Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

dizlik pantolounn içindemi dursun yoksa üstünde mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar bu dizlikleri daha bugün aldım ve ilk kez kullanıyorum ben pantolonun üstünden giydim ama kardeşim ve kuzenim dalga geçtiler benimle bu ne böyle diye pntolonun altından giymem daha mı uygun olur sizce :( işe takım elbiseyle gidiyorum altımda içlik olur kışın işe gidip gelirkende kullanacağım. değerli düşüncelerinizi bekliyorum.dizlikler bunlar arkadaşlar.

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

bu arada farkettimde ikinci resimde adeta shoplanmış gibi duruyorum :D
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    kaskin güzelmis marka modeli nedir

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herhangi bir gariplik yok. Motor camiasından olmayan motorculuktan anlamayan herkes zaten güler kafana takma Eğer giydiğiniz pantolon bolsa içine giymeniz daha mantıklı herhangi bir kaza anında bağları çözünse bile fırlayıp gitmezler. Lakin kolayca çıkartamazsınız.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    kaskın markası gdr

dizlikleri bende dışarıdan giyiyorum

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    vallahi kardeş kaskın markası ekremz'nin de dediği gibi GDR ama model olarak bende bilmiyorum gördüm beğendim aldım aslında bana göre doğru düzgün bir pantolon yok genelde boldur pantolonlarım kışın içlik giyerim altına resimdeki halime bakmayın normalde resimdekinin yarısı kadarım baya zayıfım yani

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    İceriden takınca bence kazalara karşı daha sağlıklı. Bantlar Allah korusun kaza olunca dizlikleri tutmayabilir. Ama içeriden daha sağlam olur.
    Bir yere gidince cıkarmak daha kolay olur. Ancak görünüm değil sağlık daha önemli.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İceriden takınca bence kazalara karşı daha sağlıklı. Bantlar Allah korusun kaza olunca dizlikleri tutmayabilir. Ama içeriden daha sağlam olur.
    Bir yere gidince cıkarmak daha kolay olur. Ancak görünüm değil sağlık daha önemli.
    evet size kesinlikle katılıyorum. ama işe giderkende kullanacağım için dışardan kullanmak istedim ama çıkarmak fazla zamanımı almaz sanırım 2dklık işvarsın 2 dakika da kaybımız olsun.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister 2004
    gayet güzel olmuş daha ne olsun

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    teşekkür ederim

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dizlikler genelde dıştan takılır ancak bol pantolonda içtende giyilebilir sonuçta çok yüksek süratte seyretmiyorsanız dıştan takmak yeterli olacaktır ama otobanda yüksek süratlere çıkılacaksa içden giymek hem rüzgar açısından hemde güvenlik açısından daha iyi olur

Ekipmanlarınızı güle güle kullanın allah asfalt yüzü göstermesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    benim bildiqim korumalı pantolonun yok ise dizlikler dışarıdan takılır neden diyeceksin pantolonun içerisinde 1 rahat olmaz 1de bacaklarını sıkıp kan dolaşımın için çok iyi olmaz..

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Bencede dışardan çirkin gözüküyor.Ama arkadaşlarında dedigi gibi dışardayken giyip çıkarmak kolay.Tüm gün motorla dolaşacaksam bol pantolon giyip dizlikleri içine takıyorum ama işe filan gideceksem bende dışardan takıyorum.
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    yok hayır ben tümgün motorla dolaşmıyorum evden işe işten eve yani

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    iyi konu açmısın bu konunun takipçisiyim çünkü benimde merak ettiğim bir konu
    Mustafa Kemal Atatürk

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bence dışardan olmalı, görünüş açısından bile öyle daha güzel, her ne kadar bol pantolon giyseniz bile bacaklar protez gibi durur diye düşünüyorum...

müdür ayrıca örnek foto vermek için kaskı ve montu niye giydin onu anlamadım ve gülesim geldi birden...çok yaşa...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    bir motosiklet pantolonu, altından da dizlik giyiyorum. Yandan tam olarak açılan fermuarlı pantolonlardan. Pantolonun kendi diz korumasını çıkardım. Dıştan giydiğiniz dizliğe durduğunuz yerde parmağınızı takın ve arkaya doğru çevirmeye çalışın, veya üstünden elinizle ayağınıza doğru ittirin, ne kadar kolay dönüyor veya bacağınızda hareket ediyor göreceksiniz. Yere düşüp sürüklenmeye başladığınız ilk saniyede bacağınızdan sıyrılıp gidecek demektir bu. İlk darbeyi oradan alırsanız ancak o darbeyi karşılar. İlk sürüklenmede çıkıp gider bacağınızdan. Nasıl görünüyor, komik mi değil mi diye düşünmek en son akla gelecek şey olmalı.
    Gökhan YAŞDAL

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir motosiklet pantolonu, altından da dizlik giyiyorum. Yandan tam olarak açılan fermuarlı pantolonlardan. Pantolonun kendi diz korumasını çıkardım. Dıştan giydiğiniz dizliğe durduğunuz yerde parmağınızı takın ve arkaya doğru çevirmeye çalışın, veya üstünden elinizle ayağınıza doğru ittirin, ne kadar kolay dönüyor veya bacağınızda hareket ediyor göreceksiniz. Yere düşüp sürüklenmeye başladığınız ilk saniyede bacağınızdan sıyrılıp gidecek demektir bu. İlk darbeyi oradan alırsanız ancak o darbeyi karşılar. İlk sürüklenmede çıkıp gider bacağınızdan. Nasıl görünüyor, komik mi değil mi diye düşünmek en son akla gelecek şey olmalı.
    Katılıyorum.

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    dostum komik görünen bir durum yok ortada.geçen bende bi simit fırınına grdim işe giderken bi simit alayım dedim.moto pantolon üstünde dizlikler kafada kask içinde maske ellerimde eldiven var.kaskımın çenesini kaldırdım simit istedim.adam bana baktı ve cümle şu ; "valla gardeş dışarda bomba var die bağarsan herkimse inanır gaçar valla bombacı gibisen " :D:D gül geç içinden geçene göre giyin ;) ben pantolonun üzerine takıyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kot pantolonun altına giyince bantları sıkıtığı zaman veya dizlik kaydığı zaman napıcaz?

Kenara cekip fermuarı açıp pantolonumu indiricez

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Her daim içten takarım bana göre daha güvenli böylesi ve acaip rahatım. Tüm gün bunlarla dolaştığımda olur. Tabi dizlikten dizliğe fark eder. Ben Dainese Knee V kullanıyorum. Ergonomi harikası bana göre.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)