Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

o agrasif motorcunun yaptigina çokşaşırdım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm..bugun sabah şahit oldugum bi olayı sizinle paylaşmak istiyorum..ayazagadan 4 levente minübüsle giderken maslak itü nün orda bi motorcu minübüsü sollamak için yol istedi kurye degildi doradonun bmv ye benzeyen kalıplı scoterinden kulanıyodu sahıs neyse yol istedi bindigim minübüs ilk yol veremedi yandan kornaya bastı sürekli motor kullanan kişi ve minübüsçü geç hadi geç dedi ve ne olduysa o an oldu motorcu geçerken sinirlendi sanırım elini sol aynaya bir vurdu ayna param parça oldu..o an çok şaşırdım bildiginiz o kocaman ayna dagıldı..minübüsçü şokta arkadan bagırdı çek saga çek die ama motorcu trafigin yogun olmasından faydalanarak tüydü ve plakasıda yoktu...o şahsın yaptıgı o agrasifçe düşüncesizce daha bir çok sey denir de o yaptıgı haraket tüm iki teker kullanan kişileri karalamak adınadırr...minübüsçü bol bol sövdü adam haklı ne istiyosun aynasından minübüs için deki yolcuların korkmasıda cabası..şimdi o şahsa sesleniorum vicdansız insan kimsenin ne canına nede malını tehlikeeye atmaya hakkın yok...onun bu yaptıgı haraketten bir motor kullanıcısı olarak ben utandım..belkide bu kişiler yüzünden trafikte pek sevilmiyoruz sıkıştırılıyoruz bazende hor görülüyoruz..
    sgurdal, Carbon, osmanba ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    konuyu okuyunca aklıma gelen ilk şey motosiklet sürücüsünün minübüsün kasıtlı olarak yol vermemesi şeklinde algılayıp sinirlenmiş olması ,olabilirmi ?

durup dururken kimse kjimsenin aynasını dağıtmaz

minübüsçü haksızda olsa haklıda olsa olay minübüs ve motrcu arasında geliştiği için , haksız olan ve aynası dağılan minübüs kullanıcısı araçta bulunan 14 yolcu tarafından yine desteklenecektir ve motora öcü gözüyle bakılacaktır minübüsün haklı yada haksız olması farketmez ,

bu eylemin en başında motorun plakasız olması diyebiliriz , burada tabiki motosiklet sürücüsünün neler dşünüp hissettiğini bilemeyiz ama minübüslerin bir çoğunun yolarda nasıl gittiğini görmekteyiz

tabiki söylediğine katılıyorım ama hoş olmayan şeyler

bazen kendi başımıza öyle şeyler geliyorki bırak aynasını kırmayı bir anlık cinnetle adam bile vurabilecek seviyeye gelmemiz an meselesi oluyor ,

velhasıl çooookkk uzun ve derin mesele
    eray_uluyazı, Felon, avciceyhan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu okuyunca aklıma gelen ilk şey motosiklet sürücüsünün minübüsün kasıtlı olarak yol vermemesi şeklinde algılayıp sinirlenmiş olması ,olabilirmi ?

durup dururken kimse kjimsenin aynasını dağıtmaz

minübüsçü haksızda olsa haklıda olsa olay minübüs ve motrcu arasında geliştiği için , haksız olan ve aynası dağılan minübüs kullanıcısı araçta bulunan 14 yolcu tarafından yine desteklenecektir ve motora öcü gözüyle bakılacaktır minübüsün haklı yada haksız olması farketmez ,

bu eylemin en başında motorun plakasız olması diyebiliriz , burada tabiki motosiklet sürücüsünün neler dşünüp hissettiğini bilemeyiz ama minübüslerin bir çoğunun yolarda nasıl gittiğini görmekteyiz

tabiki söylediğine katılıyorım ama hoş olmayan şeyler

bazen kendi başımıza öyle şeyler geliyorki bırak aynasını kırmayı bir anlık cinnetle adam bile vurabilecek seviyeye gelmemiz an meselesi oluyor ,

velhasıl çooookkk uzun ve derin mesele
    haklısın abi de olay 10-20 saniye sürdü minübüsçü sol seritte idi sag taraf dolu ilk zaman yol veremedi ama ben kendim duydum geç diye yaptıgı işaretiii..minübüsçülerde aynı seyi bazen yapıo ama o aynayı kırdıgı anda motorun üstüne direk kırıp dreksiyonu minübüsçüde o sekilde çıkarabilirdi sinirini ki iyikide böle bişi yapmadı..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    buna benzer birşeyi bende yapmıştım ama benimki biraz daha yerindeydi..
    yol benım olmasına ragmen benı gore gore onume 2011 chevrolet cruze atladı, bende frene asılmama rağmen duramadım ybr vardı o zamanlar..
    ve yerdeyim, motor arabanın kapısının altına doğru tekerleri önce olmak üzere yattı.. kolumda derin sıyrık ve doku kaybı, topuğumdada zedelenme oldu..
    sinirle kalktım arabanın kapısını açmaya çalıştım, kilitliydi. bir süre sonra çevredekiler yardıma koştu, hala sinirliydim acı fln hissetmiyordum..
    adam indi ve onca kişinin onu haksız bulmasına rağmen ''koca arabayı görmüyormusun!!'' dedi atarlı atarlı..
    bunu duyan 1.90, 95kg lik motorcu ne yapar?
    ayırdılar hemen adamı uzaklaştırdılar, 0 km arabasının tavanının tam ortasına yumruk attım göçtü.. (2.el araç satarken kopmle boyalı olsun, 5 parça boyalı olsun ama tavanında birşey olmasın, zira alıcı takla atmasından şüphelenir) bunu bildiğim için en büyük hasarı vermiş oldum.. ve hala eylemimin arkasındayım.. uzun oldu biraz ama, paylaşayım dedim
    ertanos, s.e.c, eray_uluyazı ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    keşke keskin bişeyle vurup yarabilseydin....

daha süper olurdu....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın abi de olay 10-20 saniye sürdü minübüsçü sol seritte idi sag taraf dolu ilk zaman yol veremedi ama ben kendim duydum geç diye yaptıgı işaretiii..minübüsçülerde aynı seyi bazen yapıo ama o aynayı kırdıgı anda motorun üstüne direk kırıp dreksiyonu minübüsçüde o sekilde çıkarabilirdi sinirini ki iyikide böle bişi yapmadı..
    kişilerin birbirini anlayamama durumu var ve motorcu durumu algılayamamış görünüyor tabiki bu onu haklı kılmıyor bazı şeylerden emin olmadan hareket etmemek gereklidir keskin sirke küpüne zarar verir konuştuklartımız ne motosiklet sürücüsünbü nede minübüs sürücüsünü kötü yapmaz genel anlamda yazıyor ve düşünüyorum şahsi fikirlerim tabiki burtada sohbet ediyoruz
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Her ne olursa olsun hepimizin motosikletçilere karşı bir sorumluluğumuz var.Bizim yaptığımız yanlış bir hareket herkesi etkileyebilir.Bugün yaşadıklarını hesaba katan o minübüsçüde yarın bir başkaşını tehlikeye atabilir.
    ANGARAJ

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    onların bize ettiği küfürün 10 katını biz onlara ediyoruz..minibüsçüler gözümüzde kötü bir irtiba kazanıyor..minibüsçüler aralarında yapmayalım arkadaşlar bakın kötü izlenim bırakıyoruz diyolar mıdır acaba.
    arca94 bunu beğendi.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insanlar gün içersinde tonla olay yaşarlar. Bunların bir kısmı üzücü bir kısmı sevindirici bir kısmıda rutine bağlanmış olaylardır.

Kimse kimsenin gününün nasıl geçtiğini o gün neler yaşadığını yakın arkadaşı olmadıkça bilmez bu nedenlede bazen çok agresif bazense pamuk gibi trafikde dolaşabiliyoruz. Tabii bu durumda araç kullanımımıza etki ediyor. Durum buyken motosikletlinin bugün sevgilisinden ayrıldığını yada minibüsçünün kafaya taktığı özel bir meselenin yüzünden her 2 tarafda dikkatsiz ve anlayışsız olabilir.

Motosikletlinin yaptığı yanlış ama ne yazıkki araca duygularımızla binmekden kendimizi alıkoyamıyoruz.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    İyi yapmış.
    Burda da oluyor bazen böyle olaylar. Hatta benim bile yapmışlığım var.
    Nedense bu minibüsçüler hep aynı, motosiklete karşı bir ön yargı var. Ben aynayı kırmadım ama camına yumruk atmışlığım var Tabi daha yaş 15, ehliyet olmadığı için kaçmak zorunda kalıyorsun. Bunda katlanabilir plakalığın önemi çok
    undefined

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bence bunu insanlık dramı olarak değerlendirmek gerekir..
    Ne motosikletçinin yaptığı nede dolmuşçunun yaptığı doğru..
    İnsanlıktan nasibini almamış , fakat insanların arasına bırakılmış bi hayvanat arabanın
    aynasını indiriyor.. Yazıklar olsun kelimeler kifayetsiz kalıyor..
    Soykan67 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ne acayip milletiz.
    3 kurusluk motoruna bi cizik olsa kiyameti koparan adamlar milletin onlarca milyarlik aracina hasar vermekten cekinmeyip, trafikte sevilmemektenmi bahsediyor benmi yanlis anliyorum.
    Yok abi gercekten memlekette kim dogruki ?
    brds ve excavatus bunu beğendiler.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bunu insanlık dramı olarak değerlendirmek gerekir..
    Ne motosikletçinin yaptığı nede dolmuşçunun yaptığı doğru..
    İnsanlıktan nasibini almamış , fakat insanların arasına bırakılmış bi hayvanat arabanın
    aynasını indiriyor.. Yazıklar olsun kelimeler kifayetsiz kalıyor..
    evet katılıyorum koray..bazı arkadaslar iyi yapmış bende yaparım veya yaptım diyenler dogru bişi yaptıklarınımı sanıyolarkii...1 dakka geç git varıcagın yere ne gerek var zarar vermeye..bu sekil yapınca motorsiklet kullanıcıların veya kendinin kahramanımı oluyosun ki
    Tam35scream bunu beğendi.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapmış.
    Burda da oluyor bazen böyle olaylar. Hatta benim bile yapmışlığım var.
    Nedense bu minibüsçüler hep aynı, motosiklete karşı bir ön yargı var. Ben aynayı kırmadım ama camına yumruk atmışlığım var Tabi daha yaş 15, ehliyet olmadığı için kaçmak zorunda kalıyorsun. Bunda katlanabilir plakalığın önemi çok
    Üstteki mesajda sanki biraz övünür gibi olmuşum. Yaptığım yanlış biliyorum ama adam canıma kast etmişti resmen, sakinliğimi koruyamadım bende. Zaten sonra pişman olmuştum.
    undefined

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet katılıyorum koray..bazı arkadaslar iyi yapmış bende yaparım veya yaptım diyenler dogru bişi yaptıklarınımı sanıyolarkii...1 dakka geç git varıcagın yere ne gerek var zarar vermeye..bu sekil yapınca motorsiklet kullanıcıların veya kendinin kahramanımı oluyosun ki
    Bende yaparım diyenlere söylüyorum; bigün bu forumdan bir üyenin arabasına denk gelirsiniz.. Ondan sonra ağzınızı burnunuzu kırar..
    Sonra buraya konu açar.. Arabama zarar veren zibidiyi hastanelik ettim diye .. sonra bende o mesajı beğenirim

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Çok abartı ve saçma sinir bence..
    Ben de bişey yaşadım ama zarar vermek değildi benimki.. Sıkışık trafikre soldaki boşluktan geçiyorum 2-3 araba sağa biraz kaydı yol filan açtı şaşırdım zaten..
    Sonra bi tanesi inadına sola kırdı. Selektör yaptım tınlamadı, kornaya bastım azıcık sağa alsında geçiyim diye.. Yok..
    Sonra yaklaştım biraz yol açılır gibi oldu arabayı düzeltti ama hala aynasından geçemiyorum. Hiç bi harekette yok adamdan sağa almaya mesafesi de var..
    Ben de gayet sakin yanaştım kapısına, böyle tip tip bakıyor.. Katladım aynasını gözlerine baka baka.. Sonra geçtim gittim.. Ama o yüz ifadesini unutamıyorum adamın..
    Kaldırımdan geçen bi iki kişi de adama aşaığlar şekilde güldü onu da duydum
    Not: Herhangi bi masraf, zarar bi şey değildi.. Sadece tüm arabalarda olan ayna katlama özelliğini kullandım
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    mootrcu cok yanlıs yapmıs bi yerde tum motor camiasını karalamıs kacmakla... madem erkek gibi yumrugunu atıp kırıyosun erkek gibi de kal orda konus lafını söyle adama kaldı ki kimse kimsenin canına ve malına kastetme hakkına sahip değil... kaldı ki bu ulkede motosiklet sürücülerine saygı gosteren sürücülerde var... az ama var sanarsam da onlar b-a2 ehliyeti olupta biz motor ustunde giderken arabasıyla trafiğe çıkan kişiler...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dsotum peki acaba motorcu arkada kalmadan öncekı durum neydı gördümmü onuda açıkça???
    belki motorcu yolunda gıdıyordu mınıbus anıden sola kırdı ve motora vuracagı sırada motor kenara kactı sonra motorcuda kornaya basıp kenara cekmesını söyledi,
    bunu kaile almayan minibüsçü'de eliyle geç hadi geç gibisinden hareket yapıncada,
    motorcu plakasız oluşunun verdigi rahatlıkla korumalıklı eldiveni ile aynayı dagıtmış olabilir...

Benim Gözümde Minibüsçü Daima Haksız Çünki...
    1 Müsteri Alsında Kimi Ezerse Ezsin Onlar İçin.
    Eliyle Aynadan PARDON gibisinden el kaldırmakla olmaz trafik üstünlügü...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte artık bir düşmanımız daha var, şimdi o minibüsçü hepimizi o adamla aynı kefeye koymayacak mı? Saygı bekliyorsak saygı duymalıyız.
    arca94 bunu beğendi.

Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldı ki bu ulkede motosiklet sürücülerine saygı gosteren sürücülerde var... az ama var sanarsam da onlar b-a2 ehliyeti olupta biz motor ustunde giderken arabasıyla trafiğe çıkan kişiler...
    evet dün onu yaklaşık 200 mtlik bir trafik ışığında en öne 30-40 metre kalmışken sağ taraftaki x5 ve sol taraftada porche cayenne arasında kalıp geri çekildiğimde sürücüler tuşa basıp aynaları 2 saniye arayla kapattıklarında gördüm aralardan geçmeyelim diye yolumuzu kapatan kişilere (madem o da taşıt kırmızı ışıkta araba gibi bekliycek zihniyeti) alışkın olduğumuzdan iki lüks arabadan aynı anda böyle bir davranış görmenin beni çok mutlu ettiğini bi o kadarda şaşırttığını söylemeliym !!! :D
    Kalbin Kaldırmıyorsa Fazla Acıyı, Tutmayacaksın GÖZTEPE'yi Hacı !! G.A.G.S!!!
    Sadece Ahmaklar Kask Takmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)