Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

125 cc Çinliyi 250 cc ye yükseltiyorum..Resimli

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    İyi günler arkadaşlar malum bu çinli motorlar iyice taladı etrafı adım başı çinli motor görür olduk G.antepde de durum böyle malesef herneyse konumuza gelelim antepde hemen hemen orjinal motor yok gibi adım başı 200 lük 250 lilik kaynıyor (Antebe gelen arkadaşlar bilir) arkdaşımın orjınal motoruda yavaştan sesler gelmeye başlayınca cüneyt bizde büyütelim mi diye sordu Bende herkes yapıyor bizimki farklı olsun yöntemiyle evet dedim gittim ustamın yanına malzemleri yazdı gittim aldım aldığım malzemeler..

250 -30-15 (perno) krank krank Tornaya gidip CNC makinasıyla stronglu olacak

65,5 silindir

Sheng karbüratör 200

200 Manifolt

200 Üst kapak (Zongshen) veya 200 kuba ters saplamalı

200 subap şişi 2

4 tane çelik saplama

zealsun göbek

motor yağı

takım conta

arka 32 dişli ön 18 dişli orjinali 38 15

6 lı Baskı plaka

yapılıcak işlemler krank tornaya gidip stronglu olcak,kartel oyulacak üst kapak tornada elden geçecek şimdilik bunlar motorun alt motoru 250 üst tarafı 200 olarak düzüyoruz ama silindir piston çapından anlayan 65,5 silindirin kaç cc ye oran ettiğini bilirler 250 krank strong tan sonra en az 265-270 cc olarak çıkıyor çünkü bir milimi bile önemli Bunlar apaçi işi değil öyle egsozu delipte bağırtan olmaycak gazı koydun mu yeri inletecek pazar günü bitecek Allahın izniyle test etmek isteyenleri misafirim olarak bekliyorum antalyadan enes ve arkadaşı 2 ay önce 62,5 motoru test emişlerdi.. krank tornaya gittiği için resim atamadım motor düzülmeden hepsini çekerim tek tek silindirle üst kapak resmini çekebildim..Diğer malzemeler motorcuda kaldı ama gittiğimde çekip atarım resimleri..

Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    hadi bakalım bekliyorum yeni canavarı :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ---
    33 kişi okuyor tık yok maşallah
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    motorum rektefiye istediğinde bendeki 125 lik makinayı da sizin yaptığınız gibi 250cc üzeri hale getirmek istiyorum... ... sizin tecrübenizden faydalanmak isterim...

Motosikleti
    ---
    elimden geleni yaparım kardeşim antalyada bi rektefeye 400 lira para alıyorlarmıs ybr lere aynı işin daha iyisini tek işcilik 50 liraya yaptırdım yetkili servise buraya.. bu 250 cc ye yükseltmede 350 malzme normalde 470 tutdu bana olan fiyat 130 150 torna 140 da işcilik tutuyor toplam 640 liraya yaptıryorum ama tork ivmelenme süper cbr 250 rx 135 filan yanında sadece öyle kalır.. abartmış olmayayım bunun daha büyüğü var 74 mm piston çaplı 4 milyar harcadık Er 5 le kaldıryorlar ona göre hesap edin gücünü

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    adın cüneyt sanırım ben istanbulda bir türlü istedigim gibi bi usta bulamadım o yüzden diyorum acaba askerdeyim şuan ama askerden dondukten sonra motoru söküp sana gerekli parçaları yollatsam tornaya girecek vs neyse sena parasınıda yollarım hesaba vs sende gerekli parçaları alıp bana yollatsan bende burda toplatsam olurmu birde tahminen kaca gelir fiyatı vede ortalama kac yapabiliyor bu şekilde motor bendeki şuan orjinal ramzey 150 cc dağ motoru modeli bakmak istersen 150 gy 3 a diye geciyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    ---
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adın cüneyt sanırım ben istanbulda bir türlü istedigim gibi bi usta bulamadım o yüzden diyorum acaba askerdeyim şuan ama askerden dondukten sonra motoru söküp sana gerekli parçaları yollatsam tornaya girecek vs neyse sena parasınıda yollarım hesaba vs sende gerekli parçaları alıp bana yollatsan bende burda toplatsam olurmu birde tahminen kaca gelir fiyatı vede ortalama kac yapabiliyor bu şekilde motor bendeki şuan orjinal ramzey 150 cc dağ motoru modeli bakmak istersen 150 gy 3 a diye geciyor
    berk kardeşim enes_007 arakdasımız gelmıstı antepe ybr yı bu sekıl yapcaklardı 1000 lira tutdu masrafı Ybr nın parcası pahalı dıye senın makına dağ motru olduğu için nasıl sonuç alırız bılmıyorum ama dağda zapdedemiyeceğin kesin çünkü aşırı artış oluyor Bmw km siyle 165 170 yapıyor.. sana söyle yardım edebilirm sen motor bloğunu komple gönderirsin ben burda A dan Z ye yaptırır başka motra bağlatır test eder sana gönderirim sende sadece dişliyi değiştirip kullanırsın

fazla değisiklik olacağını sanmıyorum baktım motruna ufak tefek farklılıklar olabilir o kadar 650 civarı gidyor bizimkine ama ağzına kadar dolu şehir içi binilmek için orjinal ayarlı 200 lük oluyor ama fabrika ayarlarıyla hesaplarsak 250 cc yide geçiyor

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    şeytan diyor 3 milyara ybr alacağına gidip 350cc ugk al...

Motosikleti
    olur bana uyar olesi birde motoru bildiğin çin malı motorlara benziyor zaten kanuni bretonun tek egzostlu versiyonu diyebilirim hazır çin malı motosikletlerin yedek parcalarının cok oldugu bır yerdesın bi soru daha sorsam komple lektrık tesısatı vede buna uygun sag sol kutuk lazım tahmınen kaca bulabılırım varmıdır oralarda suan kı çin malı dağ motor için soruyorum bidiğin çinli motor sağdan soldan aynı kasa olarak o 150 li lik kanuni falan onların birebir aynısı sadece tek egzostlu

Motosikleti
    ---
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur bana uyar olesi birde motoru bildiğin çin malı motorlara benziyor zaten kanuni bretonun tek egzostlu versiyonu diyebilirim hazır çin malı motosikletlerin yedek parcalarının cok oldugu bır yerdesın bi soru daha sorsam komple lektrık tesısatı vede buna uygun sag sol kutuk lazım tahmınen kaca bulabılırım varmıdır oralarda suan kı çin malı dağ motor için soruyorum bidiğin çinli motor sağdan soldan aynı kasa olarak o 150 li lik kanuni falan onların birebir aynısı sadece tek egzostlu
    birazdan parçaçıya gidecem orda fiyatını öğrenir sana yazarım sağ sol kutuk dediğini tam anlayamadım Çinli motorun bütün parçaları var antepde

Motosikleti
    şöyle sağ sol kumanda paneli kopmle elektrik tesisatı ha bide varsa arka disk fren için fren merkezi (pompa kısmı) ne kadar öğrenirsen çok sevinirim dostum

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    hayırlısı olsun,
    umarım beklediğin performansı alırsın,
    hele çıksında bi görelim canavarı
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    ---
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun,
    umarım beklediğin performansı alırsın,
    hele çıksında bi görelim canavarı
    pejo 206 la yakalayabilirsem videosu çekecem trafiğe kapalı yerde yoksa Z 750 le çekeriz siteyede yüklerim feci bişey olcak Allahın izniyle

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Kardeşim öncelikle hayırlı olsun. Forumda birkaç arkadaş bu işlerle uğraşıyor . Cc yükseltince sonradan sorunlar çıkıyor diye duydum. Mesala hızlı giderken yağ pompasının arzalandığı -subap kesme olayının olduğu. Bunlar benim duyduklarım. bunlar hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirm.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    cüneyt kardeş!
    yaptığın iş, kuvvetle muhtemel motor açısından sıkıntılı olabilecek bir mevzu
    ruhsatla alakalı sorunlar da cabası

o yüzden bu işi bitireceksin,
    sonra motoru hatırı sayılır bir süre kullanacaksın,
    daha sonra da bize ben şu kadar kullandım, şöyle şeyler oldu veya olmadı şeklinde görüş beyan edeceksin,
    tamamen objektif olacaksın ama

cc büyütme, imkanı kısıtlı motorcuların ilgisini çekebilecek bir mevzu
    bizim senda, 200 cc olsa tadından yenmez
    lakin önce icraat sonra da sonuç görelim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cüneyt kardeş!

daha sonra da bize ben şu kadar kullandım, şöyle şeyler oldu veya olmadı şeklinde görüş beyan edeceksin,

Derbi ye uyumlu orjinal 165 cc kitler malossi vb. var olması lazım carburatör pcı egzoz... Avrupada çoluk çocuk oyuncak gibi oynuyor böyle makinalarla Bizde vergisiydi ithalatıydı b.ok umuzla oynuyoruz burda sinirlendim bak şimdi

Motosikleti
    ---
    Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle hayırlı olsun. Forumda birkaç arkadaş bu işlerle uğraşıyor . Cc yükseltince sonradan sorunlar çıkıyor diye duydum. Mesala hızlı giderken yağ pompasının arzalandığı -subap kesme olayının olduğu. Bunlar benim duyduklarım. bunlar hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirm.
    kardeşim ben tek subap kesmeye şahit oldum oda adam sinrilenmiş 1 viteste elini çekmeden köklemiş devam edince subaplar filan kitlemişti yağ eksiltme filan duymadımda görmedim hiç ben işin erbabına yaptıyorum öyle dandik motrculara değil o yüzden sorun yok yani
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cüneyt kardeş!

size son derce şeffaf şekilde cvp verebilirm aldığım parçaların hepsi orjinal yani karburatorunu iğneyle büyütme değil direk 200 lük karbüratör rektefeli 200 lük değil direk 200 lük muayneden yanıda sorun yok çünkü şaşe numaralarıyla oynamıyoruz muayne istasyounundaki tek lastik ebatına farına sinyaline aynasına bakıyor sadece bende king varkende uğraşıyordum bu işlerle ama o zamanlar çok arıza veriyodu şimdi bu düzdügüm yarış motoru değil şehir içi esnaf işi yani ama bir cbf 250 mz 301 rx kingi hyo yu çolgına cevirecek cinsten makına olcak apaçi işi değil o randımanlı olmayan 250 üstünde geçerli habire arıza veriyor çünkü yarış için düzlüyor onlar yarışta 2 km ondan sonra tekrar toplanıyor..

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derbi ye uyumlu orjinal 165 cc kitler malossi vb. var olması lazım carburatör pcı egzoz... Avrupada çoluk çocuk oyuncak gibi oynuyor böyle makinalarla Bizde vergisiydi ithalatıydı b.ok umuzla oynuyoruz burda sinirlendim bak şimdi
    bokuyla oynayan kim anlayamadımda??? avrupalı yapınca tebrik üff ya nasıl yapmış deriz ağzımız açılır ama bizim Türkiyede yaptın mı apaçi derler şöyle böyle derler bazen nasıl ülkede yaşıyoruz hiç anlamıyorum..galiba yanlış anladm sizi ama neyse

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Arkadaşlar king cüneytin dediği gibi bizzat antepe gidip denedik şuan arkadaşın yapacak olduğu motor ister inanın ister inanmayın 180 kmh neti olacak.kesin delta motor turgay abi yapıyordur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Antalyadan kalktık gaziantepe motor yaptırmaya gittik

erdalapache bunu beğendi.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Enes_007 üstadım.Fotoğraf var mı hiç yaptırdığınız motor aksamının merak ettim doğrusu.Çok büyük bir görüntüsü oluyor bu işlemler yapıldıktan sonra.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Lütfen noolur o motora adam gibi bir çift tubeless lastik almadan(Michelin, Pirelli, Metzeler, Dunlop gibi) 120km hızı geçmeyin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler