Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikletin insana kazandırdıkları

Motovento
    REKLAM ALANI
    artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Tek bir noktaya bakarken, göz bebeklerimi dahi oynatmadan 180 derecelik panaromik bir görme yetisi.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unut olum artık...
    Neyi ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gercekten harika bir konu..
    Simdi kafam az kiyak ve simdiye kadar cogunuzun bilmedigi seyleri anlaticam sizlere...
    Bana bu motosiklet cok cok zor zamanimda arkadas oldu..
    SEne 2009..
    Ozamanlar sevdigim kadinla uzun zamandir konusmuyoruz..
    Küsüz..
    Ben hergün yat kalk is..
    Baska birsey hayatimda yok ve ne yapsam diye düsünmekteyim..
    Yeni bir hatunmu bulsam acaba lardayim ama yapamiyorum...
    Ama bu monoton hayati degistirmem gerek bunun farkindayim..
    Yoksa kafayi bozucam..
    Ve bana bir Alman arkadas cok zamandan beri motor ehliyet yap Remzi diye söylenmekte hep.
    Ama ben ha bugün ha yarin diye atlattim onu herzaman..

Neyse bu nalet bayan arkadasta baya inatciymis.. (BU yaziyi kendiside okuyacak)
    Ne desem ikna olmuyor abi..

Günün birinde Sürücü okulunun önünden geciyorum..
    Dedigim gibi sene 2009..
    Disarida harika bir reklam panosu var..
    A ehliyeti reklami. (Motor ehliyeti)
    Daldim iceri. Kadin baska birisiyle konusmakta..
    Bana "buyrun" dedi..
    "Motor ehliyetine kayit olmak istiyorum" dedim..
    "Az bekleyin lütfen"
    Ben bir sigara icin disari ciktim ama iki kadin konusurda konusur iceride..
    Disarida okulun önünde gidip geliyorum ama sabrim tasmakta..
    Konusmalari bitmiyor abi...
    Artik tam "....rim ehliytini ben gidiyorum" dedimki kadin disari gelip "buyrun gelin iceri" dedi..
    "Motor ehliyetine kayit olmak istiyorum, fiyat nekadar"? dedim sadece..
    Gecmis zaman tam hatirlamiyorum, sanirim 200 euro üzeriydi..
    Parayi hemen yatirdim..
    (Bu sadece kayit parasi..Bütün ehliyet bana sonunda 1380 euroya mal olacakti...)
    "Aksama teori dersi var buyrun gelin" dedi bana..
    Ülem ben senelerin söförüyüm ne isim var teori ile??
    Ama 12 saat gitmek mecburiyetim oldugu icin öpe öpe ayni aksam teoriye gittim...
    (Bu asamalari zaten burada bazi arkadaslar biliyor.. Detaylari bilmeselerde o zamanlar.)

Ve simdi okulun önünde beklerken iyiki ikileyip gitmemisim diyorum..
    Okadar degerli insanlar tanidimki daha sonra bu alemde..

Neyse simdilik bukadar...

Son bira yine kötüymüs anasini satayim..
    Son biralar nedense hep kötü cikiyor..

Kalin saglicakla..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cyberdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde yaşıyosun bilmiyorum ama yanılıyosun. takım elbiseli bi adama karşı olan tavrın, bi dilenciyle ya da ne bileyim apaçi diye tabir ettiğimiz kişiye gösterdiğin tavır aynı mı?

geçen sabah yakıt aldım cüzdanımı yerleştirmeye çalışıyorum cebime o sırada bi bmw geldi, pompacı acele et acele çekil şurdan gibi bi tavır yaptı. Sanki adamın ödediği para da bizim ödediğimiz gazoz kapağı. türkiyede işler böyle yürüyor, ye kürküm ye misali. daha çok örnek verilebilir umarım anlamışsındır. kısacası paran kadar adamsın.
    Eğer karşımdaki dilencinin amacı dilenerek para istemekse yapacağım muamele farklı olur gelip efendi efendi meramını anlatmaksa farklı... Aynı şey apaçiler komançiler yerliler göçmenler... Hepsi için geçerli...

Şahsen pompacı bana öyle bir davranışta bulunsa forum kuralları nedeniyle yazamayacağım şeyler söyleyim daha da kapısından girmezdim

Evet ne yazıkki dünyada ve ülkemizde ahlak erdem insanlık yerini para banka kartları ve yüksek limitli kredi kartları almış.

Peki ben size sorayım trilyoner birinin içip içip karısını dövmesi dışarda gözü başka kadınlarda olması tek ayağı üzerinde tonla yalan söylemesi.... Kısaca her haltı yemesinin üzerini trilyoner olması kapatır mı yani bunu mu demek istiyorsunuz? Böyle bi adam yakın çevrenizde çok sevdiğiniz birine musallat olsa hiç birşey yapmayacakmısınız? Adamda para var yapar mı diyeceksiniz yada haksız yere sizin banka hesaplarınızı boşalttı şikayetçi olmayacakmısın zengindir yapar mı diyeceksin? ''çok kral adammış ya şu trilyoner mehmet efendi geçenlerde banka hesabımı boşaltmış vallaha nasıl şaşırdım bilemezsin neyse olsun varsın trilyoner mehmet efendi boşaltsın sokakdaki dilencinin almasına tercih ederim'' mi diyeceksin

Emin ol pazarda limon satan biri yukarıda bahsettiğim insan modelinden çooook daha kral adamdır. Biz babamızdan da böyle gördük önce adam olacaksın varsın zengin olma ama adam ol. Zengin herkes olur ama herkes adam olamaz derlerdi. Bilmiyorum sizde durum nasıl?

Neyse aslında bu topic in konusu bu değildi o nedenle konu sahibi lütfen hoşgörsün

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ekonomi sınıfı düşük cc commuter scooter veya cup motorlar düşünüldüğünde güzel bir ekonomi,
    Trafikte daha özgür ve stressiz yolculuk yapma imkanı.

Pahalı modeller düşünüldüğünde ekonomisi iyi olanlar için 50 bin tl lik otomobilde dahi yaşayamayacak olan ivmelenme, son hız ve adrenalinin, bu mevladan çok daha ucuza alınmış bir sıfır motorla yaşanabilecek olması.

İnsanlara saygı, bence motosiklet sürücüleri yayalara daha saygılılar. 4 tekerler daha sabırsız.

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer karşımdaki dilencinin amacı dilenerek para istemekse yapacağım muamele farklı olur gelip efendi efendi meramını anlatmaksa farklı... Aynı şey apaçiler komançiler yerliler göçmenler... Hepsi için geçerli...

Şahsen pompacı bana öyle bir davranışta bulunsa forum kuralları nedeniyle yazamayacağım şeyler söyleyim daha da kapısından girmezdim

Evet ne yazıkki dünyada ve ülkemizde ahlak erdem insanlık yerini para banka kartları ve yüksek limitli kredi kartları almış.

Peki ben size sorayım trilyoner birinin içip içip karısını dövmesi dışarda gözü başka kadınlarda olması tek ayağı üzerinde tonla yalan söylemesi.... Kısaca her haltı yemesinin üzerini trilyoner olması kapatır mı yani bunu mu demek istiyorsunuz? Böyle bi adam yakın çevrenizde çok sevdiğiniz birine musallat olsa hiç birşey yapmayacakmısınız? Adamda para var yapar mı diyeceksiniz yada haksız yere sizin banka hesaplarınızı boşalttı şikayetçi olmayacakmısın zengindir yapar mı diyeceksin? ''çok kral adammış ya şu trilyoner mehmet efendi geçenlerde banka hesabımı boşaltmış vallaha nasıl şaşırdım bilemezsin neyse olsun varsın trilyoner mehmet efendi boşaltsın sokakdaki dilencinin almasına tercih ederim'' mi diyeceksin

Emin ol pazarda limon satan biri yukarıda bahsettiğim insan modelinden çooook daha kral adamdır. Biz babamızdan da böyle gördük önce adam olacaksın varsın zengin olma ama adam ol. Zengin herkes olur ama herkes adam olamaz derlerdi. Bilmiyorum sizde durum nasıl?

Neyse aslında bu topic in konusu bu değildi o nedenle konu sahibi lütfen hoşgörsün
    ben kimseye maddi durumundan dolayı farklı muamele yapmam ama çevremizde bunu yapanlar çoğunlukta değil mi? zengin olanların senden ya da benden daha kral olduğunu savunmuyorum sadece görebileceğin muameleden bahsediyorum.
    takım elbise giyip gittiğin bi ortamda tshirt ve kotla gittiğinde aynı saygıyı görebilir misin? mercedese binip gittiği bi mekanda şahinle gittiğinde aynı muameleyi görebileceğine inanıyor musun?
    peugeot ninja 103e bindiğinde hayabusaya bindiğin ilgiyi görebilir misin? fıkralara bile konu olmuş, ye kürküm ye... örnekleri saymakla bitmez inş açıklayabilmişimdir.

sakın yanlış anlama amacım tartışmak değil ama bunlar gerçekler. saygılar...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)