Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Otobüs ile motor getirmek mümkün mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    bende geçen yaz kayseriden istanbula götürdüm 50 tl karşılıgında gitmeden otobüs firmalarıyla konuşursan halledersin mct 250 taşıdım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüklerken benzini boşaltın aynaları sökün etrafınada karton ve köpük koyun

Otobüs firmaları parasını aldıkdan sonra tabiki taşır biz çeşmeden izmire elektrikli bisiklet getirmiştik o şekil

Motosikleti
    R25
    bi mahsuru yoksa otobüs firmasının ismini verebilir misin ? bende istanbul mersin yolculuğumu bu şekilde yapabilirim..daha ucuza gelir ve uzun yolu çekmemiş olurum

FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Ben görüşmedim otobüs firması ile, motoru satan arkadaş görüştü. Bende İzmire gidip önce motora bakıp daha sonra arkadaşın anlaştığı firma ile getirmeyi planlıyorum. Ulusoy hariç tümü kabul etmiş taşımayı.
    Alıntı enesergul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi mahsuru yoksa otobüs firmasının ismini verebilir misin ? bende istanbul mersin yolculuğumu bu şekilde yapabilirim..daha ucuza gelir ve uzun yolu çekmemiş olurum
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enesergul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çeşmeden getirdik biliyorsunuz ilçelere ufak firmalar genelde bakıyor o nedenle versem de ankaraya seferi yok ama telefonlada bilindik firmalara sorabilirsiniz

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    biz otobüs firmasında işletmecilik yapıyoruz kısa mesafe de çalışmamıza rağmen birkaç motor taşımışlığım var ve öyle abartılacak paralar ödemeyin,bilet alırken değilde bileti almadan önce peronlarda bineceğiniz aracın personelini bulun ve motoru gösterin pazarlığı onunla yapın sonuçta araba ile taşıdıkları eşyaların ücreti firmaya değil araç personeline kalıyor ve bu her zaman denk gelmeyen extra bir harçlık onlar için yani kararı onlar verir,değnekçiye kalırsanız işiniz zor!bagajı işgal ettin ver 2/3 bilet deselerde uzun yol fiyatları zaten yüksek sakın vermeyin hemde rekabet çok sıcak parayı kaçırmak istemezlarmotoru battaniye ile sararsanız zaten diğer bagajların arasında sıkışacağı için pek zarar göremez,taşıdığımız motorları foto çekmiştim bulursam örnek teşkil etsin diye yüklerim...hayırlısı olsun

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çeşmeden getirdik biliyorsunuz ilçelere ufak firmalar genelde bakıyor o nedenle versem de ankaraya seferi yok ama telefonlada bilindik firmalara sorabilirsiniz
    tamda konunun üstüne gelmişim
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    bu parayi bu motora sirf görünüsü icin verdigine eminim dragstar yada shadow bu motordan kac gömlek üstün tahmin bile edemiyorum tabi zevk meselesi

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu parayi bu motora sirf görünüsü icin verdigine eminim dragstar yada shadow bu motordan kac gömlek üstün tahmin bile edemiyorum tabi zevk meselesi
    9.500 TL ye anca 97 - 98 model ne idüğü belirsiz km si 30.bin gösteren ama bilmem kaç bin Dragstar alırsın. 2008 model ve bu km deki bir Aquila ki ilanda belirtildiği gibi kusursuzsa her yönden üstündür o model aynı hacim bir cruiser dan. En azından için rahat olur. Ayrıca Aquila hiç te öyle küçümsenecek bir motor değil. Motora haksızlık yapmayın. Ver 2004 sonrası sorunsuz temiz Dragstar aynı paraya bak o zaman düşünülür işte.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT

aynen....
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9.500 TL ye anca 97 - 98 model ne idüğü belirsiz km si 30.bin gösteren ama bilmem kaç bin Dragstar alırsın. 2008 model ve bu km deki bir Aquila ki ilanda belirtildiği gibi kusursuzsa her yönden üstündür o model aynı hacim bir cruiser dan. En azından için rahat olur. Ayrıca Aquila hiç te öyle küçümsenecek bir motor değil. Motora haksızlık yapmayın. Ver 2004 sonrası sorunsuz temiz Dragstar aynı paraya bak o zaman düşünülür işte.
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    fatih kardesim akadaşın motorunu otobüsle taşımak istedim yazıhane sahibi arkadaşımdı söförü zor ikna etti ancak gv650 sıgmadı ve benzini filan boşaltırdı bir süürü ugraştık kamyonla naklettim daha sonra kamyon bulduk ona yukledi yolda baglantısı kopmuş motor yan yatıp depoyu göçertmiş ayaklık kırılmış gv650 250 kg yakın agır bir makina en güzeli kendi tekeri üzerinde veya özel motor taşıyıcıları ile veya fabrikadan geldiği gibi özel sandıgı ile taşınmalı

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben görüşmedim otobüs firması ile, motoru satan arkadaş görüştü. Bende İzmire gidip önce motora bakıp daha sonra arkadaşın anlaştığı firma ile getirmeyi planlıyorum. Ulusoy hariç tümü kabul etmiş taşımayı.
    Abi izmirden hakan r1150gs aldı, ambara verdi, kamyonla getirdi, 80 tl verdi ambara sadece. istersen hakanın numarasını vereyim bi konuş onunla ?

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Gerçi arkadaş nakliyeyi bir şekilde yapmış ama, Bilginiz olsun suzuki vstrom dl 1000 otobüsün bagajında izmir'den gaziantepe gitmişti
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    600 km yol var, izmir uşak eskişehir güneşli, ankara parçalı bulutlu cuma günü

Tecrüben varsa binerek gelmek daha zevkli ve daha zahmetsiz olacaktır.

Yol güzergahında yağış gözükmüyor cuma günü, kaldıki yağış olsada sıkı giyinme ve donanım ile problem olmaz.
    Fırtınalı sağanak hariç tabi, sürüşü etkiler rahatsız eder.

Tecrüben ve kıyafetlerin var ise düşünme, otobüsün bagajına koyup bağlayıp yola çıkana kadar 100 km kat etmiş olursun
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 km yol var, izmir uşak eskişehir güneşli, ankara parçalı bulutlu cuma günü

Tecrüben varsa binerek gelmek daha zevkli ve daha zahmetsiz olacaktır.

Yol güzergahında yağış gözükmüyor cuma günü, kaldıki yağış olsada sıkı giyinme ve donanım ile problem olmaz.
    Fırtınalı sağanak hariç tabi, sürüşü etkiler rahatsız eder.

Tecrüben ve kıyafetlerin var ise düşünme, otobüsün bagajına koyup bağlayıp yola çıkana kadar 100 km kat etmiş olursun
    üstad yağış görünmüyo ama afyon, köroğlu geçidi buzlanma olayı var...her ne kadar yağış olmasa da bu havada zevkli olacağını düşünmüyorum bende..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Buzlanmayı hesaba katmadım doğrudur, ama yinede böyle cincik gibi bir motoru bagaja koyup zarar verme ihtimali bana akıllıca gelmiyor.

Eşden dosttan bir panelvan bulunup gidip alınabilir mesela?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Geçen hafta motorumu sattım, ve alan arkadaş otobüs iel götürdü.
    Olayı sıcağı sıcağına özetleyeyim.
    Makinayı alıp otogara götürüyorsun. Otobüslerin çıkış yaptığı yerde bırakıyorsun.
    Daha sonra başında bir arkadaş bekler iken, sen otobüslerin kalkış yaptığı yerde tek tek otobüsler ile konuşuyorsun.
    Olay firmada değil, şöför ve muavinde bitiyor. Daha küçük çaplı, kiralık otobüs kullanan firmalarda sorun olmuyor. Otobüs şöförün olunca halloluyor.
    Eskişehirden ankaraya gönderdik, Diyarbakır TUR ile, Ankara yolcusu bile alan bir firma değil.
    100 TL para aldılar, arkadaşlar araba ile peşinden gidip motoru ümitköy köprüsünde indirdiler.
    Motor dikine sığdığı için de depoyu bile boşaltmadık. Ancak yan yatıracaksan, ki daha önce öyle de gönderdiğimiz motorlar oldu,
    Hem yağını hem deposunu boşaltman istenecek.
    ÖZETLE:
    İş şöför ve muavinde bitiyor. Firmada değil.
    bizim sorduğumu 3. otobüs kabul etmişti.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam almaya karar vermis, nakliyeyi dusunurken, o daha iyi bu daha kotu polemigi yasatiyorsun.
    Hic hyosung kullandin mi? 78 hp oldugunu biliyormusun o makinenin? Sonra dersiniz Türkiye'ye o makina niye gelmiyor, bu makina niye getirilmiyor. Getirmeyenlerin niye getirmediklerini anliyorum artik.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ben kymco ck125 tasimistim ucretsiz 700km ama hyo650 tasimam, mumkunse tren olmazsa sen getir bence

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5711839/detay/ iladaki motor için İzmir'deki sahibi ile telefon ile konuştuk ve büyük ölçüde anlaştık.

Bu hafta malum hava çok soğuk ve karlı, bu yüzden motoru İzmir'den alıp Ankara'ya gelmek mümkün değil. Motorun sahibi; İzmir'de otobüs terminalinden motoru Ankara'ya otobüsün bagajında götürebileceği bilgisini almış (2 bilet parası bedelle ve benzin deposu boş olarak).

Motorun sahibi Cuma yurt dışına çıkacağından havanın düzelmesini bekleme şansım yok. Otobüs ile taşıma işi hala bana mümkün gelmiyor. Siz ne dersiniz.
    abi oncelıkle hayırlı ugurlu olksun. sunu belırtmek ısterım kı otobus gv 650 gıbı bır motoru tutupda getırmez. bılıyorsundur kı otobuslerın bagajlarının ıcınde taban tarafında genelde tahtalar oluyor bagajlar dırek yere degmesın dıye . bu tahtaların olmadıgı bır otobusu dusunursek yıne sıgmaz dıye dusunuyorum. sıgsa bıle bırde bu motoru bındırım ındırmesı olacakdır. muhtemelen bır aksılık cıkacak 9,500tl verdıgın aquılan ya cızılcekdır yada aynası vs kırılcakdır buda senın moralını bozacakdır dıye dusunuyorum. benden sana daha guzel bır tavsıye ızmırdekı sehırler arası yuk tasıma naklıyecılerını arastır. ankaraya mutlaka gelen olacakdır. ızmır - ankara arası ıkı bılet parası 70tl vardır dıye dusunuyorum adam 100 lıra at sag salım getırsın motorunu. gıderken yanında branda hatta mumkunse kılım battanıye gıbı sert seyler gotur motoru guzelce sar yukedıkden sonra ıplede bagla ısını saglama al yazık olmasın bu guzelım aquılaya.

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

bu arada ambarda olabılır ama gelmesı bıraz uzun surecekdır. malıyetıde ucuz olur cok pahalı tasımıyorlar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    220kg ağırlığında ve alçak gövdeli bir motosikleti otobüsün bagajına koyarken ve indirirken mutlaka motorun altı değecektir hem otobüse hemde motora zarar verecektir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)