Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Reflektörlü Bant

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili forum sakinleri

Geceleyin görünürlüğü arttırmak adına arka bagajımın üzerine (topcase deniyor galiba) reflektörlü bant yapıştırmak istiyorum

Bagajın çevresine kırmızı beyaz ard arda değişimli olarak yapıştırmayı planlıyorum. Ayrıca artarsa arka çamurluğun plaka altında kalan boşluğada bir miktar yapıştırabilirim.

Ne dersiniz nasıl durur? Ayrıca izmir karşıyaka da nereden temin edeceğimi bilmediğimden internetten bakındım ve

www.bantdunyasi.com/?page=product&id=819&urun=STARTAPE-TEK-RENK-REFLEKTIF-BANT-40MM*1MT

Bu tip bir ürün buldum bu işimi görür mü yani yağmurda falan sökülür mü kullanan var mı ? Yada daha iyisini tavsiye edebilirmisiniz? çok soru sordum biliyorum ama sormadan edemeyeceğim bu site güvenilirmidir olmazsa buradan almayı planlıyorumda hepinize teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    valla ilandaki bant tel maşa bir banda benziyor. ben sahibindenden 3m Solas marka banttan aldım. 3M dünyanın en iyi reflektif bantını üretiyor diye duydum. solas ı da denizcilik reflektör bant standartı olarak hatırlıyorum. ben tavsiye üzere aldım muhteşem diyebilirim.

önceki motorum versysde uygulamadan sonra bu olmuştu

bantları da bu arkadaştan aldım güvenerek alabilirsiniz 2 kere aldım ve tavsiye ettiğim 1 arkadaşım da aldı on derece güvenilir bir satıcı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...68402237/detay
    Ride it like you stole it!

güzelmiş metresi 5tl olanda iş görüyor anladığım kadarıyla. Güle güle kullanın

Peki satıcının dediği gibi yağmurdan falan etkilenmiyor mu?

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Evet kullanmanı bende tavsiye ederim,arkadaşın önerdiği bant güzel,ilave olarak verdiğin linkdeki bantlarıda güvenlik ekipmanları duba,yelek vs satan dükkanlardan bulabilirsin,hırdavatçıların olduğu bölge karşıyakada nerede var bilemiyorum ama verdiğin linkdeki bantlarda gayet uygun yağmurda çamurda çıkmaz oldukça başarılı
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Aynısını ben yaptım. Fakat benim bant 8mm yani jant şeriti. Kendinden kırmızı beyaz desenli. Desen renk araları çapraz. Ben sadece plakalık kenarına ve jantın iç kenarına 10 cm kadar keserek yapıştırdım.5 cm kırmızı 5cm beyaz. Çok güzel durdu. Çıkmıyor kolay kolay. Motorsiklet maza ve aksesuarcılardan bulabilirsin. Bulamazsan ve düşünürsen ben göndereyim sana.

Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kullanmanı bende tavsiye ederim,arkadaşın önerdiği bant güzel,ileve olarak bu bantı güvenlik ekipmanları duba,yelek vs satan dükkanlardan bulabilirsin,hırdavatçıların olduğu bölge karşıyakada nerede var bilemiyorum ama verdiğin linkdeki bantlarda gayet uygun yağmurda çamurda çıkmaz oldukça başarılı
    Acaba şu for best tarzı herşeyi satan dükanlarda yukarıda bahsedilen reflektörlü bantı bulabilirmiyim hırdavatçı var, var olmasına da yukardaki banttan varmıdır? koçtaş yada bahaus da bulunur mu? Birde bana 1 metre falan lazım fazlası olursa elimde kalır

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını ben yaptım. Fakat benim bant 8mm yani jant şeriti. Kendinden kırmızı beyaz desenli. Desen renk araları çapraz. Ben sadece plakalık kenarına ve jantın iç kenarına 10 cm kadar keserek yapıştırdım.5 cm kırmızı 5cm beyaz. Çok güzel durdu. Çıkmıyor kolay kolay. Motorsiklet maza ve aksesuarcılardan bulabilirsin. Bulamazsan ve düşünürsen ben göndereyim sana.
    Aslında daha detaylı araştırmaya başlamadım. Akşam eve dönerken kırmızıda önümde duran motosikletlide vardı ozaman aklıma düştü Yarın bir araştırayım olmadı sizi bi rahatsız ederim bu konuda

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bunu güzel veya kötü hale getirmek tamamen zevk işi diyebilirim. şahsen ben bu konularda kendime hiç güvenmiyorum fakat eli yatkın görsel yeteneği iyi olan birisi benim yaptığım şeyi yapacak olsa ortaya şahane şeyler çıkıyor
    güzel bir model ortaya çıkarırsanız kesinlikle mükemmel olacaktır. şimdiden hayırlı olsun diyelim
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu güzel veya kötü hale getirmek tamamen zevk işi diyebilirim. şahsen ben bu konularda kendime hiç güvenmiyorum fakat eli yatkın görsel yeteneği iyi olan birisi benim yaptığım şeyi yapacak olsa ortaya şahane şeyler çıkıyor
    güzel bir model ortaya çıkarırsanız kesinlikle mükemmel olacaktır. şimdiden hayırlı olsun diyelim
    teşekkür ederim inşallah elime yüzüme bulaştırmam
    Bazen görüyorum adam rasgele yapıştırmış motorun alakasız yerleri parlıyor yada bazısı arap yağı bol bulmuş muhabbetine neredeyse tüm motosikleti reflektif bantla kaplıyor

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzelmiş metresi 5tl olanda iş görüyor anladığım kadarıyla. Güle güle kullanın

Peki satıcının dediği gibi yağmurdan falan etkilenmiyor mu?
    hayır üzeri palpeteği gibi olandan alın düz olan çabuk deforme oluyor ama solaris 3M yaklaşık 3senedir motorumda kullanıyorum üstelik jantlarda sorun yok bende tuzladan aldım metresi 4,5 tl eğer bulunduğunuz yerde tersane yada gemicilikle ilgili bir yer varsa özellikle oralarda araştırma yapım oralarda can simidi için diye sorarsanız daha rahat bulabilirsiniz
    ben yamaha amblemi ve Atatürk imzasını yapıp yapıştırdım harika

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

teşekkür ederim inşallah elime yüzüme bulaştırmam
    Bazen görüyorum adam rasgele yapıştırmış motorun alakasız yerleri parlıyor yada bazısı arap yağı bol bulmuş muhabbetine neredeyse tüm motosikleti reflektif bantla kaplıyor
    kel merhemi bolbulunca tutar ....sürermiş hesabı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Acaba şu for best tarzı herşeyi satan dükanlarda yukarıda bahsedilen reflektörlü bantı bulabilirmiyim hırdavatçı var, var olmasına da yukardaki banttan varmıdır? koçtaş yada bahaus da bulunur mu? Birde bana 1 metre falan lazım fazlası olursa elimde kalır

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Aslında daha detaylı araştırmaya başlamadım. Akşam eve dönerken kırmızıda önümde duran motosikletlide vardı ozaman aklıma düştü Yarın bir araştırayım olmadı sizi bi rahatsız ederim bu konuda
    Bauhausta var istanbul içerenköyde yat ve yelkenli malzemelerinin bulunduğu yerde ama pahallı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ilandaki bant tel maşa bir banda benziyor. ben sahibindenden 3m Solas marka banttan aldım. 3M dünyanın en iyi reflektif bantını üretiyor diye duydum. solas ı da denizcilik reflektör bant standartı olarak hatırlıyorum. ben tavsiye üzere aldım muhteşem diyebilirim.

önceki motorum versysde uygulamadan sonra bu olmuştu

http://i1229.photobucket.com/albums/...m/IMG_0205.jpg
    http://i1229.photobucket.com/albums/...m/IMG_0202.jpg
    http://i1229.photobucket.com/albums/...m/IMG_0201.jpg

bantları da bu arkadaştan aldım güvenerek alabilirsiniz 2 kere aldım ve tavsiye ettiğim 1 arkadaşım da aldı on derece güvenilir bir satıcı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...68402237/detay
    sarılarıdamı linkteki aynıyerden aldın ama çok pahallı tuzlada metresi 4.5 tl ama beyaz renli bulamadım

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Ben modacar dan fosforlu bant aldım, topcase tamamiyle onunla kaplı.
    Orhan KÖNİ

@ghostcorc
    Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkür ederim yarın araştırırken aklımda bulunacak yarın sonucu yine buradan söylerim

Emegi gecen herkese çok çok çok teşekkür ederim
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bu ilanda metresi 10 tl ye satılıyor. ben başka ilanlarda 25 metresini 10 tl ye görmüştüm. yanlış hatırlamıyorsam 4 renk mevcut ayrıyetten de ınce ve kalın seceneklerı de var.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ilanda metresi 10 tl ye satılıyor. ben başka ilanlarda 25 metresini 10 tl ye görmüştüm. yanlış hatırlamıyorsam 4 renk mevcut ayrıyetten de ınce ve kalın seceneklerı de var.
    Ne yaptınız hocam motorun çevresini 10 kere dönsem yinede bitiremem 25 metreyi

Bana max. 1 metre lazım hocam

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence böyle trafik tabelası gibi gezmektense arkaya abartmadan kırmızı led döşemek daha iyi. Traktör değiliz sonuçta, 90km hız sınırı olan yolda 30'la gidelim, kim görmeyecek görmezse ne kadar geç olacak, motorla diğer araç arasındaki aradaki hız farkı ne ...

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence böyle trafik tabelası gibi gezmektense arkaya abartmadan kırmızı led döşemek daha iyi. Traktör değiliz sonuçta, 90km hız sınırı olan yolda 30'la gidelim, kim görmeyecek görmezse ne kadar geç olacak, motorla diğer araç arasındaki aradaki hız farkı ne ...
    Benim motorum 50cc (hani traktör dedinya)

Evet led bende düşündüm ama aküm kaldırmıyormuş bi de o işlerden pek anlamam. O nedenle bunu yapmak daha mantıklı geldi bana hem akarı kokarı gideride yok bi yapıştırıyorsun 2 3 yıl kafan rahat

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sanayiden temin edebilirsin. 3 m tavsiyesi doğrudur...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır üzeri palpeteği gibi olandan alın düz olan çabuk deforme oluyor ama solaris 3M yaklaşık 3senedir motorumda kullanıyorum ...

sarılarıdamı linkteki aynıyerden aldın ama çok pahallı tuzlada metresi 4.5 tl ama beyaz renli bulamadım
    Sarı olanları kızıltopraktaki motorculardan aldım onun yarım metresi 10 liraydı ama daha 2 kat geniş bir banttı

BU arada 3m solas bantı 3 sene önce mi 4.5 liraya aldın yoksa şuandaki fiyatımı? yerin adını verebilirsen iyi olur lazım oldukça bende ordan almak isterim. ben en ucuz sahibindendeki buyeri buldum. teşekkürler
    Ride it like you stole it!

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Ne yaptınız hocam motorun çevresini 10 kere dönsem yinede bitiremem 25 metreyi

Bana max. 1 metre lazım hocam
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0-5-lira/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0-5-lira/detay renk renk
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Bugün bi kaç motorcu ve hırdavatçı dolaştım yukarda bahsedilen 3M fosforlu bantı bulamadım yarın birde koçtaş a falan bakacağım önceliğim görerek dokunarak almak ama bulamazsam bahsettiğiniz linklerdekinide tercih edebilirim

Yardımınız için çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)