevirmeye niyetlendik, gobek degistirmeden cember ve jant teli alip yapilabilitesini GaCCaL nickname'i olan bir zat-i muhterem soylemisti. Konu hakkinda ilgili ve bilgili arkadaslar vardir muhakkak. Nereden bulunur, kime yaptirilir, meblaği ortalama ne kadar olmalidir. Berk Cgl nickli arkadas yapmisti sanirim, telefondan girdigim icin konuyu detaylandiramiyorum, zira bilgisi olanlar anlayacaklardir ne yapmak istedigimi.
    blue4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Takipteyim bende...doğal olarak
    #sürenadam

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipteyim bende...doğal olarak
    Berk alttan cizgi cgl konuyu gorup cevap vereydi iyiydi

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berk alttan cizgi cgl konuyu gorup cevap vereydi iyiydi
    o askerde zırt pırt giripde yazamaz. abi senin ilk evvela çemberi bulman lazım ki ön jantı için eski rus planet motorlarınki bildiğim kadarıyla 17 olması gerekiyor araştırmakta fayda var ordaki motorcuları falan bi dolaş hatta ne dolaşıcan sen irfan abiye bu derdini anlatsan o çözer bile senin işini sonra gidip jant teli alacaksın uzun gelse bile kesilir ucuna yiv açılıp tel kullanılabilir kanaatindeyim.Ama önce şu irfan abinin motosiklet mezarlığına bi gidin derim ordan çok ekmek çıkar varya...
    ANGARAJ

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o askerde zırt pırt giripde yazamaz. abi senin ilk evvela çemberi bulman lazım ki ön jantı için eski rus planet motorlarınki bildiğim kadarıyla 17 olması gerekiyor araştırmakta fayda var ordaki motorcuları falan bi dolaş hatta ne dolaşıcan sen irfan abiye bu derdini anlatsan o çözer bile senin işini sonra gidip jant teli alacaksın uzun gelse bile kesilir ucuna yiv açılıp tel kullanılabilir kanaatindeyim.Ama önce şu irfan abinin motosiklet mezarlığına bi gidin derim ordan çok ekmek çıkar varya...
    Burasi Yalova, kendim elcik koruma yapayim diye aluminyum aradim adam 6 metre var bölemem dedi. Kaldi ki jant teli bulacaz, anca insaat teli bulunur. İrfan agayi dogru dedin. Bi ziyaret etmek lazim. Direk telli jant alsak, diski uyduramayiz, cember bulsak, tel bulamayiz vs.vs. Biken biri olaydi iyiydi

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burasi Yalova, kendim elcik koruma yapayim diye aluminyum aradim adam 6 metre var bölemem dedi. Kaldi ki jant teli bulacaz, anca insaat teli bulunur. İrfan agayi dogru dedin. Bi ziyaret etmek lazim. Direk telli jant alsak, diski uyduramayiz, cember bulsak, tel bulamayiz vs.vs. Biken biri olaydi iyiydi
    halâ bulamadın mı , renk tip söyle göndereyim sie...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telli 100-90/17 ebatlarında lastiğin takılacağı bir jant lazım. Adresimi vereyim mi?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    zannedersem elcik kormadan bahsetti Takendy üstad.
    ANGARAJ

Motosikleti
    K 1300 GT
    zannedersem elcik kormadan bahsetti Takendy üstad.
    evet ,

elcik için renk ve tip söylersen burada bildiğim bir nokta var oradan temin edebilirim ,
    tabi jantta bakarım fakat genelde BMW serisi ile ilgilendikleri için janttan pek umutlu değilim...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell

Motosikleti
    evet ,

elcik için renk ve tip söylersen burada bildiğim bir nokta var oradan temin edebilirim ,
    tabi jantta bakarım fakat genelde BMW serisi ile ilgilendikleri için janttan pek umutlu değilim...
    abi BMW için çıkma elcik korumaları varsa fiyatları hususunda beni bilgilendirebilirsen çok teşekkür ederim sana bu arada
    ANGARAJ

evet ,

Elcik korumayı hallettik hocam, ben jant sandım umutlandım Hayallerim yıkıldı, jant buldum 30 liraya, ama çok ince, 100'lük lastik takılır ama, jant lastiğin içinde kaybolur sanki.
    Amortisör körüğü buldum gaco, çifti 10 lira. Burda bi Mz'ci amca varsa 1980'lerden kalma Kendime alicam. İstersen gel sende al

Motosikleti
    K 1300 GT
    abi BMW için çıkma elcik korumaları varsa fiyatları hususunda beni bilgilendirebilirsen çok teşekkür ederim sana bu arada
    pek bir para değil , sen ihtiyacını söyle ben bakarım...

Hocam 17 inç tel jant arıyoruz.Sonra bir de diske uyumlu olması mı gerekiyor.Ben olayı tam anlayamadım Erdem üstadım.

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 17 inç tel jant arıyoruz.Sonra bir de diske uyumlu olması mı gerekiyor.Ben olayı tam anlayamadım Erdem üstadım.
    17 inch çember alıyoruz, kendi motorumuzdaki ön lastiğin tellerinin bağlandığı göbeği söküp, yeni tellerle 17 inch olan yeni çembere takıyoruz. Anlattığım kadar karışık değil de, kolay da değil. Malzemeleri bulaydık iyiydi

Motosikleti
    pek bir para değil , sen ihtiyacını söyle ben bakarım...
    abi 2 parçaya ihtiyacım var
    1.si 1100gslerinki gibi elcik korulamarı
    2.si ise 94-99 arası karburatörlü f650lilerin MUDFLAP denilen resimdeki kırmızı daire içine aldığım parça.Aylardır arıyorum bulamadım

ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Takip ediyoruz dedik, konu durmuş.. Niye durmuş bu konu??

Uygun fiyatlı elcik koruma varsa (hani 100~150 TL civarı olmayan) ben de talibim. Ama ince değil, hafiften rüzgarı kesecek kadar büyük olsa daha iyi olur.

Bir de jant değişimini hayırlısıyla yapabilirsek ben de bir köşeye not edeyim. İleride kuvvetle muhtemel lazım olacak. Erdem, yeni çembere telleri takarken ve bir yandan da göbeğe bağlarken teller eğilmez mi ya? Nasıl takılıyor merak ettim.

Berg_CGL jant değişimi yapmış mı ki?
    #sürenadam

Valla hocam ben Yalova sartlarindan dolayi pes ettim. Sadece bir dukkanda jant buldum, o da cok ince. Tel buldum, bisiklet teli gibi neredeyse. Kisaca burada zor. Janti elime alip istanbulda gezmeden olmayacak, o da su an icin imkansiz.
    Elcik korumaya gelince piyasasa 50 liradan basliyor. İstanbula gittigim bir ara sirkecide sormustum ama almamistim. Nasil olduysa Yalova da bulunca alip taktim. Acerbis polisport diye piyasada satilanlarin cogu çin çakmasi. Ne alirsan al, 70-80 liradan fazla veriyosan orjinal olduguna eminsen al.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    erdem süper moto tarzınamı çevirmeyi düşünüyorsun....
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Lucas eger lastik lazim olur ise elimde 17 inch on 110 arka 140 iyi durumda Dunlop lastik var. Uygun fiyat ile verebilirim. Benim ile ozelden baglanti kurabilirsin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Janti halledemedik ki Yoksa talip olabilirdim David. Saol yinede aklimda bulunsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)