Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Trafiğe Kapatılan Yola Motosiklet ile girmek!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    1-2 ay evvel dolmuşa uyup bölünmüş yoldan gittim 15 km sonra sonra falan yol bitti, sabahın körü ateş yakan kahvaltı eden yol işçileri belirdi, mıcır çukur hendek zar zor karşıya geçip devam ettim, ceza şu bu yok tabi ortalık tenha, şehir içi işler değişir
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

köprü geçişlei

[QUOTE=oocan;2531576]Aslında senin gibi düşünenleri getirip ülkenin başına oturtmak lazım , madem vergi almadan bu işler olabiliyor yapta görelim demeli ...

Devletler parayı ağaçtan toplamazlar tek gelir kaynakları vergidir.[COLOR="Silver"]

arkadaşlar bu memleketin çok ekmeğini yedim ve bogaz köprüsünde gişecilik yaptım o zaman motorsiklet arabanın yarı fiatına geçerdi ve biz gişeden tahsil ederdik trafik en fazla 1 km sıkışık olurdu çok az motor kullanan vardı para ödemeden gecen motorsiklet olmazdı şimdiye göre daha adildi.Çok yanlışımız oluyor başta benim belki ama bunlar kusur dur sinan kardeşim sen belki kusursuz bir vatandaşsın tebrik ederim ama adaletsiz uygulamarla şavaşmadıgın ve şavaşanlarada hırsız dediğin için iftiracısın derim bende oldumu şimdi tabiki olmadı sevmediğim bir tarz ama bu senin anladığın tarz oldugu için bu şekide yazıyorum kusura bakma.

ben uzun süredir forumlarda bunları yazdım ve GARAJ da arkadaşlara bunu dile getirdim bazı sıkıntılarımız var bunu yetkilere maille basınla dile getirelim ve kanun koyuculara ulaşalım yanlışlıkları düzeltelim burda birbirimize çatmıyalım destek olalalım dedim diyorum .

bu yogun trafikte arabalar ile trafige çıkmayıp motorlarını kulanan bütün motor sürücülerine başta istanbul belediye başkanı ve sırasıyla ulaştırma bakanı karayolları genel müdürü
    hatta sayın başbakan tayip erdogan tebrik ederek köprü geçişlerini en az 2 misli para aldıkları süre içinde bedava oldugunu açıklamalarını dilerim ve bunu uygun şekide anlatırsak yapacaklarındanda adım gibi eminim.

bu korkunç trafige azda olsa bir çözümdür ayrıca motor siklet özel yolları için zorlamalıyız zamanla bunların olacagını biliyorum çok uzak değil yakında yapılır ama bu dayanışma ve gayretle olur .

vergi adetletsizliği o daha büyük bir mesele ona ancak köroglunun gücü yeterdi oda rahmetli oldu

hazır bu konu açılmışken bu perşembe akşamı GARAJ da detaylı konuşup bişeyler yapabiliriz davetlisiniz sinan kardeşim

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar bu konuda (köpr geçişleri) Okan Bey'i destekliyorum.
    Köprüden kaçak geçiş hırsızlıktır başka bir şey değil. Uzun uzun şimdi anlatmayayım... daha geçen başka bir konuda tartıştık. Dünyanın hiç bir yerinde köprülerin bedava olmadığını.

Tamam kabul ediyorum, kendi fikrinizdir, bedava olması gerektiğini düşünüyorsunuzdur. Haksızlık diyorsunuzdur vs vs...

Ancak size Ünlü bir sözü hatırlatmak isterim (ne yazık ki söyleyenini hatırlamıyorum)

"Yasalardan memnun olmamak, onları çiğneme hakkını vermez. Memnun olmadığın bir yasayı değiştirmenin yolunu, yine yasa içerisinde aramazsan, memnun olmadığın yasayı yapan [Herşey benim istediğim gib olsun] diyen haydutlardan bir farkın kalmaz."
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam resmen şoka soktun beni. Bu kadar güzel açıklama görmemiştim.Bir de stopaj denilen bir vergi var.Biliyorsunuzdur.O verginin tam karşılığı ne hocam? Verdiğimiz verginin vergisini mi veriyoruz. Durum bu ise ... Bu arada konuyu dağıtmadan.Ben de geçen gün delici farlar yüzünden sis farı cezası yedim. Enteresan bir durumdur ki açıklamaya bile uğraşmadım.50 tl gitti.O değil de 100 liram kalmıştı.2 gün geceleri aç kaldım. Tam ceza.Geçmiş olsun diyelim size.
    sene 1980 istanbulda 1 ay karın kalmadığı bir zaman olmuştu onun ilk günü üsküdardan kartala işe gidecem 25 km sabahın 6 sında yola çıktım servis gelmedi eve geri gidip honda 125 mi çıkardım çamaşır telini zincir yapıp o yolu gittim çalıştım 6 tl kazandım geri dnerken o zaman maltepede kavşakta kırmızı ışıkta geçtim o e5 de bir ben bir kırmızı ışık ve birde poliş arabası var pois arabası sagda duruyor ve ben geçtim polis efendi arabadan çıkar düdüğünü çalar aldırmam devam ederim sonra arabandan akrebini alır havaya dogrultur dururum motorun üzerinde heykelim zaten gel gel diye işaret eder o buzun üzerinde zorla döner yanı giderim evrak der elim tutmaz gel arabada otur ısın ver evrakını ısındım verdim epeyde koyu muhabbet alırlar bakarlar her şey tamam kırmızı ışıkta geçtin 10 tl ceza yapma etme evde bir yasında yaşınım süt bekler cepte 3 lira var ve ceza makbuzu alırım aradan çıkar yırtar atarım hala ödüyecegim.
    o polise varya hala beddua ediyorum edecegimde zalimlik her zaman kahramanlar çıkarır.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hocam kusura bakma ama.. bir şey sormak isterim izin verirsen.
    Neden geçtin kırmızıda?

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zalimlik her zaman kahramanlar çıkarır.
    En kahraman Kaya Abi
    Gökhan YAŞDAL

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Ülkemde (bunu özellikle yazıyorum yurtdışında böyle değil) hiçbir ücretli vergi dahil brüt maaş üzerinden işe girmez herkes net aldığını bilir , sokağa çık sor maaşı üzerinden kaç lira vergi kesildiğini bilen adama 100 kişiden birinde rastlarsın. İşveren kendi sigortasını vergisini yatırmazsa başına gelecek en kötü şey ceza ödemektir ama yanında çalışan adamın vergisini sigortasını yatırmaz ise kimse gidip çalışandan ceza falan istemez , yine gelir işverenin kapısına dayanırlar hapis cezasına kadar gidebilir. Şimdi söyleyin bakalım vergiyi kim ödüyor ???

Bende patron yanında çalışırken böyle atıp tutuyordum , ne zaman kapıya vergi levhasını astım şimdi anladım hanyayı da konyayı da.
    Saygılar
    Kimse brüt alacagi maasa bakarak ise girmez evet. Ama her patron alacagi iscinin maliyetini brut maasi, servis ve yemek ucretini hesaplayip alir.
    Kisaca 650 lira net maas alan bir asgari ucretlenin isverene maaliyeti zaman zaman 1500 lirayi bulmaktadir.
    Devlet asgari ucret pazarligi yaparken, net ve brut ucretleri acikca belirtir. Peki soruyorum simdi size, sizin cebinizden ciktigini soylediginiz vergiyi, sigorta primini kimin adina devlete yatiriyorsunuz? Calisan iscinizin adina. Peki devletin elinde degil midir asgari ucretteki vergi oranini dusurup, net asgari ucret rakamini yukseltmek?
    Brutu isveren dusunsun ben net maasima bakarim diyen isciler icin rahmetli Cem Karaca'dan gelsin "iscisin sen isci kal"

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kusura bakma ama.. bir şey sormak isterim izin verirsen.
    Neden geçtin kırmızıda?
    zekana hayranım başka sorun varsa cevaplıyayım

---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konuda (köpr geçişleri) Okan Bey'i destekliyorum.
    Köprüden kaçak geçiş hırsızlıktır başka bir şey değil. Uzun uzun şimdi anlatmayayım... daha geçen başka bir konuda tartıştık. Dünyanın hiç bir yerinde köprülerin bedava olmadığını.

Tamam kabul ediyorum, kendi fikrinizdir, bedava olması gerektiğini düşünüyorsunuzdur. Haksızlık diyorsunuzdur vs vs...

Ancak size Ünlü bir sözü hatırlatmak isterim (ne yazık ki söyleyenini hatırlamıyorum)

"Yasalardan memnun olmamak, onları çiğneme hakkını vermez. Memnun olmadığın bir yasayı değiştirmenin yolunu, yine yasa içerisinde aramazsan, memnun olmadığın yasayı yapan [Herşey benim istediğim gib olsun] diyen haydutlardan bir farkın kalmaz."
    ben uzun süredir forumlarda bunları yazdım ve GARAJ da arkadaşlara bunu dile getirdim bazı sıkıntılarımız var bunu yetkilere maille basınla dile getirelim ve kanun koyuculara ulaşalım yanlışlıkları düzeltelim burda birbirimize çatmıyalım destek olalalım dedim diyorum .

bu yogun trafikte arabalar ile trafige çıkmayıp motorlarını kulanan bütün motor sürücülerine başta istanbul belediye başkanı ve sırasıyla ulaştırma bakanı karayolları genel müdürü
    hatta sayın başbakan tayip erdogan tebrik ederek köprü geçişlerini en az 2 misli para aldıkları süre içinde bedava oldugunu açıklamalarını dilerim ve bunu uygun şekide anlatırsak yapacaklarındanda adım gibi eminim.

bu korkunç trafige azda olsa bir çözümdür ayrıca motor siklet özel yolları için zorlamalıyız zamanla bunların olacagını biliyorum çok uzak değil yakında yapılır ama bu dayanışma ve gayretle olur .

Motosikleti
    BMW F650 ST
    zekana hayranım başka sorun varsa cevaplıyayım

---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

.
    Hocam mmesajında sadece kırmızıda geçtim diye yazmışsın.
    Yolda senden başka kimse olmadığını yazmışsın.
    O yüzden merak ettim. Acil bir durum mu vardı
    yoksa sadece kimse yok diye mi geçtin?
    kırmızıda geçmeni haklı görecek ne gibi bir sebebin var diye merak ettim
    Sonuçta kanunları uygulayan polisi zalimlikle suçluyorsun..

NOT: Gereksiz yere gerilmeni gerektirecek bir şeyler yazmadığımı düşünüyorum. Aksi ise, kusura bakma.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    arkadaşlar bu memleketin çok ekmeğini yedim ve bogaz köprüsünde gişecilik yaptım o zaman motorsiklet arabanın yarı fiatına geçerdi ve biz gişeden tahsil ederdik trafik en fazla 1 km sıkışık olurdu çok az motor kullanan vardı para ödemeden gecen motorsiklet olmazdı şimdiye göre daha adildi.Çok yanlışımız oluyor başta benim belki ama bunlar kusur dur sinan kardeşim sen belki kusursuz bir vatandaşsın tebrik ederim ama adaletsiz uygulamarla şavaşmadıgın ve şavaşanlarada hırsız dediğin için iftiracısın derim bende oldumu şimdi tabiki olmadı sevmediğim bir tarz ama bu senin anladığın tarz oldugu için bu şekide yazıyorum kusura bakma.
    Sevgili Kadeşim,

Öncelikle nazik davetin için teşekkür ederim ama GARAJ neresidir hiç bir fikrim yok bu yüzden icbet edemeyeceğim.
    Diğer konuya dönersek , bir insanı işlemediği bir suç ile itham ederseniz iftira etmiş olursunuz halbuki ben kişilerin kendi ikrarlarına dayanarak konuşuyorum .Siz yapılana protesto diyebilirsiniz ama kanunlar ve benim vicdanım öyle demiyor.

Sevgiler

Not: Hitab ismi olarak "Okan" ı kullanıyorum , siz diğerini kullanınca başkasına hitab ediyormuşsunuz gibi geliyor bana.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kadeşim,

Öncelikle nazik davetin için teşekkür ederim ama GARAJ neresidir hiç bir fikrim yok bu yüzden icbet edemeyeceğim.
    Diğer konuya dönersek , bir insanı işlemediği bir suç ile itham ederseniz iftira etmiş olursunuz halbuki ben kişilerin kendi ikrarlarına dayanarak konuşuyorum .Siz yapılana protesto diyebilirsiniz ama kanunlar ve benim vicdanım öyle demiyor.

Sevgiler

Not: Hitab ismi olarak "Okan" ı kullanıyorum , siz diğerini kullanınca başkasına hitab ediyormuşsunuz gibi geliyor bana.
    okan kardeşim

vicdanın hırsızda demesin belki dikkat çekmek için böyle hitap ediyorsun ama hakim bile hırsıza hırsız diyebilmesi için bir sene muhakeme ediyor .
    bir mubarek büyük zat tanırım her gün gemi ile işe gider gelirdi ve gemi parasını tam olarak hazırlardıki gişede para bozdurarak arkasındaki kişi,lerin zamanını çalmamak için.
    bir özür borcun var

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)