Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor Kurye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum

Evlere servis elemanı olarak ( yani motorcu ) çalışma saatleri, şartları ve maaşlarla ilgili sorularım olacak.

Öncelikle ben Domino's Pizza da çalışıyorum bu iş çok yorucu, çekilemez hale geldi bırakmayı düşünüyorum ve farklı firmalar KFC, Burger king, Mc Donald's, Wienerwald gibi yerlerde çalışmayı düşünüyorum.Şunu belirteyim, Domino's Pizza da çalışma şartları; Broşür dağıtma, telefondan sipariş alma, temizlik, kutu katlama , pizzaları masaya servis yapmak, fırından çıkan pizzaları paketlemek mutfak sıkışınca mutfakta yardım etmek gibi alakasız işler var anlayacağınız her işi yapıyorsunuz motorcumuyum değilmiyim belli değil her işe koşuyorsunuz ve 750-850 arası maaş veriyorlar + fazla çalışsan dahi mesai denen şeyi firma bilmez yatırmaz. Günde sadece 1 adet orta boy pizza yeme hakkınız var, Domino's a girecek arkadaşlar birdaha düşünsün derim

Diğer firmalarda çalışan arkadaşlar çalışma şartları ve maaşlar hakkında bilgilerini paylaşırsa sevinirim Özellikle Mc Donald's ve Burger King

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    valla hocam ben kuryelik yapmadim bu firmalarin hicbirindede calismadim fakat bunlar kan emici kene gibi firmalar cok calisacaksin az para kazanacaksin mantik heryerde ayni durust olmayacaksin isi savsatlatacaksin gittigin yerden gelmek bilmeyeceksin aptal moduna gececeksin tabak canak comlek kiracaksin laf soylediklerinde tamam efendim katiliyorum dogru haklisiniz diyeceksin yuzsuz olacaksin anladim efendim diyeceksin ama ayni seyleri yapmaya devam edeceksin o zaman az calisip az ayni parayi kazanirsin hemde o calistigin yerden emekli olana kadar calisirsin tecrubeyle sabittir hem turkiyede hem turkiye disinda cark boyle donuyor calismayan dalavereci adamlar daha uzun sure ayni yerde calisabiliyorlar durust olanlar hem cok calisip hemde ilk olarak kapi disari ediliYor.
    ferad ve demirasker bunu beğendiler.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam ben kuryelik yapmadim bu firmalarin hicbirindede calismadim fakat bunlar kan emici kene gibi firmalar cok calisacaksin az para kazanacaksin mantik heryerde ayni durust olmayacaksin isi savsatlatacaksin gittigin yerden gelmek bilmeyeceksin aptal moduna gececeksin tabak canak comlek kiracaksin laf soylediklerinde tamam efendim katiliyorum dogru haklisiniz diyeceksin yuzsuz olacaksin anladim efendim diyeceksin ama ayni seyleri yapmaya devam edeceksin o zaman az calisip az ayni parayi kazanirsin hemde o calistigin yerden emekli olana kadar calisirsin tecrubeyle sabittir hem turkiyede hem turkiye disinda cark boyle donuyor calismayan dalavereci adamlar daha uzun sure ayni yerde calisabiliyorlar durust olanlar hem cok calisip hemde ilk olarak kapi disari ediliYor.
    Haklısın dostum bildiğin iliğine kadar kurutuyorlar 1 ay sonra 1 yılım olacak bıkkınlık geldi Her işi motorcuya yüklüyorlar bu firmada ayrıca o kadar iş yaptığın halde asgari ücret veriyorlar. Çok yazık bizlere...
    demirasker bunu beğendi.

Dostum öncelikle meraba. Daha önce hiç çalışmadım dediğin şekilde fakat kendi dediklerin konusunda haklısın. Diğer firmalarda pek bu sıkıntıları cekeceğini zannetmiyorum ki zaten oralarda servisleri herkes kendi alıyor. Sadece servisle ilgileniceğini düşünüyorum tabi boş kaldığın zaman eline paspasıda verebilirler. Cabucak iş bulman dileğiyle

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    bence Burgerking'e girmelisin dediğin gibi aşağı yukarı 800 tl alırsın ama motor kuryelikten başka bir iş yapmazsın paket varsa götürürsün yoksa oturur kahveni içersin. Gireceğin semte göre bahşişinde olur. Git bir konuş istersen. Diğer yerlerin sistemini bilmiyorum ama burgerinkini iyi bilirim.
    demirasker bunu beğendi.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    little caesars kısmen dominosa göre daha rahat arkadaşım maaş artı yol paran var 140 tl birde özel ferdi kaza sigortanıda yapıyorlar yiyecek konusunda problem yok servis konusundada harici bir iş yapmıyorsun kutu katlamak dışında o da zaten 1 satte bir haftalık kutu katlanıyor .kfc ye gelınce kesnlıkle tavsıye etmem pizza hut oda kfc ile aynı firma sahipleri turkent aman haaaa uzak dur domınos tan beter harici iş yapmazsın ama müdürlerin alayı sistem gereği kıl lar eğer burger king firmasına girersen kendi şubelerıne girmelısın frences olan fırmalara girme sakın adamlar iş yapsın diye bırak bölge dışını nerdeyse avrupadan anadolu yakasına gıdecekler son olarak dıyeceğim domınostan bır cok arkadaş litte caesars a gelince memnun kalıyorlar haberın olsun şu an kabataş şubesi acılacak bölge olarakta iyidır bahşiş kısmetıne alırsın
    yinede bunların en iyisi bile kötüdür bunu hiç unutma sen ben dışarı cıkarız elimizden her iş gelır calışır yaparız fakat bu tip firmalarda calışan müdürler ismi müdür bunların cahil kendini bilmez adamın önde gidenlerıdır resteorantın içinde diğer üst müdürlere yalakalık olsun diye ellerınden gelenı yaparlar
    demirasker bunu beğendi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %1000 haklısın hocam malesef sistemler böyle

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Arkadaşım ben KFC'de çalışıyorum.Ortam güzel tam gün olduğunda 14.00-22.00 çalışıyorum AVM 22'de kapanıyor zaten.25 dakikadan 2 tane yemek molası var yoğunluk olmadığı zamanlar kullanabilirsin.Ben pek tavuk sevmediğimden 1 kere çıkıyorum.21.40 gibi paket kalmıyor hesaba geçiyorum.Mont pantolon maske motorcu gerekli her şey mevcut restoranda.KFC franchise vermiyor Türkiye'deki bütün restoranlar ve motorlar şirkete ait.Motorcuya ait ekstra Coleslaw etiketi yapıştırmak ve siparişin içeceğini koymak işi var.Ortam güzel yani her şehirde böyle olur mu bilemem ama.Yeri geliyor restoran müdürü de supervisor de eline paspası alıyor.Öyle ezme felan yok yani.Dün müdür 3 saatten fazla mutfaktaydı mesela.Özet olarak budur ben buraya başlamadan önce Dominosla da Burgerlada görüştüm şartlar aynı dediğin gibiydi, şimdi bir de kış dışarıda ne kadar çamur pislik varsa üzerinde bir de mutfağa girmek hijyen açısından hiç uygun değil ama diğer yerlerde takan yok...

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Kesinlikle Burger Kıng'e girmeni tavsiye ederim sana benimde 2 sene gibi bi domino's geçmişim var ve şuan çalıştığım yerle karşılaştırdığım zaman harbi 2 sene boş yere eziyet etmişler kullanmışlar bizi diyorum.Bizde çalışma saati 10 saat idi ve bu hergün 12 saatten aşağı inmiyordu,mesai diye birşey bilmiyorlar saten.kuru maaş 850 tl idi.Şuan ise 8 saat çalışıyorum yarım saat yemek molası var bi haftada 45 saat üstü çalıştığın her saat saati 5 lira 30 kuruş olarak sana mesai ücreti ödeniyor, Resmi tatil günlerinde çift günlük para alıyorsun aynı zamandada mesaide o gün 5.30 yerine 10.60 dan yatıyor sigortan asgari ücret olarak değil tam maaşın neyse mesailerle birlikte o kadar prim üstünden yatıyor Burger Kıng de kesinlikle içeride hiç bir işe elini sürmezsin ve Şirket dükkanı olan bir yere girmelisin bu söylediklerimin hepsi şirket dükkanları için geçerlidir
    Şerbeti mayhoştur beyinleri bulandırır, tutsak eder.Lisanı umumi küfürdür lakin mahyalarda yanıp söner. Mekteb-i rüştiyesinde kalburüstü bi kaç fahiş mürebbiyelikeder.Lisanları hafi...[COLOR="Red"][B][B][/B][/B][/COLOR]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben KFC'de çalışıyorum.Ortam güzel tam gün olduğunda 14.00-22.00 çalışıyorum AVM 22'de kapanıyor zaten.25 dakikadan 2 tane yemek molası var yoğunluk olmadığı zamanlar kullanabilirsin.Ben pek tavuk sevmediğimden 1 kere çıkıyorum.21.40 gibi paket kalmıyor hesaba geçiyorum.Mont pantolon maske motorcu gerekli her şey mevcut restoranda.KFC franchise vermiyor Türkiye'deki bütün restoranlar ve motorlar şirkete ait.Motorcuya ait ekstra Coleslaw etiketi yapıştırmak ve siparişin içeceğini koymak işi var.Ortam güzel yani her şehirde böyle olur mu bilemem ama.Yeri geliyor restoran müdürü de supervisor de eline paspası alıyor.Öyle ezme felan yok yani.Dün müdür 3 saatten fazla mutfaktaydı mesela.Özet olarak budur ben buraya başlamadan önce Dominosla da Burgerlada görüştüm şartlar aynı dediğin gibiydi, şimdi bir de kış dışarıda ne kadar çamur pislik varsa üzerinde bir de mutfağa girmek hijyen açısından hiç uygun değil ama diğer yerlerde takan yok...
    sen bırde ist. gel calış valla senın dediğin gıbı değil gecenlerde arkadaşlarımın 2 ser saat mesailerını kesmişler ellerınde cay görmüş müdürleri kasadan 4 tl fiş kesmiş cocuklardan parasını almış daha neler neler anlatılıyor bıde gecen sene 8 ay orda calıştık toplu olarak cıktık

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    "Fair Trade" yani "adil ticaret" kavramını duydunuz mu bilmiyorum, mal alımı yaptıkları çiftçisinden, çalıştıdığı işçiye kadar herkesin hakkını sömürmeden veren markalar bu ibareyi kullanıyor. Biz de en azından motorcular olarak bu konuda hassasiyet göstermeliyiz. Örneğin, benim kuryelikle ilgim alakam yok ama benim evden çıkmaya üşendiğim saatlerde ve zor hava koşullarında kurye arkadaşların motora atlayıp trafiğe çıkmaları zaten büyük bir zahmet. O yüzden şu saatten sonra zorda kalmadıkça onların bu emeğini ve hakkını sömüren dominostan sipariş vermem.

Bu duyarlılık öncelikle biz motorculara, sonra da çevremize yayılsa, markalar da emekçinin hakkını kollamak durumunda kalırlar. Markaları buna teşvik edecek/zorlayacak güç bizlerde..
    mgora bunu beğendi.

Alıntı Votkalı24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Burger Kıng'e girmeni tavsiye ederim sana benimde 2 sene gibi bi domino's geçmişim var ve şuan çalıştığım yerle karşılaştırdığım zaman harbi 2 sene boş yere eziyet etmişler kullanmışlar bizi diyorum.Bizde çalışma saati 10 saat idi ve bu hergün 12 saatten aşağı inmiyordu,mesai diye birşey bilmiyorlar saten.kuru maaş 850 tl idi.Şuan ise 8 saat çalışıyorum yarım saat yemek molası var bi haftada 45 saat üstü çalıştığın her saat saati 5 lira 30 kuruş olarak sana mesai ücreti ödeniyor, Resmi tatil günlerinde çift günlük para alıyorsun aynı zamandada mesaide o gün 5.30 yerine 10.60 dan yatıyor sigortan asgari ücret olarak değil tam maaşın neyse mesailerle birlikte o kadar prim üstünden yatıyor Burger Kıng de kesinlikle içeride hiç bir işe elini sürmezsin ve Şirket dükkanı olan bir yere girmelisin bu söylediklerimin hepsi şirket dükkanları için geçerlidir
    Dominos ta yoğunluk nedeniyle yemeğini bile yiyemiyorsun hatta yemeğe çıksan sürekli vardiya müdürü bozuntuları çabuk ye sipariş var hızlı ol yoksa senden kesilecek cinsten sözler sarfediyorlar stres yapıyorlar insanda artık çok bıktım bunlardan yıllık iznimi kullandıktan sonra hemen kurtulacağım bunlardan başka firmalara yöneleceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Fair Trade" yani "adil ticaret" kavramını duydunuz mu bilmiyorum, mal alımı yaptıkları çiftçisinden, çalıştıdığı işçiye kadar herkesin hakkını sömürmeden veren markalar bu ibareyi kullanıyor. Biz de en azından motorcular olarak bu konuda hassasiyet göstermeliyiz. Örneğin, benim kuryelikle ilgim alakam yok ama benim evden çıkmaya üşendiğim saatlerde ve zor hava koşullarında kurye arkadaşların motora atlayıp trafiğe çıkmaları zaten büyük bir zahmet. O yüzden şu saatten sonra zorda kalmadıkça onların bu emeğini ve hakkını sömüren dominostan sipariş vermem.

Bu duyarlılık öncelikle biz motorculara, sonra da çevremize yayılsa, markalar da emekçinin hakkını kollamak durumunda kalırlar. Markaları buna teşvik edecek/zorlayacak güç bizlerde..
    %100 Haklısın Dostum.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    burger king ve mc donalds da ek iş yok sadece motorculuk yapıyorsun. yemek yine tek öğün ama fazla çalıştığın zaman mesai var. verdikleri kıyafetler daha düzgün.
    kötü yanı çok yoğun oluyor dominosta günde 15 yere gidiyorsan 30 yere gidersin bu firmalarda.bir de hedef kitlesi genç, öğrenci
    veya çoluk çocuk olduğu için bahşiş çıktığın pakete oranla düşük gelebilir.

dominosu bilimyorum ama restoranlar diğer çalışanları sayesinde iyi veya kötü olabiliyorlar. mesela ben little caesars ta çalıştım. gayet memnundum ama memnun olmayanlar da vardı. tavsiyem evine yakın ve müşteri kalitesi yüksek bir bölgedeki bir restorantta çalışman .

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki piza pizada yada ezca deposu nasıldır çalışan var mı? Oralarda ücret ne veriyorlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Ben hosta piknikte çalıştım, sadece paketinle ilgileniyorsun..
    3 çeşit yemek çıkar yemekhanede, 900+ssk, sabah 10 aksam 8, yoğunlukta çok fazla olmaz..

---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki piza pizada yada ezca deposu nasıldır çalışan var mı? Oralarda ücret ne veriyorlar?

bende ecza deposu araştırıyorum, kafama yatarsa çalışmak isterim ama net birşey bilmiyorum, yardımcı olan olursa sevinirim..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hosta piknikte çalıştım, sadece paketinle ilgileniyorsun..
    3 çeşit yemek çıkar yemekhanede, 900+ssk, sabah 10 aksam 8, yoğunlukta çok fazla olmaz..

---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

bende ecza deposu araştırıyorum, kafama yatarsa çalışmak isterim ama net birşey bilmiyorum, yardımcı olan olursa sevinirim..
    Hocam bi de bu motoruyla çalışacak evrak kuryeleri aranıyor deniyor o tip işlerde ödeme neye göre yapılıyor bide belir bir süre içersinde evrağı yetiştirme zorunluluğu var mı?

Motosikleti
    ybr125 2008
    pizzacıların çoğunda ek iş oluyor. ekip çalışması diyorlar. pizza pizzada 1.5 sene önce sordum 10 saat çalışma vardı.
    ecza depolarında çalımadım ama avantajı sanırım belirli adreslere çok acele etmeden gitmek bir de vitesli motor.
    eksisi ise sadece kuru maaş var bahşiş veya prim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Alıntı Fredyy07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominos ta yoğunluk nedeniyle yemeğini bile yiyemiyorsun hatta yemeğe çıksan sürekli vardiya müdürü bozuntuları çabuk ye sipariş var hızlı ol yoksa senden kesilecek cinsten sözler sarfediyorlar stres yapıyorlar insanda artık çok bıktım bunlardan yıllık iznimi kullandıktan sonra hemen kurtulacağım bunlardan başka firmalara yöneleceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

%100 Haklısın Dostum.

restorantta motorcu kraldır.gün geliyor cironun çoğu paket servisten geliyor.nasıl yerlerde çalıştığınızı bilmiyorum ama kaza bela adres yanılması vb gibi hatalardan dolayı hiçbir sipariş maaşımdan kesilmedi bunu teklif etmeleri bile ayıp bence biraz ağırlığınızı koyun.
    yemek olayı da işin doğası gereği biraz erken veya geç olabiliyor. tam öğlen veya akşam normal saatlerde yemek hayal gibi.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ecza depolarında normal mesai var sabah başlar akşam biter 2 haftada bir yada ayda bir nöbet denk gelir.Maaş sabittir.800 civarıydı sanırım.Öğrenme kısmı sadece anlaşmalı eczaneler adres derdi yok.Forumda Tekteker Ramço uzun yıllar bu işi yapmış birisi mesajlarını aratarak yazdıklarını bulabilirsiniz.Ama onun da kimseye tavsiye ettiğini görmedim.

İş değil abi bu.Herkes idarelik yapıyor çoğu öğrenci.Sıcak ortamda gir giyim sektörüne.Rahat rahat yap işini.Yetiştirme derdi yok, temizlik olayı restorandaki gibi değil.Şuan dışarıda kar yağıyor ve ben yine işe gideceğim...

Motosikleti
    ybr125 2008
    paketçi arkadaşlar,

ben de bu işi yaptım şimdi başka bir işteyim. verilen paralara pekala başka işler de yapılır. ayrıca yolda gezerken bile başka bir iş bulabilirsiniz.restorantların % 90ı motorcu arıyor.ayrıca bir şubeyi batıracak olan da çıkaracak olan da motorcudur. prestiji düşük, kirli, yorucu ve tehlikeli bir iş bu. bu işi yapan insanlara 2 çay içtin büyük menü yedin muhabbeti yapılmamalı.zaten çok sıkıya gelecek adam motosikletle iş yapmaz. ayrıca vardiya müdürü denen arkadaşlar da statü olarak çok yukarıda değil. güzel bir anlatımla şikayetinizi bölge müdürüne bildirebilirsiniz. kurumsal yerlerde elemana bağırma, veya keyfi ceza uygulama affedilmeyecek bir şeydir.

sizin ve sizden sonrakilerin daha iyi koşullarda keyif alarak çalışması için ne olur kendi kıymetinizi bilin. ek işler için maalesef yapacak birşey yok birçok firmada işe girerken okumadan imza attığınız kağıtlarda bunlar yazıyor.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    arkadaşlar vala o paket işinde calısanlara özellikle kış aylarında üzülüyorum bende bi ara copy merkezine girim dedim kurye arkadaşıma sordum dedi git başka işe gir sakın bulaşma markete girdim sıcacık ortam 9 saat 1 saati yemek 30dk cay ortam güzel bende ve cok arkadaşımda platin var en son paket atan arkadasım adres ararken diz kapagını kırdı bi kere kele koltukta zor arkadaş başka alternatif bakin dicem Allah kolaylık versin zor zanaat
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)