Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pinlock Konusuna Açıklık Getirelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Merhabalar arkadaslar
    bugün nitro kaskım icin ls2 kasklarının pinlockından aldım netteki yorumlara güvenerek
    nitro kaskımın vizorunde iki adet pin var bunlar dısarıdan vizore kitlenmis durumda
    cıkartabılıyorum problem yok
    fakat seffaf katmanı vozurın ıcıne yerlestırdıgımde tutturmam ıcın gereken video yok
    sımdı burada sormak ıstedıgım kaskı aldıgımız vakıt pın yerlerı iki taraflı olarak icinde mi oluyor yoksa sadece dıstan mı pın takılı ?
    ya da pıclock ile gelen posetin icinden mi cıkması gerekiyor iceriden taktırtmam gereken pın ?
    yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Pinlockun bi tarafı yapışkanlı o kısmı vizörünüze içten yapıştırıyorsunuz. İçinden çıkan açıklamalar yeterli değil malesef.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    usta hayırdır nitro kaska neden ls2 pinlock aldın onu anlıyamadım
    daha test edemedim ama bende nitro reactor model kask aldım kendinden pinlock var ve motomaxta pinlocklu vizörleri satılıyo ayrıyetten diye biliyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    netteki araştırmalarıma göre aikido modeline uygun pinlock yok
    tekrardan yaptığım araştırmaya göre ls2 kaskın bir pinlocku benim kaska uygunmuş
    bende sipariş verdim
    sonuc olmadı gibi
    pinlerden yana problem var
    normalde pinlerin ekstra aparatı tutması gerekiyor ama aikido kaskta sadece dıştan pin var
    içten tutturmak için pin yok
    bunu arastırmak için yazdım belki bilen vardır diye
    motomax'ta her nitronun pinlocku var mı bileniniz ?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hımm
    bana satıcı tabi satarken hertürlü parçası varmış filan diye tabi çok inanmamak lazım sonuçta satmak isticek
    alla alla aikido modeline pinlock konulmaz mı yaaa
    ebayda var ama haklısın güvenilmez şimdi

aslında diğer alternetif yolları deniyen arkadaşlar var bu forumda gecici bandımı ne varmış insallah yardımcı olurlar
    mehmetenis bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yardımcı olacak arkadaslar var mı ?

Anladığım kadarıyla pin deliği var ama pin yok, onun yerine bir kapak mı koymuşlar?

Öyle ise çok acayip olur neden diyecek olursan pin'ler 3 lira ve mağazada var.Kaskı internet üzerinden almadıysan mağazaya gidip pin'leri taktır.

Pinlock'u pin'lere oturtmak için vizörü söküp uçlarından esneterek düzleştiriyorsun ve takıyorsun.Onu biliyorsun herhalde.Bu konu yakın zamanda daha önce başka bir yerde konuşuldu orada video falan da olması lazım, biraz araştır lütfen.Hiç olmadı youtube'a pinlock yaz çıkan videoları izle.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    pinlock işini hallettim
    nitro aikido marka kaskıma ls2 ' nin bir seffaf vizörünü koydum
    motomax kadıköyden pinlerini zor da olsa !!! aldım problem kalmadı
    ayne gibi artık önüm
    nitro kaskı olanlar motomax'dan pinleri almaya çalışsınlar gerisi kolay zaten

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    konuyu hortlatmış gibi olcam ama, bende motosikletim.com.tr üzerinden nitro aikido kask aldım, ancak pinlock kısımları sanki eksik gibi geldi bana, internetteki video larda adamlar tornavida ile ayar felan yapıyolar, benimkinde öyle ayar yapılacak şekilde değil. bu arada nitronun orjinal pinlock u piyasada yok mu, yurtdışından almak istesek nereyi önerirsiniz?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    dun universal pinlock bugu giderici aldim pinlocklu pinlocksuz tum kasklara uyuyormus deneyip yazarim
    halilom bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun universal pinlock bugu giderici aldim pinlocklu pinlocksuz tum kasklara uyuyormus deneyip yazarim
    nerden aldınız, ürünün adı ve modeli nedir?

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Hortlatalım, aranızda DIY Kit alıp uygulayan var mıdır?

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Hocam hayırlı olsun, pin dediğiniz vizördeki pinlock deliklerini kapatan tıpalar mı? Ls2 nin hangi pinlocku uyuyor aikidoya? Bende de aikido var bana da lazım bir pinlockkkkkk

Edit.. Hortladığını yeni gördüm

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bi hortlamada ben yapayım=)
    benim mt helmets kask vizöründe pinlock için ne delik var ne birşey dümdüz
    ne yapmak gerek normal pinlock alıp saglam yapıştırsak olurmu acaba

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    pinlock kullanan deneyimli arkadaşlar, acemiye yardım lütfen.

geçen yaz caberg kask aldığımda, yanında pinlock vermişlerdi. kış başlangıcında, tarif edildiği şekilde taktım ve kullanmaya başladım. iyi, güzel, işe yarıyor yaramasına, bir de yerinde durabilse.

sezonluk ürün diyorlar, eyvallah kabul ama; iki ay kullanmadan bu lanet şey laçkalaştı. ilk takıldığında yay gibi esneyen ve pinlere takıldığında kask camına doğru kendini bastıran ve kuvvetle yapışan malzeme özelliğini kaybetti. yolda giderken gevşeyip düşüyor. camı araladığında düşüp, araya sıkışıyor ve camı kapatamaz oluyorsun. bugün kırmızı ışıkta beklerken camı biraz aralayacak oldum, pat diye kucağıma düştü.

iki kere kaskın camını söktüm. bu mereti yumuşak bir bezle bastıra bastıra yapıştırdım. aynı günün akşamında tekrar gevşedi. bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüyorum, arkadaşlar derdime bir çare:

- kaskı ve camını arasıra camsil ile temizlerim. bu pinlock'u bozar mı?
    - kaskımı yanımda taşımam, motorun arkasında çantada tutarım. böyle soğukta/sıcakta beklemesi malzemeyi bozar mı?
    - takarken bir yerde yanlışlık mı yaptım? iki yanındaki çentiklerden pimlerin üstündeki çentiğe geçirmek yeterli oluyor, malzemenin kendisi kuvvetle esneyip cama sıkıca yapışıyor.
    - bu haliyle pinlock'u cama yapıştırmanın bir yolu, yöntemi var mıdır? özel bir yapıştırıcısı vesaire varsa onu denemeye razıyım.
    - bu meret böyle, iki ayda laçkalaşıyorsa bir daha masraf etmeyeyim. okuyan arkadaşlara da bir faydamız olsun.
    - daha uygun fiyatlı bir muadili falan varsa onu deneyelim.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Pinlock, bugu engelleyicinin vizore sabitlenmesi icin o her iki ucundan vizore sabitlenmesine yaryan raptiyr benzeri plastik parcadır aslinda.
    Bu pin in vizorde takılabilecegi delik ile bugu onleyicinin genisligi ve bu pin e denk gelerek kitlenmesini ve kendini vizore dogru yapışık bir gerginlik ile vizore yapıştırması arasında uyumluluk gerekmektedir.
    Yani her kaskın bugu onleyicisi ve pinleri bir baska kask a olmayabilir.
    Bende Schubert kask var yukarıda bahsedilen cikma, yerinde durmama gibi bir olay yok. Birak bunu zaten bugu o leyiciyi pinlere gecirdigimde kıpırdamasi mumkun degil.

Bu durumda ya uygun olmayan bugu onleyiciyi uyumsuz bir kaska takmaya calisiyorsunuz, yada uygulamayı dogru yapamadınız.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    pinleri nasıl çeviriyoruz? elle çevrilmeyecek kadar sıkı, üstünde tornavida ağzı vesaire de yok.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Pinlock içeriden kask camı buhar önleyici, plastik şeffaf asetat gibi malzeme...Ben üniversal olanını kullanıyorum senelerdir sorun yok, takmadan önce prova yapmalısınız biraz el becerisi isteyen bir iştir.

Bir kere cama yapıştımı tekrar sökülürse yapışkanlar bir iki denemede özelliğini kaybeder ama provadan sonra yapıştırıp parmağınızla bastırıp sıvazlayıp kask camına YAPIŞTIRMAZSANIZ tekrar yamuk olursa sökülüp tekrar yapışır.

Yapıştıktan sonra birkaç gün sonra yapışkan tekrar çıkmaz buraya ne toz alır nede su vs. herhangi birşey yapıştırıcısı kemik gibi oluyor.

Önce içten rüzgarsız tozssuz bir ortamda cam temizlenir, İlk önce ümiversal olmayanlar kaskın ön camının sağ sol yanındaki piM (piN değil)yani mont çıt çıtı gibi dümeye içten oturtulur mesela sol taraftan, sonra sol elinizle tuttuğunuz kask camını sabit tutarak sağ elinile otutturduğunuz pime doğru silindirik bir biçimde cama solda sağa doğru iterek yapıştırılır DİKKAT cam OVALDİR kask camı, bakınca düz duruyorsa , buhar camındaki en sağdaki olukta pime oturtulur, her yerden orantılı ve bombelenme yoksa parmağınızla yapışkanlı yerleri yani buhar önleyici camın kenarlarındaki yapışkanlı yüzeyi cama kibarca bastırıp takma işlemini bittirebilirsiniz.

Düzgün yapışmazsa nazikçe geri çekip işlem aynen tekrar uygulanır.

Buhar önleyici temizliği çok önemlidir, elle parmakla bezle silerseniz iç kısım buhar tutan kısım çizilir bir süre sonra veya o anda aynen bozlur.

Kask camı aynen sökülür, ilk önce musluktan köpürmeden üzerine su tutulur, sonra iç yüzey buhar camı SIVI EL SABUNU ile yıkanır.Bir çay kaşığı miktarı cama dökülür sonra parmağınızla ıslanmış iç cama her yerine sürülür köpürtmeden fazla ovalamadan, sonra buradaki sular tozlar sıvı sabun buhar tutan kısımdan su yardımı ile giderilir musluk altına tutularak TEKRAR PARMAKLA OVALAMADAN, sonra kask camı elle silkelenir, normal oda sıcaklığından hiçbirşey sürmeden yapmadan kurumaya bırakılır...

Vay be ne buhar camıymış derseniz ben senelerdir tek üniversal pimsiz buhar camımı ls2 kaskımda sorunsuz kullanıyorum.Ayrıca bu yıkama işlemini arasıra yapmazsanız buhar camı iç yüzeyi buhar TUTUYOR bozuluyor üzerine gelen toz ve nefes alıp verirken çıkan buharın suyun etkisinden.

içi temiz olsa bile parmağınızla ki eldivenle daha sakat, buhar camının üzerinde birşey olsa silmeye kalkarsanız cam çizilir, görüntüyü bozar...Gözle görünmeyen buhar camının üzeri tırtırlıdır, yani kadife kumaş gibi küçük kıl gibi çıkıntılı, her parmaklamada bu yüzey aşınır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Ufak bi çizim yapmaya çalıştım umarım faydalı olur:

Darkcity2000, Olcay Avşar ve edim1234xxx bunu beğendiler.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen kaska pinlock monte ettim vizörü kapatınca yine buhu yapıyo ulan allah kahretsin dedim sonra farkettim ki buhu yapan vizör değil kullandığım gözlükmüş pinlock çok iyi çalışıyo :( vizörü bi tık açıyom gözüm yaşarıyo soğuktan gözlüklü adamın dramı :(

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    arkadaşlar ben raleri anti-fog kullanıyorum tüm kasklara uyumlu pinlock olayi yok özel slikon yapıştırıcısı var üstünde sıfır buğu on numara 45'e aldım n11 de felan satılıyor..tavsiye olunur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)