Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar selam,
    Motoru baharlık bakıma alıyorum ufaktan ufaktan. Lastikler de değişecek.

Sormak istediğim iki tane soru var bu konuda. Fikir veya tecrübe paylaşırsanız sevinirim.

Lastik distrbütörü bir firmanın satış müdürü ile görüştüm az önce, onun bana söylediği birşey takıldı kafama.

Şimdi benim motorun istediği lastiklerin yük/hız endeksi 65H (210km max)
    almayı düşündüğüm lastiğin endeksi 65S (180km max)

Ben görüştüğüm arkadaşa, ben zaten 130-140'ın üzerine çıkan bir adam değilim
    sorun olmaz herhalde... dediğimde,
    Bana şunu söyledi...

"Şahsıma soruyorsanız, evet sorun olmaz, ancak profesyonel kimliğime soruyorsanız ben size bu cümleyi kullanamam. Motorunuzun manuelinde yazanın aksine bir lastiğe onay veremem" dedi.

Sonuç olarak kafamı karıştırdı bu cümle.

İkinci olarak ise, aynı desende ön arka lastik yok arandıklarım arasında,
    Ön arka farklı desen olursa, sorun yaratır mı? ( bu bonus soru, sırf puan alın diye sordum :D)
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Pek bilgim yok fakat konuştuğunuz kişinin tavrı gerçekten güzelmiş.Aynı soruyu bende sormuştum forumda ve bi kaç arkadaş ön ve arka lastiğin aynı desende olmasının çok daha sağlıklı olduğunu söylemişti.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Profesyonellik açısından doğru cevabı vermiş olabilir ancak özellikle seninki gibi enduro makinalarda genelde kullandığın yol yüzeyine uygun olarak farklı seçimler yapman mümkün , ebatlar aynı kalmak ve yük endeksini değiştirmemek şartı ile hız endeksini aşağıya çekebilirsin F650 zaten o süratleri sürekli görebilecek bir makina değil (aşağılamak için söylemiyorum sakın yanlış anlama lütfen) 180km/h lik hız endeksi gayet yeterli .

Not: Beni bir ararsan devamlı lastik aldığım bir kardeşim var bir fiyatta ondan alırız bakarsın işimize gelir.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profesyonellik açısından doğru cevabı vermiş olabilir ancak özellikle seninki gibi enduro makinalarda genelde kullandığın yol yüzeyine uygun olarak farklı seçimler yapman mümkün , ebatlar aynı kalmak ve yük endeksini değiştirmemek şartı ile hız endeksini aşağıya çekebilirsin F650 zaten o süratleri sürekli görebilecek bir makina değil (aşağılamak için söylemiyorum sakın yanlış anlama lütfen) 180km/h lik hız endeksi gayet yeterli .

Not: Beni bir ararsan devamlı lastik aldığım bir kardeşim var bir fiyatta ondan alırız bakarsın işimize gelir.
    Demek o hızları göremez.. NOS taktırıp geliyorum akşam...

Okan şaka bir yana, senin neyi ne maksatla söylediğini açıklamana kesinlikle gerek yok. Merak etme anlıyorum ben seni.
    En fazla takılmak kızdırmak için söylersin, ama negatif herhangi bir yorum yapmayacağını biliyorum.

Tamam o zaman konuştuğumuz gibi, işlere giriştiğimiz zaman, konuşuruz senin arkadaşla..
    Teşekkür ederim.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)