Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Pcx

Motovento
    REKLAM ALANI

Honda Pcx alacağım. Yolda görmüştüm baya bi göstergesi var bu göstergelir ne işe yarıyor açıklayabilecek varmı? Sürüş ayarlama yeri falan varmış öyle duydum biri açıklayabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sugar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüş ayarlama yeri falan varmış öyle duydum
    Sürüş ayarlama yerinden kastın nedir?

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüş ayarlama yerinden kastın nedir?
    Bende blmiyorum sürüşle ilgili bi ayar vardır sanki

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kullanma kılavuzunda yazması lazım.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma kılavuzunda yazması lazım.
    Motoru daha almadım bilen yokmu peki?

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

Motor durunca 3 sn sonra stop ediyomuş yakıt tasarrufu için bunu kapatabiliyormuyuz?

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Valla bayağı göstergesi yok aslına bakarsan..
    Bi tane hız göstergesi var, yanda küçük LCD ekran içinde km sayacı ve benzin göstergesi var..
    Sürüş ayarlama var mı bilmiyorum ama, yanda yine bi düğmesi var göstergede. Ona basınca km sayacında trip ve ODO olmak üzere iki seçenek var..
    Bi de gidon üzerinde indling stop tuşu var alacağına göre onu zaten araştırmışsındır..
    Işıklarda filan beklerken o düğme açık olduğunda motosikletin hızı 0 km/h olduğunda hiç bi hareketlenme yoksa 3 sn sonra motosikleti stop ediyor ve gaz verdiğinizde debriyaja basmadan (arka fren) çalıştırıyor motosikleti.. Bu da yaklaşık %7 lik bi benzin tasaarufu sağlıyor..
    Hevesini kaçırmayayım ama sürüş modu diye bir şey yok.. ya da ben rastlamadım..

Motor durunca 3 sn sonra stop ediyomuş yakıt tasarrufu için bunu kapatabiliyormuyuz?
    Gidonda sağ tarafta ışık düğmesi gibi bi düğme var onun sayesinde kapatabiliyorsun..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bayağı göstergesi yok aslına bakarsan..
    Bi tane hız göstergesi var, yanda küçük LCD ekran içinde km sayacı ve benzin göstergesi var..
    Sürüş ayarlama var mı bilmiyorum ama, yanda yine bi düğmesi var göstergede. Ona basınca km sayacında trip ve ODO olmak üzere iki seçenek var..
    Bi de gidon üzerinde indling stop tuşu var alacağına göre onu zaten araştırmışsındır..
    Işıklarda filan beklerken o düğme açık olduğunda motosikletin hızı 0 km/h olduğunda hiç bi hareketlenme yoksa 3 sn sonra motosikleti stop ediyor ve gaz verdiğinizde debriyaja basmadan (arka fren) çalıştırıyor motosikleti.. Bu da yaklaşık %7 lik bi benzin tasaarufu sağlıyor..
    Hevesini kaçırmayayım ama sürüş modu diye bir şey yok.. ya da ben rastlamadım..

Gidonda sağ tarafta ışık düğmesi gibi bi düğme var onun sayesinde kapatabiliyorsun..

Sürüş modu değilmiş benim aklımda öyle kalmış 3 sn özellğini kapatabiliyormuyuz?

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Tmm tşkler

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ister kapatirsin ister acik, 3sn sonra stop ediyor ama tekrar calistirmiyorsun, 0 devirde ama calisiyor gibi dusun, yakit tasarrufu icin, ama asil onemlisi biraz bekleyip pcx150 alman, 125yetersiz gelecektir cunku ve 150lik almadigina pisman olabilirsin

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sürüş modu değilmiş benim aklımda öyle kalmış 3 sn özellğini kapatabiliyormuyuz?
    Evet kapatabiliyorsun gidonda sağ tarafta ışık düğmesi gibi bir düğme var onun sayesinde..
    Ayrıca bu bahsettiğim göstergeler dışında http://honda.com.tr/images/galeri/galeri_buton.gif şuradan bakabilirsin..
    Sağdaki düğmede indling'e getirince devre dışı kalıyor.. indling stop'a getirince devreye giriyor.

Gösterge panelinde ortadaki tahmin ettiğin gibi hız göstergesi, sağ taraftaki büyük LCD ekran kilometre sayacı ve benzin göstergesi, üstteki oklar sağa ve sola sinyaller, alttaki ufak ışıklar sağdaki motor uyarı, soldaki uzun/kısa far göstergesi, ışık göstergesinin üzerinde indling stopta motor stop ettiğinde (stand by modu) sarı ışık yanıp sönen ışık, hemen solunda hararet göstergesi ve onun yanında km sayacıyla oynamana fırsat veren düğme..

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ister kapatirsin ister acik, 3sn sonra stop ediyor ama tekrar calistirmiyorsun, 0 devirde ama calisiyor gibi dusun, yakit tasarrufu icin, ama asil onemlisi biraz bekleyip pcx150 alman, 125yetersiz gelecektir cunku ve 150lik almadigina pisman olabilirsin
    Her türlü sop ediyor diye bişeyi yok.. Onu açtığın zaman 3 sn sonra stop ediyor, açmadığın zaman benzin bitene kadar çalışıyor motosiklet...
    125cc bana gayet yeterli geliyor, piyasadaki herhangi bi 150cc 'yle neredeyse eşdeğer güce sahip.. Seriliği mükemmel, kısa mesafede deneme imkanımla 115 km/h çok rahat gördü ki hiç zorlanmadan.. Arkamda artçıyla 110 gördüm.. 150 cc bekleyebilirsin ama honda'nın bu son yaptığı zamlardan sonra 150 liğe iyi bi mebla çıkaracağına da emin olabilirsin..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

Hangi anlamda yetersiz? Mondial 150 hs vardı aküsü bitiyodu,soğukta çalışmıyodu,yolda giderken şak duruyodu bidaha çalışmıyodu çok çektim. Hondanın sitesinde pcx150 göremedim?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hangi anlamda yetersiz? Mondial 150 hs vardı aküsü bitiyodu,soğukta çalışmıyodu,yolda giderken şak duruyodu bidaha çalışmıyodu çok çektim. Hondanın sitesinde pcx150 göremedim?
    PCX 150 daha çıkmadı, çıkacak ama Türkiye'ye gelecek mi ? Gelecekse ne zaman gelecek? Çok soru ama.. Senin bileceğin iş, gönlüne yattıysa, benimsediysen al gitsin..
    Seni memnun eder emin olabilirsin. Daha uzun yola çıkmak nasip olmadı ama nisanda gezi yapıcam bi arkadaşımla..
    -arcadiril.blogspot.com-

Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX 150 daha çıkmadı, çıkacak ama Türkiye'ye gelecek mi ? Gelecekse ne zaman gelecek? Çok soru ama.. Senin bileceğin iş, gönlüne yattıysa, benimsediysen al gitsin..
    Seni memnun eder emin olabilirsin. Daha uzun yola çıkmak nasip olmadı ama nisanda gezi yapıcam bi arkadaşımla..
    Uzun yola falan çıkmıycam günde 5km kadar sürücem en fazla

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    pcx125 ortalama 42kmde 1 litre yani 2.5-2.6litre yakiyor 100kmde, Taylandda uretiliyor ve ilk uretimden itibaren kullanicilarin hepsinde ayni sikayet vardi, gucu duzde iyi ama bayir tirmanmiyor 150cc olmali diye, gercekten de oyle, goruntusu hos iri ama gucu biraz yetersiz, ben degisik yillara ait 4-5 belki daha fazla kiraladim hepsi de ayni, yani iyi rodaj falan ilgili degil, yetmiyor, su an itibari ile uretimi zaten bitti ve pcx150 uretimi basliyor ama ilk nisanda satisa konacak o yuzden goremezsin su anda, 150cc oldu ve ustelik eSP ile daha guclu ve ekonomik, kesinlikle beklemeni oneririm, zaten fiyati 4800den 6000e cikti o parayi 125e verip 150yi gorunce uzulursun, 125 uretimi devam etse idi o zaman gelmeyebilir derdim ama uretim bittigi icin ve cok ta stok yok zaten pcx125in

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

gunde 5km ile sinirli isen fazlasi ile yeter, nakit sikintin da yok ise o zaman sorun olmaz, sonucta ayda 150km yakiti onemsiz 1-2TL az fazla

Nasıl bayır çıkmıyo elektriklimi bu benzinli motosiklet :D

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Uzun yola falan çıkmıycam günde 5km kadar sürücem en fazla
    Ohoo o zaman yeter de artar bile.. Ben evden okula 3 km, okuldan eve 3 km, evden dershaneye 3.5-4 km, dershaneden eve 3.5-4 km, evden kursa 4 km, kurstan eve 4 km.. Gitme sayım değişiyor ama.. Maksimum 10-15 km yaparım günde minimum 6 km yapıyorum.. Rahat yani..

Bu da #9 nolu mesajımda kalpazanlık yüzünden direk link verdiğim fotoğraf.. Kusura bakmayın şimdi yükledim imageshack'e..

Ahaha az evel imageshack'e feyk attım, fotoğraf linkine ulaşmaya çalıştım e-mail adresi gir falan bi şeyler dedi, sayfayı yeniledim o kısım açılmadan sayfa akışını durdurdum direk linkler önümde..
    -arcadiril.blogspot.com-

Bayır olayı nedir peki akülü arabamı bu

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Taylandda uretiliyor ve ilk uretimden itibaren kullanicilarin hepsinde ayni sikayet vardi, gucu duzde iyi ama bayir tirmanmiyor 150cc olmali diye, gercekten de oyle, goruntusu hos iri ama gucu biraz yetersiz, ben degisik yillara ait 4-5 belki daha fazla kiraladim hepsi de ayni, yani iyi rodaj falan ilgili degil, yetmiyor, su an itibari ile uretimi zaten bitti ve pcx150 uretimi basliyor ama ilk nisanda satisa konacak o yuzden goremezsin su anda, 150cc oldu ve ustelik eSP ile daha guclu ve ekonomik, kesinlikle beklemeni oneririm, zaten fiyati 4800den 6000e cikti o parayi 125e verip 150yi gorunce uzulursun, 125 uretimi devam etse idi o zaman gelmeyebilir derdim ama uretim bittigi icin ve cok ta stok yok zaten pcx125in

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

gunde 5km ile sinirli isen fazlasi ile yeter, nakit sikintin da yok ise o zaman sorun olmaz, sonucta ayda 150km yakiti onemsiz 1-2TL az fazla
    Ahahaha iyi güldüm kim demişse iyi sallamış bayır çıkmıyor diye.. Bizim burada gayet dik sayılan Edirne bayırı var düz yolda gider gibi rahatla çıkıyorum 126 kg motosiklet zaten.. Eleştiri olarak yazıyorum lütfen kızmayın, eğer 2012 PCX 'i hiç kullanmadıysanız ya da kullanan bi yakınınız yoksa kulaktan dolma bilgilerle lütfen insanların kafalarını karıştırmayın..

Ben ağustostan beri kullanıyorum PCX 'i çekiş konusunda hiç sıkıntı çekmedim, arkamda artçı varken bile bayırda gram şişme veya güç kaybı yaşamadı (ki gazı kapatmamıştım bile) düz yolda gider gibi gayet rahat çıktı, hızlı da indi..

Kıçıkırık herhangi bi 100 lük cup, en dandik bi 125-150 çinli bile bi bayırı çıkıyorsa buna b.k atmak saçma geldi bana..
    -arcadiril.blogspot.com-

:D Tşkler....

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    120 kilo beni bayırda çok rahat 90 la çıkarıyor, kim demiş çekmez die
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

110 cc spacy bile çok iyi tırmanıyor pcx125 nasıl tırmanmasın :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)