Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

piyanist_irf' den ybr 125 e konrol paneli yapımı :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Orjinali olsa bu kadar güzel olmazdı. Eline sağlık yine çok güzel bir çalışma olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    İrfan abi yaşadığın durumun bi benzerini ben de yaşadım ancak sen çok delikanlı, ağır başlı, olgun bi abimizsin. ben senin kadar soğuk kanlı ve sabırlı olamamıştım

ayrıca panel güzel olmuş ancak yanındaki lastikleri keşke daha ince çerçeveli yapsaydınız. eline sağlık
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bugünde buluşacaktı irfanla kısmet olmadı..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan agadan bezinli oyuncak şov..
    Ama tek fark motoru daha iyi kullanıyon aga

irfan abi co pilot lazımmı rx115 sesi veriyo küçük canavar
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    [QUOTE=piyanist_irf;2559845](ole) markasını ben beğeniyorum mekaniği sağlam tofaş parçacıları satar genelde ): en azından bizim burada , mekanik yada elektironik olması bir fark yaratmaz biri karedir biri silindir çeklindedir yalmız değişik markalar var 3 ayaklı olanlardan herhangi birini alabilirsin hepsi kaldırır sorun olmaz...

---------- Post added at 08:14 ---------- Previous post was at 08:11 ----------

tesekkurler cok mesgul ettim sizi ama son soru=)
    araba veya motor icin diye farketmiyo dimi bunlar otoparcacidan herhangi bi 3 ayakli role alsam oluyo yani dimi? 3. ayagi nereye baglicaz sasiyemi cunku benimki 2 ayakli

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar orjinal stickerler,admin gönderdi bana kocaeli tayfasına dağıtmam için,valla sen bi tak dene çok hoş duracak,hiç sırıtmayacak...
    sen illa takmayacam dersen ben senin yerine gizlice senin mötüre takarım koç
    kaç tane var ahmet ? bana kafadan varsa 3 tane ayır şekerim benimkiler dökülmeye başladı

---------- Post added at 09:12 ---------- Previous post was at 09:10 ----------

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinali olsa bu kadar güzel olmazdı. Eline sağlık yine çok güzel bir çalışma olmuş.
    sağolasın arda dostum sanada yapalım

---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:12 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi yaşadığın durumun bi benzerini ben de yaşadım ancak sen çok delikanlı, ağır başlı, olgun bi abimizsin. ben senin kadar soğuk kanlı ve sabırlı olamamıştım

ayrıca panel güzel olmuş ancak yanındaki lastikleri keşke daha ince çerçeveli yapsaydınız. eline sağlık

sağolasın özgürcüm olduğu kadar be kardeşim sıkıntı yok evet fitil olayında bende senle hemfikirim ancak uygun fitil bulmadık çevrede...

diğer konuya gelince , aslında çok sabırlıyım haddinden fazla , fakat sinirim için aynı şeyi söyleyemem sabırlı bir insanın öfkesinden kaçının !
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    şekerim bırak yapıştırma ..walla kötü oluyor zamanla

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugünde buluşacaktı irfanla kısmet olmadı..
    valla kankam 1.5 ta seni aradıktan sonra eşimi kayınvalidemin yanına bırakıp biraz hava almaya çıktım fakat benim elife tembihlemiştik dayısına gitdsin diye , şayet akşama 5 e yetişemezsek bu arada dersaneye gidiyor dayısınında işi çıkıp gitmesi gerektiği için , elif dışarda kalmasın diye yardırmak zorunda kaldık , sen beni aradığında motür tepesindeydim duydum ama yağmur yağmaya başladı açmadım telefonu

nasip şekerim iş güç işte ne yapacaksın inşallah başka zamana çok istedim ama kısmet olmadı

---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

[QUOTE=Djnkt;2560810]
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (ole) markasını ben beğeniyorum mekaniği sağlam tofaş parçacıları satar genelde ): en azından bizim burada , mekanik yada elektironik olması bir fark yaratmaz biri karedir biri silindir çeklindedir yalmız değişik markalar var 3 ayaklı olanlardan herhangi birini alabilirsin hepsi kaldırır sorun olmaz...

---------- Post added at 08:14 ---------- Previous post was at 08:11 ----------

tesekkurler cok mesgul ettim sizi ama son soru=)
    araba veya motor icin diye farketmiyo dimi bunlar otoparcacidan herhangi bi 3 ayakli role alsam oluyo yani dimi? 3. ayagi nereye baglicaz sasiyemi cunku benimki 2 ayakli

orjinal sinyaline hiç dokunmadan yeni bir flaşörle de yapabilirsin buradaki mantık 3 ayaklı bir düğme kullanmak buna dikkat etmen gerek herhangi oto parçacıdan 3 ayaklı flaşör almak biri( x) itir bir ayağı (L) Diğer ayakta (-) dir eksiye zayen şasiden yada başka bir yerden akım alıyorsun, sinyal lambalarının sağlı sollu olmak üzre her ikisindende (+ artıyı) paralel filaşöre kadar kablo çekip bir hat kuruyorsun.

daha sonra düğmenin bastığında akım gelecek iki ayağına sağlı sollu bu çektiğin sinyal kablolarını bağlıyorsun yani düğmeyi açtığında her iki tarafada akım gidecek şekilde buraya kadar kolay

sonrası daha kolay flaşörün üzerinde yazar zaten (-) akım bağlıyorsun burada yanlışlık yapabilirim deneme yanılma yöntemi ve kontrol kalemiyle yaparsın (L) diye bahsettiğim ayaktan açma kapama düğmesinin sonuncu 3 . ayağına bağlıyorsun bazı düğmeler 4 ayaklıdır farketmez paralel köprü yapıp teke düşürmen kolay iş yani illa 3 ayaklı açma kapama düğmesi alacağım diye kendini parçalama

geriye x ayağı kalıyor onada (+) akım veriyorsun yada bağlıyorsun neyse burada dikkat edeceğin şey eğer kontak kapalıykende yakmak istiyorsanki normalde tavsiye ederim sürekli akım olan herhangi bir motosikletinin kablosundan akım alabilirsin, altarnatif çok yada direkt aküden çekebilirsin ,

ama aküden çekersen araya bir sigorta koyman mantıklı olur tavsiye ederim , 10 amper yeterlidir .

fakat şenol abinin dediği sistemde mantıklı olandır ancak filaşör genelde gidondan uzak olduğu için bizim motorlarda sele altında yanda oradan taaa ön tarafa kablo çekmek hem uğraştırır, hemde kablo kirliliği fazlalığı söz konusu olabilir ben kafada işi bitirmeyi ve orjinal flaşörüne dokunup işi uzatmayı sevmediğim için bu yöntemi yaptım sonuçta olmaz diye bir şey yok yapınca oluyor anlamadım dersen şemada çizerim ... kolay gelsin...

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şekerim bırak yapıştırma ..walla kötü oluyor zamanla
    bişey olmaz şekerim ben nasılsa yapıştırdım eğer bana diyosan günaydın gelsene hava çok güzel burda tam motürlük

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    tamam şekerim.. biraz sonra gelirim.. özelden mesajımı aldın mı

Motosikleti
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle konular oldumu forumun tadından yenmiyor. İrfan abimiz gibi 50 kişi olsun burda forum coşar.. Yaptığınız her iş için ellerinize sağlık . Paylaşım için ise çok sağolun.
    sağolasın turan kardeşim içten ve samimi düşüncelerin için izmir bornovaya kucak dolusu sevgiler ve saygılar...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    İrfanım Koray'ı ne zaman nüfusuna alıyorsun? :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfanım Koray'ı ne zaman nüfusuna alıyorsun? :D
    aaa aaa o ne demek sizin haberiniz yokmu ?

Motosikleti
    aaa aaa o ne demek sizin haberiniz yokmu ?
    hayırlı olsuna gelırız bı ara :D

Motosikleti
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsuna gelırız bı ara :D
    başım üzerine kanka biliyorsun demi sölememe gerek yok her zaman öptüm gıdışından

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar irfan aga yoğun eleştiri ve önerilerden dolayı yaptığımız kontrol panelinde 1-2 değişiklik yaptı bu da son hali ...
    beğeninize sunuyorum..

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    çok güzel olmuş abi yeri sitili on numara
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    eyvallah fatihim.. irfan aga sağolsun
    batman a benzedi

Motosikleti
    başım üzerine kanka biliyorsun demi sölememe gerek yok her zaman öptüm gıdışından
    Eyvallah biliyorum kardesım bilmukabele. su sıkıntıları bı hayırlısıyla halledelım oda olur

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    elimde şablon var isteyen olursa yardımcı olabilirim..
    irfan aga eşliğinde

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düğmelerin üstüne gelecek şekilde 5mm yada 3mm delik delip hatta 4lü flaşörün üzerine ikitane delik delip sağa ve sola ok şeklinde boyayarak bir pleksiyi üzerinede yapıştırabilirsin füme olacak ama gözünü almasın diye yani iki çeşit led var piayasa çapı 5mm yada 3mm ikisinden birini seçip ona göre delik delican panoya ve ledleri yerleştireceksin sonra füme pleksi glass bulup altını çıkmayan kalemle boyayarak 4lünün oraya ledlerin üzerine gelecek şekilde sağ sol ok yapacaksın dğerlerinide boyamadan yada sadece yuvarlak delik bırakıp boyayarak üzerine çift taraflı bantla yada çift taraflı yapışkanlı kalın bantlar var süngerimsi köşelerden yapıştıracaksın harika olur ..
    abi üst tarafta ki fitil boyunca yapabileceğim aydınlarma var mı..örneğin plaka aydınlatması gibi

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

mesela tam bu işaretlediğim yere

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    irfan korayın ön panel varya bende isterem bende isterem şaka şaka neyse düğmelere aydınlatma istiyorya gerçi YBR sayfasına attım ama konu burada olduğu için buraya at abi dedi düğmelerin üzerlerine şöyle led ve üzerinede füme şeffaf pleksi koysan güzelolur hatta 4lü düğmesinin üzerine ikitane yan yana led ve pleksiyi altan çıkmaz kalem ile boyayarak sağa sola ok şeklindede yapabilirsin

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)