Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet için neler geldi başımıza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogozgugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuki rs 100 cup
    ilk motorum tabii motor denirse maddi imkanlar çerçevesinde çalışmadan nekadar olursa 300 tl ye mobilet topladım şaseyi yaktık falan arkadaşımın evini bahçesinde gizlice bigün o parçayı bigün bu parçayı derken iyi kötü 60 yapıyordu hiç anlamazdık motordan manisa turgutlu ilçesinde 23 bin motor var nüfus 100 bin şimdi düşününcü insanın ister istemez motor sevdası oluyor herkesin altında motor bizde anca mobilet eve bile götüremiyordum ozamanlar lise 1 e gidiyordum cebimde 3 kuruş okul harçlığı ama neyapalm gezmek vardı işin ucunda ehliyet yok plaka yok kuru gürültü ama 3 kişi koltuksuz mobilete binmek vardı ovada bozulduğunda elimizde geri gelmek vardı ama hepsi geride kalmıştı her gittiğimiz yerde elimizde getirince insanda heves falan kalmıyordu babam 1 kere bisiklete binmiş düşmüş bidaha binmemiş böyle bir insan şimdi bu adama nasıl denir motor al zaman zaman sıkıştırıyordum ama nafile hep boş ümitler hep bi ehliyet sevdası diyodum okadar kişi yakalanmıyor ben mi yakalanacam ama bitürlü olmuyor şuan lise 4 teyim ama aradaki 3 senede dişimi sıktım bekledim yayan git gel idare ettim ehliyet sınavı geldi çattı girdim sınava bide baktım kazandım direk babamı götürdüm breton aldıracaktm busefer ona ikna olmuyor neyapcam falan derken dedi ben sana 100 lükten başka motor almam basarsın falan busefer ben istemedim bigün beko nun yanından geçiyoruz içerde bi motor dikkatimi çekti cbr tarzı dedim sormaktan zarar gelmez sordum 1700 fiyat da güzel baba dedim bunu istiyorum staj paramla ödücem taksitleri tamam dedi ama yazın gelcen üzüm kesmede ot biçmede yardım etcen tamam dedim işin ucunda motor vardı sonuçta 2 ay ovada ter döke döke çalıştım sonuç üzüm satıldı para geldi babam peşinatı verdi gerisine karışmam dedi sonra aldım motoru ehliyeti kazanmışım herşey çok harika bigün ters yöne girdim direksiyon snavına da girmemiştim :( 872 tl ceza şimdi bide bunla uğraş ama pişman değilim çünkü okadar sabırsızım ki ehliyeti almayı bile bekleyemedim cezadan 15 gün sonra aldım ehliyetimi ve şuan harika uzun oldu sıktıysak affola
    Ask ilkokulda KOMEDİ, Orta okulda TRAJEDİ, Lisede DRAM, İmam hatipte HARAMDIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    e bir hikayede benden olsun ozaman

istanbulun balatında büyüdüm ben, bilen bilir bilmeyen için özetlemek gerekirse, eski istanbul şu hani filmlerde olan külhanbeylerin abi kardeş duruşunun gece bekçilerinin cumbalı evlerin rum komşuların falan olduğu semtlerden, ilk gördüğüm motosiklet javaydı, bakkalın önünde misket gibi birşey oynuyorduk sanırım, oyunu bırakıp motosikleti izlediğimi hatırlıyorum, o ilkten sonra uzun süre motosiklet görmedim, görsemde fark etmedim sanırım, nezaman nasıl oldu bilmiyorum 13 14 yaşında egzos sesine tepki verir oldum, şu şahinlere takılan abartı egsozlardan değil herhangi bir yerde yürürken bile o sesi duydummu durur gözlerim motosikleti arardı.. lise birinci sınıf 96 sanırım body salonuna yazıldım, yani salon değiştirdim diyeyim, murat hocayla o gün tanıştım 1.60 lık boyuna 150 cm göğüs çevresi olan dönemin iron maiden tişötleri deri montlu bandanalı falan bi adamdı, ilk akşam kask gördüm elinde, zaten hevesliyim vucut geliştirmeye birde hocanın altında motor ve benim tarzımın tıpkısı olduğunu fark edince hepten sıyırdım balatayı.. akşamına valide sultana ben motor alcam dediğimde hakkımı haram ederim direkten bir çığlık bastı ki (!) ( ulen sanki banka soycam ) orada kapadım konuyu.. işe başladığım 2001 yılının 2. ayı falandı babamla aynı ofiste çalışmanın dez avantajlarını yaşıyordum.. baba ben motosiklet alacağım cümlesini kurduğum ilk an zaten adam gibi birşey söylesen şaşırcaktım git şu tişörtünü değiştir müşteriler gelicek gibi bi cevap almıştım.. neyse çok uzattım 2005 e kadar motosiklet alamadım, o zaman içinde bir lada vega bir samara birde kartal eskittim. 2005 yılında yan komşumuzun bir çalışanı sukuter almış, çocuklada aram iyi 'kanka versene lan bi anahtarı az geziyim' dedim sonra 200 lira verip ortak oldum motora, gün içinde bende sabah akşam o elemandaydı annem babam bilse (zaten mimliyim ki hemde ne mimli) aman diyim 2006 da mit. carisma aldım uzun bi süre onu kullandım, valide sultan allah kimseye vermesin bir kanser atlattı, kemoterapi masrafıydı şuydu buydu derken arabayı satıp beş parasız ortada kaldım.. o gün devşirdi birşey beni, part time iş yaptığım bir şirketin patronu şu kataloğu bitir zincheng 150 zat gri motosikleti sana verelim dedi, ki aklımın ucunda yok motosiklet hayatım ters düz olmuş falan.. atladım hemen harika olur abi diye.. iş bitti ben motoru aldım.. 3000 km kadar kullandım, tabi 9000 km de aldığım çinliden hayır beklemek saçma olur, ki kiloda aldım bir dünya o dönem falan.. zat ı verip benim şu anki düldülümü aldım.. uzun zamandırda yollardayız.. yahu ben bunları yazdım yazmasınada ne doluymuşum vallahi

başlığı açanın aklına sağlık rahatladım resmen
    What goes around, Comes back arround...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Benim başıma Allah şükür bişey gelmedi. Babamın konuşmalarını saymazsak. Büyüüüük bir sabırla para kazanacağım günü bekledim. Okul bitti yaş olu 24 biz hala motora 1 kere bile binememişiz... Askere git gel, çalış... Anca aldık. Gönül isterdiki en azından üni. de motorumuz olsun ama, kısmet değilmiş

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya annelerimiz, ya hanımlarımız, yada parasızlıktan alamadık belli yaşlarda başka sebep göremiyorum...
    Evlenmiyorum abi...Henüz çok erken. Daha yapacak/yaşayacak tonla şeyim var
    #sürenadam

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    annemle motor arasında bir tercih yapmam gerekicek..üzgünüm anne...
    ...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Neler gelmedi ki... Daha da gelecek.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet bir kültür herşeyden önce, ben ve ailem her zaman sıcak bakmışızdır, medeniyet simgesi bile olabilir!
    ne insanlar var ki, karı-koca motosikletiyle tatile geziye çıkıp uzun yollar kat ediyor, tabiyatla iç içe barışık birşekilde...
    tehlikesiz diyemem, fakat haddinden fazla abartıldığı kesin! şeytan icadı şeytanın bilmem nesi diyenler bile var!
    80 küsür yaşında ki hacı dedem bile (bizimle yaşıyor) arada bir garaja gelip motosikletlerime bakıyor inceliyor,
    büyük olan motosikletim için; 'ha buna nassi bineysun tornum' diyor, ama ilgisini çektiği kesin!
    sadece zaman zaman şuna kızıyorum kendimde; çok gereksiz paralar harcadım veya çok sık araba değiştirdim ve pişmanım!
    ettiğim zararlarla nice motosikletler almış olurdum ve hepsi garajımda olurdu... motosiklet yüzünden birçok şeyden soğudum ve birçok başka meraklarım arttı!

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Ben :baba bi tane motor var bandırmada 2500 km de 11 milyar istiyorlar alımı( yamaha fz6)
    Babam: oğlum napacan kapının önünde 2 tane motor var onlara bin ( iş yerinde 2 tane activa var onlardan bahsdiyor)
    zaten o paraya çeyizini hazırlarsın

aradan 5 ay geçti baba bi tane motor alacam dedim

ne kadar oğlum dedi

dedim ;baba 4 milyar dedim hem işimede yarar dedim yarış motoru değil dedim git al dedi

motoru aldık aradan 6 ay sonra evlendim bu seferde hanım motorumu kıskanıyor ona değer verdiğim için
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Bizde genetik motor sevdası. Dedemin 20 yaşında motor almasıyla başlamış herşey. Öğretmenmiş köyde. Gidip gelmek için almış 1963 model jawa. Sonra babam binmeye başlamış. Sonra babam jawa bayisi ve servisi olmuş. Şimdi kalan bir kaç jawacının tamir işlerini yapıyoruz. Her vidasını söküp takmışlığım vardır
    Ben de o motorlardan birine biniyorum her ne kadar çok yaksa da onun sevdası başka.

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi sağlama aldım önce motor aldım, sonra da hiç evlenmedim...
    bu kızların çoğu neden motosiklet sevmez anlamıyorum, benimde kız arkadaşım motoru çok seviyor ama motorla kaza yaptım artık motorum yok satıldı

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı jimpam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annemle motor arasında bir tercih yapmam gerekicek..üzgünüm anne...
    yok artık
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    küçüktüm,
    bizim baba tarafında ve anne tarafında motosikleti olmayan baba, enişte, dayı, amca yok.
    herkesin bir motosikleti mutlaka var.
    bir tek, en küçük teyzemin kocsının bisikleti var, olsun, iki teker ya, teselli veriyor işte...

5 yaşlarımdayım, abimle aramda 3 yaş fark var
    babamın 2 sende bir değiştirdiği peugeot'muz var
    ne zaman eve öğlen yemeğine gelse biz motorun üstündeyiz. abim çalıştırıyor, ben itekliyorum ve abim yandan biniyor.
    babam zaten motosiklet alır almaz ilk işi koruma demiri takmak olurdu (rahmetli)
    koruma demirsiz motora hiç binmedi.
    neyse biz düşe kalka gidiyoruz ama babamın hep söylediği : yolun sağından gidin, düşerseniz motordan atlayın, size bişey olmasın....

yaş 9-10
    ev halkına bayrağı açtım, "ben motor alacam"
    len oğlum manyakmısın vs...
    ilk şaseyi bir hurdacıdan 2 haftalığını toplayarak aldım ( ilkokul 3 ten beri çalışıp okuyanlardandır bendeniz )
    tam 2 sene parça topladım
    yarışlara giren tek seferlik piston, silindir, bisikletçilerin attığı zincir parçaları...

ve 2 yıl sonunda her gün "motor yapacam" sözleriyle başlayıp, "motorum bir bitsin" nidalarıyla en son bir arkadaşın verdiği jant ve tellerile takım tamam oldu...

12-13 yaşlarındaki bir çocuk bir mobylette yi sırtlar mı?
    bütün parçalarını çuvalda muvalda toplayıp bisikletçileri gezmeye başladım.
    amca, kaça toplarsın, 50 tl
    öyle geze geze o kadar çok yol katettim ki en son 20 tl ye anlaştık ama akşam olmuştu. ( sadece 20 tl param vardı )
    öteki gün sabah erkenden gittim motocuya, akşama kadar başında dineldim, bir benimkine el atıyor... ben çıldıracam ve o gün de bitti.
    amca , niye bitmedi, ben işten kaçyom 2 gündür
    tek seninkini yapsaydım 100 lira isterdim dedi... ilk bisikletçi kazığını yemiş oldum.
    haftaya cumartesi gel dedi.
    günlerden cumartesi, işten kaçmışım, haftalığı alamamışım.
    işe gitsem ustam dövecek, eve gitsem haftalığı ne yaptın yine motora parça mı aldın dicekler ama ben işe gittim. dayağımı yedim, eksik haftalığımı aldım.
    eve gidip "motora harcadım " dedim ( yalan değildi, zaten yalan söylenmez bizde )

1 hafta sonra her gün 1 yılmış gibi geçen uykusuz ve hayal dolu gecelerin sonunda ustada aldım soluğu, baktım ön teker takılı, arka teker yok ve yanında çuval...
    ne oldu?
    senin arka jant bisiklet jantıymış, zincirin eski, yenileri gerek!!!
    topladım çuvalı muvalı...

adam para istedi ben dükkanı taşladım ve büyüklerime gittim, motorumu aldık...

yine aylarca para biriktirdim ama o motor hiçç düzen tutmadı
    blok çizik, krank kaynaklı vs....
    10 dak. bindiysem 1000 dak. iteklemişimdir.

sonra babamı ikna edip lisede suzuki tvs champ aldım, hindistan malıydı, sene 1990
    düzen tutmayan garip bir motordu, hemen döküldü
    sonra bir mobylette aldık, babam vefat etti ben üniversiteye gidecektim sattık bir kebapçıya
    üniversitede MZ lerle yarışırdık. mz olan bir arkdaşın MZ vardı, onunla yarışırdım. parayı bölüşürdük ( apaçi stayla )

ve 10 yıl motorsuz bir dönem...
    ehliyeti almışım yıllar önce ama motor yok
    sağolsun çinliler
    4 senelik bir ilişkim var, nişan yapmaya karar verdik
    çıktık çarşıya, yüzük parası ve altınlar 1800 tl tutmuştı
    tam karşıda bir motor mağazası
    "aşkıım"
    "efendim"
    " şimdi biz altın alsak üstümüzde taşıcaz, ama motor alsak o bizi taşır "
    " istediğimiz kadar gezermiyiz?
    "evet"
    "söz mü?"
    "söz"
    ....

ve zealsun u aldım

sonra kıyamet koptu evlerde
    sorunlar büyüdü
    biz ayrıldık...

ayrılmadan 1 hafta önce beraber hyosung gv 250 beğenmiştik, kaporayı vermiştik
    1 hafta sonra tek başıma motoru teslim almaya gittim, boynum en susuz fidandan daha bükük...
    sonra her o motora binişim işkenceye dönüştü, aklımdan çıkmayan bir sürü şey...

sattım, gs 500 aldım ama hala aklımda binlerce küfür...
    sonra ağır bir kaza..

ailem destek oldu, o tam bir psikolojik savaştı..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...urusmeler.html

http://www.motoaktuel.com/blog/index...ilk-surusmeler

http://www.google.com.tr/search?sour...78lllllllllll0

annemin,

" sen çocukluğundan beri motor sürüyorsun, şimdi bunu satıp motordan vaz mı geçeceksin. al şu bileziği yaptır motorunu. bunu satsan bir daha alacaksın ama bu motorunu çok sevdin. dert etme, insanın başına her şey gelir" sözleri...

sonra gsr600...
    sonra bmw f800s
    sonra elektronik motorlardan ve servislerden bıkıp da aldığım 98 model suzuki freewind...

ama aklımda hep bir tane suzuki sv 650s / suzuki sv 100s ( türkiyede yok) / suzuki tl 1000s.......

ama bir mültistrada da fena olmaz hani....

ama ailem bu konuda gerçekten destektir...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-sevgilim.html

ama şu da var ki, çocuğum olsa idi sanırım motosiklete binmesine izin vermek konudunda tereddüt ederdim. lakin benim gibi dikkatli ise izin verirdim..

vaktinizi çaldıysam affola
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    bazen bu sitedeki nickleri üyeler tam anlamıyla yaşıyor .Hayat akıp gidiyor

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçüktüm,
    bizim baba tarafında ve anne tarafında motosikleti olmayan baba, enişte, dayı, amca yok.
    bir tek, en küçük teyzemin kocsının bisikleti var, olsun, iki teker ya, teselli veriyor işte...

ne zaman eve öğlen yemeğine gelse biz motorun üstündeyiz. abim çalıştırıyor, ben itekliyorum ve abim yandan biniyor.
    babam zaten motosiklet alır almaz ilk işi koruma demiri takmak olurdu (rahmetli)
    neyse biz düşe kalka gidiyoruz ama babamın hep söylediği : yolun sağından gidin, düşerseniz motordan atlayın, size bişey olmasın....

yaş 9-10
    ilk şaseyi bir hurdacıdan 2 haftalığını toplayarak aldım ( ilkokul 3 ten beri çalışıp okuyanlardandır bendeniz )
    yarışlara giren tek seferlik piston, silindir, bisikletçilerin attığı zincir parçaları...

ve 2 yıl sonunda her gün "motor yapacam" sözleriyle başlayıp, "motorum bir bitsin" nidalarıyla en son bir arkadaşın verdiği jant ve tellerile takım tamam oldu...

öyle geze geze o kadar çok yol katettim ki en son 20 tl ye anlaştık ama akşam olmuştu. ( sadece 20 tl param vardı )
    öteki gün sabah erkenden gittim motocuya, akşama kadar başında dineldim, bir benimkine el atıyor... ben çıldıracam ve o gün de bitti.
    tek seninkini yapsaydım 100 lira isterdim dedi... ilk bisikletçi kazığını yemiş oldum.
    işe gitsem ustam dövecek, eve gitsem haftalığı ne yaptın yine motora parça mı aldın dicekler ama ben işe gittim. dayağımı yedim, eksik haftalığımı aldım.
    eve gidip "motora harcadım " dedim ( yalan değildi, zaten yalan söylenmez bizde )

1 hafta sonra her gün 1 yılmış gibi geçen uykusuz ve hayal dolu gecelerin sonunda ustada aldım soluğu, baktım ön teker takılı, arka teker yok ve yanında çuval...
    ne oldu?

sonra babamı ikna edip lisede suzuki tvs champ aldım, hindistan malıydı, sene 1990
    sonra bir mobylette aldık, babam vefat etti ben üniversiteye gidecektim sattık bir kebapçıya
    üniversitede MZ lerle yarışırdık. mz olan bir arkdaşın MZ vardı, onunla yarışırdım. parayı bölüşürdük ( apaçi stayla )

sağolsun çinliler
    "aşkıım"
    "efendim"
    "evet"
    "söz mü?"
    "söz"
    ....

ve zealsun u aldım

sorunlar büyüdü
    biz ayrıldık...

1 hafta sonra tek başıma motoru teslim almaya gittim, boynum en susuz fidandan daha bükük...

sonra ağır bir kaza..

annemin,

" sen çocukluğundan beri motor sürüyorsun, şimdi bunu satıp motordan vaz mı geçeceksin. al şu bileziği yaptır motorunu. bunu satsan bir daha alacaksın ama bu motorunu çok sevdin. dert etme, insanın başına her şey gelir" sözleri...

sonra gsr600...
    sonra bmw f800s
    sonra elektronik motorlardan ve servislerden bıkıp da aldığım 98 model suzuki freewind...

ama aklımda hep bir tane suzuki sv 650s / suzuki sv 100s ( türkiyede yok) / suzuki tl 1000s.......

ama şu da var ki, çocuğum olsa idi sanırım motosiklete binmesine izin vermek konudunda tereddüt ederdim. lakin benim gibi dikkatli ise izin verirdim..

tek kelimeyle çok etkileyici...

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    yürekçe üstad sen hakkaten kıyak adamsın be.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Naked :)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçüktüm,

yaş 9-10

ne oldu?

sağolsun çinliler
    "aşkıım"
    "efendim"
    "evet"
    "söz mü?"
    "söz"
    ....

ve zealsun u aldım

sorunlar büyüdü
    biz ayrıldık...

sonra ağır bir kaza..

annemin,

sonra gsr600...
    sonra bmw f800s

Çok zorlu bir hikaye. Ben olsam eksik olsun motoru derdim. Moto sevgisi bu olsa gerek...

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    4-5 yaşları (şimdi 40) hayal meyal hatırladığım kadarıyla tekirdağ saray komşumuzun bahçesinde eski sepetli bir bmw markayı unutmamışım ogünlere ait hatırladığım tek şey bu motorun üzerindeyim beni motordan sökmek için komşu, annem kollarımı ısırıyorlar, ben ise yırtıyorum ortalığı salya sümük bırakmıyorum motoru...
    sonra yıllar birbirini kovaldı maddi imkansızlıklardan dolayı uzun yıllar baktım durdum... sonra istanbul'a taşındım trafiği görünce bir scooter aldım ve sonra emekli oldum emekli ikramiyesini kle500 e yatırdım sonrası malum) elime para geçtikçe değiştirdim durdum neredeyse her modeli denedim) e tabii hanımla kavgalarımız hep bu yönde oldu sağolsun kendi halime bıraktı da rahatladık ...
    babam ise geberip gideceksin eşe... geçen bir motorcu kaza yapmış heryeri kopmuş (her sene aynı hikayeyi anlatır durur)...
    annem; of oğlum gözünü seveyim binme şuna...
    komşu amca; la oğlum manyakmısın bi sürü para vermişin şuna al bir araba çoluğun çocuğun bin gez, e arabamız var be amca... bırak la oğlum benim bir tanıdığım vardı ağız kanserinden öldü!!! (adamın ağzına çok rüzgar girmiş oda ağız kanseri olmuş) amca muhabbetine doyum olmuyor haa...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Hikayelerin bir kısmı oldukça ilginç,hatta senaryo bile çıkabilir.
    Motosiklet aşkını ,motosikletten uzak kişilere anlatabilmek yada onların anlamasını düşünmek çok çok zor.

Benim öyle kayda değer bir hikayem yok !
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı murat_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 yaşları (şimdi 40) hayal meyal hatırladığım kadarıyla tekirdağ saray komşumuzun bahçesinde eski sepetli bir bmw markayı unutmamışım ogünlere ait hatırladığım tek şey bu motorun üzerindeyim beni motordan sökmek için komşu, annem kollarımı ısırıyorlar, ben ise yırtıyorum ortalığı salya sümük bırakmıyorum motoru...
    sonra yıllar birbirini kovaldı maddi imkansızlıklardan dolayı uzun yıllar baktım durdum... sonra istanbul'a taşındım trafiği görünce bir scooter aldım ve sonra emekli oldum emekli ikramiyesini kle500 e yatırdım sonrası malum) elime para geçtikçe değiştirdim durdum neredeyse her modeli denedim) e tabii hanımla kavgalarımız hep bu yönde oldu sağolsun kendi halime bıraktı da rahatladık ...
    babam ise geberip gideceksin eşe... geçen bir motorcu kaza yapmış heryeri kopmuş (her sene aynı hikayeyi anlatır durur)...
    annem; of oğlum gözünü seveyim binme şuna...
    komşu amca; la oğlum manyakmısın bi sürü para vermişin şuna al bir araba çoluğun çocuğun bin gez, e arabamız var be amca... bırak la oğlum benim bir tanıdığım vardı ağız kanserinden öldü!!! (adamın ağzına çok rüzgar girmiş oda ağız kanseri olmuş) amca muhabbetine doyum olmuyor haa...
    ağız kanseri süper olmuş...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hikayem yok diyenler, yaşadıkları aşkı anlatacak veya tarif edecek söz bulamadığındandır...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

rahmetli dedemde mobilet vardı rahmetli babamdada bmw, mobileti çalıştıramayacak kadar küçüktüm bazen dedem yokken amcaoğuları, halaoğulları mobileti kaçırırdık, hep birlikte ittirerek çalıştırırdrık, çalışıncada hiç durmazdık bazen mobilete 4-5 kişi bindiğimiz oluyordu. ayaklarım pedallara yetişmediğinden orta bölümdei şasi-gövde kısmına basardık öyle gezerdik. bmw ye zaten hiç bakmazdık binemeden satılmıştı sanırım.
    gel zaman git zaman mobilet oldu hurda,
    dedeme söyledik, yalvardık, ağladık amcaoğluyla birlikte 2 tane peugeot 103 aldık sene 1989-90 dı sanırım. Annem ve babam olaya sıcak bakmasada motora lise son sınıfa kadar bindim sonra sattım motoru sonra vitesli motora geçiş yaptık 3-4 tane değiştirdik,honda 125, mz,java250,350, hogar, vs. sonra üniversite falan ara verdim biraz üniversite bitip iş hayatına atıldığımda araba aldım ama motosiklet aşkına yenilerek tekrardan bir motor daha aldım sattım vs tam hatırlayamıyorum 3-4 motor.
    Ama anneme ben motoru satıcam ddiğinde hep gözleri parlıyor. seviniyordu anacım
    ne zaman alıcam dediğimde satlerce konuşmaz kızardı. Hala da öyle

ilk vitesli motoru aldığımda rahmetli babam biraz kızmıştı ama motoruma ilk bindiğinde söyle bir soru sordu
    babam -benzini varmı bunun?
    ben -evet dolu dedim
    bir çıktı motorla
    dakiakalar derken saatler geçti yoktu gelmedi işte aklımdan o birkaç saatte nelr geçti bilemezssiniz acaba motoru başkasna mı sattı sakladımı, motor arızamı yaptı her neyse benim için çok kötüydü
    sonra çıkageldi
    -hmmmm iyiymiş sağlam motor
    meğer test etmiş tamirciye götürüp baktırmış sonra tarla gezmeye çıkmış
    gel zman git zaman heygidi günler be

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)