Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruh Hastası 4 teker sürücüleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce sahil yolundan evime doğru yol alıyorum.

Yol 3 şerit
    En sağ şeritte otobüs taksi vs bol bol dur kalk yapıyor ayrıca ara sokaklardan yola aniden araçlar çıkıyor
    Orta şeritse bu dur kalk yapan araçların yolu katletmesi sebebiyle aynaya bile bakmadan sağdan, kendilerini orta şeride atıyorlar ve bu nedele ortalama şerit hızı 40km/h
    En sol şeritse rahat akıcı
    Ortalama sürat 60-70 arası seyretmekde ve bende bu şeritte önümdeki araçla takip mesafemi koruyarak ilerliyorum

Arkamdan gelen bir (artık yakıştırmayı siz yapın) buz mavi renkde wolksvagen jetta kullanıcısı adam çamurluğuma yapışık vaziyette takip ediyor.
    Yolun ileri kısmında 3 şerit 2 şeride düşüyor (sağ şeride çift sıra park eden maalum sürücüler nedeniyle!!) ve yolun ilersinde ışıklar var. Sonrasında önümdeki araç acı bir frenle durdu maalumunuz bende aynı şekil. Arkamdaki adamsa duramayacağını anlayınca yanımızdaki boş şeride kırarak durdu.

Camı açtı ''MOTORUN YERİ SAĞ ŞERİT SAĞDAN GİT LAN''
    Cevabım kısa ve öz '' sana giren çıkan mı var bi s##tir git'' dememle adamın gazı kökleyip lastiklerini öttüre öttüre gitti
    Hiç sinirimi bozmadım yoluma devam ettim...

Şimdi bu adamın derdini anlayan tecrübeli forumdaşlarımız var mı?

Benim aklıma bi kaç seçenek geldi bunla ilgili
    1) adam zaten gergindi patlayacak yer aradı
    2) motosikletin kendisinden daha ufak daha az yakıtla aynı yolu aynı hızda alabilen bir teknoloji ve son zamlarında etkisiyle bir kıskançlık ve gerginlik oluştu
    3)adamın ehliyeti yok yada kasapdan almış motosiklette bir taşıttır ve yolun hızına ayak uydurduğu sürece istenilen şeritten gldebilir (emniyet şeridi hariç) ve bunu bu adam bilmiyor
    4) vs vs...

Tekrar belirteyim hızım öndeki araçla herzaman aynıydı
    Şimdi biri bana bu adamın yaptığını izah edebilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Bu ve bu zihniyete sahip bir sürü insana benzeyen mahluk var trafıkde çok takılma Allahdan yan şerıde kırmayı akıl edip sana vurmadı
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Sen esas servis sürücülerinden kork,bak demedi deme yakındır tanışman.
    Birde bunlara çocukları emanet ediyoruz.
    Allahım nereye gidiyoruz böyle anlayamıyorum.

Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ve bu zihniyete sahip bir sürü insana benzeyen mahluk var trafıkde çok takılma Allahdan yan şerıde kırmayı akıl edip sana vurmadı
    Evet o konuda gerçekden çok şansım vardı zaten fren sesini duydukdan sonra arkaya bi baktım duramayacak gibiydi tam gaz verip sağa geçmeye niyetlenirken adam benden önce davrandı ve son anda vazgeçtim

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen esas servis sürücülerinden kork,bak demedi deme yakındır tanışman.
    Birde bunlara çocukları emanet ediyoruz.
    Allahım nereye gidiyoruz böyle anlayamıyorum.
    Bilmezmiyim hocam 2 yıl okula servisle gitmişliğim vardı ve nasıl kullandıklarını çok iyi biliyorum
    Zaten ticari araç varsa yolda ya arama başka bir araç almayı tercih ediyorum yada normalden fazla takip mesafesi bırakıyorum. Maalum sağı solu belli olmuyor ki sinyal falanda yok tam serseri mayın yani

Tost olmak istemeyen önündeki aracın tam ortasında durmaz.Ya sağdaki ya soldaki boşlukta durmakta fayda var.

"O zaman da yanıma yanaşıp bacağıma değiyorlar" diyorsanız ikisi arasında tercih yapın derim.

Ben tost olma riskini almıyorum.En öndekini de geçmem.Arka çamurluk yanında bir yerde beklerim genelde.Araçlar dururken aradan geçtiklerim arasında bazen sinirlenenler olur.Belli eder kendini, ara gaz verir, kalkmaya falan çalışır, nereye gidecekse artık, önü dolu.Yeşil yanınca ona da yol veririm.Daha bir sürü ince detay var aslında.Eskiden çok mücadele eder, çok kavga eder ve çok sinirlenirdim.Şimdi bu başlığı görüp bakayım nedir olay dedim.Ve uzun süredir kimseyle kavga etmediğimi, trafikteki bütün problemleri olduğu gibi kabullenip ona göre tedbirler aldığımı fark ettim. Bu olup biteni değiştirecek kudretim yok.Türkiye'de trafik böyle işte.

Asıl konu hakkında yazacaktım, yanlış oldu.

Bazı sürücüler hakikaten motosikletin sağ şeritte gitmesi gerektiğini zannediyor.Genelde yaşlı sürücüler böyle. Ben bir iki tanesi ile konuştum adam gerçekten öyle öğrenmiş.Nereden öğrendi kim söyledi bilmiyorum.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdi bu adamın derdini anlayan tecrübeli forumdaşlarımız var mı?
    düşünmeyi gerektirecek bir durum yok, senin 2 tekerin var onun 4 tekeri .hesap orta da.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tost olmak istemeyen önündeki aracın tam ortasında durmaz.Ya sağdaki ya soldaki boşlukta durmakta fayda var.

"O zaman da yanıma yanaşıp bacağıma değiyorlar" diyorsanız ikisi arasında tercih yapın derim.

Ben tost olma riskini almıyorum.En öndekini de geçmem.Arka çamurluk yanında bir yerde beklerim genelde.Araçlar dururken aradan geçtiklerim arasında bazen sinirlenenler olur.Belli eder kendini, ara gaz verir, kalkmaya falan çalışır, nereye gidecekse artık, önü dolu.Yeşil yanınca ona da yol veririm.Daha bir sürü ince detay var aslında.Eskiden çok mücadele eder, çok kavga eder ve çok sinirlenirdim.Şimdi bu başlığı görüp bakayım nedir olay dedim.Ve uzun süredir kimseyle kavga etmediğimi, trafikteki bütün problemleri olduğu gibi kabullenip ona göre tedbirler aldığımı fark ettim. Bu olup biteni değiştirecek kudretim yok.Türkiye'de trafik böyle işte.

Asıl konu hakkında yazacaktım, yanlış oldu.

Bazı sürücüler hakikaten motosikletin sağ şeritte gitmesi gerektiğini zannediyor.Genelde yaşlı sürücüler böyle. Ben bir iki tanesi ile konuştum adam gerçekten öyle öğrenmiş.Nereden öğrendi kim söyledi bilmiyorum.
    Ne yazıkki hocam konu yine dönüp dolaşıp ehliyete gelecek ama ne yazıkki tüm sorun bu aslında
    çok sinirlenip kızdığımı söyleyemem bu tip insanlarla genelde muhatap dahi olmuyorum kendi küçük dünyasında mutlu olsun deyip geçmeye bakıyorum ama tabiki trafikde tecrübe esas.
    Genelde beklerken yolu ortalıyorum ki arka stop lambamın ışığı belli olsun yoksa arabanın stop lambası zannedip benim önümdeki araca göre durmaya kalkan oluyor. Gerçi ne yapsak hep risk şu memleketim yollarında kırmızıda yolun neresinde duracağız diye düşünüyoruz ne haldeyiz... Umarım bir gün bunlar düzelir

Hepimize kazasız belasız günler olsun

İzmirde eskiden bu kadar hanzo olmazdı, 4-5 yıldır türemeye başladılar. Jettayı kullanan hanzo da büyük ihtimalle trafik kurallarından bihaber olduğu için sağdan git demiş.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Efendi motorcu olursan böyle ezilirsin, sağdan soldan fırla makas at hiç bir aracın arkasında önünde uzun süre durma hiç sorun yaşamazsın. Kırmızı ışıklarda da eğer teksen yolun ortasında sap gibi durma biri görmez ezer geçer ben böyle bir durumu engellemek için sağ şeritte sağa yakın sol şeritte sola yakın duruyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendi motorcu olursan böyle ezilirsin, sağdan soldan fırla makas at hiç bir aracın arkasında önünde uzun süre durma hiç sorun yaşamazsın. Kırmızı ışıklarda da eğer teksen yolun ortasında sap gibi durma biri görmez ezer geçer ben böyle bir durumu engellemek için sağ şeritte sağa yakın sol şeritte sola yakın duruyorum.
    hangi türlü davranırsak davranalım hep biz suçlu oluyorz..kimse bu motor da can taşıyor demiyor..allah yardımıcımız olsunn..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ankara'da Kızılay'da trafik yoğun bende sol şeritten gidiyorum.Arkamda ki taksici selektör yakıp duruyor sonra yanıma geldi bağırdı sağ şeritten gitsene diye.Yahu eee cahil adam...Trafik gıdım gıdım ilerliyor sağdan gitsem ne olur soldan gitsem ne olur.Her zaman dediğim gibi ipini koparana ehliyet verdikleri için böyle oluyor.Bakmayın Ankara motosikletçilere gayet saygılı bir yer.En azından bunun dışında saygısızlık pek görmedim.

Bir ara sıkışık trafikte bayırda sağa çekmek zorunda kaldım.Sonradan kalkış yapamadım devamlı araçlar geçiyor diye.Büyük ticari aracın teki durdu bayırda arkasındaki trafiği durdurarak bana yol verdi eliyle geç dedi Hiç ummadığım sürücüden ummadığım hareketler Keşke tüm otomobil sürücüleri böyle olsa :D
    ANGARAJ

Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirde eskiden bu kadar hanzo olmazdı, 4-5 yıldır türemeye başladılar. Jettayı kullanan hanzo da büyük ihtimalle trafik kurallarından bihaber olduğu için sağdan git demiş.
    Zaten son yıllarda izmire inanılmaz bir göç oldu ki anlatamam bi dönem bizim mahallede insan sirkülasyonuna anlam veremedim o derece. Gelenleri küçümsemek değil amacım ama gelenlerinde hepsi iyi insan değil ne yazıkki...

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da Kızılay'da trafik yoğun bende sol şeritten gidiyorum.Arkamda ki taksici selektör yakıp duruyor sonra yanıma geldi bağırdı sağ şeritten gitsene diye.Yahu eee cahil adam...Trafik gıdım gıdım ilerliyor sağdan gitsem ne olur soldan gitsem ne olur.Her zaman dediğim gibi ipini koparana ehliyet verdikleri için böyle oluyor.Bakmayın Ankara motosikletçilere gayet saygılı bir yer.En azından bunun dışında saygısızlık pek görmedim.

Bir ara sıkışık trafikte bayırda sağa çekmek zorunda kaldım.Sonradan kalkış yapamadım devamlı araçlar geçiyor diye.Büyük ticari aracın teki durdu bayırda arkasındaki trafiği durdurarak bana yol verdi eliyle geç dedi Hiç ummadığım sürücüden ummadığım hareketler Keşke tüm otomobil sürücüleri böyle olsa :D

helal adama o adamda kesin motorcudur motorcunun halinden motorcu anlar

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla laf aramızda bazen apaçi damarım kaynıyor çok sıkışık trafikde ufak makaslar ufak yanlamalar oluyor ama herzaman yapmaya hem benim toto yemez hemde gerek yok zaten sakin şehir arada böyle denyolar çıkıyor ama

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nadiren de olsa böyle numuneler var ya onları gördükçe içimde papatyalar yeşeriyor ama ne çare eve gitmeye kalmıyor haşerelerin talan etmesi...

Bi seferde izmirde girne caddesini bilirler, örnekköy tarafından girneye girdim ama girdiğimede bin pişman oldum bir trafik bir trafik of of... Sonra neyse aradan dereden geçiyorum baktım arabanın biri atmış 2 tekeri şerit çigisi üzerine geçemiyorum neyse zar zor sürücü hizasına geldim camını tıklattım az sağa çeksene hacı dedim adam hiç mırın kırın etmeden tabii pardon kusura bakma dalmışım dedi yanaştı sağa geçtim gittim

sonrada dedim ula ben manyakmıyım ya içindeki adam alkolik manyaa teki olsa ne cama tıklıyon lan dese kavga çıksa başına bela almazmıydın diye geçirdim içimden ama allahdan iyi adama denk geldim

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi türlü davranırsak davranalım hep biz suçlu oluyorz..kimse bu motor da can taşıyor demiyor..allah yardımıcımız olsunn..
    +1

Neyazıkki hiç düşünmüyorlar biz ne yapıyoruz diye..

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    kardeşim ben paranoyak adamım arkama 10 m den fazla aracı yanaştırmam. basarım gaza sağdan soldan sollar giderim önümdekini, uzun süre rtakip ettirmem, ne bileyim tam ortadan araç takip etmem, sol şeride çıkmam çıkarsam tam gaz giderim, kolay kolay sollamam, sağdan geçerim, kornayı çok kullanırım farlarım hep açıktır. zor durumlarda da durdururum motoru açarım ayağı, iner adamın yanına giderr afedersin ağzına s.. rım
    istanbul burası napiyim..
    What goes around, Comes back arround...

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    ben farklı bir olay izliyorum byle durumlarda aracı önüme alıyorum güçlendirlmiş farımı uzuna alıyorum bakıyorum arabanın içi naklen yayın ardından 2 adet sis farınıda ykıyorum araba lunaparka dönüyor adam kör o kaıyor ben kovalıyorum adam pişman oluyor benimde elimden gelen bu

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben paranoyak adamım arkama 10 m den fazla aracı yanaştırmam. basarım gaza sağdan soldan sollar giderim önümdekini, uzun süre rtakip ettirmem, ne bileyim tam ortadan araç takip etmem, sol şeride çıkmam çıkarsam tam gaz giderim, kolay kolay sollamam, sağdan geçerim, kornayı çok kullanırım farlarım hep açıktır. zor durumlarda da durdururum motoru açarım ayağı, iner adamın yanına giderr afedersin ağzına s.. rım
    istanbul burası napiyim..
    Valla ben açıkçası okadar değilim ama kornayı ve farı bende çok kullanıyorum. Kaba kuvvetle bir yere varılamayacağı kanaatinde olduğum içinde mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum

Şöylede bi durum var ben son gazda gitsem 80 i geçemiyorum

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben farklı bir olay izliyorum byle durumlarda aracı önüme alıyorum güçlendirlmiş farımı uzuna alıyorum bakıyorum arabanın içi naklen yayın ardından 2 adet sis farınıda ykıyorum araba lunaparka dönüyor adam kör o kaıyor ben kovalıyorum adam pişman oluyor benimde elimden gelen bu
    öyle bi sistem bende düşünüyorum aslında ama bi kaç ufak sıkıntım var
    1 o farları ufak motorumda nereye takarım ufak motor ben zor sığıyorum
    2 fındık kadar aküm var sabahları ilk çalıktırmada farlar yolda giderkenki kadar güçlü yanmıyor kısaca o tip farları kaldıracak bi akü olduğunu sanmıyorum
    3 tüm bu sorunları halletsemde bi arabanın tamponuna yapışıp takip edecek güçte bi motoru yok

Kısaca yaza motorumu değiştirirsem ilk yapacaklarım arasında

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben açıkçası okadar değilim ama kornayı ve farı bende çok kullanıyorum. Kaba kuvvetle bir yere varılamayacağı kanaatinde olduğum içinde mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum

Şöylede bi durum var ben son gazda gitsem 80 i geçemiyorum

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

öyle bi sistem bende düşünüyorum aslında ama bi kaç ufak sıkıntım var
    1 o farları ufak motorumda nereye takarım ufak motor ben zor sığıyorum
    2 fındık kadar aküm var sabahları ilk çalıktırmada farlar yolda giderkenki kadar güçlü yanmıyor kısaca o tip farları kaldıracak bi akü olduğunu sanmıyorum
    3 tüm bu sorunları halletsemde bi arabanın tamponuna yapışıp takip edecek güçte bi motoru yok

Kısaca yaza motorumu değiştirirsem ilk yapacaklarım arasında

walla bende de norml akü var tamponuna yanaşmıyorum :D uzunlar artı sisler baya baya baya bi km ydınlatıyor güçlü şekilde bendede zn125 var okadar büyük değil :D bobinlerini temizlet akün ya tam şarj etmiyor yada akün ölmüş olabilir ikisindenbiri sonra çak philips pahalı sarı ampülü 2 tanede sis farı olay biter arabanın arkasında güvenli takip mesafesinde dediklerim yapılınca adam erşeye pişman oluyor ve diyor ki dünya gaz halindeydi döndü dndü soğudu

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bende de norml akü var tamponuna yanaşmıyorum :D uzunlar artı sisler baya baya baya bi km ydınlatıyor güçlü şekilde bendede zn125 var okadar büyük değil :D bobinlerini temizlet akün ya tam şarj etmiyor yada akün ölmüş olabilir ikisindenbiri sonra çak philips pahalı sarı ampülü 2 tanede sis farı olay biter arabanın arkasında güvenli takip mesafesinde dediklerim yapılınca adam erşeye pişman oluyor ve diyor ki dünya gaz halindeydi döndü dndü soğudu

Valla hocam temmuzda motoru 0 aldıydım şimdiye bobinler kirlenir mi akü ölür mü ki? Ben pek ihtimal vermiyorumda. Hani belki ihtiyaç duyduğundan daha az kapasiteli akü koydularsa ondandır diyorum.

Tabi birde şu var. ben farları gece gündüz yakıyorum acaba ondan mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)