Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2004 model ybr ler çin mi değil mi...

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar benim ybr nin nereli olduğunu bilen varmıdır.ayrıca ybr lere değşik egzoz sistemleri uygulandığı doğru mu???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    niyazierk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2004 YBR'ler nereli

2004 model yani dört köşe farlı olanlar Brezilya malı, sonradan gelen yuvarlak farlı olanlar ise çin malı. Yuvarlak farlıların sağ taraf depo altında şasiye perçinlenmiş olarak "Made in Chına" tabelasını bulabilirsiniz. Yok aslında birbirlerinden pek farkı ama Brezilyalılar daha fazla özenmiş. mesela ön farda civalı ampul kullanmışlar daha iyi aydınlatıyor. Korna çin mallarında olduğu gibi eksozun hemen üst tarafına şasiye gelişi güzel kaynakla tuturuluvermemiş. Aksine ön grenaj içine çok güzel monte edilmiş. ayrıca far ve park lambalarının yanıp yanmamasını sürücü kendisi seçebiliyor. Örneğin ilk çalıştırma anında akümülatörün zorlanmaması için tüm lambaların sönük olması gerekir. Çin mallarında bu düğme olmadığı için kontak açılır açılmaz lambalar yanıyor ve marş motorun giden amper (akım şiddeti) düşüyor. Yani Ybr'yi Türk tüketicisi beğendi diye, sonradan daha ucuz maliyetli Çin mallarını Bize yutturuyorlar. Ayrıca egzos bir mühendislik işidir. O'nunla oynamasan iyi edersin. motorunun düşük devirlerindeki kompresyon oranını düşürüp ani toparlama ve çekişini kaybedersin. inşallah açıklamalarım verimli olmuştur. Tüm motosikletçi camiasına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
    Kral çıplaaaaak!

saol kardeş....yardımların için......

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eski YBR ler çok daha güzel ve kaliteliydi.
    Normalde yeni bir modelin eskisinden daha güzel olması
    beklenir ama yamaha tersini yaptı ve 500 YTL pahalıya satıyor.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı niyazierk adlı üyeden alıntı
    2004 model yani dört köşe farlı olanlar Brezilya malı, sonradan gelen yuvarlak farlı olanlar ise çin malı. Yuvarlak farlıların sağ taraf depo altında şasiye perçinlenmiş olarak "Made in Chına" tabelasını bulabilirsiniz. Yok aslında birbirlerinden pek farkı ama Brezilyalılar daha fazla özenmiş. mesela ön farda civalı ampul kullanmışlar daha iyi aydınlatıyor. Korna çin mallarında olduğu gibi eksozun hemen üst tarafına şasiye gelişi güzel kaynakla tuturuluvermemiş. Aksine ön grenaj içine çok güzel monte edilmiş. ayrıca far ve park lambalarının yanıp yanmamasını sürücü kendisi seçebiliyor. Örneğin ilk çalıştırma anında akümülatörün zorlanmaması için tüm lambaların sönük olması gerekir. Çin mallarında bu düğme olmadığı için kontak açılır açılmaz lambalar yanıyor ve marş motorun giden amper (akım şiddeti) düşüyor. Yani Ybr'yi Türk tüketicisi beğendi diye, sonradan daha ucuz maliyetli Çin mallarını Bize yutturuyorlar. Ayrıca egzos bir mühendislik işidir. O'nunla oynamasan iyi edersin. motorunun düşük devirlerindeki kompresyon oranını düşürüp ani toparlama ve çekişini kaybedersin. inşallah açıklamalarım verimli olmuştur. Tüm motosikletçi camiasına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
    İki YBR de çi malı değil YAMAHA'nın Çin fabrikasında üretilen modeller. Çin malı olmakla Çinde Yamaha fabrikasında üretilmek arasında dağlar kadar fark vardır, bugün birçok kaliteli marka üretimin daha ucuza gelmesinden dolayı ürünlerini çinde kurdukları fabrikalarda yaptırmaktadır. bu bilgiyi verdikten sonra gelelim iki ybr arasındaki farklara;

Gerçekten seslerinden çalışmalarına farkları çok ancak ne performans ne de kalite olarak aralarında bir fark yoktur. İkisini de kullanıyorum ordan biliyorum kullanmadığımdan söylemiyorum.
    -YBR'nin farları süper farları değildir iki ürünün de farları aynı sewiyede aydınlatma yapıyor hatta 2005 modellerin far ayarları daha bile kolaydır, çünkü grenaj sökmeniz gerekmez.
    -Yeni modelde orna şasiye alınmış çünkü böylece duyulmak daha kolaylaştırılmış ve kesinlikle öyle "gelişi güzel" diye niyelenecek bir mantaj söz konusu değil, bugün gidip de biraz araştırma yaparsanız bu tarz motorların kornalarının konumunun şasi civarı olduğunu görürsünüz.
    -Farların kontrolü konusuna gelince avrupa birliği uyum süreci sonucunda artık tüm motosikletlerde ve arabalarda farlar otomatik olarak açılacak şekilde üretiliyorlar. Ayrıca madem bilmiyorsuznuz söyleyelim, ybr'nin ilk kontak açmada önce park lambası yanıyor sonra eğer motor çalışırsa da kısa hüzmeleri otomatik yakıyor. bunun ne kimseye ne de akümülatöre vs bir zararı yoktur. YBR'mi aldığım günden beri düzenli olarak kullanıyorum farı yandığından dolayı akü bitmesi, çalışmaması gibi bir sorunum hiç olmadı... 3 hafta üst üste kullanmadığım dönemde bile!

Bilinçsiz yorum yapmazsanız insanlara daha çok yardımcı olursunuz ;)

cihans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125R,yamaha bws 100
    abicim 2004 den 2006 ya kadar çin malı bu aletler şahsen ben bu yüzden 2005 model ybryi sattım çin malı uzak dursun honda yansın diyorum

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    cihans, senin yaptığın yoruma "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" denir.

arkadaşlar öncelikle selamlar....verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim....bu konuyla ilgileniğiniz için saolun......

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    insane yaw 2005 ybr kullanmışlarda mı yorum yapıyolar.korna gelişigüzel tutturulmuş eee sona 2005 te ön grenaj yok biliyon demi niyazierk?farın içinemi soksunlar.biraz mantıklı ol git incele güzelce 2005 i !!(çin malı olanı)!! ondan sona yorumunu yap oldumu...adam ikisini de kullanmış yorum yapıyo sen bunların hangisini kullandın soruyorum?
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İnsane'in dediği gibi Yamaha'nın Çin'de motor üretmesi ile "Çin motoru" olmak arasında dağlar kadar fark vardır. Eminim fabrikanın içerisinde bile bu farkı görürsünüz. Dünyanın neresinde üretilirse üretilsin sonuçta orası bir Yamaha fabrikasıdır ve gerek içerisinde gerekse onlara parça temin eder imalatçılarda Yamaha kuralları işler. Brezilya'da üretilen modelde de Brezilya'lıların özenmesi diye birşey söz konusu değildir. O modelde Yamaha öyle olmasını istemiştir, Çin'de üretilen modelde böyle. Yarın 2007'de çıkabilecek olan modelde hepsinden daha iyi detaylar olabilir.

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    insane arkadaşımı buradan tebrik ediyorum tam bnm demek istediklerimi yazmış tabi insanlar bilemeden sallıyor bi örnek vereyim o 403 mercedes otobüsler türkiyede üretiliyor kalitelerini senin gözünde nasıl????? bana göre 10 numara ve çok kalite o arkadaşa soruyorum yamaha ya hiç binmişmi korna gelişi güzel koyulmuş bak bi incele derim daha bugün söktüm temizledim gayet güzel bir şekilde tam oturması sağa sola oynamaması için kanal yapmış adamlar
    Ybr
    10 xx xxx

Alıntı cihans adlı üyeden alıntı
    abicim 2004 den 2006 ya kadar çin malı bu aletler şahsen ben bu yüzden 2005 model ybryi sattım çin malı uzak dursun honda yansın diyorum
    Honda özen motora çok yakın bir yerde iş yerim her hafta motor geliyor metal sandıklar içinde, gözlemlerimi aktarayım hemen
    • Activa made in india
      cg 125 made in brazil
      cbr 125 made in taiwan

Büyük motorlar 600rr 1000rr falan söylemeye gerek yok heralde onlar capon
    Sandıktan motor çıkarılmasını izlemekte acayip keyifli yalnız.

TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı
    İki YBR de çi malı değil YAMAHA'nın Çin fabrikasında üretilen modeller. Çin malı olmakla Çinde Yamaha fabrikasında üretilmek arasında dağlar kadar fark vardır, bugün birçok kaliteli marka üretimin daha ucuza gelmesinden dolayı ürünlerini çinde kurdukları fabrikalarda yaptırmaktadır.
    +100000

Arkadsım kesinlikle cin malı deil buna emin ol.Bende 2004 modelinden var çok güzel ama o modelden sonra çıkanlar hiç hoşuma gitmior emin ol.Sadece çindeki yamaha fabrikasından dan gelior...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler