Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bunun amacı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıyaslama işine girmeden duramıyoruz,herkes aynı zevke,düşünceye sahip olacak değil ya. Beğeniler üzerine tartışılmaz.
    Taklit'ten çok bana aynı fabrikadan çıkma gibi geldi.Tek farkları birine mondial etiketi konuluyordur.
    Aslinda ayni fabrikadan ciktigina inanmak zor, bu motor ilk Frankfurt fuarinda sergilendi sanirim 2007 idi. Orda sahsen gormustum hatta resmini cekmistim. Avrupada satis yapmak icin tasarim hakkini elinde tutan bir firma buna musade etmez. Bariz telif haklari ile yapilan bazi oyunlar ile bu motor baska yerde uretime gecilmis. Iphone taklidini yapan bununda yapar , cok zor bir sey degil.

Ama tuketicimiz cok bilincsiz, bu motorun mondialin kendi tasarimi olduguna inanacak binlerce kisi var bu sitede su anda.

Mondialin tek hedefi ise Mobiletin yerine , yeni bir efsane motor yaratmak. Bu modelde tam bicilmis kaftan.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de şaşırdım zaten Mondial'dan böyle bir marjinal motorun çıkmasına. Çalmış adamlar. Vay hırsızlar :D
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Bu motosikletin Mondail tasarımı olmadığını ben biliyordum lakin ben bunun Sachs MadAss olduğunu sanıyordum. Yani bana kalırsa, ya da benim bildiğim, bu motosiklet Mondial üretimi değil, direk olarak Sachs, sadece ülkeye girerken Mondial yazıları yapıştırılmıştır.

zeda marka alman kökenli olsada fabrika çin'de.iphone'un bir tane taklidi olsa gene iyi 10 çeşit fason üretimi var.
    Bu motora şaşı baktım,tek noktaya odaklandım yokk , birebir aynısını yapmışlar Farklı isimlerle şatışa sunulursa ozaman kesin taklit diyebilirim.Tabi sorumlular çekik gözlü kardeşler.Çünkü çin'de işler böyle yürüyor üretimleri arz ve talep olayına göre şekilleniyor.Markalar ucuz iş gücü,ucuz ham madde için uzak doğuya yöneliyor olsada adamlar aptal değil.Kendi ülkelerinde kendi boruları ötüyor.istihdam adı altında her yol mübah,Çin ticaret kanunu'da olsa çin'in menfaatlerini ön planda tutacaktır tabi.Danışıklı dövüş.Biraz iphone yedi biraz fasoncuları.Biraz sachs yedi şimdi'de fasoncularda sıra.

http://www.made-in-china.com/showroo...y-Limited.html
    Tasarım epey ödül almış,demekki motorun bir amacı var

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izleyelim örenelim nasıl bişiymiş
    Produced by the German company Sachs, Manufactured in China diyor video'da.
    Alman Sachs firmasının Çinde ürettirdiği bir motor yani. Alman malı değil, zaten üzerindeki cup motorundan belli ne mal olduğu.
    Video'da ayrıca bu motordan performans beklemeyin hızlanması da yavaş diyor, tarzı olan bi makina o kadar diyor.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    buna bide pedal koysalarmış.insanın canı sıkılınca bisiklet niyetinede kullanılırdı....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün akşam Discovery kanalındaki meşhur baba-oğul motosiklet üreticisi Occ'de gördüm aynısını, baba-oğul para yüzünden mahkemelik olmuşlar! Çocuk kendine yeni bir yer kiraladı, makine ekipman vs. dizdiler, birde daha önceden babasının yanında çalışan arkadaşını aldı yanına. Eleman bu Mondial'in çok benzeri bir motorla geldi işe..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda ayni fabrikadan ciktigina inanmak zor, bu motor ilk Frankfurt fuarinda sergilendi sanirim 2007 idi. Orda sahsen gormustum hatta resmini cekmistim. Avrupada satis yapmak icin tasarim hakkini elinde tutan bir firma buna musade etmez. Bariz telif haklari ile yapilan bazi oyunlar ile bu motor baska yerde uretime gecilmis. Iphone taklidini yapan bununda yapar , cok zor bir sey degil.

Ama tuketicimiz cok bilincsiz, bu motorun mondialin kendi tasarimi olduguna inanacak binlerce kisi var bu sitede su anda.

Mondialin tek hedefi ise Mobiletin yerine , yeni bir efsane motor yaratmak. Bu modelde tam bicilmis kaftan.
    çinde patentli üretiliyor olabilir,yoksa bire bir kopyasını yapamaz
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    sanırım Mondial,mobiletin tahtına göz dikerek bu aleti ithal ediyor.
    Ancak gerek fiyatının pahalı oluşu,gerek vitesli oluşu ve gerekse 120 cc oluşundan dolayı motorlu taşıtlar vergisine tabi olması nedeniyle,piyasada tutulacağını sanmıyorum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Cbr 125 R
    gasgas markalı bir motor var onunla dr 50 arasındakalmış birşey galiba :D
    http://www.youtube.com/watch?v=egugFoqHLtY
    http://www.youtube.com/watch?v=zNoJd...eature=related

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    yeni nesil mobilette?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu bunu bilmem de farlarının çok pahalı olduğunu biliyorum, e-bay'da görmüştüm
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bıyıklı, o programın herşeyi yalan dolan. Motosiklet ile ilgili programda maşallah motosiklet haricinde herşey var. Reyting amaçlı senelerdir kavga eder onlar. 5-6 senedir izliyorum hiç değişmedi program akışı. Yalan dolan onlar inanma. O chopperları gerçekten kendileri mi yapıyorlar ondan da şüpheliyim. Adam kaplama egzos istiyor öbürü plak götürüyor. Saçmalık.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun amaci Mondialin ne kadar taklitci bir firma oldugunu gostermek

Ne ise yariyor diyor isen iste bu ise yariyor,

http://www.vsecobra.com/chucks_photos/Shawn.jpg
    Asıl soru resimde kaç adet motor görüyorsunuz? olabilirdi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    SYM GTS 250
    dağ bisikletinin motor takılmış hali gibi :D dağda bayırda pedal çevirip bi karış dili çıkanlara ideal çözüm adam yeni versiyon bisiklet dese yutturur
    [B]][COLOR="Red"]DESPARADOX[/COLOR] [/B] ............16 JRR 33.......... PINAR ONAT

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Apaçiler için bulunmaz bir motor..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar onu bunu bırakında bunun farları benim mötöre olurmu cok hoş bı far tasarımı var )
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla çirkin ve işlevsiz. Tamam kaliteli (görünen) diğer modellerden farklı bir tasarımı olabilir fark gösterge egzoz gibi. Ama bu fiyat olmamış.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)