Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Satış sözleşmesi ve sonrasında duyulan pişmanlık üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    merhaba... sizlere bir sorum olacaktır. 2.sefer ybr 125 aldım... daha doğrusu satış sözleşmesi yapıldı, paramı ödedim, mal geldi kutuda bekliyor. ben toplayın dediğimde toplayıp teslim edecekler. ancak ben pişman oldum, 2. el bişeyler almak istiyorum. bu konuda size danışmak istedim...
    gidip ben vazgeçtim, paramı iade edin desem adam paramı verir mi? bu konuda bir kanun hükmü var mıdır ya da insiyatifi ne olur sizce?
    olayın aciliyeti vardır...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    özgür adamın insafına kalmış paranı veremem ben siparişe göre ürün getirdim almak zorundasın derse yapacak birşey yok imza atıldıysa adam malını sattıysa geriye almaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özgür adamın insafına kalmış paranı veremem ben siparişe göre ürün getirdim almak zorundasın derse yapacak birşey yok imza atıldıysa adam malını sattıysa geriye almaz
    inşallah geri alır... ybr artık kabak tadı verdi sözde 10 beygir ama 4 tane tay bağlamışlar sanki önüne

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Satış sözleşmesinde,cayma hakkı ile ilgili maddeler yoksa,satıcının insiyatifindedir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah geri alır... ybr artık kabak tadı verdi sözde 10 beygir ama 4 tane tay bağlamışlar sanki önüne
    evet ybr güçsüz ama diğer artıları da unutmamak gerek artıları sen bizden daha iyi bilirsin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Bence biraz da olsa kesinti yapabilir.Kapora vb. mesela 200 lira kesebilir.Kanunen hakkını bilmem tabi.Ama kapora verdiyseniz gidebilir.Ybr güzel alettir hocam. Bence al sen onu boşver.10 hp,20 tay,30 eşşek. Hepsi aynı yere götürüyor motosikleti.Ya da bir fikrim daha var.Siteye ilan ver.Yani 0 km kasasından çıkarılmamış ybr olarak.Adam illa ki alacaksınız derse de fiyatını uygun tutarsın biraz daha.Ya da plakasının masrafı benden olsun gibi şeylerle motosikleti satarsın direk. Üzme tatlı canını.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ybr güçsüz ama diğer artıları da unutmamak gerek artıları sen bizden daha iyi bilirsin
    estafurullah abicim dünyadaki (töbe haşa) kusursuz sayılı makinelerdendir arıza yapmaz, piyasası iyidir, v.s. ama sürücüsüne yetmemeye başladıysa el değiştirmeye mahkum malesef keşke tüm motorlar ybr gibi olabilse

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence biraz da olsa kesinti yapabilir.Kapora vb. mesela 200 lira kesebilir.Kanunen hakkını bilmem tabi.Ama kapora verdiyseniz gidebilir.Ybr güzel alettir hocam. Bence al sen onu boşver.10 hp,20 tay,30 eşşek. Hepsi aynı yere götürüyor motosikleti.Ya da bir fikrim daha var.Siteye ilan ver.Yani 0 km kasasından çıkarılmamış ybr olarak.Adam illa ki alacaksınız derse de fiyatını uygun tutarsın biraz daha.Ya da plakasının masrafı benden olsun gibi şeylerle motosikleti satarsın direk. Üzme tatlı canını.
    yanlış anlama ama ben de cub'a binerken güzel görüyordum ybr'yi. lakin onca km, uzun yol, şehir içi tecrübesinden sonra ve er6 hayaliyle sattıktan sonra tekrar ybr hayal kırıklığı oldu ve kabak tadı verdi. bi arkadaşımın gazına gelip gidp yaptım sözleşmeyi ama pişman oldum şimdi... Allah hepimizn gönlüne göre verir inşallah

Motosikleti
    Naked :)
    Bir miktarını kesecektir muhtemelen. Helede ana distribütöre para teslim edildiyse ki muhtemelen motor geldiğine göre edilmiştir, biraz zorluk çıkartabilirler. Sözleşmede yazıyordur aslında bu durumda ne olacağı.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Bence de sözleşmede iadeden bahsetmiyorsa yasal olarak mümkün olmaz. Bu işin yolu biraz tatlı dilden, biraz da pazarlıktan geçiyor. Paranın bir kısmını kapora niyetine satıcıya bırakırsanız olabilir. Bu arada:

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 hp,20 tay,30 eşşek. Hepsi aynı yere götürüyor motosikleti.
    Bayıldım bu yoruma. Katılmamak imkansız.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de sözleşmede iadeden bahsetmiyorsa yasal olarak mümkün olmaz. Bu işin yolu biraz tatlı dilden, biraz da pazarlıktan geçiyor. Paranın bir kısmını kapora niyetine satıcıya bırakırsanız olabilir. Bu arada:

Bayıldım bu yoruma. Katılmamak imkansız.
    bende katılıyorum lakin, sütçü beygirinin, yük eşşeğinin, midillinin, ya da arap atının kullanım yerleri farklı, öyle değil mi

Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir miktarını kesecektir muhtemelen. Helede ana distribütöre para teslim edildiyse ki muhtemelen motor geldiğine göre edilmiştir, biraz zorluk çıkartabilirler. Sözleşmede yazıyordur aslında bu durumda ne olacağı.
    neden kessin ki? adıma fatura düzenlenmedi. sattığında verir paramı, peşin vermez?

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    en iyisi satıcıyla konuşmak burda söylenen herşey havada kalacak belki başka bekleyen vardır satıcı ona satar motosikleti
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyisi satıcıyla konuşmak burda söylenen herşey havada kalacak belki başka bekleyen vardır satıcı ona satar motosikleti
    gittim fakat malum bugün pazar :(

Motosikleti
    "güncel" mi yazsam ne yapsam?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla tanıdık değilse hele hele pek uyumlu biri değilse hiç ihtimal vermiyorum ama yinede şansını dene isteyenin bi yüzü vermeyenin 2 yüzü kara demişler

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ben 5 yıl cbf kullandım...sattım...şimdi arıyorum eşşek meşşekdi ama işimi görüyordu...herşeye rağmen sonsuza dek cbfye binemem..sıfırını almam şu an mümkün olmasına rağmen almam...nedeni basit..sıkıldım...boğdu hatta...belgesellerde sotede nehirde timsahlar olur su içmeye gelen başka hayvanları kaparlar ya o hesap köşeme çekildim hamle yapmak için bekliyorum...er6n cbf 500..cbf600 birini gözüme kestircem ve vurucam kırbacı vurucam kırbacı o sözleşmelerin yasal olarak bağlayıcılığı tartışılır...bence vazgeçme konusunu ısrarcı bir şekilde bayiyle konuş..az bişey tiyatro yap..hüzün ambiansı yap yalanlar uydur vs...bilemedim ne diyeyim...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Özgür epey bir süredir ybr 125 kullanıyorsun .Tamam; kalite,sağlamlık,ekonomi,sorunsuzluk deyince ybr 125 akla geliyor ama artık o motosikletin seni tatmin edeceğini sanmıyorum.Bence satıcıyla anlaşarak çok cüzi bir rakama (100-150 tl) anlaşabilirsen sözleşmeden cay derim.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür epey bir süredir ybr 125 kullanıyorsun .Tamam; kalite,sağlamlık,ekonomi,sorunsuzluk deyince ybr 125 akla geliyor ama artık o motosikletin seni tatmin edeceğini sanmıyorum.Bence satıcıyla anlaşarak çok cüzi bir rakama (100-150 tl) anlaşabilirsen sözleşmeden cay derim.
    nasipse ben de öyle düşünüyorum, zaten o 100-150 lira gibi parayı da akıl parası olarak sayıcam yani üzülmeyeceğim o gidecek paraya... bakalım yarın gidip konuşucam sonucu buraya yazarım

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Bu aralar ybr 125 almayı düşünüyordum eğer geri vermenizde bir sorun yaşarsanız benimle irtibata geçebirsiniz. ama motorun balıkesirden kayseriye nakliyesi nasıl olur eğer olursa bilmemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    zor ama bir ihtimal.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ne kadar ödeme yaptınız satıcıya?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)