Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2007 model gt 250 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    iyi forumlar herkese,ev arkadaşıma motor alacağız.ss istediği için fiyat ve kalite orantısı içinde en mantıklısı gt gibi duruyor,fakat 2007 modellerde enjeksiyon olmadığı için biraz tereddütte kaldım öğrenci adama fazla gelir mi?daha önce mct 250 kullanmıştım ve benzine para yetiştiremiyordum.aynı şey arkadaşımın başına da gelsin istemem.yorumlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla gelir mi derken? Daha fazla yakmıyor ki, 100 km'de 0,2 litre farkederse eder.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    olaya sadece benzin yakması yönünden değil,genel işletim maliyeti açısından bakmak lazım.parçaları o kadar ucuz ve her yerde bulunabilir değil.öğrenci adama ağır gelebilir

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    gt250r nin yakıt tüketimi, kullanıma bağlı olarak, 100 kilometrede 3,5 litre ile 5 litre arasındadır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ben 28 000 km de almıştım . 2007 model . Gayet guzel isimi gördü . Cok yipranmamissa insani çerçevede kullanılmışsa sorun çıkarmıyor .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi neye göre fazla gelir?
    Mct 250ye yakıt yetiştiremiyodum diyosun mct kaç litre yakıyoduki max? Bence yakabilceği max 5litredir. 250cc motosiklet için normal bi değerdir 5litre.(üst değer olarak)
    He sen mct 250de max 100le gidersin 5litre yakar gt250de 170le gidersen 5litre yakar.
    Grenajlı motorun masrafı çoktur, bi devirsen 100ila 750lira arasında masraf çıkartabilir.
    En ucuz zincir dişli seti 170liradır (işçilik hariç) (5ila 7bin km gider bu zincir)
    Bir çift lastiğinin sıfırı 600liradır + - (marka modele göre değişir)
    Zaten bu motosikletler keyif işidir ulaşım aracı olarakta kullanılır fakat biraz daha masraflı olur.Hesaplı mantıklı ulaşım aracı commuter tarzıdır.Şimdi size ne lazım onu belirlemek lazım.ekonomik ulaşım aracımı yoksa keyif için binilebilcek commuter tarzından biraz daha masraflı ama ulaşımınızıda sağlayabilcek bi motormu
    Bana sorarsan mct ye yakıt yetiştiremiyodum diyosan cbf,ybr,tvs bu 3ünden birini al.ne yakıt seni sıkıntıya sokar nede bakımları.istediğin yere gidersin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    felon tamamen haklısın bende tvs alması kanaatindeyim de illa kalıplı agresif bir şey istiyor.mct doğrudur 4,5 litre filan yakıyordu ki bence çok adana da yaz kış motor kullanıyorum en azından benim için günde 10 liralık benzini karşılamakta güçlük çekiyordum.motoru arkadaşım alacak,ben enjeksiyonlularda yakıt baya değişiyor sanıyordum 100 km de 0.2 litre yse pek de bir önemi kalmıyor.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    öğrenci olmadığını düşünürsek genel anlamda keyfi kullanım için insani şekilde kullanılmış ve bakılmış 2007 model alınır.. eğer '' çok çok iyi'' bakıldıysa 2006 da alınır ... ama bütçemiz dar diyorsan masraflar belirtilmiş.

bir yandan şöylede düşünüyorum arkadaşın bu GT250R ı alıcak kadar para çıkartabilirse zaten bakımınıda yapabilicek kadar miktar eline geçiyordur...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    yani çok da uçuk bir fiyatı yok ki gt nin 4500 a alacağız.bakımını yapmakta pek problem değil.sonuçta her gün yapılmayacak 4-5 aya bir 150 lira gitse(yağ-hava filtresi-genel kontroller) bir çinli motora bakım yapmaktan daha ucuza patlar.bende ki mct de ayda 100 liralık problem çıkarıyordu(0 almıştım) yolda bırakması da cabası.bence bakımında abartılacak bir durum yok.zırt pırt arıza çıkaran bir motor değil sonuçta.

Motosikleti
    Comet
    ön amörtisörünün veya fren diskinin fiyatını biliyormusun.Motorun piyasa fiyatı sizi yanıltmasın kanuninin sitene üye olup parça fiyatlarına bir göz atmanızı öneririm.

Motosikleti
    hocam ön amortisörü neden değiştirmek isteyesin.ön amortisörü ucuz olan motor mu var :D bakmaya gerek yok kaza olmadığı sürece neden değiştirelim.5 yıllık bir motor 20 yıllık demedik.yani atıyorum 1000 liraysa ybr nin de 750 liradır.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ön amortisörü neden değiştirmek isteyesin.ön amortisörü ucuz olan motor mu var :D bakmaya gerek yok kaza olmadığı sürece neden değiştirelim.5 yıllık bir motor 20 yıllık demedik.yani atıyorum 1000 liraysa ybr nin de 750 liradır.
    atmadan bakalım, hyosung ön amortisör takımı 3700 tl ybr veya mondial tarzı motorların ön amortirsörleri taş çatlasa takım olarak 400 tl..

bir kaç parça fiyatı yazalım

Arka amortisör 450 TL
    Debriyaj balatası ve sacı 260 TL
    Aynaların çifti 150 TL (Naked)
    Ön Çamurluk 100 TL
    Ön far R modelinde 650 TL Naked modelinde 320 TL arası değişiyor.
    Egzost 2250 TL (sanki Two brothers satıyor herif)

Tamam sürekli kaza yapacak ve parça değiştirecek haliniz yok, ancak parça değiştirmeyi gerektirecek hasarlarda ne ile karşı karşıya geleceğinizi bilin.Naked kullanma sebeplerimden biri de parça fiyatlarıdır. bir bakım işçliğinden parça fiyatına kadar etkiliyor.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Comet
    ybr nin 160 tl cometin ki 1520 tl idi geçen sene ben sattığımda.... teki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

cronix benden önce yazmış,neyle karşılaşabilecenizi bilin ,sonra motor bir köşede yatmasın

Motosikleti
    bu gözle bakacaksak herkes mobilete binsin.bilmiyorum ön amortisörün fiyatını göz önüne alarak motor almak saçma geliyor bana.yakıt tüketimi ve normal bakımda gidecek masrafları göz önüne alıyorum.kaza yapacağımı işin içine katsam motora binmem(şahsen)

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gözle bakacaksak herkes mobilete binsin.bilmiyorum ön amortisörün fiyatını göz önüne alarak motor almak saçma geliyor bana.yakıt tüketimi ve normal bakımda gidecek masrafları göz önüne alıyorum.kaza yapacağımı işin içine katsam motora binmem(şahsen)
    şimdi şunun farkına varmak lazım.. hyosung yavaş yavaş orta gelirli kişilerin motoru olmaktan çıkmaya başladı. bakınız gv650 20000TL. hyosunsource 1 sene öncesi sattığı parça fiyatları ile şu an sattığı parça fiyatları arasında fark var. geçen sene amerikadan debriyaj balatasının tanesini 2.5 $ alıyorken şimdi 7 $ olmuş..sadece ön amortisöre takılma.. bir kaza anında muhtemel ilk zarar görecek yerler bellidir.. ayrıca neden kaza yapacağını işin içine katmıyorsun. ben hergün işe gidip gelirken acaba hangi öküz beni görmeyip tepeme çıkacak diye düşünüyorum.. ve 2007 model gt250R alınır mı temizse alınır. ama türkiye de ne temiz bir usta ne de temiz bir motor bulmak çok zordur.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Comet
    forumda paylaşmışsın bizde fikirlerimizi beyan ettik,karbüratörlü ve enjeksiyonlu arasındaki yakıt farkının öğrenci adama etkilerini sormuşsun,biz diğer faktörleride hatırlattık.Hayırlı olsun

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atmadan bakalım, hyosung ön amortisör takımı 3700 tl ybr veya mondial tarzı motorların ön amortirsörleri taş çatlasa takım olarak 400 tl..

bir kaç parça fiyatı yazalım

Arka amortisör 450 TL
    Debriyaj balatası ve sacı 260 TL
    Aynaların çifti 150 TL (Naked)
    Ön Çamurluk 100 TL
    Ön far R modelinde 650 TL Naked modelinde 320 TL arası değişiyor.
    Egzost 2250 TL (sanki Two brothers satıyor herif)

Tamam sürekli kaza yapacak ve parça değiştirecek haliniz yok, ancak parça değiştirmeyi gerektirecek hasarlarda ne ile karşı karşıya geleceğinizi bilin.Naked kullanma sebeplerimden biri de parça fiyatlarıdır. bir bakım işçliğinden parça fiyatına kadar etkiliyor.
    Ya nolcak eğer bişe olursa sen de ön amortisörleri Ohlins ile değiştirirsin ayı fiyata

Motosikleti
    Comet
    birebir aynısımı o dediğiniz amortisör

Motosikleti
    hocam zaten sizin fikirlerinizi alabilmek için konuyu açtım.ayrıca motoru arkadaşımın alacağını da belirttim.ben tvs almasından yanaydım fakat ille ss diye tutturunca gt den daha mantıklı bir motorda gelmedi aklıma.takıldığım konu daha çok enjeksiyondu onunda cevabını verdiler.takıldık ya kaza olursa diye bunun üzerine kaza yapmayalım da.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Türkiye'de yaşadığımı kabullendikten sonra ybr 125 aldım. sanırım bu motoru parçalayana kadar bineceğim, niyetim bu motoru ölene kadar kullanmak . ileride haftasonları binmeye yanına bi 600lük alırım artık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)