Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet'lerde BOR Kullanımı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Evet arkadaşlar bu konuyla ilgili Motosikletinde Bor kullanan varmı ? Ben daha büyük CC'lerde kullanıldığını varsayıyorum.

Şimdiden konunun çok ateşli ve çok tartışılacak gibi hissediyorum

Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ilk başta sürtünmeyi azaltır diyor..

buda yüksek cc de olsa motor yağını, hem motor hemde şanzumanda kullanan motorlar için debriyajın kaçırması, kaçırmaya eğilimli olması gibi bir durumu ortaya çıkarır...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz arabaya koyduk bi *oka yaramadı performans artışı yakıt tasarrufu hikaye gözle görülür bi değişiklik yok anlaşılmayacak kadar olduysada ben anlamadıktan sonra bi anlamı yok

Motosikleti
    Bende arabama kullandım ne bilim bişeye yaramadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başta sürtünmeyi azaltır diyor..

buda yüksek cc de olsa motor yağını, hem motor hemde şanzumanda kullanan motorlar için debriyajın kaçırması, kaçırmaya eğilimli olması gibi bir durumu ortaya çıkarır...
    Şimdi bor bunumu engelliyor yada debriajı kaçırıyormu anlamadım hocam ya
    ReiZzZ bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    daha kaygan bi madde gibi düşün..
    ama debriyajın biraz kaydırması,kaçırması iyi bişey değil..
    sonuçta yağ içinde çalışan plakalar var...yaylar onları birbirine bastırıyor....

debriyaj tamamen bırakılmış vaziytette iken artık tek parça olarak dönerler..

ama sen çok daha kaydırıcı bişey kullanırsan o balatalar ne kadar basarsa bassın yüklenmelerde filen kaçırabilecektir...

buda hiçte istenilmeyen bir durumdur....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Bunlarin hepsi para tuzagi arkadaslar kanmayin... Yuzbinlerce dolara arge yapan dunya devleri motul mobil ipone castrol gibi yaglar kullaniyoruz. Bunlarin hicbirine gerek yok.

Kaliteli yag alin, yeterli.
    brds ve zongoku bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha kaygan bi madde gibi düşün..
    ama debriyajın biraz kaydırması,kaçırması iyi bişey değil..
    sonuçta yağ içinde çalışan plakalar var...yaylar onları birbirine bastırıyor....

debriyaj tamamen bırakılmış vaziytette iken artık tek parça olarak dönerler..

ama sen çok daha kaydırıcı bişey kullanırsan o balatalar ne kadar basarsa bassın yüklenmelerde filen kaçırabilecektir...

buda hiçte istenilmeyen bir durumdur....
    Anladım hocam Teşekkürler.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Bizzat bayisi motorlarda kullanılmaz dedi. Motorlar
    ıslak debriyajlı olduğu için.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabalardada tavsiye edilmez bu markayi ilk defa duydum ama nntde almanca olan belgelerde test niteligi tasimiyor bir tanidiga okutmustum sadece su arabay kondu bu arabaya kondu ve su kadar sure calisti diyor ama sonucu yok yani olumlu bir etkisi mi var olumsuz mu belli degil servislerin soyledigine gorede arabalar icin diyorum tabi yag kanallarini tikadigi ve yaglamayi etkiledigi yagin ozelligini bozdugunu araclarin garanti disi kaldigini ve rektifiye ederken bile zorluklar cikardigini soylediler zaten kaliteli bir yag koyduktan sonra fazladan bunuda almak bosa para harcamaktan baska ise yaramaz onun yerine benzin alrsin daha iyi bence 10larca km daha fazla gezersin

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Bu sitede bununla ilgili tonla yazı var biraz araştırın da öyle yazın arkadaşlar, millet aklına geldiğini yazıyor pat diye kabak tadı verdi valla..
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    toplam 3 yağ değişiminde kullandım (10000km) öyle debriyaj kaçırması ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım ve vites geçişleri de çok rahattı. onun dışında titreşimle ilgili bir değişiklik hissedemedim.

not: şanzuman değil motor yağı katkısı ürününü kullandım.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kaliteli bir yağ alıverirsin gözün arkada kalmaz.Bu tarz ürünler saçmalık bence.Koskoca motor yağı firmaları akıl edememişte bunlar mı etmiş?
    ANGARAJ

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harley davidson'ın bazı modelleri(belki hepsidir bilmiyorum) gibi kuru kavramalı debriyaj sistemine sahip motorlarda kullanılabilir. Islak kavramalı motorlarda debriyajın kaçırmasına sebep olur.

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede bununla ilgili tonla yazı var biraz araştırın da öyle yazın arkadaşlar, millet aklına geldiğini yazıyor pat diye kabak tadı verdi valla..
    Kardeşim beğenmiyorsan sinirlerine hakim olamıyorsan ne yorum yapacaksın nede yazacaksın !

Kalkıp burda bıdı bıdı etme.. milletin fikir ve düşüncelerini alıyoruz burası motosiklet forumu dikkatini çekeyim istersen.!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplam 3 yağ değişiminde kullandım (10000km) öyle debriyaj kaçırması ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım ve vites geçişleri de çok rahattı. onun dışında titreşimle ilgili bir değişiklik hissedemedim.

not: şanzuman değil motor yağı katkısı ürününü kullandım.
    Yakıt tasarufu falan hikaye diyosun yani

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ben bor power ı scoterde kullandım küçük kare şişe motorun yağını boşalttım yeni yağ koydum sonra a.kavak bayırını 3 kere çıktım indim basa bas çünkü bor kristalleri yüksek ışıda reaksiyona geçiyor ve piston ve piston yatağındaki kılcal çizikleri onarıyor ve motorum da ne ses kaldı ne bişi daha farklı çalışmaya başladı gidişi ,sıkıştırması düzeldi sanki motor yeni alınmış gibi ben yarısını kullanmıştım motor küçük diye sonra yağı boşalttım tekrar yeni yağ koydum geri kalan nanopoweri de içine boşalttım yine gazladım dibine kadar hararet yaptırmak için ve hala şuan içinde nanopower duruyo yağı değişmedim geçen yazdan beri motorda sesmes kalmadı şimdi YBR bi 10.000 i devirsin ona da koymayı düşünüyorum motoru çok rahatlatıyo ama şunuda söyleyeyim pisada bir sürü marka var ben resmini çeker bi ara koyarım YBR 125 topic ine merak eden olursa şişesi duruyo hala borumda

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

arkadaşlar yakıt tasarrufu diye bahsettiği motor ilk alındığında nasıl bir performans sergiliyorsa nano power kullandığınızda zaman içinde oluşan piston yatağı üzerindeki kılcal çiziklerden kayıp ortaya çıkmaktadır bu maddeyi kullandığınızda o kılcal çizikleri doldurarak sızdırmazlığı sağlıyor ve aracın eski performansı geri geliyor yağ yakmıyor sıkıştırma haznesinde kaçaklar olmuyor böylece normalde yakması gereken kadar yakıt kullandığından dolayı tasarruf etmiş gibi oluyor öyle 10 litrede 1 litre gibi bişi değil yani uzun vadede tasarrufu var ...
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Kaliteli yağlar gerekli katkılara sahiptir sonradan yağ katkısı kullanmak DOĞRU DEĞİLDİR.

Yağ katkısı yapılırsa;

1-Kullanılan yağın mevcut kimyasallarıyla yüksek ısıda reaksiyona girebilir yağın kimyasal yapısını değiştirebilir, vizkozitesini arttırabilir.

2-Silindir duvarlarının yağlanması, yağın silindir duvarlarına tutunması için gerekli olan honlama çizgilerini katkı maddeleri tıkayabilir. Bunun sonucunda da yağın silindir duvarlarına tutunması zorlaşarak ince film tabakası oluşmasını engeller ve mekanik aşınmaya neden olur.
    Soykan67 ve Tropiksera bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim beğenmiyorsan sinirlerine hakim olamıyorsan ne yorum yapacaksın nede yazacaksın !

Kalkıp burda bıdı bıdı etme.. milletin fikir ve düşüncelerini alıyoruz burası motosiklet forumu dikkatini çekeyim istersen.!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Yazdıklarına bakılırsa sinirlerine hakim olamayan sensin, biraz sakin ol ne demek istediğimi anlamaya çalış ve terbiyeli ol. Senin gibi her ipini koparan aklına geleni buraya yazarsa aynı konudan 30 tane topik açılır. Zamanda bu konuyla ilgili fikirler fazlasıyla paylaşılmış, bi arama yaparsın motosiklet.net' de görürsün tonla yazıyı, okursun güzelce.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    yeniliklere acık olmak lazım yok motor firmaları bunu dusunememis yok suydu
    dersek oldugumuz yerde sayar dururuz. yeni teknolojiler olmasa su an bi hayabusa olmazdı.
    ama biraz arastırmak lazım neymis ne degilmiş diye.
    böyle bagnazlık da olmaz.
    motooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr

Motosikleti
    mondial 151rs
    ben otomobilimde bor kullanıyorum ancak yağ katkı maddesi olarak değil ,yapılan bi düzenekle emme manifoldundan emilerek benzinle beraber yanıyor yakıt harcamasını azaltıyor .motorumda da daha faydalı olur diye arabama koyduğum castrol magnatec kullandım silkeleme yaptı yağı değiştirdim 10/40 scooter yağı koydum titreme kesildi

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarına bakılırsa sinirlerine hakim olamayan sensin, biraz sakin ol ne demek istediğimi anlamaya çalış ve terbiyeli ol. Senin gibi her ipini koparan aklına geleni buraya yazarsa aynı konudan 30 tane topik açılır. Zamanda bu konuyla ilgili fikirler fazlasıyla paylaşılmış, bi arama yaparsın motosiklet.net' de görürsün tonla yazıyı, okursun güzelce.

Terbiyeli ol ?

Allahım ya ne günlere kaldık iyimi..

Senin gibi ipini koparan derken manalı manalı konuşup durma arkadaşım insanı germe! burda güzel güzel sohbet ediyoruz içine etme konunun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiyeli ol ?

Allahım ya ne günlere kaldık iyimi..

Senin gibi ipini koparan derken manalı manalı konuşup durma arkadaşım insanı germe! burda güzel güzel sohbet ediyoruz içine etme konunun
    Forewer arkadaşım ile ilgili atışmayı tatlıya bağladık
    Kusura bakmayın arkadaşlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)