Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Duro teker yalpalama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Merhaba arkadaşlar. Duro tekerlerin tabi yol tutuşunun berbat olduğunu çoğu kişi biliyor. Şimdi arkadaşlar bizim yollarımız malum çukurlu tümsekli asfaltı güzel olan yerlerde bile bazen eğimli noktalar bulunmakta. Aşağıdaki resimden örnek vermeye çalıştım. Yolun nispeten düzgün yerinden geçtiğimi düşünelim okla gösterdiğim. Fakat orada da yolun bozukluğunun vermiş olduğu eğimlerden benim arka teker sağa sola doğru yalpalıyo. Hiç güven vermiyo bana tekerler. Benim asıl meral ettiğim nokta bu şekilde yalpalamasının sebebi tekerlerin yumuşak hamurlu olmamasından mıdır? Yoksa motora göre gereğinden fazla kalın olmasından mıdır? ya da neydendir? Bu yalpalamayı herkes yaşıyomu?
    Umarım anlatabilmişimdir. Hafif eğim gördümü yalpalıyo gibi oluyor.

Uploaded with ImageShack.us
    Teker de bu. Duro marka. 130-70-18 ebatları.

Uploaded with ImageShack.us

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Normal bir durum. Lastik kalitesi veya ebatıyla alakasi yok. Asfalt yollarda öyle yarıklar varki arabayla giderken bile yalpalayabiliyor.

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    duro marka lastiklerin kalitesi malum bir süre sonra BALON yaptı bile diyeceksin !! üstelik yalpalamanın nedenlerinden birisi yola temas eden TABAN bölümünün hiç bir lastikte olmaması gerektiği gibi düz olması ;( bu markanın tüm lastikleri diğer lastiklerden ağır ve iç kaplamasının sert olmasından dolayı çabuk sertleşmesi ve kolay ısınmaması ve desenlerinin hiç bir işe yaramaması !!
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir durum. Lastik kalitesi veya ebatıyla alakasi yok. Asfalt yollarda öyle yarıklar varki arabayla giderken bile yalpalayabiliyor.
    Siz kendi motorunuz da böyle bi yalpalama yaşıyo musunuz peki?

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duro marka lastiklerin kalitesi malum bir süre sonra BALON yaptı bile diyeceksin !! üstelik yalpalamanın nedenlerinden birisi yola temas eden TABAN bölümünün hiç bir lastikte olmaması gerektiği gibi düz olması ;( bu markanın tüm lastikleri diğer lastiklerden ağır ve iç kaplamasının sert olmasından dolayı çabuk sertleşmesi ve kolay ısınmaması ve desenlerinin hiç bir işe yaramaması !!
    Anladım yere basan kısmı düz dediğiniz gibi. O kadar sert ki lastik betondan yapmışlar sanki. Sonuç olarak yere basan kısmının düz olmasına ve diğer faktörlere bağlıyosunuz. Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    benim ybr nin cst lastikleri de çok güzel yalpaliyor özellikle kalın şerit çizgilerinin üzerinden geçersen dansöz gibi sallanıyor motor ve beni deli ediyor

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ybr nin cst lastikleri de çok güzel yalpaliyor özellikle kalın şerit çizgilerinin üzerinden geçersen dansöz gibi sallanıyor motor ve beni deli ediyor
    Valla benim tekerlerde beni deli ediyo heralde michel keser bizi

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    ön-arka michel, konfora gel

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön-arka michel, konfora gel
    Michel de yok mudur bu şekilde bi yalpalama?

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    aynı cst aynı yalpalama aynı sinir stress, bendede mevcut

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    sanki her iki tekerin bilyalarinda büyük bir boşluk varmiş gibi yapıyor ne dandirik tekerlekler

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki her iki tekerin bilyalarinda büyük bir boşluk varmiş gibi yapıyor ne dandirik tekerlekler
    Aha işte tam üstüne bastınız tam olarak bunu anlatmak istiyodum. Bu her tekerde yaşanan bir problem mi ki? Yoksa bizim dandirik tekerlerde mi yaşanıyo?

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı cst aynı yalpalama aynı sinir stress, bendede mevcut
    Vallahi ya şöyle kendime ve tekere güvenir bir şekilde viraja giremiyorum. Maksat motoru yatırmak değil. Ama şu virajı dönebilirim diyemiyorum. Hatta bazen gittikçe virajın dışına doğru gidiyorum teker kayacak diye tehlikeli de aynı zamanda.

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    benim honda activada da duro lastik var baya sallıyo. xmax 250 de michelin city grip var daha güvenli.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı ısparta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim honda activada da duro lastik var baya sallıyo. xmax 250 de michelin city grip var daha güvenli.
    Daha güvenli dediniz ama yine de yalpalama yapıyomu michel?

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha güvenli dediniz ama yine de yalpalama yapıyomu michel?
    açıkcası, aktivada iki asvalt birleşim yerlerinde baya yalpalıyor sanki nerdeyse didonu sağlam tutmasan düşürecek 3,5 yıl kullandım. x max ı alalı nerdeyse 2 ay oldu ağır olduğundan mıdır yoksa lastikden mi hiç farketmedim.

Motosikleti
    znu 125
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha işte tam üstüne bastınız tam olarak bunu anlatmak istiyodum. Bu her tekerde yaşanan bir problem mi ki? Yoksa bizim dandirik tekerlerde mi yaşanıyo?

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

Vallahi ya şöyle kendime ve tekere güvenir bir şekilde viraja giremiyorum. Maksat motoru yatırmak değil. Ama şu virajı dönebilirim diyemiyorum. Hatta bazen gittikçe virajın dışına doğru gidiyorum teker kayacak diye tehlikeli de aynı zamanda.
    aynı sıkıntı bende var, son derece korkuyla giriyorum virajlara. hatta düz yolda bile arkadaşın dediği gibi cizgilerde bile arka güvensizlik hissi veriyor. iki kişi tek kişi fark etmiyor. bende bilyelerde falan sorun var sanıyordum. bide motor sıfır benim daha 700 km de. şimdi sizlerdende aynı sıkıntıları duyunca rahatladım. böyle bir konu açtığın için çok teşekkürler. kesin emin olduk ki sorun dandik lastiklerde

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı ısparta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkcası, aktivada iki asvalt birleşim yerlerinde baya yalpalıyor sanki nerdeyse didonu sağlam tutmasan düşürecek 3,5 yıl kullandım. x max ı alalı nerdeyse 2 ay oldu ağır olduğundan mıdır yoksa lastikden mi hiç farketmedim.
    Anladım teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    asfaltın kimi yerlerinde (çok kaliteli olmasından dolayı) erimeler göçmeler meydana gelir, genelde şerit çizgisine yakın deve hörgücü gibi bir set oluşur, sollama yapıp bu seti aştığınızda her motor yalpalama eğilimine geçer, hızınız çok fazla ise allah korusun "tank tokatlama" denilen olay bile meydana gelebilir. çok defa yaşadım ve çok şükür kazaya sebebiyet vermedi, allahtan bizim motorların son hızı 100-110km
    bu altında hangi motor, hangi lastik olursa olsun yaşayabileceğin birşey fakat bunun haricindeki(misal şerit çizgisinin kalın atılması) sebeplerde yalpalama yapıyor ise lastiğinizin kullanım ömrü dolmuş muhtemelen geçmiştir bile. önceki motorumu ilk aldığımda duro lastiklerin tarihi geçmiş ve taş gibiydi, şimdiki motorun üzerindekiler birebir aynısı fakat hamur gibi ve yol tutuşu öncekine göre çokçok farklı. ister uygun fiyatlı isterse pahallı(markalı) lastik kullanın ama sakın kullanım süresini geçirmeyin.

Motosikleti
    znu 125
    kullanım süresi ortalama nedir lastik için Emre?

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    bir ara araştırmıştım, tam emin değilim netten araştırılabilir yada forumlarda da vardır muhakkak. hatırladığım kadarıyla üretim tarihinden sonra 2-3sene gayet makul ama daha uzun süre kullnmaya inat etmek gereksiz risk demek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    2011 model lastiklerim var, motorum da 2012 model ama cst lanet bi lastik, bildiğin adi naylon yani çok yumuşak lastik aslında güzel olması gerekir ama güzel değil..motorun ne bilyalari ne burçları kaldı, heryerini kontrol ettim hiçbir yerde sorun yok..lastikler bitsin diye bekliyorum yumuşak olduğu için gayet hızlı eriyorlar zaten..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)