Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tork anahtarı alıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu aralar kendim ufak tefek işlerde kullanmak için malzemeler almaya başladım.Tork anahtarının da çok gerekli olduğunu düşünüyorum.Ancak bu konuda hiç bilgim yok.Tork değerleri değişik bir sürü anahtar buldum.Sizden bir tavsiye istiyorum.Çok pahalı olmayan ve motosikletimde kullanabileceğim bir tork anahtarına ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ne güzel soru sormuş arkadaş, hiç mi bu konuda bilgi sahibi bir arkadaşımız yok

Genellikle 20-200 ihtiyacın olur, 1/2 işini görür, digital diye yarım milyar para verme manuel al, populer markalar şahsi kullanım için gereksiz,

şu şu marka model 1Nm hata payı ile işini görür, 100-200 TL arasına bulursun falan gibisinden detaylıca bizi aydınlatabilecek yokmu yani

Motosikleti
    MT07
    Ataturk havaalani b kapisina gel torkmetre lazim oldugunda envai cesitiyle torklariz

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    görmemişlerdir konuyu tamiri kendisi yapanlar illa tork anahtarına ilgi duyarlar .ha...o neki diyenler de olabilir.alet olsa bile fabrika verisi service manuali bulamadıysan zaten işine yaramaz üst kapak saplama kaçla sıkılır manual olmassa nerden bilinebilir ki zaten
    herneyse ben ebaydan alıcam yakında ama yaz aylarını da bulabilir.bana 10nm ile 100nm arası lazım. arka teker somunu 76nm gibi bişey debriyaj tası somunu da 50 nm gibi ortalama.silindir saplama 46 nm falan her motosiklette bu değişir.çinli ise cg leri baz almak lazım çin civatası hesaba katılırsa tabi torku biraz azaltmak gerekebilir.
    ebaydan alırken ucuza gelmesini istiyorsak ,free shipping yani bedava kargolardan bakmak lazım bi kaç tane vardı.
    torque wrench olarak aratıyoruz ebaydan almak daha karlı bana göre .trde 400 diyenler var.değişmediyse emin değilim ama 100 euro yada 100 dolar altına gümrük vergisi alınmıyor.100 ü geçerse yüzde 20 gümrük ve bir sürü prosedür var.

http://www.ebay.com/itm/1-2-Bike-Car...item4ac4f03ee5

http://www.ebay.com/itm/1-2-Pro-Torq...1cfe7d&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/New-Icetoolz...item27b97ffd53

http://www.ebay.com/itm/1-2-Pro-Torq...item54001cfe7b
    http://www.ebay.com/itm/Torque-Wrenc...item1e80625d85

http://www.ebay.com/itm/New-Icetoolz...item20d561fb3e

usada nm kullanılmıyor sanırım 10 ft/lbs : 13.5nm

---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

trde bunlar var en uygun

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=68087

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=38103
    cenkito bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    benim elim tork , tork anahtarıda neymiş
    şaka maka her tamircide küçük büyük 2 adet olması gerekir.
    hoş benim 20yıllık ustamın tork anahtarı yok. on numarada ustadır. eli tork gibidir
    porsche911tt bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Britool iyidir ama pahalidir. Alirken circirli olmasi, garanti belgeli olmasi, mumkunse 3/4 lokma icin olani iyidir. 1/2 lokma setiniz varsa 3/4 den 1/2 ye dusurucu alirsiniz.
    porsche911tt bunu beğendi.

Ybr 125 kilavuzuna baktim aks somunlari haric genelde 15-30 nm arasi lazim. Bir tek aks somunu 80 nm.
    Kucuk bir tork isini gorur.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 kilavuzuna baktim aks somunlari haric genelde 15-30 nm arasi lazim. Bir tek aks somunu 80 nm.
    Kucuk bir tork isini gorur.
    Aynen benim önceki motosikletimdede yoğunluk o civardaydı şimdikindede öyle. Servis manueller mevcut, zaten olmazsa denildiği gibi anlamsız olur en yükseğe alıp boş boş cırcır kol gibi kullanırız

Şimdi 10-40 Nm arasında yoğunlaşıyorsa mevzu 3/4 aşırı büyük bi başlık değilmi, çünkü ona takılacak lokma başlıkları belli oluklara girmez Benim aradığım en büyük başlık 1/2 olacak sanırım

Yalnız arkadaş yukarda ebaydan paylaşmış ya, elin oğlu kürdan fiyatına alıyor, ulan metal çubukta yine bize giriyor :/
    rumelian bunu beğendi.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    piyasada 500 tl filan oluyor ya içinde ne var merak ediyorum bu kadar para tutacak.50 dolara satan da satıyor demekki .hele şu altaşla izeltaş içine altın mı koyuyorsunuz kardeşim azıcık ucuza satın ya .uzaydan mı gelmiyor ya bu çelik ,adamların pensesi 45 tl . 7 tlye çin alıyorum napim oda işimi görüyor sonuçta.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benim önceki motosikletimdede yoğunluk o civardaydı şimdikindede öyle. Servis manueller mevcut, zaten olmazsa denildiği gibi anlamsız olur en yükseğe alıp boş boş cırcır kol gibi kullanırız

Şimdi 10-40 Nm arasında yoğunlaşıyorsa mevzu 3/4 aşırı büyük bi başlık değilmi, çünkü ona takılacak lokma başlıkları belli oluklara girmez Benim aradığım en büyük başlık 1/2 olacak sanırım

Yalnız arkadaş yukarda ebaydan paylaşmış ya, elin oğlu kürdan fiyatına alıyor, ulan metal çubukta yine bize giriyor :/
    Zaten o kadar dusuk nm degerine 3/4 baslik olmaz. Ben degerlere bakmadan yazmistim. İzeltas, britool, gedore falan tamam senelerdir tepe tepe kullaniyoruz biz sirkette (8 tane tork var). Ama bizim gibi amator kullanicilar icin ucuz cozumlerde olmali. Onlarda dunya para!

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasada 500 tl filan oluyor ya içinde ne var merak ediyorum bu kadar para tutacak.50 dolara satan da satıyor demekki .hele şu altaşla izeltaş içine altın mı koyuyorsunuz kardeşim azıcık ucuza satın ya .uzaydan mı gelmiyor ya bu çelik ,adamların pensesi 45 tl . 7 tlye çin alıyorum napim oda işimi görüyor sonuçta.
    İzeltasin farki su: Rusya da saglam denen bir circir kolu aldik, 4. Civatayi sıkarken gitti. Turkiyeden getirdigimiz izeltaslar daha senelerce goturur. Her santiyede yuzlerce civatayi sıkiyor. Ustelik bazen cok zorluyorlar. Bizim gibi motosikletinde kirk yilin basi kullanacaklara luks olur.
    Ama gormeden eline almadan tork alinmaz.

Honeybee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f650gs
    motosiklet tamirinde bizlerin kullanabileceği küçük çaplı 5-25 nm arası tork anahtarları var piyasada . ben geçen gün sormuştum yaklaşık 400 lira civarı fiyat verdi
    ler gedore miydi neydi markası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

bu arad motosiklet tamiri çok ince iş aslında tork anahtarı pahalı gibi gelse de yanlış sıkılan cıvataların yol açabileceği masrafları düşününce parasını da hakediyor gibi.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    şu an bir tork anahtarı alacak birisi olsam öncelikle motosikletin service manuel inden civataların tork değerlerine bakarım hangi civatalar riskli misal silindir kapağı, buji, yağ değişim tapası, alüminyum motor bloğuna montajlanan parçaların civataları vs. vs. hangi tork değerlerinde. alacağım tork anahtarı cırcırlı mı? sabit mi? olacak cırcırlı olursa daha seri çalışırsın ama mimari olarak daha büyük olacağından çalışma alanı dar yerlerde kullanamayacaksın ve cırcırlı tork anahtarlar daha kısa sürede bozulur. motosikletin bütün ci,vatalarında kullanmak istiyorsan en az
    0,5- 3.4 kg ve 3 - 14 kg lık iki tane tork anahtarı alman lazım tabi lokma takımlarıda 3/8 lik ve 1/2 lik olacak gerçi ara parça takarak bir lokma takımı fazladan almaktan kurtulursun fakat ara parçanın da uzunluğu işin içine girecek olursa dar mesafelerde işe yaramaz

Motosikleti
    rks 150
    gereekli ama onlar çok incei şler abi işin ehline götürmen daha iyi olur küçük bişe çok ideal işini görür aslında

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum tork anahtarı değilde çektirme aparatlarını ayarla gerisini lokmalar ve anahtarlar yapacaktır,

tork anahtarı artık servısler dahı kullanmıyor onu

Motosikleti
    rks 150
    http://www.gedore.com.tr/ProductDetail_mini-tork-anahtari-2-12-nm--18-106-lbfin_619

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Konuyu hortlatalım. Tork anahtarına ihtiyacım var. Uygun fiyatlı bir ürün tavsiye edebilir misiniz?

Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatalım. Tork anahtarına ihtiyacım var. Uygun fiyatlı bir ürün tavsiye edebilir misiniz?
    Uygun fiatlılardan uzak durunuz, kalibrasyon sorunu nedeniyle taaa alamanyadan getirtirdim, ancak o bile orta fiyatlı ve geniş tork değerlerine rağmen bariz hatalı idi, hasılı kelam , rüşdü isbat etmiş konusunda söz sahibi firma araştırın derim.

Hangi amaç ile hangi aralıkta aradığınızı bilemiyorum ancak , arkasında kalibrasyondesteği olanlara bakınız, malum modern zaman maturları mert değil, hepsi eleminyum..

Benim şu mizahi şiveyi boşamam gereng tez zamanda..
    mostro, bagriacik ve polemos bunu beğendiler.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Ben "tork anahtarı artık servısler dahı kullanmıyor onu " kısmına tebessüm ettim. Kötüyü örnek alma diye buna denir :D
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun fiatlılardan uzak durunuz, kalibrasyon sorunu nedeniyle taaa alamanyadan getirtirdim, ancak o bile orta fiyatlı ve geniş tork değerlerine rağmen bariz hatalı idi, hasılı kelam , rüşdü isbat etmiş konusunda söz sahibi firma araştırın derim.

Hangi amaç ile hangi aralıkta aradığınızı bilemiyorum ancak , arkasında kalibrasyondesteği olanlara bakınız, malum modern zaman maturları mert değil, hepsi eleminyum..

Benim şu mizahi şiveyi boşamam gereng tez zamanda..
    Motosikletimin servis kitapçığında bakım için kullanılan cıvatalrın tork değerleri 12-27 Nm aralığında. Yağ değişimi ve zincir ayarlama için kullanacağım. Buna uygun bir örnek verebilir misiniz?

Motosikleti
    Yakın zamanda ABD'den bir tanıdığım gelecek. Şu ürünü almayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

http://www.craftsman.com/craftsman-m...p-00931424000P

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)