Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CBF 150 için Pirelli mi Michelin mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Arkadaşlar her cbfci gibi bende duro lastikleri çok güvensiz buluyorum ve yaklaşık 10 gün içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Lastik alırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler 3 yılı geçmiş lastik almayın diyorlar doğru mu onu nasıl anlayabilirim ?
    Biraz araştırma yaptım fiyatları hemen hemen aynı. Michelin sanki daha şık ve sportif duruyor diye şuanda tercihim michelinden yana. Peki ya performans ? veya daha iyi bir lastik var mı ? kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Ayrıca cantlarımı siyaha boyuycam verniktir işçiliktir boyadır bana ortalama ne kadara patlar?
    Şimdiden Teşekkür ediyorum
    Kalbin Kaldırmıyorsa Fazla Acıyı, Tutmayacaksın GÖZTEPE'yi Hacı !! G.A.G.S!!!
    Sadece Ahmaklar Kask Takmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    valla bende aynı soruyuı sana sormak istiyorum fakat bende şikayetçiyim şu üzerinde orjinal gelen duro lardan çok çabuk kayma yapıyor lastiğin hamuru çok sert sanki yolu tam tutmuyor ,

ama sanırım her iki lastik markasıda iyidir kullananlar çıkar bende takipçisiyim buradan...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Yani, arasında pek fark olmayacağını düşünüyorum ama almışken en iyisini almalı değil mi

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Tam35scream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani, arasında pek fark olmayacağını düşünüyorum ama almışken en iyisini almalı değil mi
    kullananlar daha iyi bilirler fakat her 2 markanında durodan iyi olduğunu düşünmekteyim
    Tam35scream bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, cbf 150 de duro, ırc, michalen, pirelli kullandım. Tek kelimeyle michalen diyorum, cbf 150 için piyasada olan söz konusu lastiklerin fiyat/performans oranı aynı. Buda sana zaten yol gösterici olacaktır. Michalen 1 numara. Ben, duroyu geçelim, pirelli ön arka mt 65 ten sonra michalen taktığımda bile şok edici bi sürüş konforu artışı ve vireajlarda ve yol tutuşta hissedilir derecede güven hissetmiştim ve çok şaşırmıştım. Sen durolardan sonra Michalen takarsan, duro ile yaptığın km lerin her biri için .... edersin. Michalen 1 numara.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    metzeler de iyi

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler de iyi
    Cbf 150 için metzeller latik olduğubu duydum ama temin etmek kolay olmasa gerek, pek piyasası yok, birde iç lastikliz modeli yokmuş deniliyordu. Yani alırsan şamrelle kullanacaksın. Buda hiç mantıklı değil. Zaten Michalen varken başka bi marka arayışı içine girmenin hiç bi gereği yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    saol arkadaşm tam adamına denk geldik sanırsam )) söylediklerinden sonra zaten michelinde olan gönlümü iyice netleştirdin diyebilirim. Peki hız farkediyormu ister istemez kalkışlarda falan farkeder diye düşünüyorum.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar cbfnin lastik ebatları nedir?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbfnin lastik ebatları nedir?
    ön: 2.75/18 tubeless
    arka: 90/90 18 tubeless
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    mişlen iyidir, fakat sağlıklı kullanım ömrü 10.000 km'dir.Sonrasında zaten dişli olmayan deseni sebebiyle sıkıntı çıkarabiliyor.O kadar yumuşak kullanmama rağmen 13.000 km yapabildim ve 100 lük IRC değiştirdim ve memnunum.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    benim motorm mondial mc 150. benim mevcut arka lastiğim 90-90-18 ve çok kaymasından şikayetçiyim. değiştirmeyi düşünüyorum. mişlen var benimde aklımda, o yüzden bu başlığı takip ediyorum. 90-90-18 yerine 100-90-18 yapmamı tavsiye edenlerde var. ama kararsızım. size 90-90-18 yetiyorsa banada yeter gibi geldi şimdi

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bence farketmez istediğini alabilirsin.Sonuçta dediğin iki markada kaliteli ve güvenilir markalar.Kışın'da İRC'nin kış lastiklerini öneririm.Görüyorum Ankara'da bütün kuryeler taktırmış.Galiba memnunlar.
    ANGARAJ

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Michelin Pilot Sporty kullandım. Çok memnunum. Sadece çabuk aşınıyorlar. 11000 12000 km sonra değişmesi gerekiyor.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorm mondial mc 150. benim mevcut arka lastiğim 90-90-18 ve çok kaymasından şikayetçiyim. değiştirmeyi düşünüyorum. mişlen var benimde aklımda, o yüzden bu başlığı takip ediyorum. 90-90-18 yerine 100-90-18 yapmamı tavsiye edenlerde var. ama kararsızım. size 90-90-18 yetiyorsa banada yeter gibi geldi şimdi
    hocam 100lük pek önermem çekişten düşürüyormuş. Babaçi daha iyi bilir o taktırmış gerçi
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin Pilot Sporty kullandım. Çok memnunum. Sadece çabuk aşınıyorlar. 11000 12000 km sonra değişmesi gerekiyor.
    Kesinlikle

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Lastik değiştirmeyi düşünen biri olarak bu başlığın takibindeyim bende michelin düşünüyorum fakat bu çabuk aşınma olayı kafamı karıştırdı...
    serdar37100 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Michalende arka lastik özellikle de yolculu kullanılıyorsa yumuşak hamur yapısı dolayısıyla 9-11 bin km aralığında değişim istiyor. Ama ön lastik 18-20 bin km civarlarını görebilir. Şu an motorum 12.500 km de. Sıfır bayi den çıkarken mich.. ön+arka taktırmıştım. Önün dişleri gayet iyi olmasına karşın 10 bin km seviyelerinde arka lastiği tekrar değiştiermek zorunda kaldım. Şu an da da ön lastiğimin dişlerine baktığımda 20 bini görebileceğimi düğşünüyorum. Yani mic... kullanacaklar için ilk 10. km de arka, 20 bin. km de ise ön arka değitirmek suretiyle sağlıklı bi kullanım sağlanabilir. Bi ön lastik, iki arka lastik eskitebiliyor. Not olarak şunuda yazayım: Michalen in dişsiz hali bile, yumuşak hamur yapısından dolayı duro, ırc, unilli vb sınıftaki lastiklerin dişli halinden daha iyi yol tutabiliyor. Bizzat denenmiştir. Yani michalende diş kalmayanekadar güvenle kullanılabilir.
    Garip ve NiGHTMaRe07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik değiştirmeyi düşünen biri olarak bu başlığın takibindeyim bende michelin düşünüyorum fakat bu çabuk aşınma olayı kafamı karıştırdı...
    Lastiğin yere tutunma özelliği yumuşaklığı ile ilgilidir,Ne kadar yumuşaklık o kadar tutunma demek.Fakat yumuşak olması ömrünü bir okadar kısa tutuyor.1000 km kullanılabilen lastikler var varın ne kadar yumuşak olduğunu siz düşünün

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumuşak hamurlu olduğundan, ve bu sebple yi yol tutuyor diye çabuk aşınıyor. Misalen yazıyorum. Durolarla başına bi iş gelmezse, 30 bini bile görürsün emin ol Lastik değiştirirken sadece taskımına 50-60 tl fazla verilerek, michalen bence tercih edilmeli. Çabuk bile bitse bi sezon canavar gibi gezilir ki zaten benim gözlemin, ön lastik iki sezson bile çıkartır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)