Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Power Led li El Fenerinden Selektör Yapmak ( yardım ) !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    İrfan'la küsmüsünüz yoksa? :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim abi.. Gerçekten hazırı varmış..En güzel yanı devre veya dirençle uğraştırmayacak olması..Zaten istanbula tekrar gideceğim..Bizim şenol abi ile oranın (karaköy) altını üstüne getirelim
    Bilgi ve anlatımın için teşekkür ederim.. Bu işime yarar benim.. Bağlantı ayaklarını nasıl yaptın abi

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

Kanka ben seni tanıyorsam biliyorsam sen konuya bomba atarsın diye gelme dedim.Ser klavyene peçeteyide ,ben bunu yapınca salyaların damlamasın
    ayyy hala gülüyorum yaaaa kafanı sallayınca selektör yapıyor öldüm gülmekten
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayyy hala gülüyorum yaaaa kafanı sallayınca selektör yapıyor öldüm gülmekten
    Takılıyo kendi kendine ,bırak abi onu rahat
    Tatil hayalleri kuruyor

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:45 ----------

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan'la küsmüsünüz yoksa? :D
    yok abi.. nereden çıktı

Motosikleti
    Cat 428c :D
    Üstadım şöyle yapsan : Kornadan + - çekip kesici role atsan ardından feneri bağlasan olur gibi geliyor ama sen bilirsin tabi

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Linkteki ürün nasıl? Hazır kelepçeside var

http://urun.gittigidiyor.com/spor/15...macli-52916581
    ANGARAJ

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı GONYALI1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım şöyle yapsan : Kornadan + - çekip kesici role atsan ardından feneri bağlasan olur gibi geliyor ama sen bilirsin tabi
    Şimdi ledlerin dayanıklık sınırı var ya, ondan dolayı bayağı bi uğraşmak gerekecekti dirençle falan..
    ama otopsici arkadaşın verdiği fikir güzel oldu .. hazır olanı var ben sadece buton koyacağım
    ilgin için teşekkür ederim

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    ümit.cz miydi bı arkadasa sticker vermiştim . onun motorunda led paneller vardı 2 adet sağ ve solda . gündüz bile 200 metreden net olarak görünüyordu. tanesı sanırım 15 tl ama değer . birde röle baglarsan al sana çakarlı yada butonla selektör
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki ürün nasıl? Hazır kelepçeside var

http://urun.gittigidiyor.com/spor/15...macli-52916581
    Abi güzel bişeye benziyor ama biraz abes durmaz mı sence

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:56 ----------

ümit.cz miydi bı arkadasa sticker vermiştim . onun motorunda led paneller vardı 2 adet sağ ve solda . gündüz bile 200 metreden net olarak görünüyordu. tanesı sanırım 15 tl ama değer . birde röle baglarsan al sana çakarlı yada butonla selektör
    o arkadaşın sistemi bana uyar .. çakar istemiyorum sadece selektör yeterli .. onunda sebebi bende olmayışı..
    keşke o arkadaş fotolarını atsa ..

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    hacı istersen el fenerinin sistemini hiç ellemezsin sadece ordaki anahtarı bir röle ile açıp kapatırsın. yok ben pilleri değil motorun aküsünü kullanacam dersen. direnç işine girmen lazım. direnç dersende
    http://ledcalculator.net/default.aspx?lang=tr-TR

bu siteden faydalanabilirsin. tabi elindeki ledin özelliklerini az çok bilmen lazım kaç mA akım çekiyor. ve kaç volt ile çalışması lazım. bu değerleri girerek uygun direnci kullanabilirsin.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    evet bende vardi o led paneller..bendeki lerin yeri uygun degil çok alçakta oldugu halde çok güzel ışık verio ve farkedilio.karaköyden almıstım
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-391.html
    resimler bu linkte

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı istersen el fenerinin sistemini hiç ellemezsin sadece ordaki anahtarı bir röle ile açıp kapatırsın. yok ben pilleri değil motorun aküsünü kullanacam dersen. direnç işine girmen lazım. direnç dersende
    http://ledcalculator.net/default.aspx?lang=tr-TR

bu siteden faydalanabilirsin. tabi elindeki ledin özelliklerini az çok bilmen lazım kaç mA akım çekiyor. ve kaç volt ile çalışması lazım. bu değerleri girerek uygun direnci kullanabilirsin.
    Eyvallah bu benim işime yarayacak bir site.. teşekürler..
    ama hazır led almak daha mantıklı geçmiş ceveplarda otopsi arkadaşın öneri hoşuma gitti.. direkt 12v ile çalışacak diyor

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi güzel bişeye benziyor ama biraz abes durmaz mı sence

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:56 ----------

o arkadaşın sistemi bana uyar .. çakar istemiyorum sadece selektör yeterli .. onunda sebebi bende olmayışı..
    keşke o arkadaş fotolarını atsa ..
    sen resim istersinde atmazmıyız tanesi 4 wat çekiyo..aküye hiç bir zararı yok ben direk parklara bagladım sürekli açık aküye dokunmuyor

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende vardi o led paneller..bendeki lerin yeri uygun degil çok alçakta oldugu halde çok güzel ışık verio ve farkedilio.karaköyden almıstım
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-391.html
    resimler bu linkte
    Eyvallah ümit çok hızlı yetiştin valla
    O zaman benim bi karaköy yapmam gerekecek..çünkü çeşit fazla olabilir..
    sen ayrıca röle direnç falan kullanmadın değil mi?
    direkt 12V den alıyorsun

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben direk parklara bagladım onu hiç bişey kullanmadım...ama araya bi anahtar koymayı düsünüyorumm..bende aslkında otopsici nin gösterdigi power led lerden almayı düsünmüstüm ama onu gösterdiler bende aldım )

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ben direk parklara bagladım onu hiç bişey kullanmadım...ama araya bi anahtar koymayı düsünüyorumm..bende aslkında otopsici nin gösterdigi power led lerden almayı düsünmüstüm ama onu gösterdiler bende aldım )
    tamam işte seninkinde hiç bir şey yapmaya gerek yok.. Direkt al bağla.. ben karaköye gelip bi gezmem lazım oraları

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    şuan kullandıgım panel ledin yansıtıcısı olmadıgı halde bu ışıgı verioyo..yansıtıcı olsa daha süper ışık verecektir...bi ara farın içine koyam dedim ama beceremedimm ...yansıtıcı olsa mükemmel olacak

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    şuan kullandıgım panel ledin yansıtıcısı olmadıgı halde bu ışıgı verioyo..yansıtıcı olsa daha süper ışık verecektir...bi ara farın içine koyam dedim ama beceremedimm ...yansıtıcı olsa mükemmel olacak
    ben bunu selektör yapacağım
    iyi şekilde ışık verir diye düşünüyorum

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    kiprit kutusu katar büyüklügü eni kiprit kutusunun yarısından birazdaha ince..iki tarafındada (-)giris yeri çıkış yeri (+)giris yeri ve çıkış yeri var..iki tarafındada delikler var vida vs tutturmak için..ewnerji giris yerlerine lehimle kaplo leyimleteceksin onuda saten satan yer yapıo

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kiprit kutusu katar büyüklügü eni kiprit kutusunun yarısından birazdaha ince..iki tarafındada (-)giris yeri çıkış yeri (+)giris yeri ve çıkış yeri var..iki tarafındada delikler var vida vs tutturmak için..ewnerji giris yerlerine lehimle kaplo leyimleteceksin onuda saten satan yer yapıo
    anladım ümit teşekkür ederim.. Karaköye geliyorum.. hafta içi ayarlayayım bari..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 w led 2volt çeker 3 tane 1 w led 6 volt yapar
    devreye 7806 akım düzenleyici koymalısın
    1 led koyarsan 7802 koymalısın bu seferde bu
    7802 acayip ısınır. 6 tane 1 w led koyarsan
    7812 kullanırsın hiç ısınmaz.zaten tek bir led
    pek etkili ışık vermez önüne 30 veya 60 derece
    lens koymalısın
    evet kesinlikle dirençle uğraşma. farcob abimizin dediği gibi 78xx regüle etregresi senin işini görür. hatta çift al biri voltajı diyeri akımı ayarlar böylece voltajı ayarlayan fazla ısınmaz.
    benim konjektör bozuktu yenisini, alıp takmaya üşendim ( daha dogrusu yenialdıgım daha bozuktu ) elekronikciden 7812 aldım bozuk olmadıgı içinde 1 lira verdim arka lambaya bağladım çok memnunum yoksa iki güne bir ampul değiştiriyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)