Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Rahatsızlık ve hatırlatma...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Bazen yeni motorcu arkadaşların açtığı konular ciddiye alınmıyor. Tabi tecrübeli arkadaşlara böyle konular hikaye geliyor. Ama konuyu açan kişi bende dahil her yazılanı kelimesi kelimesine okuyorum ki belki ufak bir kelimede bana yardımcı olcak bişeyler vardır. Bende yeni motor aldım bazı konular da bilgi sahibi olmak istiyorum. Tabi açtığım konulara cevap yazan arkadaşlar çok güzel cevap verdiler hepsine ayrı ayrı saygı duyuyorum daha böyle bi olay yaşamadım ama yeni arkadaşların ciddiye alınmadığı konularda gördüm.

Hatta kendim konu açarken bile şöyle bi düşünüyorum. Acaba çok basit bi konumu millet ne der diye. Bu da bence ciddiye alınması gereken bir konu. Tabi herkesin kendi keyfi bişey diyemezsin ama insan rahatsız oluyor.

bence tatlı dili ortaya çıkaran saygıdır. Yaş farketmez herkes birbirine saygılı ve sevgili olmalı diye düşünüyorum. Saygılar...
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    [/COLOR]
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen yeni motorcu arkadaşların açtığı konular ciddiye alınmıyor. Tabi tecrübeli arkadaşlara böyle konular hikaye geliyor. Ama konuyu açan kişi bende dahil her yazılanı kelimesi kelimesine okuyorum ki belki ufak bir kelimede bana yardımcı olcak bişeyler vardır. Bende yeni motor aldım bazı konular da bilgi sahibi olmak istiyorum. Tabi açtığım konulara cevap yazan arkadaşlar çok güzel cevap verdiler hepsine ayrı ayrı saygı duyuyorum daha böyle bi olay yaşamadım ama yeni arkadaşların ciddiye alınmadığı konularda gördüm.

Hatta kendim konu açarken bile şöyle bi düşünüyorum. Acaba çok basit bi konumu millet ne der diye. Bu da bence ciddiye alınması gereken bir konu. Tabi herkesin kendi keyfi bişey diyemezsin ama insan rahatsız oluyor.

bence tatlı dili ortaya çıkaran saygıdır. Yaş farketmez herkes birbirine saygılı ve sevgili olmalı diye düşünüyorum. Saygılar...
    Sevgili Kardeşim,

Konu açmaya devam et , amacın sadece bilgi almak ise mutlaka aradığını bulacaksın. Yazarının ciddiye alınmadığı konular seni yıldırmasın forumda biraz zaman geçirirsen bazı başlıklara neden bu tür tepkiler veriliyor kolayca anlayack belkide aynı tepkileri sende vereceksin.

Sevgiler

---------- Post added at 04:16 ---------- Previous post was at 04:13 ----------

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de öyle yapmaya çalışıyorumda hacıyatmaz misali klavyenin neresinden yapılıyor sonsuzluk işareti? macbook a göre?
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Googleye sınırsız işareti yazıp forumdan buldum ben. Windowsta karakter eşlemden çıkıyor.♫
    Benden başka uğraşacak şeyiniz yok dimi sizin , yağmurda botunuza su girsin soğuk alıp yatak döşek yatın inşallah. (Motorcu bedduası)[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 04:19 ---------- Previous post was at 04:16 ----------

...................
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Sevgili Kardeşim,

Konu açmaya devam et , amacın sadece bilgi almak ise mutlaka aradığını bulacaksın. Yazarının ciddiye alınmadığı konular seni yıldırmasın forumda biraz zaman geçirirsen bazı başlıklara neden bu tür tepkiler veriliyor kolayca anlayack belkide aynı tepkileri sende vereceksin.

Sevgiler

---------- Post added at 04:16 ---------- Previous post was at 04:13 ----------

Benden başka uğraşacak şeyiniz yok dimi sizin , yağmurda botunuza su girsin soğuk alıp yatak döşek yatın inşallah. (Motorcu bedduası)[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 04:19 ---------- Previous post was at 04:16 ----------

...................
    Tabi dediğiniz gibi tepki alması gereken konularda var. Zaten ben kendim şimdiye kadar şükür rastlamadım olumsuz yorumlara Artık çok yeni de sayılmam zaten Ama yeni konu açan arkadaşlara sağlıklı cevap vermek için elimden geleni yapıyorum Hayırlısı olsun ya ne diyelim.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Yıllardır forum forum dolanıyorum hemen her konuda. Daha türkiyede internet kullanımı ve sosyal paylaşım gelişmediği zamanlarda bile, bileniniz var mıdır bilemem ama, BBS'lerde geziyorduk. Forumların ilk ataları. BUCES, HEAVEN, EGE...

O günlerden bu yana gerçekten ama gerçekten beni en rahatsız eden şey, açık ara bezginliktir... Yani aramamak, aramanın gücüne inanmamak, saat 9 da üye olup saat 9.02 de konu açıp soru sormak. Bi aran arkadaşım bi bak bakalım. Her gün açılıyor "Yeni motor tavsiyesi", "Heeey SS'çiler buraya CBR 125'mi, YFZ125'mi" konuları. Bi arasan bulunur yeni başlayanlara tavsiyeler. Ve bunun gibi pek çok konu sürekli yeniden açılıyor.
    Hele bir de mesaj aşağıdaki gibi yazılmış ise;

"Slm bEn araNIza yeni katldm. racingk hastasym. karar veremiyrm hangisi hem daha az yakıp hm daha çk Kaçar. cbr125 veya yfz125."

Sonra kızınca kızdı oluyor. .

Şahsi fikrimi sorarsanız. Cidden adaletin kılıcının biraz daha sert inmesi lazım.
    Sıkıyönetim. İnsanları soğutur forumdan doğrudur. Ancak soğutacağı insanlar zaten forum için gereksiz insanlardır.
    Geyiği goygoyu nerede yapacağını bilen, tartışmaları adam gibi yapan, birbirine kızsa ve laf soksa da bunu zeki bir şekilde kırmadan yapan okuyana bilgi veren veya eğlendiren adamlar. Emin olun sıkıyönetimden etkilenmeyecektir.

Sonuç. Daha çok moderatör, daha sıkı görev paylaşımı ve daha çok kontrol ile, forum hakettiği seviye ve kaliteye ulaşabilir.
    Üzülerek söylemekteyimki, gün geçtikçe kalite azalmakta. Ufak ufak bile olsa azalmaktadır.

Çok saygı duyduğum bir abimin lafı ile bitireyim

"Yukarıdaki fikirler tamamen şahsıma ait olup, yönetici ve 3. şahısları bağlamaz"
    O.S.O
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Hele bir de mesaj aşağıdaki gibi yazılmış ise;

"Slm bEn araNIza yeni katldm. racingk hastasym. karar veremiyrm hangisi hem daha az yakıp hm daha çk Kaçar. cbr125 veya yfz125."
    Hakikaten muhteşem bir tespit. Bazen anasayfada başlıklar görüyorum aklım gidiyor bir daha forumu okumak istemiyorum desem yeridir.

Başlıkta 'ACİLLLLL' - 'USTALAR' - 'KROSÇULAR' - 'BURAYAA' - 'REYZİNGÇİLER' gibi bir kelime görürsem fareyle pencereyi kapatmak zaman alacağından direk bilgisayarın fişini çekmeye başladım.

Buji piposu çıkan ACİLLL diye başlık açıyor. Zannedersin ki acil yardım hattı.
    Ride it like you stole it!

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten muhteşem bir tespit. Bazen anasayfada başlıklar görüyorum aklım gidiyor bir daha forumu okumak istemiyorum desem yeridir.

Başlıkta 'ACİLLLLL' - 'USTALAR' - 'KROSÇULAR' - 'BURAYAA' - 'REYZİNGÇİLER' gibi bir kelime görürsem fareyle pencereyi kapatmak zaman alacağından direk bilgisayarın fişini çekmeye başladım.

Buji piposu çıkan ACİLLL diye başlık açıyor. Zannedersin ki acil yardım hattı.
    Aynı şeyleri hissediyorum.
    Burası bir lokal, topluluk odası gibi olması gerekiyor. İnsanların birbirini tanıdığı.
    Yeni gelen insanların önce ortalığı tanımaya çalışması gereken, ortalığın dinamiklerini öğrenmesi gereken,
    biraz susup izlemesi gereken bir yer olmalı.

Bu ortam düşünün ki fiziksel bir ortam, biz her akşam bir cafede toplanan 50 tane adamız
    bizi her akşam dışardan gören bir adam bir gün içeri girip "üstadlar, ben motor alcam, siz de motorcusunuz hangisini alayım bu mu bu mu? diye sorsa
    en basit ve en kolay olarak, hadi len! cevabını alır.

Ama burada adamlara "yaw arkadaşım önce bir düzgün yaz, kimsin nesin onu bir anlat, derdini güzelce anlat, bi duvarlara bak bakalım daha önce bu soruyu soranlar olmuş mu?" dediğimiz zaman,
    bir de afra tafra yiyiyoruz milletten "Burada bilgi almaya geldik, adımı bilsen ne olur bilmesen ne olur" diye .

Bunu anlatmaya çalışıyorum ben. İnsanlar burayı, hemen her konuda, kendilerini yormadan, koltuklarından kalkmadan, bedavadan bilgi ve tecrübe kazanabilecekleri bir yer sanıyorlar.
    Burası bir klüp bir topluluk odası veya lokali gibi olmalı. Giren çıkan da ona göre davranmalı.

Bunun tek yolu da ciddi sıkıyönetimden geçiyor diyorum ben hala.
    Yoksa klavye delikanlılarından hayatta kurtulamayız. Karşısında gördüğünde gözünün içine bile bakmayacağı abisi hatta babası yaşındaki adamlara, "sen annamıyon bu işten, sizin yaşınız devreniz geçti artık, siz ödleksiniz" deme cürretini rüyasında bile göremeyecek adamlara insan gibi laf anlatmaya çalışmaya devam eder, kalan 3 tel saçımızı da yok yere dökmeyi sürdürürüz.

Saygılar sevgiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    güzel tespitler, güzel konu herşey yolundada hocam çok resmi olmamışmı sizce? TBMM'den bir motorcu çıkmış hissine kapıldım

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    kendini bilmeyen insanlar doluşuyor şu sıralar forumlara.
    sanal alemin gerçekçi problemi gerçi bu..
    muhattap almamakta yarar var.
    What goes around, Comes back arround...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkalarına da yapmamayı algılayabildiğimiz zaman sorunun çözüleceği kanaatindeyim.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hem fikirim tartışma olmalı ama saygı cercevesinde ve anlayışlı olcak şekilde...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel tespitler, güzel konu herşey yolundada hocam çok resmi olmamışmı sizce? TBMM'den bir motorcu çıkmış hissine kapıldım
    Bu bana ise hemen cevap vereyim, bana değil ise, okumadan diğer mesaja geçiniz.

Resmiyet değil, adabı muaşeret demek daha doğru olur.
    Boxer ile bilgisayar başında kendini havalandıra havalandıra oturduğunu bir an için unutup,
    Kendisinin de ilgisi olduğu bir konuda toplanmış bir sürü yaşlı genç çocuk, acemi uzman adamın,
    daha da önemlisi birini tanıyan, pek çoğu arkadaş, bazıları düşman, pek çoğu birbirine kıl olan, alayı birbirini seven
    bir çok adamın oturduğu bir... nasıl desem.. en kaba tabiri ile kıraathaneye geldiğini düşünürse arkadaş,
    o zaman anlar zaten nerede hata yaptığını...
    Bir düstur vardır, herşeyin bir adabı vardır...

Diye açıklamaya çalıştım...

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    motosiklet selesine bir defa oturan adam kendini motorcu zannediyor geliyor burda afra tafra yapıp gidiyor.. diğer konularda ise örenek Siyası konuların ilk 10 yazarı belli zten .. herkes paşa bey olmuş kimse özür dilemeyi bilmiyor istisnalar hariç.. ben fazla yazmıyor okuyorum bilmediğim konularada yorum yapmam..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün severek ve isteyerek bir motosiklet tutkunu olarak MT'ye girmekteyim.
    Her ne olursa olsun her yaş ve farklı yapıda insanın ortak noktası olan motosiklet ile buluşup kaynaşması, bilgi ve birikim paylaşması, güzel etkinlikler ile beraberlikler ve güzel dostluklar kurması kanımca MT'nin ana hedefi ve kullanıcılarının nedenidir.
    Çok şey öğrendiğim ve çok değerli kişilerle tanışıp dostluk kurduğum, çok güzel anılar paylaştığım MT'de üzülerek bazı açılan konuların içeriklerinde manevi değerlerin fikir beyan etme ve tartışmalarında hoşgörü sınırlarının aşılarak hakaret, aşağılama, tahrik etme gibi hoş olmayan noktalarda seyir ettiğini izlemekteyim.
    Forum Kurallarının tekrar okunmasında ve bu kurallara özen gösterilmesinin fayda olacağı görüşündeyim.

Herkese saygı ve sevgilerimle....
    Merhaba
    Yüce arkadaşımın da belirttiği gibi;motosiklet severler olarak bu foruma giriyoruz,ortak paydamız motosiklet sevdamız. Herkes'in dünya görüşü,din'e bakışı inancı farklı olabilir.
    Bu sitenin kurulma amacının da bu olduğu açıktır.
    Karşıt görüşlü üyelerimizin olması gayet normal bir durumdur(Dini siyasi vs).Yanlış olan her iki karşıt tarafın da bu forumu olması gerektiği gibi ''Motosiklet Forumu'' gibi değil ; Kendi görüşlerini savunacakları hatta saldırı/savunma mekanizmalarını devreye soktukları bir yer halini almaya başlaması ciddi olarak endişe vermesi ve Forumûn amacı dışında kullanılması,yazılanlardan anladığım kadarıyla hoşnutsuz olan bir kitle var. Bir konuda yazarken motorcu kardeşlerimizin bu Forumda neden bulunduklarını hatırlamaları ve bunun dışındaki tartışma/sataşma/tahrik vs leri buna uygun olan ve çok örneği bulunan alanlara taşımaları dileğiyle..
    Neden bunları yazdım ; Bugün yine benzer bir konu açılmış,hakaretler tükürükler havada uçuşmuş,sonuç olarak da konu yine kilit, kırılan kalpler..
    İnsanlarımız arasına şucu-bucu gibi ayrımlar sokmadan ortak sevdamızı dillendirelim arkadaşlar.
    Dost ça sevgiyle kalın...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)