Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Satış sözleşmesi ve sonrasında duyulan pişmanlık üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar ödeme yaptınız satıcıya?
    4090 tl normalde, pazarlıkla 4000e aldım. yani 4000 ödedim... neden sordunuz ki?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Özgür kardeşim...Satış sözleşmesini siz kendi aranızda mı yaptınız yoksa noterde mi bilemiyorum. Kendi aranızda bi sözleşme yaptıysanız hukuki açıdan bi yükümlülüğü yok diye biliyorum. İkincisi de Adamla konuş eğer fatura çıkmadıysa Ötv filan yapılmadıysa vazgeçebilirsin ama şu da var adamla konuşman ve anlaşmana bağlı...Umarım istediğin gibi olur

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sonuç ne oldu?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Alıntı telkarinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür kardeşim...Satış sözleşmesini siz kendi aranızda mı yaptınız yoksa noterde mi bilemiyorum. Kendi aranızda bi sözleşme yaptıysanız hukuki açıdan bi yükümlülüğü yok diye biliyorum. İkincisi de Adamla konuş eğer fatura çıkmadıysa Ötv filan yapılmadıysa vazgeçebilirsin ama şu da var adamla konuşman ve anlaşmana bağlı...Umarım istediğin gibi olur
    aramızda yaptık, ne ötv ne de başka vergisi yatırılmadı. fatura kesilmedi. inşallah...

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç ne oldu?
    şimdi çıkıyorum yaklaşık 1 saat sonra cevabı buraya yazacağım... Hepinize çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Kendi aranızda yaptığınız sözleşmenin bi bağlayıcılığı yok. Adamla konuşmana bağlı. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır misali. Fatura filan yoktur inş. Fatura kesildiyse zaten almaz geri.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4090 tl normalde, pazarlıkla 4000e aldım. yani 4000 ödedim... neden sordunuz ki?
    Resmi bağlayıcılığı olmasada kapora vermiş olsaydınız karşı taraf iade etmeyebilirdi.bu durumda ufak bir kesinti olabilir sizin tabirinizle akıl parası.yada aç gözlü bir esnaf değilse tamamını geri verebilir,akıllı esnafın hepsini geri vermesi gerekir.inşallah sıkıntı çıkmadan halledersin ...sonucu bekliyoruz.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    belki 3-5 bişey verirsen adam vazgeçebilir...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki 3-5 bişey verirsen adam vazgeçebilir...
    SONUÇ:
    "elimde yeterinden fazla stok var. zaten yıl başında zam gelecek, beklersen istediğin paralara satarsın. zaten fatura kesmedik ve kutusunda, istersen sahibinden'e koy. benim stoklarım da bittiğinde satabiliriz, durabilir burada. ama sana para iade etmem... satana kadar bekleyeceksin" dedi...
    ben de 1 hafta bekleyeceğim, zam gelecek dediğine göre zam geldikten sonra koyarım sahibinden.com'a....

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi bağlayıcılığı olmasada kapora vermiş olsaydınız karşı taraf iade etmeyebilirdi.bu durumda ufak bir kesinti olabilir sizin tabirinizle akıl parası.yada aç gözlü bir esnaf değilse tamamını geri verebilir,akıllı esnafın hepsini geri vermesi gerekir.inşallah sıkıntı çıkmadan halledersin ...sonucu bekliyoruz.
    Hocam haklısınız, alması gerekirdi. madem zam gelecek bana para iadesini yapıp pahalıya satardı. ama belki de 4.000tl'den daha yüksek bi fiyata satarım ve para kazanırım daha üstüne zam gelince? nasip...

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Faturalı alsaydınız sözleşmeden 8 gün içinde cayma hakkınız olurdu.

Bu arada sıfır makina nasıl sözleşmesiz faturasız satılır? Nasıl tescil ettireceksiniz?

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SONUÇ:
    "elimde yeterinden fazla stok var. zaten yıl başında zam gelecek, beklersen istediğin paralara satarsın. zaten fatura kesmedik ve kutusunda, istersen sahibinden'e koy. benim stoklarım da bittiğinde satabiliriz, durabilir burada. ama sana para iade etmem... satana kadar bekleyeceksin" dedi...
    ben de 1 hafta bekleyeceğim, zam gelecek dediğine göre zam geldikten sonra koyarım sahibinden.com'a....

Hocam haklısınız, alması gerekirdi. madem zam gelecek bana para iadesini yapıp pahalıya satardı. ama belki de 4.000tl'den daha yüksek bi fiyata satarım ve para kazanırım daha üstüne zam gelince? nasip...
    sizin gibi düşünen insanlar yüzünden ikinci el bir araç alamıyorum. karşındaki keriz yerine koymak sizin yaptığınız. inşallah dediğiniz gibi olmazda siz de bu işten kar yerine zarar edip biraz daha dürüst olursunuz.

Motosikleti
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin gibi düşünen insanlar yüzünden ikinci el bir araç alamıyorum. karşındaki keriz yerine koymak sizin yaptığınız. inşallah dediğiniz gibi olmazda siz de bu işten kar yerine zarar edip biraz daha dürüst olursunuz.
    yanlış anlaşıldıysam affola... ancak bana sağılacak inek gözüyle bakan satıcı mı ya da sahibinden'e koyduğumda fiyatı öldürmeye çalışan adam mı enayi yerine koyuyor karşısındakini yoksa pazarlık yapıp motorunu peşin para almış sonra da kutusunda satan kişi mi?

olaya şu gözle bakın o zaman, sürekli zam gelen benzini de almak kerizliktir ya da stokta bekleyip zamlanmış ve zamlı fiyattan alınmış bir ürünü almak ta kerizliktir.
    elindeki mala zam geldiğinde o malı pahalı satan adam da karşısındakini keriz yerine koymakta(mı)dır?!
    şimdi siz olsanız zamlı fiyattan bayiden mi alırsınız yoksa aynı motoru yine bayiden kendi adınıza faturalı olarak birisinin aracılığıyla daha uygun fiyata mı alırsınız?

bunda güvenemeyecek bişey yok ki. aklınızdaki soru işareti neyle illgili onu anlayamadım. ayrıca her alınan mal zararına satılacak diye bişey yok... TİCARETİN BİRİNCİ KURALI zarar etmemek değil midir zaten?

bana beddua ederken amacınız ne anlamış değilim.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    çin malı olsa elinden belki zor çıkarırdın ama hem sıfır hemde ybr...bence rahatlıkla elinden çıkarabilirsin.yada 2.el biriyle takasada girilebilir üstüne para alırsın(2. el bişey alıcam demiştin o yüzden söylüyorum)
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı olsa elinden belki zor çıkarırdın ama hem sıfır hemde ybr...bence rahatlıkla elinden çıkarabilirsin.yada 2.el biriyle takasada girilebilir üstüne para alırsın(2. el bişey alıcam demiştin o yüzden söylüyorum)
    evet hocam öyle yapıcam. üniversite öğrencisiyim o yüzden para biriktiriyorum... yıl başından sonra çıkarıcam satılığa motorumu. aklımda gt250 comet var ama bakalım... haklısın başta kuruntu yaptım ama sonradan kolay satabileceğime emin oldum

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    sıfır aldıysanız her türlü üründe, isterseniz nükleer santral alın 15 gün içerisinde geri verebilirsiniz. Geri vermek istediğinizi söyleyin. Almıyorum falan derse abi istemiyorum falan diye kibarca söyleyin. Almazsa tüketici mahkemesinde bu işi halledebilceğinizi üstelik mahkemede kazanmazın taktirde adamın sizin avukat masraflarınıda karşılayacağını hatırlatın.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış anlaşıldıysam affola... ancak bana sağılacak inek gözüyle bakan satıcı mı ya da sahibinden'e koyduğumda fiyatı öldürmeye çalışan adam mı enayi yerine koyuyor karşısındakini yoksa pazarlık yapıp motorunu peşin para almış sonra da kutusunda satan kişi mi?

olaya şu gözle bakın o zaman, sürekli zam gelen benzini de almak kerizliktir ya da stokta bekleyip zamlanmış ve zamlı fiyattan alınmış bir ürünü almak ta kerizliktir.
    elindeki mala zam geldiğinde o malı pahalı satan adam da karşısındakini keriz yerine koymakta(mı)dır?!
    şimdi siz olsanız zamlı fiyattan bayiden mi alırsınız yoksa aynı motoru yine bayiden kendi adınıza faturalı olarak birisinin aracılığıyla daha uygun fiyata mı alırsınız?

bunda güvenemeyecek bişey yok ki. aklınızdaki soru işareti neyle illgili onu anlayamadım. ayrıca her alınan mal zararına satılacak diye bişey yok... TİCARETİN BİRİNCİ KURALI zarar etmemek değil midir zaten?

bana beddua ederken amacınız ne anlamış değilim.
    Zamlı gelecek olanlar 2012 model sizinki yanılmıyorsam 2011 model bu durumda da kar koymanız bana kalırsa doğru olmaz arkadaşda galiba bu şekilde düşünerek söyledi

Neyse inşallah verdiğiniz para kadarını geri alırsınız diyelim orta yolu bulalım

Motosikleti
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamlı gelecek olanlar 2012 model sizinki yanılmıyorsam 2011 model bu durumda da kar koymanız bana kalırsa doğru olmaz arkadaşda galiba bu şekilde düşünerek söyledi

Neyse inşallah verdiğiniz para kadarını geri alırsınız diyelim orta yolu bulalım
    olurmu ya benimki de 2012 model, üstelik DAHA KUTUSU BİLE DELİNMEDİ
    2011 modeller 8.aydan önce alınan motorlar... ondan sonrası 2012 oluyor. zaten bayi de geçen ay aldı elindeki motorları. yani model değil de yıl bazında bakacak olursak hepsi 2011 model... gerçi fabrikada üretilişini düşündüğümüzde buraya gelene kadar geçen sürelerle beraber bu motorlar 9-10 aylıktır, her tekerlekli taşıtta olduğu gibi. ama ekmek almıyoruz sonuçta

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Bir insanın malını satarken kar etmeye çalışmasından daha doğal ne olabilir?

arkadaşın zarar etmesi temennisine karşılık alacağınız motorun elinizde patlamasını temenni etmekten başka birşey gelmez elimden,allah işini rast getirsin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    adam sıfır motoru sıfır fiyatına satıyo nesi var? sutusunda motor. nedir yani? biraz dikkatli ol insanlarla konuşurken kimse babanın oğlu değil
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Naked :)
    Sorun çıkacağını söylemiştim. Distribütöre yatırılan para var vesaire. Bence başınıza iş açmışsınız hafiften. Sizin motor tek bir tane kalana kadar satmaz satıcı emin olun. Sizin satmanız da bir sürü iş. Kıl bir durum kısacası...Neyse hayırlısı olsun.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır motoru aldığı fiyata kar koyup satmayı düşünüyor ben buna karşıyım. sıfır fiyatında aynı fiyatla satabilir. ama ikinci el ilanlarına baktığınızda adam sıfır fiyatından daha fazla istiyor. bence hakkaniyeti aldığı fiyata satmaktır. gerçi bayideki fiyata satmak da zor ama o fiyata satarsa bişey demem. şimdi 4000 e mal ettiği malı 4200-4300 gibi satmaya çalışmasına kızıyorum.
    ayrıca yazdığım yorumda ne küfür var nede aşağılayıcı ifade var. adam gibi fikrimi beyan etmişim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)