Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

güvenli ayaklık

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. başlığı bu şekilde açtım kusura bakmayın. bu ayaklığın yada sistemin adını bilmediğim için bu şekilde açtım özür diliyorum. hani yan ayaklık indirilince motor direkt stop ediyor bazı cub tarzı motorlarda da var bu sistem. bende yok bunu bende kendi motoruma yapabilirmiyim? yardımlarınız için teşekkür ederim.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Genelde kullananlar(gazete dağıtıcıları v.s) iptal ederler o sistemi sen yapmak istiyosun sisteme sahip olan bi modelin yan ayaklığını incelersen orada bi anahtar var motorun oraya ana ceryan tek kablo ile giriyor tek kablo çıkıyor yan ayak açıldığı zaman anahtar devreyi açıyor ve motor stop ediyor ve ayaklığı kapatmadan (yani devreyi kapamadan) da tekrar çalışmıyor.Bilmem anlatabildimmi ama bu sistemin var olduğu bi cupu incelersen kesin çözeceksin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    tamam kardeşim oldu ilgilendiğin için teşekkür ederim sağolasın. bu sisteme sahip bir modeli incelemek hiç aklıma gelmemişti doğrusu gerçi bu sisteme sahip bir motor bulabilirmiyim onuda bilmiyorum inşallah bulabilirim tekrar teşekkür ederim kardeşim.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Benim Arora marka çin işi scooterımda da vardı. Bir çok çin işi scooterda da vardır. Onlara bakabilirsiniz.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çok basit bir sistemi var.Motorunuza uygulayabilirsiniz.Bunu istemeniz güzel olmuş çünkü genelde iptal ederler.Bence güvenlik açısından önemli.Tek sıkıntısı motor çalışırken üstünde olmalısınız

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    o sorun değil zaten motorun selesine oturmadan motoru çalıştırmam hiç bir zaman

Motosikleti
    Pulsar
    O sistem benim çin işi motorum da vardı. Yan ayaklığı indirince, çalışan motor stop ederdi. Yan ayak açıkken kesinlikle motor çalışmazdı. 1 yıl kadar sistem sıkıntısız çalıştı. Bir sabah motoru ne kadar uğraştıysam çalıştıramadım. 3 km kadar motoru itekleyerek servisine götürdüm. Yan ayaklık yüzünden çalışmadığını söyledi. 20 tl verirsen parçayı değiştiririz dedi yada kabloyu söker atar iptal ederiz dedi. İptal ettirdim. Zaten çoğu kişi "0" motor alınca ilk yan ayaklığı ve sesli sinyalleri iptal ettiriyormuş. İlerde sıkıntı yaratıyormuş. Bende ikisi de sorun yarattı yağmur yağdığında sinyal açık olmadığı halde ötüyordu.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hmm olsun varsın çıkardığı masraf yılda 20 TL olsun önemli değil. inşallah halledebilirim.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    250 mct'de de var bu sistem. 3 senedir bir sorun çıkarmadı.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    keşke benim motorumda da olsaydı....
    bazen ayaklıgı kapatmayı unutuyorum...takiii motoru azda olsa yatırıp asfaltı çizene kadar...
    5-6 defa başıma geldi...bu yüzden çok tehlikeli kazalarda atlattım....
    kaza yapmadıgıma dua ediyorum...

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    bence de çok güzel bir sistem aslında dalgınlıkla yan ayaklık açık bırakılabilir. en azından motor çalışmaz yada çalışıyorsa stop eder.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Aslında vites boşta iken ayaklık açık olsa bile çalışsa, vitese atınca stop etse daha güzel olurmuş.

Ayaklığı açık unutmak ciddi kazalara sebebiyet verebilir.İstesem bende iptal edebilirdim fakat ne olur ne olmaz diye etmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında vites boşta iken ayaklık açık olsa bile çalışsa, vitese atınca stop etse daha güzel olurmuş.
    hyosung gt650r aynen bu şekilde....2 defa stop ettirince anlamıştım...

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gt650r aynen bu şekilde....2 defa stop ettirince anlamıştım...
    hocam bu arada sen motorundan memnun musun? bende kredi çekip almayı düşünüyorum niyeti baya bozdum yedek parça durumu, servisi, yakıtı, gidişi nasıldır??

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    düşünmüş olduğun ayaklık satop mekanizması bir çok arkadaşın düşüncesi aksine oldukça faydalı ve yararlı bir durumdur.

az çok işi bilmeyen arkadaşlarımızın söktürmesini normal karşılarım ve 20 lira gibi rakamlar tutacak bir zamazingo parçanın üzerinde var olduğuna inanmıyorum , motorcu esnafın uzun atlamasyon halleridir kesin

altı üstü ayak açıldığında akımı kesecek kapandığında devam, hatta bunu yapmanız bile çok basit bir eylemdir o kadar kafanızda büyütmeyin, ve araştırmacı, gözlemci, meraklı bir ruh haliyle kendi motorunuzu cesaret edip,sökmeye başladığınızda aslında zurnanın ne kadar kolay zırtladığını görürsünüz ki bu arada tecrübeniz artar ve kendi motorunuzu tanırsınız her şeyde tamirciye koşmak bazen yersizdir , koşulacak durum var koşulmayacak durum var

sevgili arkadaşım kontak anahtarı na bir şekilde ulaş , oraya gelen artıyı paralel bir düzenekle yerleştirdiğin müşirin ucuna anahtarla (tak) (kullandığın modeli bilmiyorum) müşiri yerine yerleştir , yani ayaklık kapandığında müşir akımı verecek şekilde ayarladığında sorun kalmayacak ve eğer ayağı açık unutursan motorda hiç bir yere elektirik gitmeyecek sende ayağı kapatıp marşa basıp gideceksin,

eğer müşir bozulurda motorun çalışmazsa nerden bağladığını bildiğin işin sorun olmayacak işin ayrıntısı kontağa gelen artı kabloyu bulmak kabloyu bulman için

şu kontrol lambasından bir tane yap yada yaptır neyse kolay gelsin...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-yapalim.html
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    benim motorsiklette de var ybr 125 esd.. ama diyelim motosikletin üstüne bindiniz ve o anda ayaklığı açık unuttunuz 1. vitese atar atmaz stop ediyor.. boşta iken stop etmiyor

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorsiklette de var ybr 125 esd.. ama diyelim motosikletin üstüne bindiniz ve o anda ayaklığı açık unuttunuz 1. vitese atar atmaz stop ediyor.. boşta iken stop etmiyor
    İşte bu daha güzel bir sistem.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr olm bu sana adamlar düşünmüşler, borumu illa takacam vitese yürüyecem dedimmiydi diyoki yoooookkk öleee önce ayaklığı kapat bilader diyo sana
    yapmış len elin çin oğlu çini
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    ilgileriniz için çok teşekkür ederim çok sağolun

Motosikleti
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu arada sen motorundan memnun musun? bende kredi çekip almayı düşünüyorum niyeti baya bozdum yedek parça durumu, servisi, yakıtı, gidişi nasıldır??
    arkadasın gt650r sine motoruna binmiştim de...ondan tecrübe edindim....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)