Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

piyanist_irf yine iş başında

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    işde küçük buggy miz bu biraz hasarı var yakıt tankı çatlak .

irfan abi çatlak uzun olunca tankın alt tarafafını komple silikonladı

silikona devam

yerine yerleştiriyoruz

yakıt tankıntan motora ve eksoz dan yakıt tankına olan hortumları mecburen yeniledik kısa geldiler ek yaptık

ince ayrıntıları hallediyoruz dönen aksamlara yakın olmaması gerekitor hortumların

yakıt tankının montajı tamam eline sağlık irfan ustam

sıra geldi yakıt koyup marş basmaya

irfan abi kullanırken ön takımların zarar görmemesi için bişeyler yapalım dedi bende yapabilirmiyiz ki dedim

bu işlemleri biz yokken gizlice yapmış

tasarım şekillenmiş

boyanmış yerine takılmış

hobby dükkanları bunu hiç beyenmeyecek, onlar '' ön takımı dağıtsalarda ufacıcık parça için bi dünya para alsak'' diye dua ederken
    devreye irfan abinin yaptığı tampon girdi

şasiye monteli kaza anında bütün darbe şaseye gidecek ama yapılan malzeme aynı zamanda esniyor yani enerjiyi sönümleyecek

bu tamponu daha önceden yapsakydık bu şekilde bir şey olmazdı belki. bu arada bunu ben tamir etmişdim irfan abi ona da el atmış sağlamlaştırmış

hani ön takımlar inecek derlerya ustalar işde öyle olmuş

buda irfan abinin ayar çektiği yer

birde sıradan işler vardı yağ değişimi

xenon takımı bu bizi uğraştırdı balasta yer bulamadık son çare şaseye montajladık

irfana bim eline sağlık uğraştırdık seni ama biliyoruz ki bu işlerden zevk alıyosun daha çok kapını çalarız biz senin.
    buda izmit tayfası yola çıkmadan önce hava karardı.!
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya baksana beleşçi koray gene orada kim bilir ne işi vardı gene...
    irfan abi de yalanda yağlı elbiseleri giymiş soran olursa iş yapıyorum gözüksün diye....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

MrT ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan abi yakında site senın oraya saldıracak gelin diye zorluyosun, az kaldı geleceğim bende inşallah

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ya vallahi bende benim buggy e ön koruma yappmayı düşünüyodum işe yarıyormu yoksa çarpmak çok yüksek ihtimal ve her çarpışta bayağı zarar görüyo servo kırılması vs birde paslanmaz ince çelik levhayla yaılabilirmi sizce
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    ellerine sağlık irfan ustam valla karamürsele motorsiklet tamir dükanı açsan iyi para kazanırsın ama senin o güler yüzün kibar nazik olunca gönlün zengin zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    get len insanın dengeleriyle oynama
    otur oturduğun yerde

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    senin canın sağ olsun yasinim emin ol çok keyif aldım yardımcı olmaktan ancak benim çocukluğumda bırak nıtrolusunu, benzinlisini bunları küçüğü sıradan kum kamyonlarıyla bile oynayamadık çocukluk içimizde kaldı nerde o zamanlar böyle kumandalı benzinli teferruatlı ciddi oyuncaklar...

şimdi bile bir çok meraklının hayallerini süsleyen biraz pahalı oyuncaklar , aslında senin bu küçük yavruyla tam anlamıyla başbaşa kalamadık yoksa düşündüğümü tam olarak uygulayamadım hem biraz aceleye geldi hemde elimde uygun materyal yoktu , elimde olan şeyleri kullanmak zorunda kaldım

yukarda avcıceyhan arkadaşımın söylemiş olduğu tarz ( kromdan ), daha yakışıklı bir şey yapacaktım ancak arabanın önünde parça yapı itibari ile çok kaba ve hantal bir durum teşkil etti ve arabanın ön arka düzen kumanda alıcı modülü, servo motorları hepsini söküp sadece metal şasiyi bırakıp (daha sağlam verimli ve görsel olarak 10 numara bir düzenek yapardım ama taktir edersinizki küçüğünü dağıtmak emin olun en az büyüğünü dağıtmak kadar uğraştırıcı ama parçalar küçülüyor sadece emek büyük araca harcadığınız kadar olmuyor

ayrıca uğraşırken sökerken hem gülüyordum hemde zevkle topluyordum , o salıncakları, rot kollarını filan yakından görmek lazım çok komiğime gidiyor görmediğim için

küçücük manda gözleri yataklamaları çok güzel pilastik zannediyordum ama değilmiş , yani çarpmadığınız sürece sorun yok kolay kolay bozulmaz ,

buggy ler zaten başlı başına benim hastalığımdır bu hele küçüğün pistonunu çok merak ediyorum

gereken koruma tamponunu yaptıktan sonra test sürüşüne çıktım allahım olmaz böyle bir şey mahalleli camlara çıktı bu ne diye etrafım panayıra döndü abartısız söylüyorum 2 tane oradan geçmekte olan araç özellikle durup güle güle senin miniği izlediler

çoo zevkli bir şeymiş gerçekten ön takım ayarı yapmaya çalışırken çok uğraştırdı ama çekme olayını bayağı düzelttim ayrıca kumandadan ayar yapıldığını bilmiyordum ,

yalnız yengen fırça attı içinde kaldı göremeden gittiğine üzülmüş dışarıdan sesini duymuş merak etti

benim için çok güzel gündü yorulmuşum gerçekten sen gelmeden önce korayın motürle uğraşıyordum , senin zenonlarla pek ilgilenemedim korayın işi uzundu bayağı ,

kusura bakma ama ben seni çarşamba bekliyordum o yüzden koraya gel dedim ...... herşeyi boş ver hepimiz tebessümle evlerimize dağıldık dostlarımız için ufak tefek işlerin lafı sözü olmaz elimden geldiği kadar maddi manevi yapabileceğimin sınırlarını zorlamaya her daim buradayım , tüm gönül dostlarına ve sana teşekkür ederim sağol varol...

not bi hafta sonu arabayı getirde yengene bi hava atayım

bu arada benzin kapağını hala bulamadım uyuz oldum

bu arada bu videoya bakıyordum bu sabah koptum gülmekten

bu arada senin yavruya böyle bir şasi giydirebilirim ama zaman alır yani bir kaç gün hem motor sağlıklı hava alır hemde iç organları dış etkenlerden zarar görmez...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    irfan abi eline sağlık güzel olmuş bende yapıcağım bunu bu arada gerçekten aşırı dikkat çekiyor ben yazlıkta meydanda kullanırken bmw kız tavlamak için duran gençler anahtarı uzattı anahtarları değiştirelimmi diyodu
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya baksana beleşçi koray gene orada kim bilir ne işi vardı gene...
    irfan abi de yalanda yağlı elbiseleri giymiş soran olursa iş yapıyorum gözüksün diye....
    vayyy kılçığım benim sendemi burdaydın ulen kaçırdın curcunayı , valla güle olynaya iş yaptık geleydin senin farada çekerdik arada kaynatırdık , koraya yeni pano yaptım ve kalıbı elimde görünce dikkat et şişmesin bi tarafın

---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Alıntı MrT ilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi yakında site senın oraya saldıracak gelin diye zorluyosun, az kaldı geleceğim bende inşallah
    her zaman beklerim muratçım , sürekli söylüyorum ya neyse , kardeşim bilen bizi bilir parayla pulla işimiz olmaz kapım her daim açıktır mt ye üye olduğu ilk günden beridir hep aynı şeyi söyler durur bu garip..

dostlarımız sğolsun varolsun her şey mt deki gönül dostları için ,mt için... sevgiler...

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya vallahi bende benim buggy e ön koruma yappmayı düşünüyodum işe yarıyormu yoksa çarpmak çok yüksek ihtimal ve her çarpışta bayağı zarar görüyo servo kırılması vs birde paslanmaz ince çelik levhayla yaılabilirmi sizce
    işe yarıyormu derken tabiki faydası oluyor aslında resimlerini paylaştığım ilk tamponda tek katman yapmıştım, ama mubarek bu zıpır öyle kaçıyorki o süratle çarptığında 2.5 kg heralde 25 kg. ma tekabül ediyorki düşündüğümden çok yamuldu ve tekrar etli başka bir demi,r çubukla ikinciye içinden aynı eğimle dönmem icab etti eh buda tecrübe oldu

ama ön takımı yüzde 90 koruyor o kadarını söyleyebilirim bizzat denedim..

---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık irfan ustam valla karamürsele motorsiklet tamir dükanı açsan iyi para kazanırsın ama senin o güler yüzün kibar nazik olunca gönlün zengin zaten
    sağolasın abdurrahmanım , motosiklet tamir dükkanımız var zaten benim ve hepimizin şekerim fakat aşkla çalışıyoruz , bizim dükkan da dostluk geçiyor kredi kartı değil

---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    get len insanın dengeleriyle oynama
    otur oturduğun yerde
    gürol abi bunlar ufak işler be abi rolantide motoru dinlendiriyorum ... agam için rahat olsun kardeşin iyi

sen nasılsın bu aralar gene kayıplardasın yoksa banamı denk gelmiyorsun? yoksa iş üstündemisin

ne oldu bizim ayaklıklar varmı gelişme ?

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi eline sağlık güzel olmuş bende yapıcağım bunu bu arada gerçekten aşırı dikkat çekiyor ben yazlıkta meydanda kullanırken bmw kız tavlamak için duran gençler anahtarı uzattı anahtarları değiştirelimmi diyodu
    teşekkür ederim kardeşim yavvv kendisi ufak tefek bir şeyde o çıkardığı ses yokmu adamı yiyip bitiriyor , yengen bile tav oldu ki arabalardan o kadar anlamaz , bidaha tavlayacam yengeni yasin bir getirsin hele

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    eline sağlık güzel iş çıkarmışsın.ayrıca bu araba km'de kaç kuruş yakıyor
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık güzel iş çıkarmışsın.ayrıca bu araba km'de kaç kuruş yakıyor
    teşekkür ederim sağol varol...valla dostum arabının sahibi buna en güzel cevabı verir bence şöyle bi selensek düşer buraya yasinnnnnnn

yakıtını hiç karıştırma hevesin varsa al kullan agam ne diyeyim

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eline sağlık gerçekten.
    Çok güzel çalışmalar, çok beceriklisin vesselam...
    O buggy de ne zevkli aletmiş
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık gerçekten.
    Çok güzel çalışmalar, çok beceriklisin vesselam...
    O buggy de ne zevkli aletmiş
    sağolasın mehmet dostum eksik olma ufak tefek takılıyoruz işte kıyı kıyı

biri her hangi bir sohbet ortamında buggy deyince hemen dikerim antenleri konu ne olursa olsun ilgimi hemen çeker meraklıyım çok

fakat güzel aletler ama pahalılar biraz çarptığı zaman üzülüyor insan

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 sonunda..
    İrfan abim yine döktürmüş , sitede pasif bir kullanıcıyım çok bulaşmıyorum sağa sola ama bu konuyu görünce dayanamadım bende rc ciyim
    İrfan abi sende benim gibi bu tarz işlerden çok keyif alıyorsun nasipse birgün geleyim yanına hem tanışalım hem birşeyler yapalım

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Ne adamlarsınız yawhu azcık biyeriniz ağrısa irfana koşuyonuz
    Bu akımı koray başlattı zaten.Her hafta biyerlerini irfana mıncıklatmadan rahat edemeyen koray,adamın işi gücü sizle uğraşmakmı ulen,adam size bi yüz verdi astarı bilem parçaladınız valla...Metehan nerelerdesin sen haklıymışsın be metehandro,Bu korayı ne yapmak lazım bizi satıyor devamlı alem yapıyor,bizsiz teker çeviriyor

İrfan bu yapar abi,irfanla alakalı bir başlık açıldığında hiç şaşırmıyorum artık
    Yasincim o alet seninse benide oynat onunla ,bende isterimyoksa yollarına çivi atarım tekerinin havasını indiririm,kilidini keserim nede olsa motorunun nerde olduğunu biliyorum

Motosikleti
    Alıntı sinanbicak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abim yine döktürmüş , sitede pasif bir kullanıcıyım çok bulaşmıyorum sağa sola ama bu konuyu görünce dayanamadım bende rc ciyim
    İrfan abi sende benim gibi bu tarz işlerden çok keyif alıyorsun nasipse birgün geleyim yanına hem tanışalım hem birşeyler yapalım
    tabiki kardeşim her zaman beklerim ve bundan emin ol keyif alır mutlu olurum yalnız (sende rc ci sin derken ) pek algılayamadım olayı benim öyle pahalı oyuncaklar alacak kadar çok param yok , ayrıca sitede pasif kullanıcıyım cümleni hiç beğenmedim ne demek yani ? türkçe lastik gibi neye çekersen çek ben rc ci değilim ama çok seviyorum bu işleri hatta o kadar çok seviyorumki, madem buraya çok takılmıyorsun kardeşime bir link vereyim
    gerçiii konusunu açmıştım zamanında emme şimdi yeridir sanırım

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...imi-buggy.html

http://www.izlesene.com/video/400-cc...-buggy/2217361

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne adamlarsınız yawhu azcık biyeriniz ağrısa irfana koşuyonuz
    Bu akımı koray başlattı zaten.Her hafta biyerlerini irfana mıncıklatmadan rahat edemeyen koray,adamın işi gücü sizle uğraşmakmı ulen,adam size bi yüz verdi astarı bilem parçaladınız valla...Metehan nerelerdesin sen haklıymışsın be metehandro,Bu korayı ne yapmak lazım bizi satıyor devamlı alem yapıyor,bizsiz teker çeviriyor

İrfan bu yapar abi,irfanla alakalı bir başlık açıldığında hiç şaşırmıyorum artık
    Yasincim o alet seninse benide oynat onunla ,bende isterimyoksa yollarına çivi atarım tekerinin havasını indiririm,kilidini keserim nede olsa motorunun nerde olduğunu biliyorum
    yok be ahmedim niye öle diyorsun sen niye gelmiyorsun ne güzel işte laaaa hem iş görüyoz hem muhabbet ediyoruz bundan güzel bir şey varmı şu dünyada

sanki onlar gelmese ben boşmu duruyorum zanediyorsun hem korayı ben çağırdım geçen bir iş vardı istediğimiz gibi olmadı yamaya ybr kullananların özellikle hoşuna gidecek bir fikir ön kafa granajına göstergelerin üzerine hayal ettiğimiz düşündüğümüz şeyi yaptık , bunu senin içinde yapardım yani şekerim biliyorsun dükkan senin....

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 sonunda..
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki kardeşim her zaman beklerim ve bundan emin ol keyif alır mutlu olurum yalnız (sende rc ci sin derken ) pek algılayamadım olayı benim öyle pahalı oyuncaklar alacak kadar çok param yok , ayrıca sitede pasif kullanıcıyım cümleni hiç beğenmedim ne demek yani ? türkçe lastik gibi neye çekersen çek ben rc ci değilim ama çok seviyorum bu işleri hatta o kadar çok seviyorumki, madem buraya çok takılmıyorsun kardeşime bir link vereyim

http://img821.imageshack.us/img821/7863/img0008uzy.jpg
    Abi senin açtığın bütün başlıkların hepsini teker teker defalarca izledim merak etme . Pasif kullanıcıyım derken kasdettiğim çok fazla bilmediğim konularda veya yararlı olmadıkça paylaşım yapmıyorum o açıdan :D. Rc ciyim derken bende 3 senedir falan bu işlerin içindeyim zaman zaman maddi skıntılardan dolayı ara verdim ama şuan kullanır durumdayım bu iş biraz çılgınlık :D. Yemeyip içmeyip para biriktirip bu oyuncaklara para yatırırdım zamanında :D . Gerçi şuanda yemeyip içmeyip motosiklet için para biriktiriyorum orası ayrı .Nasipse şu motosiklet işinden sonra birde nitrolu alacağım,bir ara kullandım ama pek hevesimi alamadan satmıştım :D .

Motosikleti
    Alıntı sinanbicak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin açtığın bütün başlıkların hepsini teker teker defalarca izledim merak etme . Pasif kullanıcıyım derken kasdettiğim çok fazla bilmediğim konularda veya yararlı olmadıkça paylaşım yapmıyorum o açıdan :D. Rc ciyim derken bende 3 senedir falan bu işlerin içindeyim zaman zaman maddi skıntılardan dolayı ara verdim ama şuan kullanır durumdayım bu iş biraz çılgınlık :D. Yemeyip içmeyip para biriktirip bu oyuncaklara para yatırırdım zamanında :D . Gerçi şuanda yemeyip içmeyip motosiklet için para biriktiriyorum orası ayrı .Nasipse şu motosiklet işinden sonra birde nitrolu alacağım,bir ara kullandım ama pek hevesimi alamadan satmıştım :D .
    o zaman kap gel bi yarıştıralım şunları yahuuu hem vesile olur işte tanışır kaynaşırız güzel bir günde atla gel benide acayip bir heves sardı şu yumurcaktan sonra

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://img821.imageshack.us/img821/7863/img0008uzy.jpg

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

yok be ahmedim niye öle diyorsun sen niye gelmiyorsun ne güzel işte laaaa hem iş görüyoz hem muhabbet ediyoruz bundan güzel bir şey varmı şu dünyada

sanki onlar gelmese ben boşmu duruyorum zanediyorsun hem korayı ben çağırdım geçen bir iş vardı istediğimiz gibi olmadı yamaya ybr kullananların özellikle hoşuna gidecek bir fikir ön kafa granajına göstergelerin üzerine hayal ettiğimiz düşündüğümüz şeyi yaptık , bunu senin içinde yapardım yani şekerim biliyorsun dükkan senin....
    Güzelim ben işin gırgırındayım,onlar geliyor ,geziyor ben burda diken üstündeyim ya ,kıskançlık yapıyom yani

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu buggylerin trafiğe çıkma durumu nedir? (büyük olanlarından bahsediyorum)
    niyetim var kendim yapmaya

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)