Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Park Piste Çıkma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Böyle bi durum var mı bilen var mı aramızda? Bana bir arkadaşım 2 günlük eğitim veriliyor sonrasında piste çıkmanıza izin veriliyor demişti ve 300 400 lira gibi bir rakamdan bahsetmişti. Bu işin aslı nedir acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    cıkmak için egitim şart degil para şart 650 tl idi gecen sene egitim günlerınde egitim alcak oldunmu 3250 tl 2 kurdu gecen sene tabi daha net bilgi motoron dergisinde onlar organize ediyorlar bu işi
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    halis abi değiştirmişler sanırım o mevzuyu

track day organizasyonlarına katılabilmek için eğitim alınması şart koşulmuş
    ücret ve başvuru sayfasının en altında şu ibare yer alıyor
    "* Track Day organizasyonlarına katılmak isteyen katılımcılar daha önceden CSS eğitim programlarının en az birine katılmış olmaları gerekmektedir."

yani öncesinde 575€+KDV öde sonra track day için bi 300€+KDV daha öde diyor

kaan buradaki siteden bakabilirsin
    http://www.superbikeschool.com.tr
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    benim için fark etmeyecek artık ss yok hoş olmasada o gun allah saglık verirse emanet kiralık bir motorla girmek isterim ben egitimde aldım nasılsa
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İstanbul parkın pistinin saatlik kirası 10 bin euro yada dolar gibi bişey duymuştum. 300-400 lira nedir ya herkes verir öyle bi piste motorla yada arabayla çıkmak için. Pistte 2 tur atmak için pist üstünde 1-2 resim çektirmek için 300 lira vermeye dünden razıyım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    300 400 tl olursa ben 3 ayda bir girerim sokaktada motor kulanmam

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kazıklanmaya çok hevesliyiz anlaşılan... Bunu yurt dışındaki pistlerin günlük giriş/kullanım fiyatlarıyla kıyaslayarak söylüyorum.

Bir de benim anladığım o parayı eğitim günlerinde veya eğitmenler gözetiminde pistte turlama günleri için ödüyoruz. Bu pistin ayrı olarak giriş ücreti yok mu? Yani ben o eğitim okulu dahilinde turlamak istemiyorum, belki profesyonel yarışçıyım, giremiyor muyum piste turlamak için? Eğer öyle bir ihtimal yoksa bildiğin pisti o eğitim okuluna peşkeş çekmişler, aralarında anlaşmışlar demektir...
    #sürenadam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    giremiyorsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer öyle bir ihtimal yoksa bildiğin pisti o eğitim okuluna peşkeş çekmişler, aralarında anlaşmışlar demektir...
    O eğitim okulu pistin günlük/haftalık kirasını verip istediği kişiyi istediği paraya piste çıkartabilir. Bu da gayet normal. Onlar pistin sahibi ya da sürekli kiracısı değil. Sadece belirli dönemlerde kiralayıp eğitim veriyorlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    arkadaşlar bır zamanlar hiç giremiyoduk keske pahalı falan olsada girsek diyorduk şimdi para ile oldu şimdi tu kaka oldu hani kedi ciger meselesi
    benim ss yok ama tenere ile girer yine girerim o piste para var huzur var
    not:cadede gazlayıp hayati tehlekelerle dolu motor veya ss kulancagıma yılda 2 veya 3 kez piste cok para verir kulanırım daha iyi
    hos avrupada motorla beraber egitim veriliyormuş bakın muş diyorum duydugum öyle ama bizde imkan bu kadar
    bize deselerki motor bizden 1500 eur kac kişi gider
    o yuzden böylesi daha güzel tabi bana göre

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O eğitim okulu pistin günlük/haftalık kirasını verip istediği kişiyi istediği paraya piste çıkartabilir. Bu da gayet normal. Onlar pistin sahibi ya da sürekli kiracısı değil. Sadece belirli dönemlerde kiralayıp eğitim veriyorlar.
    O eğitim okuluna para ödemeden piste giremiyorsun... Yani adamlardan eğitim almak zorundasın ve onların track day'ine katılarak, adamlara para ödeyerek girebiliyorsun piste sadece. Yani adamların cebine para girmeden piste sokmuyorlarsa beni ben de satılmış derim elbet. Pist yönetiminin böyle çalışması tamamen saçmalık. İyi valla bir ülkede pist yapılsın, ben de eğitim veren bir kurum/topluluk/grup'un başında olayım. Benden eğitim almadan piste girmek de yasak olsun. Ohhh, mis gibi...

Diyorum ki "ben profesyonel/amatör bir yarışçıyım, kardeşim benim eğitim alacak bir yanım kalmamış, parasını ödeyip piste girmek istiyorum...??" Yok olmaz, şu arkadaşlaraa önce 575€+KDV eğitim için, sonra da track day adı altında piste girmek için de 300€+KDV öde, öyle gel.... Daha başka bişey söylemeye gerek var mı hocam?? Tabi bu paranın bir kısmı pist yönetimine + pist giderlerine de gidiyor, biliyoruz... Ama yine de piste girmek için bu şekil bir uygulamanın olması doğru mu??

Halis hocam, anlıyorum sizi, evet eskiden hiçbişey yoktu, şimdi en azından girme imkanımız var. Peki böyle söyleyip kenara çekilmek, "uygulama doğru olmayabilir ama benim param var bana hava hoş" demek doğru mu sizce?? Geri kalmış ülkeler gibi vatandaşın enayi yerine koyulmasından rahatsızlık duymamak(fakir edebiyatı yapmak istemiyorum ama kaldı ki burası kimin parasıyla/vergisiyle yapıldı, hatırlatmak isterim!) hala sıkıcı gelmiyor mu size??
    #sürenadam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    O eğitim okuluna para ödemeden piste giremiyorsun... Yani adamlardan eğitim almak zorundasın ve onların track day'ine katılarak, adamlara para ödeyerek girebiliyorsun piste sadece. Yani adamların cebine para girmeden piste sokmuyorlarsa beni ben de satılmış derim elbet. Pist yönetiminin böyle çalışması tamamen saçmalık. İyi valla bir ülkede pist yapılsın, ben de eğitim veren bir kurum/topluluk/grup'un başında olayım. Benden eğitim almadan piste girmek de yasak olsun. Ohhh, mis gibi...

Diyorum ki "ben profesyonel/amatör bir yarışçıyım, kardeşim benim eğitim alacak bir yanım kalmamış, parasını ödeyip piste girmek istiyorum...??" Yok olmaz, şu arkadaşlaraa önce 575€+KDV eğitim için, sonra da track day adı altında piste girmek için de 300€+KDV öde, öyle gel.... Daha başka bişey söylemeye gerek var mı hocam?? Tabi bu paranın bir kısmı pist yönetimine + pist giderlerine de gidiyor, biliyoruz... Ama yine de piste girmek için bu şekil bir uygulamanın olması doğru mu??

Halis hocam, anlıyorum sizi, evet eskiden hiçbişey yoktu, şimdi en azından girme imkanımız var. Peki böyle söyleyip kenara çekilmek, "uygulama doğru olmayabilir ama benim param var bana hava hoş" demek doğru mu sizce?? Geri kalmış ülkeler gibi vatandaşın enayi yerine koyulmasından rahatsızlık duymamak(fakir edebiyatı yapmak istemiyorum ama kaldı ki burası kimin parasıyla/vergisiyle yapıldı, hatırlatmak isterim!) hala sıkıcı gelmiyor mu size??
    ben ne yarışcılar gördüm egitim alan hata turkiye sanpiyonu yunus ercelik bile egitim alıyordu neymiş demekki hala ögrenilcek bir şey varmış

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede o kadar cok pist secenegi yok, yariscilar girip antreman yapsinlar.

Bahsi gecen pist F1 pisti. Daha kurumsal isletilmesi dogal bir durum. Her yarisciyim diyenin oraya cikmasi dogru degil. Unutmayin ki bugun TMSF lisans almak cocuk oyuncagi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    İyi valla bir ülkede pist yapılsın, ben de eğitim veren bir kurum/topluluk/grup'un başında olayım. Benden eğitim almadan piste girmek de yasak olsun. Ohhh, mis gibi...
    Eğitim almayan birisinin girememesi ya da pistin o eğitim kurumunun yönetiminde olması gibi bir şey yok. Sen de kirala istersen scooterla apaçilik yapanları al piste. Kiralayan sen olduktan sonra kimse sana piste girecek kişiler için eğitim şartı koyamaz. Sen kiralarsan kuralları da sen koyarsın. Pisti tek kiralayan da CSS değil. Mesela Porsche club arada bir kiralıyor. Bir ara Doğuş oto kiralayıp Volkswagen sahiplerine ücretsiz tur ve test sürüşü yaptırıyordu. Yani parası olan kiralıyordu. Motosiklet.net kiralasın biz de piste çıkalım.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İşin bir de güvenlik boyutu var.

Korumasız gidersen vebali kime ?

Orada düşersen ne olacak ? Kim bakacak ? Motoru kim kaldıracak ? Motosiklet piste yağ dökerse kim temizleyecek, arkandan gelene diğer sürücüye ne olacak.

Tüm boyuları ile düşünülüp pistin kullanıma sunulması lazım.

Bunlar da maliyet unutmamak lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)