Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

U Dönüşü Yapan Katil Taksici

Motovento
    REKLAM ALANI

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/1...a-534576166905

Bugün görüntülerini haberlerde izlediğim sonu motosikletli gencin ölümüyle biten kaza diyemiyorum, hayvanlık. 21 yaşında üniversite öğrencisini öldürmüş adam. Altın Elbiseli Adam'ın programına çıkmıştı bir kere taksiciler bir tanesi "motorcular zaten sinek gibi" demişti. başka insanların hayatı bunun gibi adamlar için bu kadar önemli; sinek kadar.

arkadaş trafik, içinde başka insanların bulunduğu kocaman bir sistem. ayı gibi nasıl sinyal vermeden araba kullanabiliyorsunuz anlamıyorum. senin döneceğini diğer sürücüler nereden bilecek? yolda şeritten şeride dolanan sürücü varsayıyor ki kendisi dışında herkes sabit süratle dümdüz yola devam etmek zorunda. başkası ne yapıyor, kendisi yapmayı planladığı şeyi diğerlerine anlatmak gibi bir zorunluluktan münezzeh. kafasına göre sola dönsün, kafasına göre sağa.

motorcular da az değil anacığım. kaskı kafana takke giyer gibi tak, kelleyi koltuğa al gez. iş mi bu!? anadolu'da zaten kask giymek binde bir. sinyal veren motorcu oranı sinyal veren otomobil şoförü oranından azdır.

bugün bir başka haber vardı manisa'da kırmızı da geçen yayalara ceza kesmişler 66 tl. aman ne güzel. e o aynaları sökülmüş motosikletleri ne yapacaksınız manisa'daki? onları toplamak için kırmızı da geçmelerini mi bekleyeceksiniz. yahu memleketin nerdeyse bütün motorları aynasız adam yayaya ceza kesme peşinde. hepsini geçtim, motorcu kardeşim aynasız motorla çektiği resmi siteye koymuş. "ben aynası olandan daha dikkatli kullanıyorum" diye savunuyor! zaten diğer sürücüler motorcular için ölümcül teditken bir de kendini ayrıca tehlikeye atmayı anlamak gerçekten güç.

ben motorlar hakkında sadece kitap okuyan ve video izleyen bir adam olduğum ve hiç kullanmadığım için ayırt edemiyorum ve sormak istiyorum. bu videosunu gördüğümüz kazada vefat eden kardeşim kendini kurtarabilir miydi yoksa elden gelen bir şey olmaz mıydı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adi şerefsiz!!! başka birşeyler de söylerdim ama!!!
    allah belasını versin... lanet olsun!!!

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Evet bende simdi haberlerde izledim.Yazik olmus gencecik bir arkadas.Allah yakinlarina sabir versin.Maglesef Turkiye de hemen hergun buna benzer kazalar oluyor.

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

Alıntı o da olur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/1...a-534576166905

Bugün görüntülerini haberlerde izlediğim sonu motosikletli gencin ölümüyle biten kaza diyemiyorum, hayvanlık. 21 yaşında üniversite öğrencisini öldürmüş adam. Altın Elbiseli Adam'ın programına çıkmıştı bir kere taksiciler bir tanesi "motorcular zaten sinek gibi" demişti. başka insanların hayatı bunun gibi adamlar için bu kadar önemli; sinek kadar.

arkadaş trafik, içinde başka insanların bulunduğu kocaman bir sistem. ayı gibi nasıl sinyal vermeden araba kullanabiliyorsunuz anlamıyorum. senin döneceğini diğer sürücüler nereden bilecek? yolda şeritten şeride dolanan sürücü varsayıyor ki kendisi dışında herkes sabit süratle dümdüz yola devam etmek zorunda. başkası ne yapıyor, kendisi yapmayı planladığı şeyi diğerlerine anlatmak gibi bir zorunluluktan münezzeh. kafasına göre sola dönsün, kafasına göre sağa.

motorcular da az değil anacığım. kaskı kafana takke giyer gibi tak, kelleyi koltuğa al gez. iş mi bu!? anadolu'da zaten kask giymek binde bir. sinyal veren motorcu oranı sinyal veren otomobil şoförü oranından azdır.

bugün bir başka haber vardı manisa'da kırmızı da geçen yayalara ceza kesmişler 66 tl. aman ne güzel. e o aynaları sökülmüş motosikletleri ne yapacaksınız manisa'daki? onları toplamak için kırmızı da geçmelerini mi bekleyeceksiniz. yahu memleketin nerdeyse bütün motorları aynasız adam yayaya ceza kesme peşinde. hepsini geçtim, motorcu kardeşim aynasız motorla çektiği resmi siteye koymuş. "ben aynası olandan daha dikkatli kullanıyorum" diye savunuyor! zaten diğer sürücüler motorcular için ölümcül teditken bir de kendini ayrıca tehlikeye atmayı anlamak gerçekten güç.

ben motorlar hakkında sadece kitap okuyan ve video izleyen bir adam olduğum ve hiç kullanmadığım için ayırt edemiyorum ve sormak istiyorum. bu videosunu gördüğümüz kazada vefat eden kardeşim kendini kurtarabilir miydi yoksa elden gelen bir şey olmaz mıydı?
    Motorsu arkadas hizli geliyormus orasi maglumm,ama bence asil suc trafigin vizir vizir aktigi ve U donusunun yasak oldugu yerde donmeye calisan taksi soforunde.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Allah korusun hepimizi, vefat eden arkadaşında ailesine sabır versin, yaşam boyunca taşıyacakları bir acıyı almış oldular omuzlarına, öyle yada böyle aşırı hızdan uzak duralım, maalesef motosikletlere araç gözüyle bakılmıyor, geçmiş bir tarihte minibüste yolculuk ederken, şöförün yanındaki muavine dönerek, önünde seyreden motorsiklet için "değdireyim mi tamponuna" dediğinide hatırlıyorum, biz milletçe böyleyiz arkadaşlar.

Yazık Çok yazık....
    [B]Murat Günay[/B]
    2011 Honda Cbr 250 R
    Mail + Msn : mertmugen@gmail.com

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    biraz önce gordum tvde. ne küfürün sonu ne belanın sonu geldi. kaçmasıda işin kaymağı oldu. bunları linç mi etsek, 15 er yıl hapis mi versem. nedir bu toplu taşımalardan çektiğimiz. Adam gibi önlem alınamaz mı. Trafik magandaları bunlar....

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz önce gordum tvde. ne küfürün sonu ne belanın sonu geldi. kaçmasıda işin kaymağı oldu. bunları linç mi etsek, 15 er yıl hapis mi versem. nedir bu toplu taşımalardan çektiğimiz. Adam gibi önlem alınamaz mı. Trafik magandaları bunlar....
    bak ne güzel kendi ağzınla söylüyosun TRAFİK MAGANDALARI!!! ne gibi bir önlem alınabilir ki?
    adi şerefsiz birde kaçıyor! ya lanet olsun be amaaann!!! bu milletin ne önünden gidilir ne arkasından gidilir!
    mayın gibiler, kaç kaç nereye kadar!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yapabileceği birşey var mıydı... Taksi yasak yerde U yapıyor. Sinyal verdiği görülüyor ancak yola çıkarken de sinyal verilir (gerçi Türkiye'de pek adet değil malesef) dolayısıyla sinyalden U dönüşü yapacağını kestiremeyebilidi, sinyali gördüğünü varsayıyorum. Bir de hızı bir miktar daha düşük olabilirdi. Hatanın tamamı taksicide yine de. Ruhu şad olsun.

Kaçması ise hayvanlıktan başkaca salaklık olmuş...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Şehir içerisinde 70 km sürat çok dediğimde bana kızan kardeşlerim.

Trafik kurallarına göre 8 de 8 haklı olarak ÖLMEK böyle birşey işte....

Mezar taşınıza yazdırırsınız YOL BENİMDİ ÖLDÜM

Allah rahmet eylesin de asıl geride kalan o acılı ailenin hali geldi gözümün önüne darmadağın olmuştur o insanlar dahada toparlanamazlar. Allah sabır versin.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ölen gence rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sorduğunuz soruya gelirsek , evet kurtulabilirdi ben bunun cevabını daha önce açtığım bir konuda yazdım inceleyebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...pabilirim.html
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Allah cezasını versin. İçimden geçenleri buraya yazsam uzaklaştırma ya da süresiz ban alırım. Ama motorda biraz fazla hızlıymış sanki.. Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin özellikle babasına..
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

toplumca yaşamanın 1. kuralı!
    kendinden önce başkalarını düşünerek hareket etmektir!
    ancak bu şekilde sorumluluk sahibi ve medeni birer BİREY oluruz!
    insanoğlunun erdemliği burda bellidir! düşünceli olabilmek veya sağduyulu olabilmek...

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    desenize azraill her an ensemizde,onun için çok dikkatli olalım karşıdan gelenlerin her an hata yapabileceklerini düşünüp tedbirli davranalım, ölen arkadaşımıza allah rahmet etsin mekanı cenet olsun dileklerimle......
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Şu memlekette aklı başında toplu taşıma sürücüsü bir makinistler kaldı. Onlarıda kaymetmeyiz umarım.

Taksi , otobüs, minibüs, dolmuş, vsvs Kuralları en fazla ihlal edenler . Nasıl hala işlerini yapmaya devam edebiliyorlar. Tümü kaldırılsada herkes motosiklete hamkum olsa.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içerisinde 70 km sürat çok dediğimde bana kızan kardeşlerim.

Trafik kurallarına göre 8 de 8 haklı olarak ÖLMEK böyle birşey işte....

Mezar taşınıza yazdırırsınız YOL BENİMDİ ÖLDÜM

Allah rahmet eylesin de asıl geride kalan o acılı ailenin hali geldi gözümün önüne darmadağın olmuştur o insanlar dahada toparlanamazlar. Allah sabır versin.
    Aynen abi, 8 de 8 haklı olarak ÖLMEK böyle birşey...

O motoru çocuğuna hediye eden babanın hali nasıldır kim bilir.
    www.motorumla.net

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Elin cahiline ehliyet verip trafiğe çıkmasına izin verirsen bu olur.Nerde saygı ve sorumluluk var ki trafikte olsun.

bende motosikletimi aldığım zaman rengini babamla kararlaştırdık! babama dedim ki, ben bu motosikleti sevişmek için alıyorum...
    babam da; oğlum! benim bisikletim bile olmamıştı, sen en iyisine layıksın umarım sende çocuğuna daha iyilerini alırsın demişti.
    şuraya bak be... bir varmış bir yokmuş!! forumda bazı eski konulara baktığımda
    bazı arkadaşlarımızın isimleri siyah kalın harflerle yazılmış olup seni unutmayacağız diye not düşülmüş. (insan bir tuhaf oluyor)
    hepimiz için geçerli... ne uğruna peki??? basit zararsız masumca bir zevk veya hobi uğruna! ölümü göze alacak kadar değer demek ki!..
    30 bin euroluk motora da binsen gariban bir motorcusun işte ulan!!!

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Ben trafikte şimdiye kadar normal bir taksiciye veya minibüsçüye rastlamadım. O yüzden ne zaman bunlardan birini görsem mümkünse hemen yanlarından uzaklaşmaya çalışıyorum veya sıkıştırırlarsa fazla inat etmeden yol verip küfrediyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu hayvanlara çözüm yok orası kesin! Adam parasını trafikte kazanıyorya bütün karayolları onun malı. Herhangi bir yol tartışması içinde levyesi hazır arabasında

Diğer yandan ölen arkadaş 110 kmden aşşagı gitmiyor gibi 5-6 kere hızını hesaplayabilmek için izledim. o taksicilerin sürüsüne bereket olduğu yolda nasıl kendini güvende hissedebiliyor? 21 yaş ve Racing motor

Kazadada arkadaşı yanıltan tuzak gibi husus önünün 100 küsür metre açık olması Kendi şeridindeki araca göre durabilecek fren mesafesi var o anki hesabına göre

Adanada vefat eden basketbolcu arkadaşta şehir için gereksiz sürattliydi! Yol komple boş değilse böyle böyle kısa deparlar atıp bi anda 100-110 ları görmek çok sakıncalı.

21 yaşında alınan racing motorla yüzde doksanımız aynı hataları yapar zaten.

Ruhen yaşından olgun olan istisnai kişilerin dışında 20 yaşında Racing motor ölüm makinasından insanın elindeki bir bombadan farksız.

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorduğunuz soruya gelirsek , evet kurtulabilirdi ben bunun cevabını daha önce açtığım bir konuda yazdım inceleyebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...pabilirim.html
    teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)