Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

90/90/18 Lastikler Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    metzelleri para verip almamıştım.motorumun eski sahibi takmıştı. google da aradım ben de bulamadım şimdi. 110 tl gibi bir fiyatı vardı geçen sene. michelin kullananlar da çok memnun çevremde.

kuryelerin irc den memnun olma sebebi uygun fiyat uzun ömür ilişkisidir. normal kullanıcı gibi
    viraj performansı vs gibi konulardan ziyade 10bin yerine 15 bin giden ve uygun fiyatlı lastik en iyisidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    crxforever haklısın ekonomik açıdan ve standart kullanım için değerlendiriyor olabilirler. fikirlerini ve tecrübelerini paylaştığın içn çok teşekkür ederim.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    irc kullandım hala arka lastik irc. arkadaşın dediği gibi fiyat ömür olarak tercih ettim. irc neye göre iyi dersen cts ye göre iyi. hem arazi hem asfalt karma kullanımda memnunum. yarmurlu havada cts ye göre bin kat iyi. ama bu iki lastık dışında tecrübem olmadı.

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    benim cross motorun arka lastiklerin de 4, 10 18 yazıyor buna karşılık gelebilecek enduro tarzı hangi ebattır.?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o zaman kimse lastik üretmesin michelinden bşka var mı böyle bişey. neye göre kime göre en iyi. kurye arkadaşlar genelde ırc tavsiye ediyor diye duyuyorum hep. yanılıyormuyum yoksa.
    scooterımda michelin'i 13 000 km kullandım. karda bile 50-60 km hızda sürdüm gene de kaymadı. motoru değişmeden 1 hafta önce çukurda biriken sular araçların girip çıkmasıyla halı gibi yola yayıldıktan sonra donmuştu. o buzun üstünden 80 km hızla geçtim. o 15 metrede ne dua ettiğimi bi ben bi Allah bilir . girdiğim gazla devam ettim gene de kaymadı. eğer üzerinde gelen durolarla devam etseydim emin ol girer girmez düşerdim. çünkü duroyla normal sudan geçince bile düşüyordum. değil ki buz...

ybr'me de ilk fırsatta scooterımda olan lastiğin 90-90-18 ile 2,75-18ini taktıracağım.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar michelin marka lastik almaya karar verdim, istanbul buz motordan fiyat aldım. montaj hariç 2,75-18 ön 90/90-18 arka olmak üzere 180 tl fiyat verdiler.

daha uygun alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar michelin marka lastik almaya karar verdim, istanbul buz motordan fiyat aldım. montaj hariç 2,75-18 ön 90/90-18 arka olmak üzere 180 tl fiyat verdiler.

daha uygun alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?
    fuar kampanyasını kaçırma 1 ay önce aldım 220 sökme takma dahail. izmir buz motordan.
    yazılarını okudum.. pirelli metzeller felan hikaye...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    ethemm76 Arkadaşm anlata anlata dilinde tüy bitti bugün gittim michelin lastik taktırdım. ön arka 200 lira. Pek test etme imkanım olmadı ama farklı olduğu kesin Beklesin bni virajlar
    Kalbin Kaldırmıyorsa Fazla Acıyı, Tutmayacaksın GÖZTEPE'yi Hacı !! G.A.G.S!!!
    Sadece Ahmaklar Kask Takmaz

Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar konu açılmışken bnde denemimlerimi söyliim, arka lastiğim michelin plot sporty, madem dişler bi işe yaramıyor diyorsanız bir metzellere birde pilot sportiye anahtarınızı alıp yukardan aşşağıya sürtün
    birde geçenlerde bizim sokağın başında kaldırım düzenlemesi yapılıyor çok hafif bir virajvar virajı alırken arka kaymaya başyınca artislik yaptımı sandı arkadaşlar :D temiz asfaltta iyi güzel yatıyor ama yerde toz veya nem veya yağmurlu havada pek güvenmiyorum

---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 03:12 ----------

arkadaşlar konu açılmışken bnde deneyimlerimi söyliim, lastiğim michelin plot sporty, madem dişler bi işe yaramıyor diyorsanız bir metzellere birde pilot sportiye anahtarınızı alıp yukardan aşşağıya sürtün
    birde geçenlerde bizim sokağın başında kaldırım düzenlemesi yapılıyor çok hafif bir virajvar yerler hafif kum virajı alırken arka kaymaya başyınca artislik yaptımı sandı arkadaşlar :D
    temiz asfaltta güzel yatıyor ama birazcık tozda ve yağmurda pek güvenmiyorum,kışın viyadüklerde düşünemiyorum bu lsatiği dişlerinden ötürü deil lastikte yanak yok ....

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı çingirock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu açılmışken bnde denemimlerimi söyliim, arka lastiğim michelin plot sporty, madem dişler bi işe yaramıyor diyorsanız bir metzellere birde pilot sportiye anahtarınızı alıp yukardan aşşağıya sürtün
    birde geçenlerde bizim sokağın başında kaldırım düzenlemesi yapılıyor çok hafif bir virajvar virajı alırken arka kaymaya başyınca artislik yaptımı sandı arkadaşlar :D temiz asfaltta iyi güzel yatıyor ama yerde toz veya nem veya yağmurlu havada pek güvenmiyorum
    Islak zemin bu lastiğin en verimli bulunduğu yol koşulu olarak görülüyordu yahu

Toza, kuma zaten fırındaki hamur bile tutunmaz, ona inanırım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba.150 Mc arka lastik 90 90 18 değildir ve ona göre küçük kalır.Orijinal lastik ebatı 110/80-17dır.Bence biraz daha kalın alman daha iyi olacaktır.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Safahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.150 Mc arka lastik 90 90 18 değildir ve ona göre küçük kalır.Orijinal lastik ebatı 110/80-17dır.Bence biraz daha kalın alman daha iyi olacaktır.
    110/80-17 olan lastik ölçüsü mcx'e aittir mc'nin arka lastiği 90/90-18

Lastik (Ön/Arka) : 3.00-18 / 110/80-17

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1267

Burada böyle yazıyor ne kadar doğru bilmiyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Ybrme michelinleri taktım. Mcxli arkadaşın biri ben yan yoldan çıkarken bana bakıp ara gaz Verdi. Ben de sabah 8de çıktığım evime saat gece 12 olmuşken yetişmeye çalışıyordum. S virajlı yolda mcxli arkadaş 40 km hızla kendini motorun dışına sarkarak dönmeye çalışırken onu zorlanmadan 60 km hızla solladım.

Michelin takarsaniz "ray" üzerinde gidersiniz.

Michelin hertürlü marka.

Motosikleti
    cbf150
    arkadşalr bende michelin kullanıyorum, yerde birazcık toz varsa atıyor, lastikte yanak olmadığı için güzel yatıyor ama temiz asfaltta, ben kışın viyadükten geçtim biliyorsunuz ki viyadükler oto yollardan önce don yapar , 70 km ye zor çıktım ...
    birde lastikte diş önemli deil diyen arkadaşlar bir michelin pilot sporty e birde metzeler m22 e anahtarı alıp yukardan aşşağıya sürtsünler aradaki farkı anlayacaklar

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

rkadşalr bende michelin kullanıyorum, yerde birazcık toz varsa atıyor, lastikte yanak olmadığı için güzel yatıyor ama temiz asfaltta, ben kışın viyadükten geçtim biliyorsunuz ki viyadükler oto yollardan önce don yapar , 70 km ye zor çıktım ...
    birde lastikte diş önemli deil diyen arkadaşlar bir michelin pilot sporty e birde metzeler m22 e anahtarı alıp yukardan aşşağıya sürtsünler aradaki farkı anlayacaklar

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

üstad aldınmı plot sporty ilk deneyimlerin nasıl ???

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)