Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Cenneti Türkiyem

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sahibinden.com dan bir istatistik

Şu anda satılık olan 2002 model ve daha eski motosiklet sayısı : 1900 civarı

Bu motosikletler içerisnide 100.000 km ve daha üzerinde olanlar : 92 (yanlış okumadınız yazı ile doksaniki bunlarında yarısından çoğu motosikletinin klasik araç olduğu iddiasında kalanıda hurda olarak yada yedek parça olarak satılıyor .) Gerçekten 100.000 km nin üzerinde olan bir GPZ500 varki inanın satılık olan nice 3-5 yaşındaki motordan daha diri görünüyor ..

Kalan motorlar içerisinde 50.000 km den daha fazla yol yapmış olanları ise 400 adet civarında .(vay anasını sayın seyirciler yılda 5.000 km bile yapmamış bir sürü gıcır gıcır motor orada bizi bekliyor)

Ama durun sürprizler daha bitmedi kalanların yarısı hala 30.000 km nin altında. Resmen kelepir yahu millet motorları alıp alıp paketleyip bizler için saklamış.

Ahhaaa hemen koşup alalım diye acele etmeyin

Dahasıda var .

300 yanlış duymadınız tam 300 tane 10 yaş üzeri ve henüz 5.000 km yapmamış jelatinleri üzerinde fabrika kokusu ile bizi bekleyen 300 tane motor var . Ne bekliyorsunuz koşun kaçırmayın motosiklet cenneti benim ülkem.

Alttaki fotoğraftaki motor 10 yaşının üzerinde ve sadece 1950 km cik yapmış (fren disklerine dikkat biz en az 50.000 km gördük diye bas bas bağırmakta)

DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    malesef ki camiada ikinciel alırken insanlar da,
    orjinal stok halde olsun,boya lokal dahi olmasın ve 20bin km. geçmemiş olsun
    arayış huyları yüzünden bu durumlar,
    ikinciel ticareti yapanlar da sadece detay temizlik ve km. saatinle oynayarak bu hale
    getiriyorlar satıştaki motosikletleri
    piyasada elden ele dolaşıp 100bini deviren bakımsız motosikletler var,
    ama herdaim 20binde ve full bakımlılar maalesef :((((

not.....ben merakımdan baktım GPZ500 ilanına ve gördüm ki o makinede henüz12bin km.deymiş
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62229278/detay
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ehehe hiç şaşırmadım...gv250 forumunda bir arkadaş kazasını anlattı...sonra da satılığa çıkardı motoru...pek büyük bir kaza değil sanırım ama ilanda hiç bahsetmemiş kazadan..motora gözü gibi bakmış cillop gibiymiş motor...

2. el alırken artık karpuz gibi alacaz mecburen...şansımıza...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Güzel bir araştırma.Ben şu yönden şikayetimi dile getirmek istiyorum.100.000 Km'nin üzerinde olan bir GPZ500 var dediniz.Ben şimdi bu motosikleti almaya kalksam burada konu açsam "Sizce bu nasıl? Alsam mı?" diye 10 kişiden 9'u alma diyecek.Herkes motosikletin yaptığı kilometreye ve yaşına takmış durumda.Tamam, bunlar motosiklet alırken önemli konular ama o kadar da önyargılı davranacak kadar da değil.İşte bu kilometre ve yaş sıkıntısı takıntısına bu kurnazlarda böyle karşılık veriyor.

Motosikletimi bir ara satmaya kalktım.Dürüstlük en iyi satış politikası mantığına dayanarak herşeyini yazdım ama sonuç nafile.Yazdığım sorunların birkaçını sildim başladı telefonlar gelmeye.Anlayacağınız alıcılarda biraz kaşınmıyor değil.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Güzel...bir noktaya değinmişsin abi. Devamı daha da güzel olacak bir konuya benziyor.
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    sahibinden den ziyade buradan motor almak mantıklı...en azından ilgili başlıkta kişilerin yazdıklarından motorun başına gelenleri falan bilebilirsin..ama buranın 2. el ilan sayfası da bomboş arkadaş...sahibinden.com kucağına düşüyo insan normal olarak...

Motosikleti
    Naked :)
    Motorumuz alınmasa da doğruyu yazmak zorundayız bence. Sonuçta anlaşılacak bir hata yüzünden alıcı ile yüz göz olmanın hiç alemi yok. İkinci elden hep kaçtım bugüne kadar. Kaçmaya da devam...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    hyosung gt250r için görüşmeye gittim.

daha önce motosiklet kullandığımı söylemenin aksine, 300 - 500 km tecrübem olduğunu söyleyip gittim görüşmeye.

motosikletin 2010 model olduğunu söylüyor. karbüratörlü. 2006 veya 2007 model.

motosikletin kilometresi 6000 civarı görünüyor. göstergesi 2009 ve üstü hyosung göstergeleri. karbüratörlü modellerde bulunmayan. dolayısı ile muhtemelen gösterge değişti ve motor ile kayıtlı km nin alakası yok.

orjinal lastikleri olduğunu iddia ediyor. lastiklerin markasına dikkat etmedim ama gt250 ile gelen şinko lastikler değil. dolayısı ile orjinal lastik değil.

motorda hiç bir sorun yok diyor. motoru çalıştırınca motordan düzensiz şakırdama sesleri geliyor.

yani toplasan motor 2006 - 2007 model. muhtemelen 40.000 km üstünde. motorda ciddi sıkıntı var. en azından motor indirilip bi dağıtılıp toplanacak... motoru bu halde olup da dürüstlükten nasibini almamış bir insan, motora ne kadar bakım yapar? yağı suyu eksik sürülmüştür...

zaten, motorun 6000 km den fazla olduğunu anlamanın yolu çok basitti. arka dişliler öne doğru epey meyil yapmış ve dişlilerin değişim vakti gelmiş.

eleman motoru kakalıcak keriz peşinde...

sonuçta bir motosikleti sen 30 - 40.000 km kullanmışsan, ona verdiğin parayı zaten hizmet olarak almışsındır. motorun ömrü dolmuşsa, çöpe atsan bile, paran boşa gitmiş olmaz.

çünkü o araç bir katma değer, bir yatırım değildir. aşınan, zayıflayan, körelen, hırpalanan şeyler yatırım aracı ve katma değer sağlayan şeyler olamaz ki...

Şu türk insanının zihniyetini hiç anlayamadım. hırsızlıktan düzensizlikten şerefsizlikten o kadar yakınıp da bunlardan vazgeçmeyen başka halk var mı acep
    !?

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    km tablosunun fişini çekiyorlar, ya da değiştiriyorlar...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    eskimesin diye binmiyoruz efendiler. ille altında birşey aramayın!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Yaw abi bunları böyle sattıktan sonra ellerine geçen paranın nekadarı haktır hiçmi düşünmezler :(
    alana yazık günah. satanada yazıklar olsun. neyse onu yazın arkadaş. ne bu kazıklama sevdası :(
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Esprili bir dille anlatmışsın çok hoş bi başlık olmuş abi.Ee böyle makinalar varken 0 motor alıp napalım yahu
    Öyle 3 aşağı 5 yukarı değil . 1 aşağı , 2 3 4 5 6 yukarı :pl:
    [I][B][U][COLOR="#FF0000"]~ Honda CBR125R[/COLOR][/U][/B][/I]

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Okan abi hiç şaşırmadım.. burası türkiye.. yorum yok

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Abi İlan Verenler Kadar 0 ayarında motor arayanlar da da kabahat var Kardeşim misal 5 yılllık motorun daha 2000 km desini bulmanız imkansıza kaçıyor siz aramayın ki Kurnazlarda bundan yararlanmasın
    Heleki Bazı ları var atıyorum honda cbf 150 sıfırı ruhsat plaka dağil 4.300 adam yazmış oraya ilana
    Motora koruma demiri taktım çanta taktim bunları extra 300 tl halbuki yalan 150 tl motor 1 yıllık km atıyorum 13bin de adam onu düşürür 4 bine ondan sonra yazar zeki eleman motorun işte sıfırı 4.500 milyarda ben extradan 300 tl masraf ettim + ruhsat plaka size beleşe geliyor motorumu 4.500 vereceğim altınada not düşer motorun rodajı en iyi şekilde yapılmışş çizik çuzuk hiç bir şeyi yoktur veeeeeeee
    veeee veee vee Ne hikmettir se Bu motosiklet Garajj motoru oluyor :D Ulann allahın adamı madem garajj motoru sürmeyeceksen niye alıyon Millet eşşek miii hee soruyorum size
    Bu forumun bu yönünü çok seviyorum insanlar burdaki yorumlarla felan birazda olsa bilgileniyorlarr
    Sado

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    insanlar satmak için degilde binmek için motosiklet almaya başladıgında km düşürme olayıda bitecektir.

diyelim ki 30 binde motor buldunuz. ve bir sezonda en az 10 binde ben yaparım eder 40 bin.

bu ülkede 40 bini geçmiş motora bitik gözüyle bakılıyor. bunun sebebi motosiklet kültürümüzün olmayışı.

100-150 cc bir motosiklet bile bakımlarını düzgün yapıldıktan sonra rahatça 40-50 bin devirir. hacim yükseldikçe paralel olarak motor ömrü uzar. öyle 40-50 binde motoru bitmez. 600 cc bir 4 silindir 200 bin km devirir. bakımlı olsun.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bunun sebebi alıcıların bütün motosikletleri 30 000 km nin altında beklemesi. Araba alınacağı zaman 40 000 km de bir araç gördüklerinde ooo sıfır gibi tertemiz vay be denir. 40 000 km de bir motosiklet göründüğünde ölmüş bu perte çıkmış allah kahretsin bunu denir. Her şey bundan kaynaklanıyor. Anlamıyorum 50 000 km de mis gibi çalışan bakımları eksik edilmemiş bir Transalp e nasıl ölmüş gözüyle bakılır( motosikleti ve km yi örnek yazdım Oraları istediğiniz modelle doldurabilirsiniz).
    Yazın arkadaşım 2010 model 16 000 km de siyah bi cbf aldı. Motoru getirdiğinde inanamadım 16 000 de olduğuna. Deposunun rengi matlaşmış çiziklerden. Gidonundaki kromajın bütün parlaklığı gitmiş. Lastikler kim bilir kaç defa değişmişti. İnanıyorum ki o motosiklet rahat 40 000 in (iyimserim) üstündeydi. Mekanik aksamında sorun yoktu ama dışarıdan bakıldığında 16 000 de olmadığını bas bas bağırarak söylüyordu.
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69932352/detay

hee bu arkadaş başka bir politika izliyor. 1.vites 120 RAHATLIKLA yapıyormuş. 600rr mübarek...

Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69712138/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9721064/detay#

Yukardaki 2 ilan da aynı şahısın,muhtemelen 1 i eşi veya akrabası adına.
    Dün baktım 91 model 11.500 km de adama mesaj attım 20 yaşında motor bu km demi Ben yılda yapıyorum bu kadar km diye? Bana dediği senin motordan anlamadığın belli,bir daha bana mesaj yazma ,beni kara listesine almış )
    Dikkatimi çeken şey ise ; Fotolara bakarken gördüğüm(ki bu foto ile aynı şahıs olduğunu anladığım) Garaja çekilmiş altına battaniye koyulmuş üstü örtülü bir motor fotosu,şahıs her iki ilanında da aynı fotoyu kullanmış
    Kara listeye aldığı için cevap yazamadım,diğer isimdeki ilandan yazacaktım,ağzımı bozacam bu sefer sahibinden,com beni kara listeye alacak. Allahından bul deyyus dedim vazgeçtim. Allah böyle namussuzlardan korusun. 53 yaşımdayım kendimi bildim bileli motor kullanırım en az 15 motor değiştim adam bana salatalık muamelesi yaptı )
    Daha motorun adını yazmayı bilmiyor,Virago ya Wirago yazmış danacan )

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    son bi cbr600f sport vardı....
    satarken bizde 53.000 km'deydi....
    şimdi motorun ilanını koymuşlar, motor 31 bin küsür gözüküyor...
    biraz makyajlanmış sadece...
    ilan için şikayette bulunduk sahibinden kaldırmış ilanı....
    ülkemin üç kağıtçı motorcuları....

Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km tablosunun fişini çekiyorlar, ya da değiştiriyorlar...
    Hemen hemen her motorun km saati uygun fiatla ilanlarda bulunuyor zaten,yap 50,000 km ver birkaç yüz lira al bi km saati motorun sıfır,ne ala memleket ))

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)