Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. Elden Korkar Oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selamlar arkadaşlar.
    bir süre ara verdikten sonra tekrar motosiklet almaya karar verdim.
    bugüne kadar kullandığım 7 farklı motoru da ikinci el olarak almıştım ve çok şükür herhangi bir problem yaşamadım.
    ama artık gerek bu forumda gerekse başka platformlarda öyle şeyler okuyorumki, resmen ikinci el motor almaktan tırsar oldum!
    herhangi bir motosiklet mağazasından zaten ikinci el almam, otomobilde de durum böyledir benim için.
    ama durum öyle bir hal aldıki, kimseye güvenemiyorum artık. kafama uygun bir makine buluyorum, herşey belgeli - faturası falan duruyor. sonra satıcı bir an ağzından kaçırıyor; ben al-sat yapıyorum diye. hop, yine içime bir kurt düşüyor!

sizce ben mi fazla kuruntu yapıyorum yoksa ikinci el motosiklet piyasası gerçekten vahim durumda mı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam şöyle güvenilir ikinci el ve sıfır motosiklet satan bayiler var oralardan almanı tavsiye ederim çünkü onlar motorun her türlü kontürolünü yaptıkdan sonra satışa sonuyorlar..
    Mersinde sucular motor var bu uygulamayı yapan Ben motosiklet alıcağım zaman oraya yöneleceğim misall
    Sado

Mersin'i bilmemde İstanbul'da yok öyle güvenilir bir yer hocam. Aksine en çok motosiklet mağazalarından çekinmek lazım ikinci elde.
    Adamlar alıyorlar motorları yok pahasına. Şöyle güzelce bir temizleyip, eksiklerini gideriyorlar. Kilometreyide düşürüp satmaya çalışıyorlar.
    İstanbul'da "en iyi" denilen mağazalar bile yapıyor bunu!

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    :S Ozaman Güzenilir bi dostundan almanı tavsiye ederim olmadı yüksek cc almak yerine 1 düşüğünü al sıfır all
    Sado

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Gerçekten güvenilir yerler var adam akıllı helal parasını kazanmaya çalışan. Kızıltoprakta bir ara sokakta (özen motorun hemn yanı) küçük motocat isimli bi dükkan var. Tanırım, gider gelir muhabbet ederim. Yamuğu olmayacak türkiye motosiklet federasyonu yarışcısı yılmaz aydemir sahibi. Aratırsan sahibinden.com da falan bulabilirsin, yada ona mesaj atarsan o sana temiz motor bulma konusunda yardımcı olur. Ne kadar güvenirsin bilmem ama samimiyetimle sıkıntı yaşatmayacağına eminim.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    İstanbulda Ruto Motor Kaya ve Motorium Tolga dan motor alıp aldatıldım diyen birisini duymadım. Onun dışında benim de bildiğim diğer mağazalardan olumsuz duyumlarım oldu. ama iş biraz da motor alırken motordan anlayan birisi ile dikkatlice incelemekten geçiyor. satıcının sözüne iğtibar etmeden önce motora bakmak baktırmak lazım. kapak contası şasi gidon topuzları, ayaklıklar vites ve fren pedalları krenajlar lastikler zincir genel bir izlenim verir karar verince de usdaya baktırmak gerekir
    Ride it like you stole it!

Ne yazıkki satıcıların pekçoğu öyle yada böyle sebeplerle servise motor götürmekten çekiniyor. Söylediğiniz mağazalarıda araştıracağım...

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda Ruto Motor Kaya ve Motorium Tolga dan motor alıp aldatıldım diyen birisini duymadım. Onun dışında benim de bildiğim diğer mağazalardan olumsuz duyumlarım oldu. ama iş biraz da motor alırken motordan anlayan birisi ile dikkatlice incelemekten geçiyor. satıcının sözüne iğtibar etmeden önce motora bakmak baktırmak lazım. kapak contası şasi gidon topuzları, ayaklıklar vites ve fren pedalları krenajlar lastikler zincir genel bir izlenim verir karar verince de usdaya baktırmak gerekir
    Motorium`dan Tolga abiye süper temiz bir cbf500 satmıştım ben gerçekten kendisi iş ahlakı olsun kendi kişiliği olsun süper ve tanışmaya değer bir insan. Motosikletimi almış olmama rağmen hep inceliyorum saatığı motosikletleri genelde 0`a yakın motosikletler satın alıyor. Zaten herkez bunu böyle bildiğinden 0`a yakın motosiklet satacağı zaman genelde çevresi geniş olduğundan satış sırasında da Tolga abiye gidiyor kesinlikle bende altına haddim olmayarak imzamı atarım. İş etiği ve ahlakı olarak kesinlikle Mototal Erdem ve Pınarbaşı motor ikiside eşsiz değerlere sahiptir. Pınarbaşı motorun ilanlarında gidon rulmanlarının 4/3`ü aşındı diye bile yazar, motosiklette yapılması giderilmesi gereken masraflar belirtilir öyle satılır. Mototalden ise Engin bey`den 3 hafta önce 2009 model xl700 transalp aldım galeriden asla motosiklet almam diyordum fakat 5000 km de bu transalp çıkınca almaya niyetlendim. İzmir`den İstanbul`a gelmeden Engin bey tüm organizasyonu yaptı motosikleti hazırladı ve bana sadece motosiklet taşımacığı yapan biri ile motosikleti yolladı ilk defa görmeden birşey aldık ve dediği haricin hiçbirşey çıkmadı motosiklette. Çizik yok dedi ve tek kılcal çizik bile yoktu. Genelde büyük insanların düşüncesi her zaman şudur. Para illaki kazanacağız ama önemli olan dost kazanmak bugün bizden xl700 alan bilirizki seneye varadero isteyecek ve bunu istediğinde aklına ilk gelen biz olalalım ve ticaretimiz devam etsin ve gerçekten haklılar.
    Bİ selektöre BİN manita

izmirli arkadaşım o kadar içten yazmışsınki; ilk iş arayacağım bu mağazaları
    teşekkürler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sıfırına güç yetmiyorsa 2 el insana kaçınılmazdır , bence normal düşünceler sizinkiler bi ara bende çok düşüncelere ve kuruntulara daldım en sonunda 500 lük alacağıma gidip sıfır 150 lik almıştım sırf sizin anlattığınız kuruntulardan sebep , ama 2 el tabiki alınır güvenilir dürüst elerden...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    iyi kardesim 7 motor aldım diyorsun onları satarken nasıl satdın baska birine sorunlarımı vardıdamı sattın fazla kurundu yapma takıl kafana göre
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)