Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Pizzacının Yaya ya Çarpma Anı Kim Hatalı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşlerim,

Ben pizzacı %100 hatalı diyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum tartışalım.

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/vide...a-boyle-carpti
    Abi sen bilincli bir kullanıcı olarak muhtemelen bizi oltaya getirmeye çalışıyorsun...Yaya Hatası %100 burada...

kazanın oluşumuna bakarsan YAYA yolun ortasından sonra dikkatini önüne bakarak vermiş ve karşıdan karşıya geçme eylemini tamamlamamış...görülen bu...

ha motor 2 kişi binmiş vs detaylar 2.planda incelenir...

Detaylara inersek...

1. Bakın yaya karşıdan karşıya geçerken yol ortasında bakması gereken yöne bakmayı bırakıyor ve bişey olmaz mantığıyla rahatca istifini bozmuyor...çarpma kaçınılmaz...asli kusurlu YAYA...

2.Yol çizgileri yok...

3.Kenardaki BABA lar..o demirler yasal değil yamamen kaçak...taksilere önlem için koyulmuş ama adeta Beldiyeyle dalga geçiyorlar...orası konosolosluk önü ama yasal olarak koymalarına imkan yok...memleket çiftlik olduğundan tabi ki sıkıntı yok...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen bilincli bi rkullanıcı olarak muhtemelen bizi oltaya getirmeye çalışıyorsun...Yaya Hatası %100 burada...

kazanın oluşumuna bakarsan YAYA yolun ortasından sonra dikkatini önüne bakarak vermiş ve karşıdan karşıya geçme eylemini tamamlamamış...görülen bu...

tulumba tatlım.. galiba video yu izlerken ekranı ters çevirdin..
    motora nasıl hak verdin.. yoksa sende mi öyle sağından atıp solundan geçenlerdesin
    burger kingim ,çiğ köfteci saitim

Motosikleti
    karşıdan karşıya geçme eylemini tamamlamamış...
    l]
    burasını düzeltemedim yanlı yazmışım...

"karşıdan karşıya geçme eylemini dikkatsizce tamamlamış..."

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tulumba tatlım.. galiba video yu izlerken ekranı ters çevirdin..
    motora nasıl hak verdin.. yoksa sende mi öyle sağından atıp solundan geçenlerdesin
    burger kingim ,çiğ köfteci saitim
    ulen toparlak bak orası YAYA GEÇİDİ mi..okul önü mü...yaya geçidi çızgısı görüyon mu orada...YAYA ya bir öncelik var mı iyi bah topitop... benim hayatım kaza krokisi çizmekle geçti len...

sen kızceğizie acıdın dabi ah vah ettin yazıkk lann dedin ama işin aslı kurallar tam tersini söylüyor...Avrupada olaydın yaya geçit çızgısı dışında yayaların böyle zort diye yola atlamayacağını bilirdin...2055 de senin çocuklar bilinclenir artık...sana nasip olmadı...

Yaya neden hatalı...çünkü orası YAYA GEÇİDİ DEĞİL...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

burasını düzeltemedim yanlı yazmışım...
    bence de yanlı yazmışsın hocam

Motosikleti
    Alıntı o da olur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de yanlı yazmışsın hocam
    Usta sen herhalde çok duygusala bağladın sende kızceğize his yaptın...ama yaya geçidi olmayan yerlerden karşıya geçmek aslında kanuna aykırıdır...

...............

Yayaysan Geçide, Yoksa... Ceza...
    21.05.2011 / 10:52:2
    Yaya geçitlerini kullanmayan yayalara 62 TL para cezası kesilebileceği hatırlatıldı

Ulus Meydanında yaya geçitlerini kullanmayan vatandaşlar trafik polisleri tarafından uyarılıyor ve “trafik uyarı broşürü” ile ikaz ediliyor. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik şube Müdürlüğü sürücüler kadar yayaların da uyması gereken kurallar olduğunu hepimiz biliriz kurallara riayet etmeye özen göstermeyiz ya da vurdumduymazca hareket edebiliriz.

Akan trafikte yayalardan beklenen hususların başında yolun karşıdan karşıya geçişlerinde yaya geçitlerini kullanmalarıdır. Ve şimdi Hatay ilimizde Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, sürücülere olduğu kadar yayalara da sorumluluklarının hatırlatılması adına atağa geçti. Ulus Meydanı güzergâhında yaya geçitlerinin olduğu yerlerde Trafik Polisleri denetim yaptı.

Vatandaşların yaya geçitlerini kullanıp kullanmadıkları takip edildi. Yaya geçidini kullanmaksızın karşıdan karşıya geçen vatandaşlar durduruldu ve yaptıkları yanlışlık anlatılarak broşür verildi.

ŞİMDİLİK UYARI… SONRA…

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, yaya geçitlerini kullanmayan vatandaşlara şimdilik Trafik Uyarı broşürü tanzim ederken 62 TL Söz konusu broşür ile vatandaşa yaya geçitlerini kullanmamış olmanın cezasının 62 TL olduğu da hatırlatıldı. Emniyet Müdürlüğü’nün trafikteki yeni uygulaması, yaya geçidi ihlali yapan vatandaşların şaşırmasına yol açıyor.

.............

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Abi sen bilincli bir kullanıcı olarak muhtemelen bizi oltaya getirmeye çalışıyorsun...Yaya Hatası %100 burada...

Detaylara inersek...

1. Bakın yaya karşıdan karşıya geçerken yol ortasında bakması gereken yöne bakmayı bırakıyor ve bişey olmaz mantığıyla rahatca istifini bozmuyor...çarpma kaçınılmaz...asli kusurlu YAYA...

2.Yol çizgileri yok...

3.Kenardaki BABA lar..o demirler yasal değil yamamen kaçak...taksilere önlem için koyulmuş ama adeta Beldiyeyle dalga geçiyorlar...orası konosolosluk önü ama yasal olarak koymalarına imkan yok...memleket çiftlik olduğundan tabi ki sıkıntı yok...

http://d1201.hizliresim.com/t/x/278cb.jpg
    Benim görünümü sert yüreği pamuk gibi yumuşacık sevgi dolu köfte sever Pandam

Son sürat gelen iki motoru ve arkalarındaki panelvan ı gayet net görüp onlara çarpılmadan karşı kaldırıma bir adım kalana kadar ulaşmış bir yaya ya kimse dikkatsiz falan diyemez , o kuryenin panelvanın sağından fırlaması 2 sn sürmemiştir bile emin olki bir anda kızcağız tepesinde bulmuştur o motoru. Bu kazadan ne sen ne ben nede bu forumdaki herhangi birisi o kızın yerinde olsaydı bile kurtulamazdı . Haa örümcek adam (spiderman) olsaydı belki ))))

Sevgiler benim gövdesi kalbi kadar büyük arkadaşım
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim görünümü sert yüreği pamuk gibi yumuşacık sevgi dolu köfte sever Pandam

Son sürat gelen iki motoru ve arkalarındaki panelvan ı gayet net görüp onlara çarpılmadan karşı kaldırıma bir adım kalana kadar ulaşmış bir yaya ya kimse dikkatsiz falan diyemez , o kuryenin panelvanın sağından fırlaması 2 sn sürmemiştir bile emin olki bir anda kızcağız tepesinde bulmuştur o motoru. Bu kazadan ne sen ne ben nede bu forumdaki herhangi birisi o kızın yerinde olsaydı bile kurtulamazdı . Haa örümcek adam (spiderman) olsaydı belki ))))

Sevgiler benim gövdesi kalbi kadar büyük arkadaşım
    Abi yaya geçidi olayını geç farkettim...asli kusur yaya geçidi olmayan yerden geçmek asli kusur diyorum...ve seni öpüyorummm...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    tabiki yaya suclu motorcunun kabahati yok yaya acele etmeyip beklemeliydi ayrica yaya gecidinide kullanmiyor yaya konu kapanabilir.

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaya suçludur podyumda yürüyor sanki abla
    altı''AT''mış

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Usta sen herhalde çok duygusala bağladın sende kızceğize his yaptın...ama yaya geçidi olmayan yerlerden karşıya geçmek aslında kanuna aykırıdır...

...............

Yayaysan Geçide, Yoksa... Ceza...
    21.05.2011 / 10:52:2
    Yaya geçitlerini kullanmayan yayalara 62 TL para cezası kesilebileceği hatırlatıldı

Ulus Meydanında yaya geçitlerini kullanmayan vatandaşlar trafik polisleri tarafından uyarılıyor ve “trafik uyarı broşürü” ile ikaz ediliyor. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik şube Müdürlüğü sürücüler kadar yayaların da uyması gereken kurallar olduğunu hepimiz biliriz kurallara riayet etmeye özen göstermeyiz ya da vurdumduymazca hareket edebiliriz.

Akan trafikte yayalardan beklenen hususların başında yolun karşıdan karşıya geçişlerinde yaya geçitlerini kullanmalarıdır. Ve şimdi Hatay ilimizde Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, sürücülere olduğu kadar yayalara da sorumluluklarının hatırlatılması adına atağa geçti. Ulus Meydanı güzergâhında yaya geçitlerinin olduğu yerlerde Trafik Polisleri denetim yaptı.

Vatandaşların yaya geçitlerini kullanıp kullanmadıkları takip edildi. Yaya geçidini kullanmaksızın karşıdan karşıya geçen vatandaşlar durduruldu ve yaptıkları yanlışlık anlatılarak broşür verildi.

ŞİMDİLİK UYARI… SONRA…

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, yaya geçitlerini kullanmayan vatandaşlara şimdilik Trafik Uyarı broşürü tanzim ederken 62 TL Söz konusu broşür ile vatandaşa yaya geçitlerini kullanmamış olmanın cezasının 62 TL olduğu da hatırlatıldı. Emniyet Müdürlüğü’nün trafikteki yeni uygulaması, yaya geçidi ihlali yapan vatandaşların şaşırmasına yol açıyor.

.............
    banstarım vucüt geliştirme uzmanım.... yaya ne yapsın daha ..okan abinin dediği gibi son 1 adım kala motor kıza çarptı.. bizde araç kullanıyoruz motosiklet kullanıyoruz da hiç bir aracı sağından geçmiyoruz ve yaya gördüğümüz zaman frene basmamazlık yapmıyoruz..
    bu kurye arkadaşlara trafik bilgisi seminerleri düzenlenmesi lazım.. hergün iş çıkışı 1 saat gibi..sadece bir öneri

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    Önde giden cbf ve dominosçuya bakarsak, dominos kuryeri bir kapışma hevesi içinde.Arkadan gelen arkadaşta onalara yetişmeye çalışıyor.3 motosiklette yolu ortalamadan gidiyorlar.
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banstarım vucüt geliştirme uzmanım.... yaya ne yapsın daha ..okan abinin dediği gibi son 1 adım kala motor kıza çarptı.. bizde araç kullanıyoruz motosiklet kullanıyoruz da hiç bir aracı sağından geçmiyoruz ve yaya gördüğümüz zaman frene basmamazlık yapmıyoruz..
    bu kurye arkadaşlara trafik bilgisi seminerleri düzenlenmesi lazım.. hergün iş çıkışı 1 saat gibi..sadece bir öneri
    yav gangam tabi ki öncelikle İNSAN...herşey insanlar için...benimde evladım var...adam evladını öyle yerde görse katil bile olur...

ama kuralları unutmamak lazım...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motorcu gelırken resmen ayagın bırı dışarıda,
    sanıyorum dieride dışarıda olmalı 'ki zaten indikten sonrada sağ ayak aksıyor
    yani o ayağı ile yayaya takılmış olmalı.
    o durumda zaten yeterınce dıkkat dagınıklıgı söz konusu,
    o sebepten daha dıkkatlı gelınıp kurtarma ıhtımalı yuksek bır durum,
    Kesınlıkle Kurye Hatalı...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu benmi kafayi yiyorum benim PC mi kafayi yiyor anlamiyorum..
    Misafir olarak bu topigi görüyorum..
    Kayit oluyorum bu topik yok oluyor..
    Bulamiyorum...
    Son güncellesmeden beri acayip garip oldu bu MT..

Neyse konuya gelelim..
    Motorcu hakli diyen var yayan giden bayan hakli diyen var..
    Cok fazla okumadim yorumlari... (herzamanki yanlisim)

Motorcu kesinlikle suclu..
    Siz araba yada motorla trafikte daha gücsüz olanlara dikkat ediceksiniz..
    Burada son zamanda güzel bir reklam var bilboardlarda.. (öyle deniyor dimi Türkce.. Bilboard)

Burada Bilboardlarda söylenen su..

Hakli yada haksiz..
    Yayalarla yapilan her kaza 1 tane fazladir..

Türkcem bukadar yetti kusura bakmayin..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yayada %100 dikkatsizlik, sürücüde %100 kusur var.
    Yaya yola atlıyor, ama görüntülerden de anlayacağınız üzere orta derecede işlek olan sokakta sağına hiç bakmıyor bile, podyumda gibi karşısına bakıp yürümeye devam ediyor.
    Sürücünün hatasına gelince, kız son anda yola atlamadığına göre kızı önceden farketmiş olmalı. Ama en ufak bir yavaşlama belirtisi bile yok. Kızın zamanında geçeceğini düşünmüş olmalı ama trafikte karşındaki kurala uyacak gibi değil, kurala uymayacak gibi hareket etmelisin. Sonuçta, yaya odunun teki ama sürücü dikkatli olsa kaza önlenirdi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    podyumda gibi karşısına bakıp yürümeye devam ediyor.
    Simdi biraz kirici olucam kusura bakma..

Yurdumda hanginiz böyle yürümüyor???????
    Yayasida artist arac kullananida artist..

Ben böyle yürümem böyle arac kullanmam deme bana sakin..
    Ben sizi taniyorum azicik..

Gercekler bunlar dostum...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben yürümüyorum ve böyle araç kullanmıyorum. Demek ki beni tanımıyorsun.
    May the Force be with McLaren Mercedes

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Burası sıraselviler in girişi. taksim ilk yardımdan taksim meydanına bağlanan yer sanırım.

orada 30 bilemedin 40km gidilir oda maksimum. çünkü sürekli yaya trafiği ve dar gidiş gelişli bir noktadır, arada duran taksiler olur vs. yani bu gidiş sadece "delikanlılık" o kadar.

ve ayrıca neredeyse kaldırımdan gidecek kadar niye yapışırsın yolun kenarına buda diğer soru işareti.

neticede, hızlı, yanlış konumlanmış durumda ve zaten karşıdan karşıya geçen hatta geçişini bitirmek üzere olan bir yaya varken şehiriçi yaya trafiği yoğun bir yerde çarpıyor tabi ki %100 suçlu.

farkındaysanız yaya diğer motorların geçmesini bekliyor.

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    motoru ve motorcuları onemsemeyen herkes hatalı yani motor gelıyor diye rey takılan kız hatalı bence

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Suç motorcuda değil motoru ölümüne sürmesi emrini veren Pizza firmasında.Ben de okul harçlığımı çıkarmak için bir süre çalıştım.Pizza değil bilinen bir tavuk firmasında.Artık psikolojik rahatsızlık panik atak başladı.Çıktım işten.Allah kahretsin ki o motoru ben de böyle sürdüm.Çoğu zaman kırmızıda durmadım.Kendi motorumla 1 kere dahi denediğim hareketleri aralardan geçmeleri yaptım.Çünkü yapmazsam dönüşte müdür efendiden yediğim fırçanın haddi hesabı olmazdı.Personele değer sıfır.Başlarken daha lastikleri inik motor verdiler AVM'nin 4. katından aşağı uçuyordum.Motorun farı yanmıyordu bana 3 gün zifiri karanlıkta adres buldurdular.Yoğunluktan yaptırmaya fırsat olmuyordu.Fırsat yaratmıyorlardı.Yeni başlayana mı yapılıyor bunlar diye sabrettim en son bardak taştı başladım çanağına da çömleğine de müdürün.Bastım istifayı.Şirkete de bütün yaşadıklarımı yazıp mail attım dönüş yok.Prensip belli biri gider biri gelir.Kimse vazgeçilmez değil.Sanki çok prestijli bir iş...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)