Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni cbf 150 ler hakkında(önemli bir soru)

Motovento
    REKLAM ALANI
    durocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    arkadaşlar yeni cbf 150 lerle ilgili hiçbir profesyonel ağzından bilgiyi hiçbiryerde okuyamadım.acaba sinyaller ve devir saati haricinde neler değişti.bayide yakından gördüm hala mobilet gibi far motora bağlı hala armut ampul.motor da bir değişim varmı.yağ eksiltme sorunu çözüldü mü.arka çantya yağ koymadan alanlar gezebilcekmi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı durocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni cbf 150 lerle ilgili hiçbir profesyonel ağzından bilgiyi hiçbiryerde okuyamadım.acaba sinyaller ve devir saati haricinde neler değişti.bayide yakından gördüm hala mobilet gibi far motora bağlı hala armut ampul.motor da bir değişim varmı.yağ eksiltme sorunu çözüldü mü.arka çantya yağ koymadan alanlar gezebilcekmi.
    Yağ eksiltme yoktu ki zaten, efsane o sadece. 30.000 km'de 15 kez yağ değiştirdim, bir kez bile 150 ml'den fazla yağ yakmadı motorum.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltme yoktu ki zaten, efsane o sadece. 30.000 km'de 15 kez yağ değiştirdim, bir kez bile 150 ml'den fazla yağ yakmadı motorum.
    abi daha ne yakacak
    fer motora bağlı değil gaza basınca ışığı artmıyo motor aynı dişli farkı var sadece
    cakturkc bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi daha ne yakacak
    fer motora bağlı değil gaza basınca ışığı artmıyo motor aynı dişli farkı var sadece
    YBR125 ve TVS 150 de aynı oranda yağ yakıyor.

Çok sinirleniyorum bu kulaktan dolma efsaneyi gazlayanlara. CBF'le temmuz ayında güneyde 3 bin km tam gaz gittim, motorum yağ eksiltmedi.

Motosikleti
    YAMAHA 125 ESD
    şu yağ yakma sorununu bi anlayamadım. bende cbf kullandım. ama hiç eksilttiğini görmedim. soruna gelince eksoz sisteminde küçük bir değişiklik olmuş. bilmemne standartları için. elektrik sistemi biraz daha farklı diye biliyorum. son olarakda aküyü farklı kullanmışlar. benim bildiklerim bu kadar.
    [B][COLOR="Red"]...::: Günahkâr Sokakların Tövbekâr Delikanlısı :::... [/COLOR][/B]

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok sinirleniyorum bu kulaktan dolma efsaneyi gazlayanlara. CBF'le temmuz ayında güneyde 3 bin km tam gaz gittim, motorum yağ eksiltmedi.
    tamam abi kızma ya bende kullandım 2011 cbf yağ yaktımı hiç bilmiyorum çok eksilme olsa far ederdim fark etmediğime göre yakmadı herhalde

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA

21:50 den itibaren izleyin.
    Ayrıca bir motorun yağ yakması sürüş karekteriyle doğru orantılıdır.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

bu yağ yakma proplemi yada eksiltme proplemi her motorda bir miktar olması normaldir. ama motor eskidikce bu oran çoğalır.
    fakat bazı insanlar bu yağ eksiltme proplemini yaşamış. şu yada bu şekilde. o yüzden bu motorun adı çıkmış 9 a inmez 8 e.
    yenilerde eski cbf 150 ye göre
    koltuk yumuşak olmuş
    km saatinde ufak değişiklik ve sinyaller şeffaf
    ekzos da ortada bir şişkinlik ve sesi daha güzel olmuş. eskilerde hava filitresi açık takılmış gibi ses var iken daha tok bir ses
    teknik özelliklerinde 0,3 hp artış ile 11,6 hp olmuş
    eskilere göre ilk çalıştırmada cikle çekilince gaz kolu ilede ayarlama yapmaya gerek yok. kendi gaz veriyor.
    kalbirotör içine bu yüzden bir kaç kablo daha gitmiş.
    vites göstergesi yenilerde yok.
    önceden manyatodan far yanarken şimdi aküden direk alınmış.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA

21:50 den itibaren izleyin.
    Ayrıca bir motorun yağ yakması sürüş karekteriyle doğru orantılıdır.
    Sürüş karakteriyle, yağ numarasıyla, yağ özellikleriyle doğrudan orantılı..
    Sert kullanırsan, yazın gidip 10w-40 motor yağı ve sj sınıfından daha eski sınıfa ait bir yağ koyarsan 4000km sürdükten sonra bir ihtimal 400ml yağ eksiltebilirsin..

Ama üsttekilere dikkat edersen eksilteceği en fazla 100ml onu da zaten 2000de kontrol edip eklersin, o yanında yağ taşıma muhabbeti biraz da şehir efsanesi. Yani 4000 kmlik bir geziye çıkmıyorsan yanına yağ almana gerek yok

benim 2007 model 30000lere gelen motosikletimde bile en fazla 100ml gördüm, o da yazın 3 kez 500km gidişli gelişli uzun yola çıktım.

Videoda bahsedilen eski model cbf150 yeni de var bende uzun yola çıkmadığım için test edemedim daha..

bir üst mesajda bahsedilen "teknik özelliklerinde 0,3 hp artış ile 11,6 hp olmuş" dişli oranları ile alakalı. 2011 öncesi dişliyi takarsanız yani 42T, motor gücü aynı kalmış olur.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yağ yakma varmı, yokmu, bunu iyi teşhis edebililmek içim forum başlığı altındaki bir çok kullanıcının yorumlarını okuyun ve yetkili servislerin gözlemlerini değerlendirin derim. Bu konu aslında cbf 150 kullanıcıları başlığı altında sorulabilirdi ama yine yazıyim.

Başka yeni kasadaki fark olarak, arkaya 43 t dişli takmışlar ne akla hikmetse, hemen 42 t ile değiştirmiştim.

Eksozun bi kısmında şişkin bi kısım yapmışlar, emisyon değerlerini düşürkem içinmidir nedendir anlamadım. Ama eksoz sesi, daha tok çıkıyor eski kasalara nazaran, gazı açınca chopperlar gibi pata pata daha kalın ve tok hoş bi sesi var. Eski kasalar gazı açınca daha sessizdi.
    Bu eksozdaki farktan dolayı eski kasalarda olmayan, motoru kapattığınızda, hani soba soğurken tın tın tın diye soğudukça genleşme oranı değişen metal aksamdan ses gelir ya, eksoz sistemi soğuya ne kadar böyle bi ses geliyor. Problem mi. Hayır değil.

Far artık aküye direk bağlı ve eski kasalardaki aydınlatmadaki kalitesizliğin baya önüne geçilmiş diyebilirim.

Artık jikleyi açınca gazı bırakabiliyorsunuz. Motor jikle açıldığında devirleniyor. Eski kasalardaki gibi gazı tutmanız gerekmiyor.

Grenajların stikırları farklı.

Devir saati var, bu çok güzel. Fakat vites göst. yok. Sadece boş var. İkiside olsaydı çok daha iyi olurdu ama biri ile yetinmemiz gerekiyorsabence devir saati daha çok yakışmış gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..

3bin km yi hiç inmeden mi yaptın hadi ama gerçekçi olmak lazım..ilk yağ ile 1000 km yaptım suan 3800 km de yani ybr min 2. bakımını yarın yapıcam millet 2bin kmde 1 yağ değiştiriyor 200ml eksik çıkıyor cbfte..yarın işin yoksa buyur gel benim motordan bırak 200ml yi 50 ml yağ eksik çıksın benzın döker yakarım gözünün önünde dostum..yağ yakıyor dediğin tvsnin de az önce 120bin kmde olanını söyleseler asla inanmam ama 'gözlerimle' gördüm..daha üst kapağı bile açılmamis ve pırıl pırıl egzos kokusu vardı..senin cbf 120bin km görmüş mü hiç açılmadan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

cbf ın narin bir motor yapısında olduğu için kullanıma göre artan miktarda yağ yaktığını honda kabul etti siz etmedinız..helal olsun 5000 lira olsun insallah motorunuz..daha çok satsın..ama bi gün ışıkta denk geldiğın kuryelere de bi sor bakalım yağ eksiktiyor mu eksiltmiyor mu diye?

Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    walla arkadaşlar efsane yada hurafe değil o zaman.1kg yağla 150ml eksiltmek çok sakat bi durum.nerdeyse çeyreği eksiliyor hem de 2000km de.benim minibüsüm 7,5lt yağ alıyodu eski bir araç 5000km de 150gr yağı o yakıyodu.bence 2000km de 1kg yağın 150 gr nı yakıp normal bulan arkadaşların ilk kullandığı vasıta cbf 150 herhalde.

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bu arada konunun amacı nedir ?

cbf 150 mi yoksa cbf 150 kullananlar mı ?

yağ eksiltme zaten honda nın imza sı arkadaşlar. yağ eksilmeyen motor honda değildir.
    cbf 150 sinden cbr 250 sinden cbr 1000 ine kadar.
    amma şu varki. motorda yansa, motorda kitlese,yolda pistonda fırlasa honda nın herzaman müşterisi hazırdır. bunu bilmek lazım.
    senin motorun ne diye soran birine hondayı anlatmazsın. honda dedinmi adam anlar sesini keser. yamaha,sym,suzuki,kawasaki, dedinmi tanımayan çok kişi var. bu türkiyede. adam tarlada su motoru olarak yolda araba olarak gördüğü bildiği için

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeni cbf 150 hakkında genel bilgiler
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hiçbiri yeni cbf 150 de neler düzeldi.ama konu 1kg yağın 2000km de 150 gr eksilmesinin normal olup olmamasına dönüyo

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni cbf 150 hakkında genel bilgiler
    O halde sizi http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1001.html buraya alalım. Okumayı sevmiyorsanız zaten laf anlatmak da zor olacaktır(genel için söylüyorum). Hep -mış lı -muş lu cümleler. Kesin emin olanlar da başka motosiklet kullanan sürücüler. Muadili motosiklet kullananlar, gerçek kullananlardan daha iyi biliyor.

Alıntı durocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbiri yeni cbf 150 de neler düzeldi.ama konu 1kg yağın 2000km de 150 gr eksilmesinin normal olup olmamasına dönüyo
    can arkadaşım, motosikletini 5-10 dk çalıştır. sonra 15 dk bekle iyice süzülsün sonra aç yağ tapasını bakalım ne kadar eksiltmiş seninki, daha sonra aynı yağı doldur ve düz bir zemine al motosikletini ve yağ çubuğuna bak, alt seviyenin altına indiyse öyle kullanırsan tehlikeli olur yok atıyorum 200ml eksiltmiş ve hala o min-max çubuğunun arasındaysa sıkıntı yok.

Ayrıntılar tekrar tekrar tartışıldı cbf150 başlığında motosikletinde sorun olan da oldu, gidip başka motosiklet alıp geri dönüp laf eden de. Hatta bazı arkadaşlar bu kadar çok satan motosiklet sahiplerine siz bir şey bilmiyorsunuz yakıştırması da yaptılar. Kimisi honda bayiine takılmış yüksek fiyat çekti indirime yanaşmadı, ilgilenmedi diye yine cbf 150ye b.k atıyorlar.

1000. sayfalardan sonrasını okursan ki 300 sayfa, o kadar geyik de dönmez bizim başlıkta. hızlı hızlı okusan en çok bir gün. Okuduktan sonra yeni sorular gelir aklına belki, herkes cevaplar merak etme...

"bence 2000km de 1kg yağın 150 gr nı yakıp normal bulan arkadaşların ilk kullandığı vasıta cbf 150 herhalde." Benim ilk motosikletim değil, ama bana göre o çizgiler arasındaysa normal.

Honda fanatiği falan değilim de. bu motosikleti yamaha çıkartsaydı gider yamaha alırdım benim ihtiyaçlarımı sorunsuz karşılıyor alet, ama karşılamayanların söylediklerine şaşırıyorum.

Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    arkadaşlar bu konuyu boşuna açmadım cbf kullanıcıları konusuyla alakası yok cbf cilerin gezi muhabbetlerini değil insanlar yeni cbf 150 lerde hangi eksikliklerin giderildiğini merak ediyo bende hondacıydım 2005 dylan ve 2008 cbf 150 sahibi oldum uzun yollara da çıktım ikiside ciddi miktarda eksiltiyodu.sorun bende mi asla.asya tay 200 kullandım eksiltme yoktu,kanuni windy,motocar hiçbirinde eksiltme yoktu.ayrıca honda servisleri kadar pahalı arızaların arkasında durmayan serviste görmedim.sır bu yağ yakma nedeniyle 1.83 boyunda 85 kiloyum artçım 70 kilo ama yinede ybr 125 alcam.yan sanayi parçalarla bile motoru yağ eksiltmiyo.2011 model suziki vitaram var on bin km de de 50 gr yağ eksiltmiyor.eğer 2000 kmde çeyreği eksiltseydi aldığım yeri bomba koyup uçururdum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ eksiltme zaten honda nın imza sı arkadaşlar. yağ eksilmeyen motor honda değildir.
    cbf 150 sinden cbr 250 sinden cbr 1000 ine kadar.
    amma şu varki. motorda yansa, motorda kitlese,yolda pistonda fırlasa honda nın herzaman müşterisi hazırdır. bunu bilmek lazım.
    senin motorun ne diye soran birine hondayı anlatmazsın. honda dedinmi adam anlar sesini keser. yamaha,sym,suzuki,kawasaki, dedinmi tanımayan çok kişi var. bu türkiyede. adam tarlada su motoru olarak yolda araba olarak gördüğü bildiği için
    evet yamahayi kawasakiyi tanımıyor bizim milletimiz..bu adamlar da motordan başka birşey yapmıyorlar zaten değil mi? Flüt,piyano,org,jet ski,bisiklet,müzik sistemi..falan filan yapmıyorlar yani hadi sevinelim honda alana bi galon 20,50 yağ veriyorlarmış

Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yamahayi kawasakiyi tanımıyor bizim milletimiz..bu adamlar da motordan başka birşey yapmıyorlar zaten değil mi? Flüt,piyano,org,jet ski,bisiklet,müzik sistemi..falan filan yapmıyorlar yani hadi sevinelim honda alana bi galon 20,50 yağ veriyorlarmış
    ilahi güldürdün beni allah da seni güldürsün

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)