Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

52 lt çanta

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeş kızma ama ilk mesajını okuyunca aklıma gelen soru; ne o ev mi taşıyacaksın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Evet ama 800'lük enduro ile 125 lik başlangıç motoru kalıp olarak bir değildir, büyük motora büyük çanta yakışır tabiki.

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla o motorda süper durmuş diyebilirim. Benim motorda görüntü olarak durmıcak rahatlıkla diyebilirim. Ama sağlam olarak monte edildikten sonra kullanışlı olur diye düşünüyorum. Tabi artık sizin tavsiyelerinize göre 48 lt çanta bakmaya başladım bile. Teşekkürler.

---------- Post added at 02:02 ---------- Previous post was at 01:57 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/m...otors-49712293
    Son duruma göre 45 lt kask bakıyorum. 2 kask alma kapasitesi varmış bunlarında. Merak ettiğim. Kaskları az önce verdiğiniz sitedeki çantaya konmuş kasklar gibi yan yana sığdırıyoruz demi? Başka türlü de sığmaz sanırım. Yani 2 kask alma kapasitesini, kasklar yan yana konulcak şekilde söylüyolar doğru mudur.
    Bende de Maxem 32 lt var.LS 2 L beden FF kaskı sığdıramadım.Onun dışında parasına göre sağlam bir çanta.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de Maxem 32 lt var.LS 2 L beden FF kaskı sığdıramadım.Onun dışında parasına göre sağlam bir çanta.
    Benim çantaya XL beden kask, kaskın içine 2 tane eldiven, ayrıca çantaya iki tane mafsallı dizlik sığıyor, o zaman 35 litreden büyük sanırım.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    70 miydi burda öyle bişeydi cumhuriyet lisesinin orda zafer gözele var hatta çanta kpaıdan girince soldaki 2. rafta ben bayaabi incelemiştim

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    1 aydır ybrde cox 52 lt çantayı kullanıyorum. aralardan geçreken sorun olmuyor çünkü gidonun genişliğinden az. ses de çıkarmıyor. sirkeciden 60 tlye almıştım. çift kask ve mont alır. ben çift kişilik battanıye, normal yastık, küçük 1200w ısıtıcı, takım taklavat, dizlik, bellik yağmurluk atıyorum. üstüne de dane svendborg montumu atıyorum gene alıyor.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Benim 150ZC'de var Cox 52lt. Genişliği motorun genişliğinden fazla olmadığı için aralardan geçerken sıkıntı olmuyor.Çok dar yerlerden de geçtim.Bir sorun yok yani çanta takmadan önce nasıl kullanıyorsam öyle kullanıyorum.İlk aldığımda ses yapıyordu araya pencere bandı çektim ses sorununu çözdüm.Ben kask+mont girsin diye aldım çünkü kalabalık yerlere motosiklet montu ile girince insanlar bir değişik bakmaya başlıyor.Özellikle mont kışlıksa.Tek tuşla motordan ayrılabiliyor atraksiyona girişeceksem çantayı çıkarıyorum.Çok memnunum ne var ne yok içine alıyor.Kötü bir görüntüsü de yok...Yalnız montaj yapan eleman tablayı dengeli vidalamadı bütün yükü vida takmadığı tablanın uç noktasına bindirmiş.Dolayısıyla çatladı bende tablanın altına saç attırdım şimdi hiç bir sorun yok...

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır ybrde cox 52 lt çantayı kullanıyorum. aralardan geçreken sorun olmuyor çünkü gidonun genişliğinden az. ses de çıkarmıyor. sirkeciden 60 tlye almıştım. çift kask ve mont alır. ben çift kişilik battanıye, normal yastık, küçük 1200w ısıtıcı, takım taklavat, dizlik, bellik yağmurluk atıyorum. üstüne de dane svendborg montumu atıyorum gene alıyor.
    Cox 52 lt'yi ben de almayı düşünüyorum.Çantaya 250-300 lira para veremem.Yalnız bu tablası ne kadar dayanıklıdır?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    benim gibi 2 kişi biniyosanız 52lt az bile gelir 2 kask + mont sığabilir bence...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    o çantayı bilmem ama 52 lt kappa çanta kullandım cbf 500 de gerçekten çok kaliteli çanta. istedigin zaman basit bir şekilde çıkarıp valiz şeklinde taşıyabiliyorsun.

kappa 46 da vardı bende fakat iki adet kapalı kask zor sıgıyordu. 52 lt de hem iki kask hemde mont eldiven rahatça sıgıyor.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

ntuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Fiyat olarak iyi. Fakat profilinizde gözüken motora takmayı düşünüyorsanız çok büyük olur düşüncesindeyim.Ve çanta büyüdükçe rüzgarla teması da büyür.Sürüşü de olumsuz yönde etkiler.Selamlar.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hep derim olabildiğince büyük olsun diye Bende 46lt Kappa var 2 kapalı kask alıyor kaskların içine eldiven balaklava gibi küçük şeyler koyabilirsiniz ama mont almaz, 52lt nin de iki kapalı kask +benim montumu alacağını sanmıyorum.
    Bir fikir olması açısından Benim cbf resimdeki.

http://img69.imageshack.us/img69/1513/15082010113.jpg
    Teşekkürler. Bu arada motor kırmızı çanta kırmızı çadır kırmızı Bu rengi baya seviyosunuz heralde...

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş kızma ama ilk mesajını okuyunca aklıma gelen soru; ne o ev mi taşıyacaksın?
    Yok kardeş ne kızması estağfurullah. Dediğim gibi yeri gelcek 2 tane kask taşıcam

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 lt bana yetmez dostum ya. Mutlaka sağlamdır da birazda yükte alması önemli.

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 miydi burda öyle bişeydi cumhuriyet lisesinin orda zafer gözele var hatta çanta kpaıdan girince soldaki 2. rafta ben bayaabi incelemiştim
    Kardeşim bu günlerde alcaksan beraber inceleyelim iki tane alcaz diye 5-10 lira indirim yaptırırız. Taksitli alcam bende. Peşim alamam.

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:43 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr de sorun yaşamıyosanız sanırım bende yaşamam Baya da bişey aldırıyosunuz içine. En iyisi 52 lt çantayı motorun üstüne koyup görmek. Benim motorun genişliğinden fazla olcanıda düşünmüyorum ben ama bi denemek lazım. Teşekkürler.

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 150ZC'de var Cox 52lt. Genişliği motorun genişliğinden fazla olmadığı için aralardan geçerken sıkıntı olmuyor.Çok dar yerlerden de geçtim.Bir sorun yok yani çanta takmadan önce nasıl kullanıyorsam öyle kullanıyorum.İlk aldığımda ses yapıyordu araya pencere bandı çektim ses sorununu çözdüm.Ben kask+mont girsin diye aldım çünkü kalabalık yerlere motosiklet montu ile girince insanlar bir değişik bakmaya başlıyor.Özellikle mont kışlıksa.Tek tuşla motordan ayrılabiliyor atraksiyona girişeceksem çantayı çıkarıyorum.Çok memnunum ne var ne yok içine alıyor.Kötü bir görüntüsü de yok...Yalnız montaj yapan eleman tablayı dengeli vidalamadı bütün yükü vida takmadığı tablanın uç noktasına bindirmiş.Dolayısıyla çatladı bende tablanın altına saç attırdım şimdi hiç bir sorun yok...

https://lh5.googleusercontent.com/-8...0/IMG_0231.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/-C...0/IMG_0232.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/-Y...0/IMG_0237.JPG
    Motorunuza çok yakışmış Sanırım ben tekrardan 52 lt ye bakmaya başlıyım. Sizlerin yorumları neticesinde 52 lt de devam kararı aldım. Teşekkürler.

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:49 ----------

Alıntı ntuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olarak iyi. Fakat profilinizde gözüken motora takmayı düşünüyorsanız çok büyük olur düşüncesindeyim.Ve çanta büyüdükçe rüzgarla teması da büyür.Sürüşü de olumsuz yönde etkiler.Selamlar.
    Zorlanan yerlerde yavaşlarım ama ilk etapta benim için önemli olan yük taşıyabilmesi. Araya destekleyici şeyler sıkıştırarak sağlam bi montaj yaptıktan sonra çok sorun yaratcağını düşünmüyorum. İlginiz için teşekkürler.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    ben cbf emde 53 litrelik çanta kullanıyorum tamam rüzgarda etkiler , ancak zaten gidebildiğim maksimum hız 100-110 km varsın olsun 90 la gideyim sorun değil ama 300-400 liralık kaskımı motorumu bırakıp bir yere gideceğim zaman elimde taşımanın sıkıntısını ben biliyorum ve çoğunuzda bu sıkıntıyı bilirsiniz dandik kaskı bırakır gidersin aynaya peki kaliteli kaskı bırakabilirmisiniz ?

birde yan çantalarım var yan çantalarıda taktığımda hiçte göze batmıyor hatta notorum uzun yol tur motoru gibi duruyor , onun için motorcu adama önce kullanışlılık gerekli görselitesi tabiki önemli heptende kelebek konmuş gibi durmamalı emme 60 liralık bir çantanın sizi her an yolda bırakacağını hatta yollarda , acaba benim çantanın üzerinden hangi araba geçti sorusunu soracağınızı unutmayın derim kendimden tecrübedir

52-ve 53 lt. lik bir çanta rahat 2 kaskınızı alır , montunuzu alır, balaklavanızı alır, eldivenlerinizi alır, iyi yerleştirirseniz dizliklerinizide alır , sırf görselliği bozuluyor, göze hoş gelmiyor diye bu çileye ben katlanamam sizleri bilmiyorum

ehhh oldu olcek bide resim atayım fikir olması babında

not: 52 litrelik alacağın çantayı yakından güzelce incele derim o paraların 2 katını sadece artçı yaslanma aparatına harcadım ama yinede uygun, içine değerli şeylerinizi koymamanız gerekli diye düşünüyorum, yollarda çok çanta aradık ve içinde nice notbooklar, fot. makinaları eşyalar gitti ben üzülmenizi istemiyorum , artı büyük olması hep avantaj olmuştur... gıdışınızdan öperim

shooteronur bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbf emde 53 litrelik çanta kullanıyorum tamam rüzgarda etkiler , ancak zaten gidebildiğim maksimum hız 100-110 km varsın olsun 90 la gideyim sorun değil ama 300-400 liralık kaskımı motorumu bırakıp bir yere gideceğim zaman elimde taşımanın sıkıntısını ben biliyorum ve çoğunuzda bu sıkıntıyı bilirsiniz dandik kaskı bırakır gidersin aynaya peki kaliteli kaskı bırakabilirmisiniz ?

birde yan çantalarım var yan çantalarıda taktığımda hiçte göze batmıyor hatta notorum uzun yol tur motoru gibi duruyor , onun için motorcu adama önce kullanışlılık gerekli görselitesi tabiki önemli heptende kelebek konmuş gibi durmamalı emme 60 liralık bir çantanın sizi her an yolda bırakacağını hatta yollarda , acaba benim çantanın üzerinden hangi araba geçti sorusunu soracağınızı unutmayın derim kendimden tecrübedir

52-ve 53 lt. lik bir çanta rahat 2 kaskınızı alır , montunuzu alır, balaklavanızı alır, eldivenlerinizi alır, iyi yerleştirirseniz dizliklerinizide alır , sırf görselliği bozuluyor, göze hoş gelmiyor diye bu çileye ben katlanamam sizleri bilmiyorum

ehhh oldu olcek bide resim atayım fikir olması babında

not: 52 litrelik alacağın çantayı yakından güzelce incele derim o paraların 2 katını sadece artçı yaslanma aparatına harcadım ama yinede uygun, içine değerli şeylerinizi koymamanız gerekli diye düşünüyorum, yollarda çok çanta aradık ve içinde nice notbooklar, fot. makinaları eşyalar gitti ben üzülmenizi istemiyorum , artı büyük olması hep avantaj olmuştur... gıdışınızdan öperim

http://img855.imageshack.us/img855/1583/img024wf.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/3562/img028d.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/4350/img077f.jpg
    İrfan abi katkıların ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederiz. Aynen senin gibi düşünüyorum. Görsellik varsın dursun. Benim için kullanışlı olması önemli. Yalnız abi kaliteli çantalarında fiyatları ortada o kadar para veremem Bunun yerine montajında sağlamlaştırıp biraz daha işi garantiye alabilirim. Kullanan arkadaşlar sorun yaşamadıklarını söylüyolar. Yan çantalarda ayrıca güzel olmuş Selamlar...

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

arkadaşlar motorun kalıplarını görebilmek açısından koyuyorum.

Uploaded with ImageShack.us

[COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    İrfan abi katkıların ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederiz. Aynen senin gibi düşünüyorum. Görsellik varsın dursun. Benim için kullanışlı olması önemli. Yalnız abi kaliteli çantalarında fiyatları ortada o kadar para veremem Bunun yerine montajında sağlamlaştırıp biraz daha işi garantiye alabilirim. Kullanan arkadaşlar sorun yaşamadıklarını söylüyolar. Yan çantalarda ayrıca güzel olmuş Selamlar...

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

arkadaşlar motorun kalıplarını görebilmek açısından koyuyorum.
    http://img543.imageshack.us/img543/2999/fotoraf0505.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/906/fotoraf0514.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/8351/fotoraf0652n.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/6677/fotoraf0648.jpg

anlıyorum kardeşim ortaya konuşuyorum tecrübemi paylaşıyorum elbette , istiyorumki yaşadığım olumsuzlukları yaşamayanlar, hayal kırıklığına uğramasın, sende haklısın 60 liraya alınacak çantayı hakkaten benim görmeme de gerek yok fakat bütçede belli abi diyorsan zaten dikkat et alma demedim

dikkat edin düşürmeyin dedim bu söylediklerim şimdi canını sıkıyor olabilir ama en başından canının sıkılması her zaman için bu gibi konularda iyidir, yarın bir gün bozuk köy yollarına girdiğinde aynadan arka çantanı göremiyor olduğunu düşünmek istemiyorum yaparken çantanın içine ,

çantanın zeminini kaplayacak yada kısmen genişçe bir metal tabla kes yada kestir ve onun üzerinden motorunun arka demirine sabitle derim başın ağrımaz hiç bir şekilde ayrıca motürün çok hoş duruyor eksozlar şahane ama sesi nasıl acep ?

hayırlı olsun şimdiden...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    anlıyorum kardeşim ortaya konuşuyorum tecrübemi paylaşıyorum elbette , istiyorumki yaşadığım olumsuzlukları yaşamayanlar, hayal kırıklığına uğramasın, sende haklısın 60 liraya alınacak çantayı hakkaten benim görmeme de gerek yok fakat bütçede belli abi diyorsan zaten dikkat et alma demedim

dikkat edin düşürmeyin dedim bu söylediklerim şimdi canını sıkıyor olabilir ama en başından canının sıkılması her zaman için bu gibi konularda iyidir, yarın bir gün bozuk köy yollarına girdiğinde aynadan arka çantanı göremiyor olduğunu düşünmek istemiyorum yaparken çantanın içine ,

çantanın zeminini kaplayacak yada kısmen genişçe bir metal tabla kes yada kestir ve onun üzerinden motorunun arka demirine sabitle derim başın ağrımaz hiç bir şekilde ayrıca motürün çok hoş duruyor eksozlar şahane ama sesi nasıl acep ?

hayırlı olsun şimdiden...
    Eyvallah abi dediğin montaj yöntemini anladım zaten öyle yapmamız şart. Bi alayım da çantayı montajda paylaşırım burda
    Abi rolanti de 9 luk pancar motor gibi ses geliyo Açık değil egzos sadece ucundan çıkan susturucu kesik ve o kapaklar takılı Gaz verince bizim tekne var onda 10 luk lombardini takılı onun gibi diyebilirim ama

Motosikleti
    Eyvallah abi dediğin montaj yöntemini anladım zaten öyle yapmamız şart. Bi alayım da çantayı montajda paylaşırım burda
    Abi rolanti de 9 luk pancar motor gibi ses geliyo Açık değil egzos sadece ucundan çıkan susturucu kesik ve o kapaklar takılı Gaz verince bizim tekne var onda 10 luk lombardini takılı onun gibi diyebilirim ama
    lombardını mı

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    lombardını mı
    yok yok o kadar da kötü değil hatta lombardini daha iyi pancardan ha abi bu arada tekne lafını ettik davet etmezsem ayıp olur her zaman beklerim. Ben Denizlideyim amma memleket Muğla. Köyümüz de Ortaca/Karadonlar ve Güzelyurt. Siz Sarıgerme diye duymuş olabilirsiniz. Denize motorlarla 10 dk da varırız. Ufak nacizane bi köy evimiz var. Her zaman beklerim. Adapazarında okudum bende. Oralara yolum düşerse mutlaka gelcem yanınıza. Selamlar.

Motosikleti
    yok yok o kadar da kötü değil hatta lombardini daha iyi pancardan ha abi bu arada tekne lafını ettik davet etmezsem ayıp olur her zaman beklerim. Ben Denizlideyim amma memleket Muğla. Köyümüz de Ortaca/Karadonlar ve Güzelyurt. Siz Sarıgerme diye duymuş olabilirsiniz. Denize motorlarla 10 dk da varırız. Ufak nacizane bi köy evimiz var. Her zaman beklerim. Adapazarında okudum bende. Oralara yolum düşerse mutlaka gelcem yanınıza. Selamlar.
    buralara gelmezsen paslı mermileri sıkarım ayaklarına tatanoz olursun söyleyeyim her zaman beklerim kardeşim , sağolasın , inşallah o taraflara yolum düşer, fırsat, zaman ve para üçlüsünü hepsini bir araya bir getirebilsem emin ol şimdi sizin sahilde çay içiyor muhabbet ediyor olmamız işten bile değil sağol varol

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)