Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

başımdan bir kaza daha geçti ne oluyor bana böyle

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagan_hell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Turex:)
    Sat o motoru sen valla daha fazla zarar verme etrafına
    Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
    Sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    kelkit canavarı

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    geçmiş olsun kardeş bi daha yaşamazsın inşallah.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hani ehliyetini almadan binmeyecektin ve ehliyetini alana kadar baban motoru yaptırmayacaktı hani çok iyi bir şekilde ekipman kullanımının amaçlarını ve kullanılmadığı taktirde oluşabilecekleri anlamıştın ve korumasız motora binmeyecektin vs vs... Tamam geçmiş olsun ama aynı yanlışı 2 defa yapmak biraz aptallık olmuyormu? neyse umarım bu sefer söylenilenleri dikkate alırsın

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    Koçum ! Haksızsın. Bu mesajdan sonra hiç konuşma. cevap falan da yazma. konu da kapansın gitsin. üzüldüm. hem sana, ama daha çok kediye. belli ki hızlıymışsın. hızlı olmadan kedi ezilmez de ölmez de. daha yazacak cok sey var ama yazmıyorum.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    "evet ilk kez motor kullanmayı öğreniyorum eğitim almak istiyorum ama motorum honda değil ybr 125 im var motorda hurdaya çıktı gibi bişey oldu"

böyle demişsin, bu ne biçim cesaret, bu ne biçim cahiliyet, kız arkadaşınla kaza yapmışsın, sen nasıl arkana birini alıp gezersin!!

motor oyun değil, bisiklet değil, ben 3 senedir sürüyorum, kimseyi ardçı almadım, almam da, eksik olsun, uzun yolde gezi amaçlı sürüyorum, ne motorum ne tecrübem o iş için uygun değil, kimsenin ölümüne sakat kalması sebep olmak istemem ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    urun kelkitliye sağ koman

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi senin kanın kaynıyor sana 60 km gibi hızlar çocuk oyuncağı gibi geliyor ama motor kullanırken 100 m ileriye sağına ve 100m ileriye soluna dikkat et yol senin dahi olsa hiç düşünmeden seni ezeceklerini unutma çünkü biz motorcuların yerdeki kedi kadar değeri yok önündeki yüz metredeki hareket eden her türlü cismin analizini yap sinyal vermeden dönen araç (sürücü düz gidiyor ama kafa sağa dönük bu adam sağa dönebilir sen sağından geçmeye çalışma) veya adam aracını kullanırken şaşkın şaşkın bakınıyor ( bu adam birine yada bir dükkanı arıyor o an gidiyor olabilir ama anidende durabilir veya herhangi bir yöne dönebilir bu tip adamı 50 m yanına sokulma ) kesinlikle boş şehir içi yollarda 50 km hızı geçme yaya geçidinin olduğu dört yol ağzına yakın bir yere yukarıdan balkon yada kafe terasından oturup 1 saat kadar gözlemle kim nasıl hatalar yapıyor örnek al kendini geliştir

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]
    sen genç olmadın heralde dayakla herşeyi çözebilceğinimi sanıyorsun, bu kazayı ben bilerek yapmadım kedi önüme çıktı kaydım ve düştüm motor konusunda tecrübem yok tecrübeli olsam kaza yapmam heralde, dizlik almadım doğru ama alıcaktım evimden çıktım çok az ileride kaza yaptım 1oo adım yere gidince dizlikmi takayım ki sen takıyormusun kısa mesafede, ama eğitim alıcam
    hepimiz genç olduk. bazılarımız hala genç. kazada kaskın fırlamış, demekki takmışsın ama bağlamamışsın. bağladığın halde çıktıysa daha fena, okadar dandik kask olmamalı. 100 adımlık yere giderken dizlik mi takıyım diosun ya, sadece dizlik değil, kaskını montunu, pantolonunu, belliğini, eldivenini ve botunu giy. biz burda keyfimizden yada seni ezmek için söylemiyoruz. kazanın ilk 100 adımda olmayacağının hiç bir garantisi yok. ki kazalar en çok ilk yola çıkıldığında, ve gidilecek yere yaklaşıldığında olur. yani bu sölediklerimizi yaparsan arkadaşların belki dalga geçer. ama yapmazsan dalga geçmezler vay be iyi motorcu demezler ama, iyi adamdı derler. bilmem anlatabiliyo muyum. eğitime gelince, eğitim iyidir. eğitim şart. ama önce bilinçlenme şart.

tekrar geçmiş olsn
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani ehliyetini almadan binmeyecektin ve ehliyetini alana kadar baban motoru yaptırmayacaktı hani çok iyi bir şekilde ekipman kullanımının amaçlarını ve kullanılmadığı taktirde oluşabilecekleri anlamıştın ve korumasız motora binmeyecektin vs vs... Tamam geçmiş olsun ama aynı yanlışı 2 defa yapmak biraz aptallık olmuyormu? neyse umarım bu sefer söylenilenleri dikkate alırsın
    epeydir kullanmıyodum zaten ehliyeti alıcam babam yaptırmadı motoru zaten motorun kırılmadık yeri kalmadı 2011 ybr 125 her yeri kırıldı ön kafalığı yok artık yuvarlak far taktık

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    epeydir kullanmıyodum zaten ehliyeti alıcam babam yaptırmadı motoru zaten motorun kırılmadık yeri kalmadı 2011 ybr 125 her yeri kırıldı ön kafalığı yok artık yuvarlak far taktık
    Geçmiş olsun, Yuvarlak far olayı komiğime gitti nedense...

Aman hocam müsade edersen senden 2 ricam var;

1.si Eldivenini, dizliğini ve kaskını taktığında bağlamaya üşenme bundan sonra
    2.si Motorunu satışa çıkartırsan birgün lütfen "kazasız belasız, tertemiz 2011" diye ilan verme

Çok geçmiş olsun, iyi atlatmışsın yine. "KEDİ VAHŞETİ!) Kazada kaskı başından fırlayan genç...." şeklinde haberlere konu olmaman büyük şans
    #sürenadam

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    evet ne oluyor bana böyle biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde kız arkadaşımla beraber kaza geçirmiştim, neyseki sorun fazla büyümeden halledilmişti, motorumu henüz yaptırmadan gezmek istedim bu tür aksilikler benimi buluyor bilmiyorum, önüne kedi fırladı ve kediyi son anda farkettim ama kedide kaçmayınca kedinin üstünden geçtim bende kayarak düştüm başımda kaskım vardı kask başımdan çıktı ellerim çizildi ve dizim çizildi ve malesefki kedide ezilip ölmüştü kediyi alıp kenara koydum etraftan yanıma gelenler oldu motoru ve beni kaldırdılar su verdiler motoru aldığımdan beri ikinci kazam oldu motor zaten kazalıydı yine kötü oldu, ön kafalık tamamen kırıldı bugün ön kafalığı söküp yuvarlak far taktırdım
    Dostum, bu şekilde devam etmemelisin. birşeyler yazan arkadaşlar var da, işin özü, etrafındakiler motosiklet kullanmana akında tamamen karşı çıkmaya başlarlar.

internette zilyon tane eğitim içeriği var, ne yapman ve ne yapmaman gerektiği ile alakalı. kedi için yapılabilecek birşey yok tabi. bir çok soru sorulabilir. ve bir çok " şunu yapabilirdin " denilebilir.

bu noktada yapılabilecek tek şey, yaptığın kazadan ders alman. olayı, öncesini ve sonrasını düşün. ne oldu, ne olabilirdi, ne olmayabilirdi...

ama kesinlikle " elimden birşey gelmezdi " psikolojisine kapılma... unutma ki, motosiklet üzerinde iken istediğin kadar haklı ol, bir kedi yüzünden bile olsa kazaya karışmışsan suçlulardan birisi de sensin.

adam sen park halinde iken gelip sana çarpsa da, sen gene suçlusun.

sadece bir motosikletlinin değil, trafiğe çıkan her sürücünün aslında farketmediği asli görevi, karşısındakinin de hatasını telafi etmektir. bu bir kedi olsa bile... bu yüzden kullandığın motosiklet 125 lik bile olsa, bir araç ve iyi bir trafik eğitimi ile motosiklet eğitimi ister...
    !?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ilk yaptığın kaza kafanı kurcalıyor olabilir
    bu, seni daha da dikkatsiz yapmıştır
    bir süre motora ara vermelisin
    motoru özlemeye başlarsan tekrar binersin
    mont dizlik eldiven gibi ekipmaları da bineceğin zaman temin et

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    büyük geçmiş olsun kardeş Allahtan sende fazla birşey yok gene dikkat etmek gerek Allah bir daha yaşatmasın kaza bela vermesin
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    maşallah butun ılıgınç kazalar seni buluyor
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    eğitim alacam diyorsun ama aslında bu iki küçük kaza ile en büyük eğitimlerden birini almışsın aslında. umarım bundan sonra gerektiği gibi davranırsın...geçmiş olsun...

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    gerekli tüm ihtarlar yapılmış sana, hem burada ki arkadaşlar tarafından hemde iyilik melekleri tarafından, çekirge misali bu ikinci zıplayışın oldu şans torbanı dolduruyorsun, bundan sonra söylenilenlere kulak vermen gerekiyor, allah beterinden saklasın ama eğitimin olmaması yüzünden önceden olasılıkları düşünmediğin ve görmediğin dolayısı ile yol senaryonu kurmadığından dolayı bunlar başına geldi, kendine zarar vermiş olman ekipman eksikliği ama kaza yapman sadece ve sadece motosikleti kullanma mantığının gelişmemiş olmasından dolayı. halen kendi doğal mantığınla sürüş yapmaya çalışıyorsun, bundan sonra ki sürüşünde de kaza yapacaksın bu kaçınılmaz gerçek, her seferinde" ne oluyor bana" demene gerek yok, olan ortada çünkü. sana birşey olmuyor zaten sende birşey yok. bisiklet mantığı ile sürüş yapıyorsun. bak sana birşey hatırlatayım, küçükken koşarken düşmüşsündür, her tarafın yara bere içinde kalır, o zamanlar en fazla 10km/h gibi hız yapabildiysen epey de hızlısındır yani, ama motosikletin kendi kendine gidebilme hızı 20km/h den başlar, yani en küçük hızların 40 veya üzeri olduğunda nasıl bir hasar alabileceğini eskiyi düşünerek çıkart. dolayısı ile de 100 m bile gitsen herşeyini üzerine takmalısın, hani dizlik filan takmam dersen ozaman korumalı pantalon al kendine onunla dolaş.

bundan sonra da seni burada güzel gezi fotoları vs yada övgü dolu sürüş deneyimleri ile görelim, ne oldu bana diye sözlerinle değil

s&s
    halil
    let it be

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece bir motosikletlinin değil, trafiğe çıkan her sürücünün aslında farketmediği asli görevi, karşısındakinin de hatasını telafi etmektir. bu bir kedi olsa bile...
    İmza olarak kaydedilebilir.

Motosikleti
    2011 ybr 125
    arkadaşlar hepinize çok tşk ediyorum, ilk yaptığım kazada belki ilerde yaptırır ümidiyle babam motoru yaptırmadan bekletiyordu bu kazada olunca babam artık motora binmemei istemiyor dün akşam dövecekti neredeyse beni evden dışarı kaçtım o motoru yakarım binmeyeceksin, o motoru satayımda gör dedimotoru 1 ay önce almıştık

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Afrin birde kazalı motora binmişssin sen motoru oyuncak felan sanıyosun heralde

babanı dinle uzak dur motordan insanların hayvanlarında canını yakma kendini düşünmüyorsan karsındakileri düşün....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)