Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vitesli motora geçiş ve yardım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    merhba arkadaslar..ben yaklasık 1 buçuk yıldır scooter kullaniyorum 150 zc..bu yazada vitesli motorla girmeyi düsünüyorum motor olarak ta mondial 125 drift düsünüyorumm..birazdaha para biriktir japon alin demeyim 2000 lirayi zor tamamladim ben suana kadar hiç vitesli motor kullanmadım nasip olmadı ...scooterle bas gaza bas firene her yere kolay kolay gittim ama artık vitesli bi motor almak kullanmak istiyorumm..hem yakıt açısından hemde artık vitesli tecrübesi kazanmak istiyorum..hem beyin olarak hemde refleks olarak scotere alistiık onun için vitesli zor olacak sol tarafta firen yerine debriyaj sol ayakta vites sag ayakta firen ama artık ben bunun kullanmaliyim diorum..kendim acil tıp teknisyeniyim motorize 112 ye girmeyi çok istiyorum ama bundada vitesli motor tecrübesi lazım neyse çok konustum galiba siz sayın mt üyelerinden bi ricam var istanbulda şişli ayazaga da yasıyorum vitesli motor aldıgımda kullanmayı ögreticek arkadaslardan yardım istiyorum...yardımcı olana çok minnettar kalırım..şimdiden herkese çok tesekkür ederim...ayrıca yazan olurmu bilmem honda egitim merkezi diye oraya verecek param yok malesef pratikte ögretilenlerden bişi kaparsam kendimi geliştiririm zamanla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    azıcık araba sürme tecrüben varsa vitesli motor daha kolay sadece pratik yapman yeterli..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azıcık araba sürme tecrüben varsa vitesli motor daha kolay sadece pratik yapman yeterli..
    araba tecrübem vardı şimdi scootere alıştım ya debriyaj vites olayı biraz kasıyo beni onun için yardım istiyorum

Motosikleti
    inan bende hiç bir yerden yardım almadım dediler aynı araba gibi debriaja bas vites at az gaz ver debriajı yavas yavas bırak hızlan git bu kadar dediler inan arabadan daha basit

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    inan bende hiç bir yerden yardım almadım dediler aynı araba gibi debriaja bas vites at az gaz ver debriajı yavas yavas bırak hızlan git bu kadar dediler inan arabadan daha basit
    hersey bukadar basitse ovv scoterden kolay bu ozaman

ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    merhaba. ben de 4 yıl 75cc lik scooter kullandım. geçtiğimiz mayıs ayında ramzey 5 vites aldım. yıllar evvel A2 almak için sürücü kursunda aldığım 1 saatlik eğitimden kalan bilgilerle motosikleti aldığım gün adapazarı eskişehir güzargahında 35 km yol yaparak evime ulaştım. istediğin motoru aldığında 1 saatlik pratikle manuel vitesliye alışırsın. bu arada A2 ni alırken ne kullandırdılar?
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı ersin54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. ben de 4 yıl 75cc lik scooter kullandım. geçtiğimiz mayıs ayında ramzey 5 vites aldım. yıllar evvel A2 almak için sürücü kursunda aldığım 1 saatlik eğitimden kalan bilgilerle motosikleti aldığım gün adapazarı eskişehir güzargahında 35 km yol yaparak evime ulaştım. istediğin motoru aldığında 1 saatlik pratikle manuel vitesliye alışırsın. bu arada A2 ni alırken ne kullandırdılar?
    a2 ehliyet alırken egitim olarah hiç motor kullandırmadılar zaten sürücü kursu motor kullanmayı bilmeyeni almıyolarda..deraksiyon sınavında 150 lik scoterle sınava girdim okadar..vitesli motorun üstüne bikere fuarda oturdum oda poz için

daha önce değil vitesli ömrüm boyunca bir motorun üstüne ilk defa bindim öğrenmem yarım saatimi aldı alır almaz 85 km yol yaptım
    gözünde büyütecek bir şey diil

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce değil vitesli ömrüm boyunca bir motorun üstüne ilk defa bindim öğrenmem yarım saatimi aldı alır almaz 85 km yol yaptım
    gözünde büyütecek bir şey diil
    belki ilk motorum vitesli olsaydı daha kolay ögrenirdim..şimdi scooter alışkangi varken allah korusun yanlış bişi yapmaktan korkuom..en azından ilk aldıgımda teknik ve pratik olrak bi kaç saat biri yardımcı olursa daha iyi olur die düsünüorum

ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    daha önce de scooterla sınav yapıldığını duymuştum inanmamıştım gerçekten enteresan. scooterla A2 al sonra 1000RR kullan kimse yasal olarak bir şey diyemesin. neyse ki sen bilinçlisin. yardım almasan da başarabileceğine inanıyorum ama madem daha rahat edeceksin umarım istanbul'da sana yardımcı olabilecek biri çıkar. kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı ersin54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce de scooterla sınav yapıldığını duymuştum inanmamıştım gerçekten enteresan. scooterla A2 al sonra 1000RR kullan kimse yasal olarak bir şey diyemesin. neyse ki sen bilinçlisin. yardım almasan da başarabileceğine inanıyorum ama madem daha rahat edeceksin umarım istanbul'da sana yardımcı olabilecek biri çıkar. kazasız sürüşler dilerim.
    tesekkür ederim evet scooterle girdim sınava scooter dökülüyodu benim motordan indim ona bindim sınav oldım hurdayla bize sekiz çizdirdiler firen zor tutuyo kalkış ölüm neyseki geçmişte kullanmışlıgımız oldugu için geçtik sınavı..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    ah sürücü kursları ah bnm gittigim surucu kursu Allahtan vitesli bi motorla egitim vermişti üstelk öyle diğer sürücü kursları gibi de biz motora binmesini bilmeyeni almayız da demiyorlardı kaldı ki kendlerinee de söylemiştim baslarken abi ben motoru krikoya almadan baslarım ve öğrenene kadar da inmem demiştim onlarda kabul etmişti... neyse gel gelelim sonuca araba gibi demişti bana kurs eğitmeni hakkaten de öyle o zamanlarda sadece dur kalk calısmıstım ve sınavı da 1 kerede geçmiştim... sana tavsiyem eğer cevrende nazının geçtiği kişilerde cup tarzı motor varsa onunla kendni alıstır vites ve arka fren kombinasyonunu geliştir baktın kendne guveniyosun git vitesli motorunu al

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah sürücü kursları ah bnm gittigim surucu kursu Allahtan vitesli bi motorla egitim vermişti üstelk öyle diğer sürücü kursları gibi de biz motora binmesini bilmeyeni almayız da demiyorlardı kaldı ki kendlerinee de söylemiştim baslarken abi ben motoru krikoya almadan baslarım ve öğrenene kadar da inmem demiştim onlarda kabul etmişti... neyse gel gelelim sonuca araba gibi demişti bana kurs eğitmeni hakkaten de öyle o zamanlarda sadece dur kalk calısmıstım ve sınavı da 1 kerede geçmiştim... sana tavsiyem eğer cevrende nazının geçtiği kişilerde cup tarzı motor varsa onunla kendni alıstır vites ve arka fren kombinasyonunu geliştir baktın kendne guveniyosun git vitesli motorunu al
    hklısınız. ama çevremde böle birileri yok malesef motoru alırım onun üstünde ögrenmeye baslarım..allah korusun emanet motorla kaza falan olur..daha dogrusu istnbulda yakın çevremde motorcu arkadas yok burdaki bilgilerle bişiler yapmaya çalışıyorum

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    bayide test motoru varsa onları da deneyebilirsin bir kac tur sonrada sana tavsiyem motorunu al trafigin az oldugu yada olmadıgı ara sokaklarda felan dur kalk calıs ve de fren kombinasyonuna alıstır. Sonrada yavas yavas trafiğe çık öyle hemen kendini e-5 e atma motorunla gerisi de zaten tecrübe işi yavas yavas alısacaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

ha bide unutmadan motoruna kesinlikle ve kesinlikle koruma demiri taktır eminim çoğu kişi yakısmıyo gerek yok cıkar şunu diyebilir ama aldırma hiç bir şey senin canından ve malından daha önemli değil

Motosikleti
    + ani gaz verip debriaj bırakma motoru şahlandırırsın

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Biraz sabır biraz dikkat biraz yorulmayla zaten debriyajın ne olduğunu motorun neler hyapacağınıda bilen bir insan olduğuna göre sıkıntı çekmezsin.
    Ama başlarda insan biraz kasılıyo o dönemi dikkatli atlat.
    İnşallah hayırlı olsun.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    + ani gaz verip debriaj bırakma motoru şahlandırırsın
    kardeş yeni başlıycakmıs zaten vitesli motora yurumeden kosmaya calısmaz

Motosikleti
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş yeni başlıycakmıs zaten vitesli motora yurumeden kosmaya calısmaz
    ama yapılan en büyük hataların biri...

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    kesinlikle haklısın sana hak veriyorum ama canını düşünen biri bunu yapmaz...

Motosikleti
    SYM EVO 250
    arkadaşlar vites mantıgı nedir peki?mesela 5 de gidiyoruz tek hamle ile N yapabiliyoz mu?yoksa 4-3-2-1 N şeklindemi oluyor ? videolardan edindiğim izlenimlerden aşağı doğru hamde yapıyor ve 1e geçiyor.anladım ki aşağı doğru her hamde vites yükseltme, yukarı doğru küçültme.doğrumudur ?
    işte buna dokunma !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)