Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski Motosikletimi Sattım, Satmaz Olaydık, Başımıza Gelmeyen Kalmadı! Lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 2011 Nisan ayı itibari ile, artık noter'de ruhsata el konuluyormuş. Biz bu yasa çıkmadan önce sattık, sattığımız kişi ruhsat çıkarmamış! Annemin üzerine olan ruhsatı kullanıyor ve kaza yapıyor. 2,3 bin liralık zarar + faizler. Zaten adam sözünü tutmadı, cep bilgisayarı da vardı satış işleminde, unuttum diyince üstelemedim. Ama maalesef umrunda bile olmadı. Allah'ından bul, senin gibilerle uğraşılmaz bile dedim. Buldu da kaza yaptı. Herneyse, bu adam annemin üzerine olan ruhsatı kullanmaya devam etmiş. Bu yüzden motosiklet benim değil, şu kişinin diyince hoppala! Mahkemeye gittik. Kadıncağız rahatsız zaten, Kağıthane tarafında oturuyoruz, Kadıköy'e mahkemeye gittik. Hasanpaşa'ya. Yahu itiraz ettik, noter sözleşmesinin fotokopisini götürdük. Bizden çıktı herşey ne güzel! Ama mahkeme bu adamdan ruhsatı almıyor mu? Nasıl bela bu! Şimdi de vergi dairesinden haciz kağıdı geldi. Bilmem ne kadar ödenmemiş borcunuz var diyor. Bilgileri girdim internet sitesine, hâlâ motosiklet bizim üzerimize görünüyor? Ne yapmamız lazım arkadaşlar? Bizden yana sıkıntı yok, vergisini ödedik, temiz kağıdıyla sattık motosikleti.

Ama vergi dairesinden üstümüzden düşürmemiz gerekmiş, şimdi öğrendim. Bizim açımızdan bir sorun olur mu acaba? Yani dilekçe yazacağım ve vergi dairesine götüreceğim. Üstümüzden düşüreceğimizi bilmiyordum. Sorun olur mu acaba?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Satış evrağının orjinalini vergi dairesine götür memura göster gerekli işlemi yapıyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Noter satışı var ise sorun olmaz. Ruhsat trafik ile ilgili bir konu.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Vergi dairesine gidiyoruz değil mi? Daha önce başımıza gelmediği için pek bilmiyorum. Zaten bizim zamanında ödediğimiz vergiler de görünüyor. Yalnız 2,3 fotokopi olduğu için orjinal evrak karıştı. Noter'den aldık zaten orjinal evrağın kopyasını. Kopya götürsek sorun olur mu? Orjinal evrağı nasıl anlarız? Renkli fotokopi çekmiştim, anlayamadım. Çok sağolun.

geçmiş olsun
    mutlaka hallolur sonuçta noter satışını sorunsuz vermişsin yanlız benim anlıyamadığım şu:
    motor benim diil filan kişinin demiş yani düpedüz yalan söylemiş kazaya polis tutanağı vs tutulduysa ifadesindede öyle mi demiş bune saçmalıktır böyle ya
    biraz araştır -tam bilemiyorum-bu konuyla ilgili şikayet hakkın varmı varsa kullan
    g.tün yemeyince salla yalanı milletin başına iş aç oldu valla....bu ne ya.....
    tekrar geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)