Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

çin malı motor sahibi konu açmaya görsün ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun muhattaplarından biriyim,
    Çin malı motor kullanıyorsanız canınızı sevmiyorsunuz demektir. Madem aldınız çıkacak sorunlarıda peşinen kabul ediyorsunuz neden burada konu açıpta sorunlarınızla dolduruyorsunuzki, kendi düşen ağlamaz.
    Bende parasız ve motorsuz kaldım ama Bin liraya gidipte motorsuz kalmaktansa ÇİN malı alayım da bineyim demedim.
    Otobüse bindim, minibüse bindim ve hatta yürüdüm.... ama Çin malı motora binmedim.
    Motor zaten hata affetmiyor birde o kadar kalitesiz hertarafı sorun motora binmeye nasıl cesaret edeyim.

Kim ne derse desin, çin malı motor kullananları kınıyorum. O motorları satanları, ülkemize getirenleri kınıyorum, siz hiç bir avrupa ülkesinde Çin malı motor gördünüz mü ?
    Göremezsiniz çünki oradaki insanlar bilinçli.

Söylediğim gibi bisiklete binerim hatta motorsuz kalırım ama çin malı motor kullanmam, direk bi uçurumdan atlarım daha iyi
    ozaman mt madarotorlerine söyleyelimde çinmalı motor kullananlara konu açmak yasak olsun bu ne saçma düşüncedir ya..bu mt nin yarısı çin malı motor kullanıyo sen kimi neyle kınıyosun..her konuda kıyaslama yapılmasın diye açıyoruz konuyu ortalıgı tartışma alanına çeviriyosun ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman mt madarotorlerine söyleyelimde çinmalı motor kullananlara konu açmak yasak olsun bu ne saçma düşüncedir ya..bu mt nin yarısı çin malı motor kullanıyo sen kimi neyle kınıyosun..her konuda kıyaslama yapılmasın diye açıyoruz konuyu ortalıgı tartışma alanına çeviriyosun ...
    Ben fikrimi söyledim, herkes istediğini yapmakta özgür. Özgür iradesine kimsenin karışılmaz.
    Şimdi şöyle düşün, demekki her açılan çin malı arıza başlığında insanlar kıyaslama gereği ve olumsuz şeyler yazıyor o zaman demekki ortada rahatsızlık duyulan birşey var.
    Ayrıca forumdaki kişilerin 45bin tanesinin Çin malı kullandığını sanmıyorum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Sakıp ağa bile ne demiş;
    Ucuz mal alacak kadar ,zengin değilim

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımılarını aksatmadıgınız zaman hiçbir makine arıza vermez... yeter ki siz onun bakımlarını aksatmayın...
    Şubat 1976 dan bu yana kullandığım otomobil ve motosikletin sayısını unuttum (ehliyetli olarak). Kendinde olmayan bir markayı olanları rencide edecek şekilde yermek, maddi ve manevi açıdan değerlendirilecek olursa ayıp idrak edilir. Motosiklet tamircisi arkadaşa hergün uğruyorum, o bakımdan hiç bir marka ve sahibini üzmemek için bir şey anlatmadım. Hiç bir motorum ve arabam bu güne kadar yağ eksiltmedi.
    Orhan KÖNİ

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Çin malı kullanıcısı olarak motosikletlerimden memnunum Çin malı motoru seviyorum çin malı motor fabrikası açma imkanım olsa açarım
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    uzatmanın manası yok arkadaşlar her motora ne olduğunu bilipte binersek hiçbir sorun kalmaz ortada bukadar basit bu ...adam gibi kullanılan bir çin binlerce km gidebilir ama sen malın kıymetini bilmeyen hor kullanan bir adama hele birde motor kendinin değilde dükkanın falan ise paket servis işleri falan ne capon kalır ne koreli ne tayvanlı nede çinli o çekik gözler kör olur ... birbirimizi kırmayalım hepimiz motorcuyuz bu işin çini japonu yok keşke %100 kendi malımız olsada ona binsek.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Ben fikrimi söyledim, herkes istediğini yapmakta özgür. Özgür iradesine kimsenin karışılmaz.
    Şimdi şöyle düşün, demekki her açılan çin malı arıza başlığında insanlar kıyaslama gereği ve olumsuz şeyler yazıyor o zaman demekki ortada rahatsızlık duyulan birşey var.
    ben anlamadım şimdi, burada duyulan rahatsızlık çinmalı kullananların açtığı başlıklarmı, burada japonmalı motor kullananların açtıkları başlıklar rahatsızlık vermiyor yani; GS, shadow, tenere vs. kullanıcılarının açtığı konular, danıştığı arızalar kaliteli arızalar ama mondial, ramzey vs kullanıcılarının açtığı arızalar pis miğde bulandırıcı ağrızalar yani??
    benim tahminim yarıdan fazla çinmalı kullanan var, ama allahtan sizin dediğiniz gözle bakan, aşağlarca tavırla yaklaşan fazla kullanıcı yok. çok şükür çevremdeki insanlarda bu şekilde değiller, motorcuyu motorcu olarak gören(motoruna göre muamele yapmayan) insanlarla çevrili.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Çin malı motorlar kadın gibidir sürekli ilgi isterler. Arada sizi üzer arada sizi sevindirir. Yanlız fena titrer
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çin malı motor kullanıyorsanız canınızı sevmiyorsunuz demektir. Madem aldınız çıkacak sorunlarıda peşinen kabul ediyorsunuz neden burada konu açıpta sorunlarınızla dolduruyorsunuzki, kendi düşen ağlamaz.
    Bende parasız ve motorsuz kaldım ama Bin liraya gidipte motorsuz kalmaktansa ÇİN malı alayım da bineyim demedim.
    Otobüse bindim, minibüse bindim ve hatta yürüdüm.... ama Çin malı motora binmedim.
    Motor zaten hata affetmiyor birde o kadar kalitesiz hertarafı sorun motora binmeye nasıl cesaret edeyim.

Kim ne derse desin, çin malı motor kullananları kınıyorum. O motorları satanları, ülkemize getirenleri kınıyorum, siz hiç bir avrupa ülkesinde Çin malı motor gördünüz mü ?

Söylediğim gibi bisiklete binerim hatta motorsuz kalırım ama çin malı motor kullanmam, direk bi uçurumdan atlarım daha iyi
    Bizimde imkanlarımız olsa emin olun aynı şeyleri söyleriz.Çin malı bir motosiklete binmek o kadar cesaret gerektirmiyor sadece sabır gerektiriyor.Şahsen ben görmedim motosikletin kalitesizliğinden dolayı kaza yapanı.Kınamak kolay tabi ama empati yapmak zor.Avrupa'da Çin malı motosikletler var aslında ama evet sayıları az çünkü orda herşey burdakinden ucuz.Oradaki insanlar bilinçli değil, ordaki yaşam şartları her türlü daha iyi.

Siz 1-2 yıl motosikletsiz kalırsınız ama Çin malı motosikletler olmasaydı çoğu insan yıllarca motosikletsiz kalırdı.Çin malı kullanıpta bu yazıyı yazsaydınız haklı olabilirdiniz ama kullanmadığınız halde ordan burdan duyduklarınızla böyle bir yargıya varmanız hoş değil.Kusura bakmayın ama bizde sizi kınıyoruz.

Asıl konuya gelecek olursak, artık bu kıyaslama saçma olmaya başladı.Artık herkes birşeylerin farkında ve bize kıyaslama gerekmiyor.Neyin ne olduğunu biliyoruz.İmkanım olsa Çin malı almam evet, burda ki herkeste böyle düşünür ama imkanımız yok.Japon alıpta motosikletin hiçbirşeyinden anlamayan ve ilgilenmeyen sadece marşa basıp giden biri olmaktansa, motosiklet tutkusuna Çinli ile başlarım o sorunlarla boğuşup birşeyler öğrenirim daha iyi.
    ANGARAJ

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son zamanlarda herkes kendi malını övme çabasında ki sormayın

Bu durum sadece motosikletde değil cep telefonlarında elektronikte hatta isi abartip aldığı evin mutayitini bile öven var hatta duyanda Japon mimarlar projesini çizmiş sanacak!

Her malın bir degeri bir ederi vardır be bunun ne eksiği ne de fazlasını burada yada başka yerde konuşmak ego tatmininden öte değildir

Kimi cbf 150 ye biner öyle bir anlatır ki sanki duyan 1000 lik sanacak
    Kimide çinliye biner kawasaki ye sahipmiş gibi anlatır

Yazık insanlar cevresine ne olduklarından neye sahip olduklarından çok neye sahip olmak istediklerini ne olmak istediklerini anlatıyor ...
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Elimdeki 2009 TÜİK rakamlarına göre ülkemizde satılan motosikletlerin %85'ten fazlası Çin malı.

2009'da Honda 7.700, Yamaha 5.600 motor sattı, toplam pazar ise 141 bin motordu. Buradan hesap yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için TÜİK'in internet sitesindeki 2010 Motorlu Taşıt İstatistikleri raporunu inceleyebilirsiniz. Ben inceledim, pazarla ilgili çok şey öğrenilebiliyor

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Çin malı motor alıp, parçası bol ve ucuz diyip ikidebir bozulan motoru götürüpde yaptırmak hem paranıza hemde zamanınıza yazık.. bende 2004 Yamaha crypton vardı tam 6 sene bindim. 50.000 küsür km yaptım hiç bir yeri bozulmadı bir tek lastik ve yağını değiştirdim.bizim Türk insanı bakıyor ''Ya bu yamaha yada honda 4000 tl 125 cc ya aynı motor mondial 1.500 lira direk ucuza kaçıyor'' hanımların çarşamba pazarına sabah girip akşama kadar gezip bitiremediği pazar gibi...

Kısacası ucuzcuyuz..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yeni motor alacak olan birisine veya çin malı şu marka mı bu markamı diye soran birisine kesinlikle çin malı alma al bi japon bak keyfine demek mantıklı olabilir fakat zaten motorunu almışsa ve bir sorunla karşılaşmışsa ona sen bunu sat git bi japon al demek çok mantıksız bence sorunun çözümünü biliyosan söylersin bilmiyorsan hiçbirşey yazmazsın bu kadar basittir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anlamadım şimdi, burada duyulan rahatsızlık çinmalı kullananların açtığı başlıklarmı, burada japonmalı motor kullananların açtıkları başlıklar rahatsızlık vermiyor yani; GS, shadow, tenere vs. kullanıcılarının açtığı konular, danıştığı arızalar kaliteli arızalar ama mondial, ramzey vs kullanıcılarının açtığı arızalar pis miğde bulandırıcı ağrızalar yani??
    benim tahminim yarıdan fazla çinmalı kullanan var, ama allahtan sizin dediğiniz gözle bakan, aşağlarca tavırla yaklaşan fazla kullanıcı yok. çok şükür çevremdeki insanlarda bu şekilde değiller, motorcuyu motorcu olarak gören(motoruna göre muamele yapmayan) insanlarla çevrili.
    Yanlış anlamışsın, bende İtalyan motosikletimle sorun yaşadım, yolda kaldım bunuda yazdım. Ama kimse bana sen sat bu motoru git başka marka al demedi.
    Ama Çinli motor arıza yaptığında büyük çoğunluk uğraşma al bi japon, italyan keyfine bak diyor. Anlatmak istediğim buydu.

Ayrıca, evet ben daha önce japon ve italyan'dan başka motor kullanmadım ama çevremde kullananlar vardı, test etme imkanımda oldu. Onlara sabır dilemekten ve dua etmekten başka çarem yok.

...ve yine şunuda eklemek isterim. Aldığınız Çin Malı motorların sıfırı 1500 TL ile 5000TL arasında para veriyorsunuz. ve bu motorlar bugün açılan konudaki gibi daha 850KM'de arıza veriyor.
    Peki madem sadece maddi zorluklardan ve motorsuz kalmaktan iyidir diye bu kadar bütçe ayırıyorsunuz pek ala bu bütçe ile 125cc Sıfır km Honda alabilir veya 2.el 100-125-200 ve hatta 250cc Japon veya İtalyan motor alabilirsiniz.
    28.000km kullandığım Honda Dylan 1 kere bile arıza yapmadığı gibi radyatörü su bile eksiltmedi...

Bunları kıyaslayın arkadaşlar bir önceki mesajda yazan arkadaşın da dediği gibi, motor alma aşamasındakilere Çin Malı'nı tavsiye etmiyorum, ama alanlar için kazasız belasız ve sorunsuz sürüşler diliyorum.

Dost acı söyler, motor kullananları ayrıca çok severim, kimse üzülsün istemem, 2.El japon motorlar ile Sıfır Çinli arasında ( aynı cc'lerde ) uçurumlar yok hatta neredeyse aynı.

Hal böyle iken başka bahaneler ardına saklanmayın, bugün bir başlangıç yapın, öz eleştiri yapın...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30

Öncelikle fikrine saygı duyuyorum fakat çin malı kulladığım için beni kınama hakkını nasıl buluyosun anlamıyorum. Ya da neye göre kınıyosun onu da anlamıyorum.
    Şimdi Avrupa daki insanlar bilinçli oldukları için o malı kullanmıyolar. Oradaki insanlar gelirlerine göre motor fiyatlarının ucuz olmasından rahat motor sahibi olabiliyolar. o zaman da tabikide kaliteliye yönelirsin. Yani bizim japon malı alamamızın sebebi sizin kadar maddi imkanımızın olmayışı ve vergilerdir.
    Konuyu açan arkadaşım doğru söylemiş çin mallarını yerin dibine sokma eğilimi var bu açık. Konu açıyosun mesela (motor çalışmadı) diyosun. Cevap (çin malı çalışmaz tabi). Şimdi sorunu olan arkadaş ne yapsın peki benzin döküp yaksın mı motoru.
    Her zaman söylüyorum bu imkan meselesidir. İmkanın varsa kaliteliyi kullanırsın. İmkanın yoksa çin malını kullanırsın. Kalite=para yani sizlerde para var ki japon malına biniyosunuz. Bizlerde de sizler kadar maddi imkan yok ki binemiyoruz.
    Siz yıllarca otobüslere bindiniz doğrudur size hak veriyorum. Ama sonunda japon malı alabildiniz. Biz ise yıllardır otobüse bindik ama japon alamadık.
    Lütfen kınamadan önce herkesin imkanlarının bir olmadığını düşünün. İmkanı yok diye insanları kınamayın!!!Saygılar.
    NOT: Kendimi acındırdığımı da sanmayın lütfen motorumdan gayet memnunum...

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her çin malı kötü diye bir şey yok,her çin malı iyi diye'de birşey yok ! durum çok vahim arkadaşlar
    altı''AT''mış

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Yanlış anlamışsın, bende İtalyan motosikletimle sorun yaşadım, yolda kaldım bunuda yazdım. Ama kimse bana sen sat bu motoru git başka marka al demedi.
    Ama Çinli motor arıza yaptığında büyük çoğunluk uğraşma al bi japon, italyan keyfine bak diyor. Anlatmak istediğim buydu.

Ayrıca, evet ben daha önce japon ve italyan'dan başka motor kullanmadım ama çevremde kullananlar vardı, test etme imkanımda oldu. Onlara sabır dilemekten ve dua etmekten başka çarem yok.

...ve yine şunuda eklemek isterim. Aldığınız Çin Malı motorların sıfırı 1500 TL ile 5000TL arasında para veriyorsunuz. ve bu motorlar bugün açılan konudaki gibi daha 850KM'de arıza veriyor.
    Peki madem sadece maddi zorluklardan ve motorsuz kalmaktan iyidir diye bu kadar bütçe ayırıyorsunuz pek ala bu bütçe ile 125cc Sıfır km Honda alabilir veya 2.el 100-125-200 ve hatta 250cc Japon veya İtalyan motor alabilirsiniz.
    28.000km kullandığım Honda Dylan 1 kere bile arıza yapmadığı gibi radyatörü su bile eksiltmedi...

Bunları kıyaslayın arkadaşlar bir önceki mesajda yazan arkadaşın da dediği gibi, motor alma aşamasındakilere Çin Malı'nı tavsiye etmiyorum, ama alanlar için kazasız belasız ve sorunsuz sürüşler diliyorum.

Dost acı söyler, motor kullananları ayrıca çok severim, kimse üzülsün istemem, 2.El japon motorlar ile Sıfır Çinli arasında ( aynı cc'lerde ) uçurumlar yok hatta neredeyse aynı.

Hal böyle iken başka bahaneler ardına saklanmayın, bugün bir başlangıç yapın, öz eleştiri yapın...
    Size de hak veriyoruz ayrıca burda çin malı kullanan arkadaşların hepsi japon ya da italyan malına sahip olmak ister.
    1500-5000 Tl arası 0 çin malı motor almadım ben. Çok sevdiğim bigisayarımı ve üzerine 300 TL mi verdim aldım.
    Ben diğer mesajımı yazarken siz de aynı anda bunu yazıyodunuz sanırım. Beni yanlış anlamayın ama demek istediğim şudur. Bizi kınayamazsınız fakat eleştirebilirsiniz! Ya da fikir verebilir siniz! Saygılar. Selamlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle fikrine saygı duyuyorum fakat çin malı kulladığım için beni kınama hakkını nasıl buluyosun anlamıyorum. Ya da neye göre kınıyosun onu da anlamıyorum.
    Şimdi Avrupa daki insanlar bilinçli oldukları için o malı kullanmıyolar. Oradaki insanlar gelirlerine göre motor fiyatlarının ucuz olmasından rahat motor sahibi olabiliyolar. o zaman da tabikide kaliteliye yönelirsin. Yani bizim japon malı alamamızın sebebi sizin kadar maddi imkanımızın olmayışı ve vergilerdir.
    Konuyu açan arkadaşım doğru söylemiş çin mallarını yerin dibine sokma eğilimi var bu açık. Konu açıyosun mesela (motor çalışmadı) diyosun. Cevap (çin malı çalışmaz tabi). Şimdi sorunu olan arkadaş ne yapsın peki benzin döküp yaksın mı motoru.
    Her zaman söylüyorum bu imkan meselesidir. İmkanın varsa kaliteliyi kullanırsın. İmkanın yoksa çin malını kullanırsın. Kalite=para yani sizlerde para var ki japon malına biniyosunuz. Bizlerde de sizler kadar maddi imkan yok ki binemiyoruz.
    Siz yıllarca otobüslere bindiniz doğrudur size hak veriyorum. Ama sonunda japon malı alabildiniz. Biz ise yıllardır otobüse bindik ama japon alamadık.
    Lütfen kınamadan önce herkesin imkanlarının bir olmadığını düşünün. İmkanı yok diye insanları kınamayın!!!Saygılar.
    NOT: Kendimi acındırdığımı da sanmayın lütfen motorumdan gayet memnunum...

.. bu yazınıza istinaden de şunu sorayım size;

"Avrupa ülkerinde" herkes mi zengin ? Onlarda hiç fakir yok mu ?

hadi bunu geçtim, benim maddi durumum çin malı alacak kadar zengin değil, ama bugün Honda'ya gidip ayda 200TL taksitle hiç peşinat ödemeden motor sahibi olabiliyorsun.
    Honda bana 2 yılda bakımlar dışında 1 kuruş masraf çıkarmayacak biliyorum, ama aldığım ASya, yuki vs daha ilk aydan sorunlarla başlıyor ve cebimden 1 yılda bir motor parası çıkıyor, forumu takip edin bir motor parası kadar daha motoruna para harcayan sürüsüne insan var..

tekrar ediyorum.. Öz eleştiri yapın arkadaşlar bu işin para ile ilgili yok

bende sizin seçimlerinize saygı duyuyorum Hayırlısı artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size de hak veriyoruz ayrıca burda çin malı kullanan arkadaşların hepsi japon ya da italyan malına sahip olmak ister.
    1500-5000 Tl arası 0 çin malı motor almadım ben. Çok sevdiğim bigisayarımı ve üzerine 300 TL mi verdim aldım.
    Ben diğer mesajımı yazarken siz de aynı anda bunu yazıyodunuz sanırım. Beni yanlış anlamayın ama demek istediğim şudur. Bizi kınayamazsınız fakat eleştirebilirsiniz! Ya da fikir verebilir siniz! Saygılar. Selamlar.
    Teşekkür ederim aslında yapmaya çalıştığım buydu.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Mondial 150 mc kullanıyorum kuryeyim 7 ayda 22500 km yol yaptım eski motosikletim cbf ti geçen yaz bayiler cbf için 1 ay bekliceksin dedikleri zaman gidip bir mondial aldım.Mondialle şükür yolda kalmadım ufak tefek arızalar çıkardı ama üzmedi.1 yıl daha bu motosikleti kullanıp daha sonra satmadan 2. motosiklet olarak kullanmayı düşünüyorum.Ayrımcılık konusuna gelince motorda çıkan arızalar için burda konu açmadım ama bazılarının çin motorlarına karşı ön yargılı olduğunu çok gördüm, görüyorum.Çin motosikletler için tek yorumum 3 bin lira üzerinde çinli motora para vermek hata olur.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    .. bu yazınıza istinaden de şunu sorayım size;

"Avrupa ülkerinde" herkes mi zengin ? Onlarda hiç fakir yok mu ?

hadi bunu geçtim, benim maddi durumum çin malı alacak kadar zengin değil, ama bugün Honda'ya gidip ayda 200TL taksitle hiç peşinat ödemeden motor sahibi olabiliyorsun.
    Honda bana 2 yılda bakımlar dışında 1 kuruş masraf çıkarmayacak biliyorum, ama aldığım ASya, yuki vs daha ilk aydan sorunlarla başlıyor ve cebimden 1 yılda bir motor parası çıkıyor, forumu takip edin bir motor parası kadar daha motoruna para harcayan sürüsüne insan var..

tekrar ediyorum.. Öz eleştiri yapın arkadaşlar bu işin para ile ilgili yok

bende sizin seçimlerinize saygı duyuyorum Hayırlısı artık
    Tekrar ediyorum bende ve burda ki birçok arkadaşta Kaliteli motor sahibi olmak ister. Fakat şu an benim honda dan ayda 200 Tl ile motor alabilecek durumum yok. Kpss yi kazanırsam ya da iş bulabilirsem alabilirim. Bu da maddiyata bakmıyo mu acaba? Nasıl parayla ilgisi yok anlamıyorum. Yani bana honda gel bana laptopunu ver üstünede 300 Tl ver bende sana 2.el 30000 km de cbf vereyim dedi de ben mi almadım.
    Bende sizin dediklerinizi inanın anlıyorum ve saygı duyuyorum. Fakat sürekli bir işim olmadıktan sonra 5000 Tl kredi çekip ya da ayda 200 tl ye 24 ay para ödeyip honda alcak durumumda yok. o yüzden bizi kınayamazsınız diyorum Umarım anlatabildim.
    Ama şunu da belirtmek isterim. İşim olursa zaten honda cbr250 almayı düşünüyorum. Ve alırsam da çin malı kullanan arkadaşlara bir sorun yaşadığında hemen kendi malımı övceme sorunu çözmesi için fikirler veririm.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)