Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter gaz yememe sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Yardımınıza ihtiyacım var.

Henüz 2000 km.de kanuni ronny 150 cc scooterım var. Motor çalışmasında herhangi bir yerinde problem yok ancak çalıştırıp, devam ettikten sonra yolda arada gazı kesiyor, stop edecek gibi oluyor, sonra tekrar gaz yiyor, silkelenme yapıyor , tekrar normal şekilde ilerliyorum.. 5 dk. sonra yine aynı şey. Bir de komik olan şahin, doğan egzostu gibi, egzostdan pat pat diye bazen patlıyor. Motor ısınmış olsun, soğuk olsun durum aynı..

Motoru bir keresinde tazyikli suyla yıkamıştım, bunla ilgisi olabilir mi?

Servise götürdüm sonuç hüsran yine sorun devam ediyor.

Benzer sorun yaşayan var mı? Bunun sebebi ne olabilir? Yardımını esirgemeyecek herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıkamadan önce bu sorun yoksa egzosda sıkıntı olabilir su kaçırmış olabilirsin ama tabi su kaçmasıyla bu olur mu dersen net bir bilgim yok

Benzinini kaliteli bilinen markalardan al bazen benzinin içine su karıştırıyorlar yahut pis benzin oluyor sorun yaratır

En son olarakda aklıma depodan gelen besleme borusunda yada karbrötörün tıkanmış olabileceği geliyor

Not: tecrübeli değilim sadece fikir yürütüyorum daha tecrübeli arkadaşlar mutlaka yardımcı olur

Motosikleti
    tracer 700
    safak eyvallah dikkate alıcam..

açıkçası yıkamadan önce vardı ama bu kadar sık tekrarlamıyordu, benim kızdığım nokta şu, servis böyle bir şeyi nasıl bulamaz? adam motora biniyor, bir tur atıp geliyor, sıkıntı yok diyor, alsa dolaşsa 1 saat ortaya çıkacak problem. Hem bir scooter ne kadar komplike olabilir ki? O yüzden siz ustalara danışayım dedim, tavsiyelerinize göre, servisde ilgili kısımlarını tek tek kontrol ettiricem..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yazık ki pek çok servis bu şekilde eskiden bisiklet tamiri yapanlar birden motosiklet yetkili servisi alınca bu gibi sorunlar ortaya çıktı. Hele ki normalde var olduğunu bildiğiniz bir sıkıntının usta önüne geldiğinizde baş göstermemesi ve bunun bir sorunu yok demesi ne kadar sinir bozucudur bilirim geçmiş olsun umarım kısa sürede sorunun çözülür

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    pis benzin veya benzinde su var havası veriyor. karbürator temizliği bu durumu çözer. ( ayarlar ellenmediyse ). senin yapa bileceğin en basit olay karbürator şamandırasından biraz benzin akıtmak. şimdiden geçmiş olsun.

Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pis benzin veya benzinde su var havası veriyor. karbürator temizliği bu durumu çözer. ( ayarlar ellenmediyse ). senin yapa bileceğin en basit olay karbürator şamandırasından biraz benzin akıtmak. şimdiden geçmiş olsun.
    Benzini %90 shell'den almıştım, birkaç defa ise bp'den aldım.

şamandıradan benzin akıtma olayını nasıl yapabileceğimi tarif edersiniz çok sevinirim, sele içindeki kapaktan mı ulaşıcam hortuma?

Bu pat pat sesinin gelme sebebi ne olabilir? Tazyikli suyla yıkarken egzosun içine su kaçmasından kaynaklanabilir mi?

Bir de başka kendim kontrol edebileceğim yeri var mı? Hava filtresini kendim açıp temizledim.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    karbüratöre baktır derim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çok yüksek ihtimalle ateşleme sorunu. Egzoz patlama olayı da gaz kestiği zaman daha fazla oluyordur?

Motosikleti
    tracer 700
    aynen öyle egzosdaki pat pat sesi motor gaz yemeyi tamamen bırakınca, sanki stop etti edecek gibi olduğunda, benim gazı sona dayamamla gerçekleşiyor.

Yazılanlar genelde karbüratörde bir sıkıntı olduğuna işaret ediyor ama ateşleme sorunu ile ilgisi ne olabilir ki? Motorun ilk ateşlemesinde, çalışmasında sorun yok.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ben de karbüratörden diyorum.Benzerini yaşadım.Tekleme yapıyordu.Ayarla felan çözülmedi kökten değişti garantiden karbüratör...

Karbüratör,buji,filtre üçlüsüne bir bak.Kontrol ettir üstadım.Sonra depodan gelen benzine bak hortumlarda tıkanma vs olmasın.Sonrasında ise benzinini incele.Kaliteli bir yerden ve sürekli aynı benzini kullanmaya çalış.Benim motosikletimde karbüratör sorunu olmadı.Ama olan bir çok kişi tanıyorum.Kimisi yolda giderken gaz yemez,kimisi kesik kesik yer vs...%90 karbüratör ayarı veya temizliği ile çözülecektir.Sonrasında ise motosiklet keyfini tekrar çıkarmak sana kalıyor.İyi forumlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)