Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet konusunda bilgisizim, yalan değil :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    Selamlar.. Ben bu haftaiçinde ilk motorsikletimi alacağım, daha doğrusu scooter satın alacağım.. bisikletten başka bir 2 teker tecrübem olmadığından 50cclik bir aletin benim için şimdilik yeterli olacağını düşünüyorum.. en azından gidon ve manevra tecrübesi için.. 2. el bir ramzey buldum 50cclik, 2005 model.. depoda yatmış, sahibinin oğlu motorla kaza yaptıktan sonra kullanmamışlar yatmış motor, kazadan kastım motoru devirmek suretiyle sürüklenmek.. drenajlar(doğru mu söyledim, motoru çevreleyen plastik kaportadan bahsediyorum) hasarlı lakin 3-4 yıldır nafaal olmasına rağmen tek marşta çalıştı alet, kornası hariç elektrik aksamları çalışıyor.. lastiklerin dişleri yeterli derinlikte, kısa bi test sürüşü yaptım yürüründe pek bir sorun hissetmedim(anladığım kadarıyla), motor çalışırken hafif bir benzin kokusu geliyor bu normal midir? ayrıca arka freni dibine kadar sıkmama rağmen çok hafif kaldı ve tekeri kilitlemedi, bu bi sorun mudur? motorun bakımı yapılırken neye dikkat etmem gerekir, nasıl yağ kullanmam gerekir? buradaki ustalar işlerine geldiğince bakımlar yaparlar ve ben bundan tatmin olmam.. motor sahibi yabancı değil, tanıdığım bi şahıs.. 250lira gibi cüzi bi rakamla alacağım..

genel olarak bilgiler bunlar.. yeni başlayan bu arkadaşınıza tavsiyeleriniz ne olur, öğütleriniz ne olur.. motorsiklet hakkında eleştirileriniz ne olur..?
    Live to ride, ride to live..[B][I][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Üstüne atlayın 250 lira hiç birşey diğil zevkle yaparsınız bakımlarını.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    250 TL bence düşünme bile sonuçta sende öğrenme amaçlı alıyorsun ve seni bu konuda çok tebrik ediyorum diğer arkadaşlar gibi hemen 600 lük dememişsin hatta 50 cc yeterli demişsin gerçekten tebrikler

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    iyi bir görüş açısı hiç bir şey bilmiyor olman ayıp bir konu değilki önemli olan doğru olanı bilmendir , 50 cc senin tecrübe kazanman ve bilgini artırmada işine çok yarayacak hayırlı olsun ,

250 liraya bisiklet vermyorlar, ve motorun benzin hortumlarını gözden geçir büyük ihtimal kornası yada düğmesi oksitlenme yapmıştır veya korna bozulmuştur önemli sorun değil ama arka firenlerin balataları bitik görünüyor çok bir maliyeti yok benzin hortumu ve balatalara baktırmanda fayda var tekerin düz bassın güle güle kullan
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam yapacaklarım. motor alınır sevise götürülür. buji yağ hava filtresi alınır. benzin depoxu temizleniz. yeni balata ve lastik siparişi verilir. sonra güzelce binilir.
    lastiklerin ömürleri maksimum 5 yldır. imalat tarihinden 5 yıl geçen lastikler artık lastik özelliğini kaybemiştir.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam yapacaklarım. motor alınır sevise götürülür. buji yağ hava filtresi alınır. benzin depoxu temizleniz. yeni balata ve lastik siparişi verilir. sonra güzelce binilir.
    lastiklerin ömürleri maksimum 5 yldır. imalat tarihinden 5 yıl geçen lastikler artık lastik özelliğini kaybemiştir.
    Aynı şeyleri yazacaktım.

Alır almaz yağını değiştirmeyide sakın ihmal etme.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    250 mi
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    çok teşekkürler beyler.. 50cc motora sahip scooter'ların bakımları/tamiratları zor oluyor, herkes yapamaz diye birşey duydum.. bu doğru mu?
    Live to ride, ride to live..[B][I][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)