Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafiğe Kapatılan Yola Motosiklet ile girmek!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Konu yeri ve ya başlıgı yalnış ise modlarımız degiştirebilir.

Trafi'ge kapatılmış alanlara senenin şu son günlerinde girmeyelim derim malum sene sonu yaklaşmakta çogu Resmi kurum kasa açığını kapatma telaşında,boşu boşuna Ceza ödeyip Devleti Ala'yı zengin etmeyelim.
    Bu gün Elektrik faturasına itiraz etmek için Kadıköy Yeldegirmeni'ne gittim.malum bilenler bilir çogu yollar trafiğe kapalı,ama motosiklet sürücüleri yani bizler pek aldırış etmiyoruz bu kurala ve rahat rahat giriyoruz.Ben'de doğal olarak girdim tabiki.işimi hallettim cadde'ye çıkmayı düşünüyorum bir baktım yolun girişinde Trafik polisi el hareketi ile yaklaş yaklaş (Öpeyim edasın'da ) dercesine el hareketi yapıyor doğal olarak devam ettim; ilk soru evrakları alayım oldu,evrakları verdim hemen başladı ceza tutanağını doldurmaya baktım boşu boşuna söylenmenin anlamı yok paşa paşa cezayı yedik.memur beye dedim sene sonu geliyor kasayı dolduruyorsunuz anlaşılan hiç esnek davranmıyorsunuz malesef dedi.Yeldeğirmeni caddesi full motosiklet dolu her zaman bu gün işleri zor Trafik Polisi özellikle motosikletleri bekliyor sene sonu Cezası kesmek için haberiniz olsun.

Aslında hata bizlerde ama motosiklet insanları pek rahatsız etmez,pek yer kaplamaz düşüncesiyle kuralları esnetmeye çalışıyoruz ve görevlilerde bizlere çogu zaman esnek davranıyor,ama her zaman bu böyle olmuyor Özellikle senenin son günlerinde mümkün derece Kurallara uymalı boşu boşuna bir depo benzin parasını devlete bırakmamalı.

Ben bugün kendi payıma eksra devlete ödemede bulundum 66 TL .
    Büyük şehirde yaşamak zor diyorum başka'da demiyorum.Allah yardım etsin biz Motosiklet sürücülerine. Yeni yılınız Hayırlı Ugurlu olsun,Kazasız belasız sürüşler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Gidicem ben burdan.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    geçmiş olsun abicim...agustos ayında orta refüjden atladıgım için ceza yedim...
    refüjden atladıkdan sonra motorlu polis peşimden gelmiş....
    evraklarımı aldı takip et dedi...
    refüjden atladıgım yerın 50 metre ilerisinden tekrar peşpeşe atladık, başka polisin yanına gittik orda cezam yazıldı....

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    geçmiş olsun tamer abi. galıba bu uygulama heryerde var. bende saat 14:45 gibi barbaras bulvarından ınerken polis el salladı çektım saga. evraklarımı kontrol ettı sonra arkaya baktı plaka nerde dedı cantamda dedım böyle gitme aşağıda cevirip ceza yazarlar dedı. tesekkur edıp kolay gelsın dedım gittim.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Geçmiş olsun tamer kardeş, sütten agzı yanan, yogurdu üfleyerek yermiş, aslında herkez uysa kurallara ne güzel olur ismi üstünde kural ( dayısı olana amcası olana mevkisi olana salata )umarım 2012 saglık mutluluk huzur ve barış getirir ülkemize

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun abicim...agustos ayında orta refüjden atladıgım için ceza yedim...
    refüjden atladıkdan sonra motorlu polis peşimden gelmiş....
    evraklarımı aldı takip et dedi...
    refüjden atladıgım yerın 50 metre ilerisinden tekrar peşpeşe atladık, başka polisin yanına gittik orda cezam yazıldı....
    bak buda iyiymiş sende memurlara yazsaydın

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu yeri ve ya başlıgı yalnış ise modlarımız degiştirebilir.

Trafi'ge kapatılmış alanlara senenin şu son günlerinde girmeyelim derim malum sene sonu yaklaşmakta çogu Resmi kurum kasa açığını kapatma telaşında,boşu boşuna Ceza ödeyip Devleti Ala'yı zengin etmeyelim.
    Sevgili Kardeşim,

1-Devlet dediğin bizzat sensin.
    2-Devletler ceza ile kasa doldurmazlar zengin olmazlar .Cezalardan toplanan paralar devede kulak bile değildir bütçede.
    3-O para emniyet müdürlüğünün kasasına gitmez kurumlar cezaları kendi hanelerine gelir kaydedemezler açık kapayamazlar.
    4-Polis sana esneklik gösteremez suçtur.

DEVLETLER KURALLARA UYMAYANI CEZALANDIRMAYA , VATANDAŞLAR KENDİ DEVLETİNİN GÜVENLİK İÇİN KOYDUĞU KURALLARA UYMAK ZORUNDADIR.

Kurallara uymadığı için ceza yiyen sonrada madurmuş gibi burada ağlayanlar ise motosiklet sürücülerinin imajını sıkıntıya sokanların ta kendisidir.

Sözlerim ağır gelebilir ama trafiğe kapalı alanda küçücük çocuğa çarpan da yukarıdaki zihniyete sahip bir motor sürücüsüydü kimse bana kuralların tersini savunmasın..

Saygılar

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun tamer abi. galıba bu uygulama heryerde var. bende saat 14:45 gibi barbaras bulvarından ınerken polis el salladı çektım saga. evraklarımı kontrol ettı sonra arkaya baktı plaka nerde dedı cantamda dedım böyle gitme aşağıda cevirip ceza yazarlar dedı. tesekkur edıp kolay gelsın dedım gittim.
    Al bir yüz karası daha , sorsan şimdi EDS diyecek köprü parası zırvalayacak OGS diyecek.

Ama bal gibi hepimiz biliyoruzki plaka takmamanın tek bir amacı var.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

2-Devletler ceza ile kasa doldurmazlar zengin olmazlar .Cezalardan toplanan paralar devede kulak bile değildir bütçede.
    3-O para emniyet müdürlüğünün kasasına gitmez kurumlar cezaları kendi hanelerine gelir kaydedemezler açık kapayamazlar.

DEVLETLER KURALLARA UYMAYANI CEZALANDIRMAYA , VATANDAŞLAR KENDİ DEVLETİNİN GÜVENLİK İÇİN KOYDUĞU KURALLARA UYMAK ZORUNDADIR.

Kurallara uymadığı için ceza yiyen sonrada madurmuş gibi burada ağlayanlar ise motosiklet sürücülerinin imajını sıkıntıya sokanların ta kendisidir.

Sözlerim ağır gelebilir ama trafiğe kapalı alanda küçücük çocuğa çarpan da yukarıdaki zihniyete sahip bir motor sürücüsüydü kimse bana kuralların tersini savunmasın..

Saygılar

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

Al bir yüz karası daha , sorsan şimdi EDS diyecek köprü parası zırvalayacak OGS diyecek.

yok granaj vidası düştü bende plakadakılerı sokup granaja taktım legal insanım ben
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    devlet o kadar çok şeyden vergi alıyor ki ben bile artık gittiğim yerden fiş almamaya özen gösteriyorum. vatandaş kazansın parayı
    ben bile diyorum çünkü devlet kural koymuş uymak lazım diyerek düşündüğüm zamanlarda devletin cebimdeki son parayı almak için nasıl çabaladığını gördüm. Devlet bu olamaz desem de yapacak birşey yok. Malesef ki bu!!!
    En basitinden ÖTV, deprem vergileri v.s.
    herşey para
    Allah devlet kapısına düşürmesin diyelim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

Abi bu konuda sana karşı olmaya bıkmadan usanmadan devam edecem. Evet plaka sökmeye bende karşıyım. Fakat köprüden illegal geçişlerin sonuna kadar arkasındayım
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet o kadar çok şeyden vergi alıyor ki ben bile artık gittiğim yerden fiş almamaya özen gösteriyorum. vatandaş kazansın parayı
    ben bile diyorum çünkü devlet kural koymuş uymak lazım diyerek düşündüğüm zamanlarda devletin cebimdeki son parayı almak için nasıl çabaladığını gördüm. Devlet bu olamaz desem de yapacak birşey yok. Malesef ki bu!!!
    En basitinden ÖTV, deprem vergileri v.s.
    herşey para
    Allah devlet kapısına düşürmesin diyelim
    Aslında senin gibi düşünenleri getirip ülkenin başına oturtmak lazım , madem vergi almadan bu işler olabiliyor yapta görelim demeli ...

Devletler parayı ağaçtan toplamazlar tek gelir kaynakları vergidir.

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu konuda sana karşı olmaya bıkmadan usanmadan devam edecem. Evet plaka sökmeye bende karşıyım. Fakat köprüden illegal geçişlerin sonuna kadar arkasındayım
    Ve bende her seferinde köprüden v.s. den ücretsiz geçen hırsızdır demeye devam edeceğim.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında senin gibi düşünenleri getirip ülkenin başına oturtmak lazım , madem vergi almadan bu işler olabiliyor yapta görelim demeli ...

İyisin hoşsun da abi, vergi adaleti diye de birşey var. Aldığın benzinin %70'i vergi. Hiç mi dokunmuyor? Ücretli bir insanın ne kadar vergi ödediğini üç aşağı beş yukarı tahmin edebilirsin. Eline geçen paradan fazlası devlete gidiyor. Bir de bu adamın içtiği sigaradan, içkiden, yediği yemekten, kullandığı benzinden ayrıca vergi alınıyorsa, elbette birileri de buna karşı çıkacak. Çıkmalı da zaten. Ot muyuz biz ustam, aklına esen yoluyor?

Ve bende her seferinde köprüden v.s. den ücretsiz geçen hırsızdır demeye devam edeceğim.
    Ben de usanmadan, senden böyle bir ayıbı hiç beklemezdim demeye devam edeceğim abi...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    yeşil fıstık 300

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

devlet zaten alması gerekenden fazlasını alıyor
    yakında aldığımız nefese vergi koyarsa sasırmam
    vergi almasın demıyorum ama herseyın bır sınırı var

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Ve bende her seferinde köprüden v.s. den ücretsiz geçen hırsızdır demeye devam edeceğim.[/QUOTE]

benim aklıma takılan bi konuda budur. devlet dediğimiz kurum zaten vatandaşının karayolu ulaşımı için kullanacağı yolu yapmakla mükellef değilmidir. yani bunun kullanımı için ayrıca neden para veriliyor. evimize hırsız girse mesela polis çağırsak her çağırış içinde devletin emniyet hizmetinden yararlanıyoruz diye para mı vermemiz gerek. o benzinden alınan %70 vergi benzili araçların kullandıüı bu yolların yapım ve onarım giderleri için değil midir zaten? daha neyin parasıdır bu ?

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak buda iyiymiş sende memurlara yazsaydın
    aynı cezadan 2 tane yaz diyecektim....2 defa refüjden atladımya....

Motosikleti
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyisin hoşsun da abi, vergi adaleti diye de birşey var. Aldığın benzinin %70'i vergi. Hiç mi dokunmuyor? Ücretli bir insanın ne kadar vergi ödediğini üç aşağı beş yukarı tahmin edebilirsin. Eline geçen paradan fazlası devlete gidiyor. Bir de bu adamın içtiği sigaradan, içkiden, yediği yemekten, kullandığı benzinden ayrıca vergi alınıyorsa, elbette birileri de buna karşı çıkacak. Çıkmalı da zaten. Ot muyuz biz ustam, aklına esen yoluyor?

Ben de usanmadan, senden böyle bir ayıbı hiç beklemezdim demeye devam edeceğim abi...
    Ülkemizde ücretliler dolaylı vergi dışında vergi vermezler , vergiyi işveren öder . Sen hiç vergiler dahil maaş pazarlığı duydunmu ? .

Bende bir işverenim , vergi konusunda hepinizden daha çok ŞİKAYET ETMEYE hakkım var ama bu benim konulmuş kurallara uymamamı gerektirmez.
    Ne ben ne de sizler Robin Hood değiliz. Vergilere tepki gösterilecekse bunun demokratik yolları var ve hırsızlık bu seçeneklerden biri değil.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

Vergi adı altında benim emeğime el koyanlar, bunu yasal bir zorunluluk olarak önümüze sürüyorlarsa, bunu da kendi çıkarları için kullanıp, yetmiyormuş gibi bana geri dönüşümünü hiç bir şekilde sağlamıyorlarsa, burada beni bağlayan işin etik kısmı oluyor. Ve devletin maddi bir karşılık beklemeden bana sunması gerek tüm hizmetler için, gücüm yettiği heryerde işin etik kuralını uygulamaya çalışacağım.

Buna ister hırsızlık dersin abi, ister eşkıyalık. Dokunmaz bana. Sonuçta kendimce haklı gerekçelerim var.
    Fakat bu tip yaptırımları hala savunuyorsan o dokunur. Bu durumu kabullenerek hiç birşey yapmadan susup oturan, sesini çıkaramayan, devlet böyle yapıyorsa vardır bir doğrusu diyen insanlarla bir arada yaşamak dokunur.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İşverensiniz vergilere ses çıkarmıyorsunuz
    Bu mantık yüzünden bu haldeyiz malesef
    devlet vergiden kazanacak ama adaletli şekilde, vatandaşının ahını almadan
    motor alırken verdiğim vergilere baktım
    ehliyet alırken
    hastanede orda burda beklerken
    kısacası heryerde vergi var
    vergi olmasa bile devletin bizden zorla aldığı para var
    bu paraları zaten çatır çatır alıyor
    böyle dusundugum için mümkün olduğunca vergi verilmesine karsıyım
    devlet kazanacagına vatandas kazansın

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ülkemizde ücretliler dolaylı vergi dışında vergi vermezler , vergiyi işveren öder . Sen hiç vergiler dahil maaş pazarlığı duydunmu ? .

Bende bir işverenim , vergi konusunda hepinizden daha çok ŞİKAYET ETMEYE hakkım var ama bu benim konulmuş kurallara uymamamı gerektirmez.
    Ne ben ne de sizler Robin Hood değiliz. Vergilere tepki gösterilecekse bunun demokratik yolları var ve hırsızlık bu seçeneklerden biri değil.
    İşverenler de sonuçta çalışanların emeğinden kesip veriyor o parayı, gidip de cebinden ekstra bişey ödemiyorlar. Devlet o vergiyi almıyor olsa, işveren o vergi miktarını çalışanlarına vermekten sorumludur. Ayrıca vergi alınmayan bir hizmet var mı? Herşeyden vergi kesiliyorsa o dolaylı bu dolaysız demeye gerek ve lüzum yok. Ayrıca benzine bu kadar vergi verirken, motorlu taşıtlara şuna buna bir sürü vergi verirken yolların başlarını tutup deli dumrul misali ordan geçişlerden de para alınması doğru değildir, haksızlıktır, kul hakkı yemektir. Ama yine de geçişlerde parayı veriyorum, uğraşmak istemediğim için, ama yok kaçak geçmek isteyen varsa da kendi bilir; kimsenin de o konuda yargılamaya, atıp tutmaya hakkı yok bence.

Asıl konu hakkında da, cezası varsa, oraya taşıtla girmek yasaksa ceza kesilmesi normaldir, bunda şikayet edilecek bir durum yoktur; az bile gelmiş ceza.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol Görkem'im ,klasik hale geldi aslında bu tarz uygulamalar.sene sonu yaklaşırken yaparlar hep,diğer zamanlarda devamlı uygulama yapsalar birşey demiyeceğim ama ara sıra olunca ve ona denk gelince kızıyor insan biraz.kocaman cadde ve yayalara bir zararı yok motosikletin ama kanun bu diyecek yok.ben sürekli denetimden yanayım şahsen apache'ler ayıklansın derim.

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

[QUOTE=oocan;2531542]Sevgili Kardeşim,

Saygılar[COLOR="Silver"]

valla ben aslında kendi yaptıgım yalnışı savunmuyorum Olcan üstat,sadece arkadaşların dikkat etmesini boşuna ceza yememelerini istiyorum.Bizler devletten zengin İnsanlarmıyız ?

benim kızdıgım kısım kafana göre uygulama yapma,uygulama yapacaksan herkese eşit ve sürekli uygulama yap kafana göre koydugun Kanunları vatandaşına uygula.

şu kısıma katılıyorum bizler gibi devletin her dediğine evet diyen toplum olmasa bu devlet Avrupa'daki devletler gibi olur.(konuyu fazla açmama gerek yok siz anlarsınız söylemek istediğimi )
    emniyet şerit'i ihlaline kim uyuyor acaba resmi araçlar dahil.
    geçenlerde şike davası vardı,ne oldu'da çarklar kulüpler'den yana döndü.

yazmış oldugum yazıyı ağlıyor gibi gördüğünüze üzüldüm şahsen.
    her ne kadar devletin çogu kanununu tasvip etmesemde,şu an için uymaktan başka çare sadece sandıkta ama malesef yeterli gelmiyor O da.

çok gülünç gelebilir ama 2 sene önce ehliyet üzerimde olmadıgı için ( otomobil'de unutmuşum ) kabahatler kanununa muhalefetten 745 TL ceza yemiş ve itiraz ederek ( savunma hakkım olmadan ) paşa paşa ödemiş insanım.piyasada benim gibi 2 araç kullanıpta evraklarını diger araçta unutan binlerce insan vardır kesin,ama kime denk gelir böylesi.( babam emekli Polis belki ondan olabilir )

yine eklemek isterim devamlı ve ayrım yapmadan denetim
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Gazlasaydın keşke...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)