Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorunu Dışarıda Muhafaza Edenler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    CankutKaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Motor almaya karar verdiğim günden beri her ayrıntıyı özel olarak düşünüyorum. Düşündüklerimin başında gelen motoru nereye koyacağım. Yaşadığım apartmanın malesef kapalı veya açık garajı yok. Apartmanımın önünde alarmlı disk kilit sistemi ve sağlam bir brandayla muhafaza etmeyi düşünüyorum. Motorunu belli bir süredir böyle muhafaza edenlere sormak istediğim; Motorunuzda herhangi bir sorun var mı ? Yaşadığım semt hırsızlığın çok yaşanmadığı bir bölge fakat tabi ki yinede iyi önlem almak lazım. Tavsiye edebileceğiniz kilitler neler. Şunları şunları yaparsan motorunu için rahat bir şekilde dışarıda bırakabilirsin diyebileceğiniz tavsiyeleriniz var mı ? Cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler. Herkese iyi forumlar..
    Motosiklet.net - Tutku YaraTTI..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında apartman girişiniz genişse apartman girişinde geçişe engel olmadan içeri alınabilir

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam Hiç demeki Hırsızlık az olur çok Olur Şerefsizlerin Kanına işlemiş hırsızlık hiç yok dediğin yerde kapar götürrler Bende Aynı sorunu düşünüyordum Ama allahdan şimdi yeni taşınacağımız binanın 40 m2 depso var oraya koyarım diye hesap yapıyorum
    Hiç çekinme gerekirse 2 ci el malzeme kullan Bir motosiklet koyabilecek kadar bir baraka yap kendine metalden yada tuğladan ama kapısı sağlam olsun menteşeleri ters kaynat kilitide 1 gizli kilit 1 asma kilit ve normal kapı kilidi tak kale cinsinden çok çok sana malliyeti 400 tl ye gelecekdir Bende Hem Makinacıyım Hemde Metalci Daha önce 3 4 kişiye bu şekilde barakalar yaptık
    Sado

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    yakınlarında 24 saat açık taksi durağı gibi yerler var ise buraları değerlendir derim. eğer böyle bir imkanın yok ise mümkünse evinden görebileceğin aydınlık bir yere hem alarmlı disk kilidi hemde sabit bir yere zincirlemen yeterli olur sanırım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Apartmanımızın girişi geniş değil ve malesef baraka yapılacak yerde yok. Ama evime çok yakın balkona çıkınca bile gördüğüm 24 saat açık bir taksi durağı var onları düşünebilirim mantıklı geldi. Teşekkürler.

Motosikleti
    Naked :)
    Ben bir ara ev taşıma evresinde işime yakın kapalı ve güvenli bir otoparka bıraktım motorumu. Aylık belirli bir ücret ödedim tabiki. Bu da bir çözüm. Ama tuzlu olur diyorsanız bilimum kilitleri kullanmak lazım...

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Abi Kilite pek güvenme istersen Bakacakları ilk şey odur alarım kilidinin kaplosunu yada ne bilim alarmını sökerlerse Artık motorun cıkı çıkmaz ama sabah olunca
    Amann allahhh amaninnn gitttiii motor gittti diye senin feryat seslerin çıkar En iyisi Bi baraka yapmak 3 metre karelik yada bi taksi durağı ki taksicilerde para ister gibime geldi Tutki bi taksici İ.nenin biri motorunu çaldı
    çalındığınıda ispat edemezsin bunların hepsini göz önünde bulundur canım kardeşim sonra Bak yazma buraya bilmem ne plakalı bilmem ne marka bilmem ne renk Motosikletim çalındı lütfen gören duyan yardım etsin deme
    Sado

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Evet haklısın.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    kardeşim otopark varsa evini yakının da aylık belirli bi ücret verip koyabilirsin. Hiç olmazsa çalınırsa orda hesabını sorabileceğin biri olur. Kamera falan olur. Ama böyle bi imkanın yoksa sana tavsiyem motoruna 5 6 tane kilit alman, oha falan deme harbiden lazım. Motorunu gidonundan binanın içinde bi yere örneğin merdiven demiri gibi burlara kilitlemen lazım. alarmlı kilit al. Disk kilidi al. Ne biliyim çelik demirden kilit al. Ne kadar çok kilit çalınma esnasında o kadar zaman kazandırır. İcabında adam o kadar kilidi sökmeyi gözüne kestiremez çalmaktan bile vazgeçebilir. Binada başka motoru olan biri varsa onunda ikinizin motorunu kilitleyebilirsiniz. Tabi güven de şart burda. Bunları bi düşün istersen. Ben tek kilitle koyuyorum binaya bigün çalınsa gitse güzelim motorum ne yaparım bilmiyorum. Ama en iyisi kasko yaptırman.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    ninja ER
    benım yakınlarda da ne açık ne kapalı otopark yok malesef!! tam evın onundeki sokaktaki kalın bir ağaca zincirliyorum ayrıca üstüne branda birde motosiklet alarmı açık!! tam balkondan gözüküyor yapıcak başka birşeyim yok hergün dua ediyorum valla birşey olmasın diye birde akşam misafirlerin oluyor arada bir bakmaya geliyorlar bir nevi gözcü gibi KEDİLER onlarla başa çıkmak gerçekten zor.. birde tavsiye motoru koydugun yeri çok temiz tutma bırak sokağın tozu toprağı karışsın anlayana.
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım yakınlarda da ne açık ne kapalı otopark yok malesef!! tam evın onundeki sokaktaki kalın bir ağaca zincirliyorum ayrıca üstüne branda birde motosiklet alarmı açık!! tam balkondan gözüküyor yapıcak başka birşeyim yok hergün dua ediyorum valla birşey olmasın diye birde akşam misafirlerin oluyor arada bir bakmaya geliyorlar bir nevi gözcü gibi KEDİLER onlarla başa çıkmak gerçekten zor.. birde tavsiye motoru koydugun yeri çok temiz tutma bırak sokağın tozu toprağı karışsın anlayana.
    Ben motoru sokağa koyamam ya ne olcak diye uyuyamam valla Bu arada bu motorlara alarm ortalama ne kadara takılıyo?
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    en mantıklı çözùm farklı yerlerden farklı farklı zincirlerle bağlamak ve üzerine branda örtmek

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Üzerine branda örtüyorum , ön diske bi tane kilit , arka tekerlekten geçirdiğim selenin üstünde bi çelik kilit.yeterli bence
    Öyle 3 aşağı 5 yukarı değil . 1 aşağı , 2 3 4 5 6 yukarı :pl:
    [I][B][U][COLOR="#FF0000"]~ Honda CBR125R[/COLOR][/U][/B][/I]

Motosikleti
    ninja ER
    @zongoku alarmı 45tl ye almıştım.gayet memnunum..parmağını dokun ötüyor ama kedi üstüne çıkıyor ötmüyor alarmın ustunde kedi modu olmalı bence
    ..uçuyoruzz DEDE

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kilit olarak kalın olanları tercih et ve kilitler yukarda olsun hep.Çünkü kesmek için yerden kuvvet almaları gerekecek.Kalın kuvvetli ve yere yakın olmayan kilidi kolay kolay kesemezler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    anlaşabileceğin bir otopark varsa pazarlık et aylık ücret karşılığı otoparka bırak motoru. eğer böyle bir imkan yoksa branda ile örtüp alarmlı disk kilidi ve direk - ağaç gibi bir şeye motoru halat kilit ile sabitle. direksiyon kilidini her zaman kullan. branda önemli çünkü çoluk çocuğun üzerine çıkmasını önler aynı zamanda hırsızın kilide ulaşmak için branda ile uğraşması gerekceğinden etraftan dikkat çekecektir.

bi de kasko yaptırmaya bak, anadolu sigortadan uygun fiyatlı kasko yaptırabilirsin.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @zongoku alarmı 45tl ye almıştım.gayet memnunum..parmağını dokun ötüyor ama kedi üstüne çıkıyor ötmüyor alarmın ustunde kedi modu olmalı bence
    Abi kediyi hissetmesin boşver hırsıza odaklanmış senin alarm daha nolsun markasını yazsan bi zahmet bende bi araştırayım.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı CankutKaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartmanımızın girişi geniş değil ve malesef baraka yapılacak yerde yok. Ama evime çok yakın balkona çıkınca bile gördüğüm 24 saat açık bir taksi durağı var onları düşünebilirim mantıklı geldi. Teşekkürler.
    taksicilerle önceden hoş sohbet ahbapsan iyi. değilsen hemen başlasan bu duruma iyi olur tabi. ama genelde gececiler sabittir o yüzden gündüz çalışanlardan çok gece çalışanlarla sohbetini arttır derim malum geceleri her türlü bela kol geziyor. geceleri o yüzden daha mühim.

geri kalanı : kesinlikle üzerini kolay açılmayan(rüzgarda vs.) bir branda ile ört. hem kirden pislikten hemde altında tam olarak ne olduğunu anlayamadığı için önceliği ne olduğunu anladığına verecek olan hırsızlardan motorunu korur.

alarmlı disk kilitlerinden en iyisi xena diye biliyorum ancak hem çok pahalı hemde 1-2 sene içinde saçmalıyor diyor kullanıcıları. onun yerine "KALİTELİ" bir alarm kullanman daha mantıklı bence. hem aynı paraya gelecek hemde daha caydırıcı bence, hemde daha fonksiyonel. bende en son istanbul da moda gibi bir yerde tonla motor varken yedek parça dükkanıymış gibi benim dandirik cbf in aynası çalınınca biraz araştırdım. alarmlardan en çok memnun kalınan otocode denilen bir alarm, motosiklet kullanıcıları oldukça memnun anladığım kadarıyla.
    (kullanmadım ama okuduğum yorumlar bende taktıracağım zaman onu taktırma dürtüsü yarattı)

ve son olarak kesinlikle elektrik direği gibi sağlam bir yere arka tekerleğinden olabildiğince kalın bir kilitle bağla. (hiçbir kilit hırsıza dayanmasa da yine işini kolaylaştıran,kilitsiz yada seninkinden ince kilitli motosikletlere aklı gider- tabi umarım kimsenin motoruna bulaşmasınlar ama bazen üşengeçlikten alınmayan önlemlerin sonucu üzücü oluyor)

- taksi durağı önü ve taksicilerle muhabbeti ilerletme
    - iyi örten bir branda
    - kaliteli bir alarm
    - sabit bir yere irice bir kilitle arka tekerden bağlamak.

2. ve 4. seçenekleri açık ama sürgülü bariyerli kapısı olan ve yoldan uzak duran bir garajda durduğu için her gece uyguluyorum motoruma. sokağa bırakıyor olsam alarm da kesin kullanırdım.

motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006
    merhaba ,

bende motorumu açıkta saklıyorum , ancak binanın müsait bir yerine kilit için borudan U yaptırdım. 1 MT uzunluğunda ve U nun ayakları 60 cm. ayakların ucunda da 2 cm lik X var.
    kazdığım çukura bunu yerleştirdim ve beton döktüm üzerine. Zeminden mesafesi 10 -15 cm kadar. ancak elektrikli kesici ile kesilebilecek birde zincir aldım. oraya bağlıyorum.
    Motorumda 2 yönlü bir alarm var. ayrıca kaskosunu da yaptırdım. disk kilidini de takmaya gayret ediyorum. evin camından görebileceğim bir yerde olmasına da özen gösterdim.

birtek gps taktırmadım yani anlıyacağın 3-4 senedir bu şekilde muhafaza ediyorum.

arkadaşların dediği gibi hırsızlığın az olması çok olması önemli değil , bir kere olur senin başına gelir.
    Buların hepsi motorunun maddi değeri ile ilgili elbette. 4-5 bin tl lik motor için kasko - alarm- zincir vb. önlemleri alırken yaptığın masrafa dikkat etmen gerekir.
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Benimde aynı sorunum vardı.Evimin dibinde halısaha var oraya bırakıyorum.Şimdi gerçi biraz uzakta 3 km kadar ofise kapattım.Fakat gerçekten koyacak yer bulamasaydım satardım motoru.Hiçbir türlü sokakta bırakamam çünkü,o stresin altına giremem.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)