Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorsiklet Aldım Süremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korku sadece panik ve endise yaratir hicbir faydasi yoktur dikkati gereksiz yerlere de odaklayip dikkat daginikligina yol acar.
    Benim yukarıda yazdıklarımdan anladığım, gereksiz kendine güvenin zararlı olduğu,
    içinde her zaman birşey olabilecek her köşebaşından biri çıkabilecek, yolda her an yağ veya çukur olabilecekmiş gibi düşünüp,
    her an gözünü ve algılarını açık tutman gerektiğidir.

En azından böyle ben böyle anladım.

Yoksa motorun üzerinde sürekli Anam! anam! diye oturursan olmaz tabiki...
    Donald Duck'ın her zaman söylediği gibi,
    relax olucaz, gülümseyecez...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle güvenlik ekipmanların her zaman üzerinde olsun. Eğer yoksa, kesinlikle temin et. Bir tek kask ile belki hayatta kalabilirsin ama sakat kalmanı engellemeyebilir. Bundan dolayı scooter da olsa Racing de olsa Kask+Korumalı ceket+Eldiven+Dizlik her zaman üzerinde olmalı. Ayrıca aldığın ürünlerin CE onaylı olmasına dikkat et. Bunun dışında motosikletin bakımlarını düzenli yaptır. Bunları yaptığın zaman korku+güven meselesini %50 halletmiş olursun.

Eğer imkanın varsa Güvenli Sürüş Eğitimi kesinlikle al. Belki kur başına ehliyete verdiğin kadar para vereceksin ama doğru oturuştan keskin viraja, ani frenden yokuş çalışmalarına kadar çok güzel bilgiler edinirsin.

Son olarak her zaman güvenli bir hızda seyir yap. Bu hız bazı yerlerde 30-40 km/s bazı yerlerde 80-90 km/s olabilir. Önemli olan ani bir durumda güvenli bir şekilde durabileceğin bir hız olması.
    Allah kazasız belasız sağlıklı sürüşler nasip etsin.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    süremiyorsan neden aldın arkadaşım?....
    Önce alışıp öğrenmeyi deneseydin....
    Motosiklet bir hevesle alınıp yapılacak birşey değil....
    Kimsenin malına, canına ,bu arada kendi malına ,canına ,ailene kast etmek istemiyorsan trafiğe çıkma...
    Boş alanları kullan...
    Heves ve yeteneğine göre zamanı kendin belirledikten sonra güvenli şekilde çık trafiğe...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    birader korku hayatta kalmayı kolaylaştırır, panik de zorlaştırı bunun bi dengesi var,
    motoruna mekanik olarak tamamen hakim olmadan trafiğe çıkman kendini de idğerlerinin de tahlikeye sokar,
    mekanik olarak (gaz fren debriyaj vites dönüş motorun ağpırlığına hakim olma ve kullanma) konularında iyi değilsen, siteden de bulabileceğin tecrübeli arkadaşlarla boş arza gibi yerlerde çalış, kalkış, frenleme durma dönme zamanla geliştirilebilcek konular,
    mekaniği bitirdikten sonra, vitesi freni kafanı gözünü çevirmeden kontrol edebiliyorken, trafiğe de yavaş yavaş girmelisin,
    ama arkadaşların dediği gibi motor pek görünmez özellikle de gece, aydınlatması kötü yerlerde, bununla ilgili tedbirleri de bu sitede de bulabilirsin,
    motorunu kullandıkça tanıyacak tanıdıkça daha iyi kullancak, hem motoruna hem de kendine güveneceksin,
    ben bu işin ustası oldum dediğin zmaan burnunun sürteceği zamandır bunu unutma ;)
    tekerine taş değmesin,
    aramıza hoş geldin,
    Trafikte bir yanlış bütün doğrularınızı götürebilir...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı KanJuiS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var neden sordun.. kurallara uyan biriyim ama kimse uymuyor
    Sürücü belgesini Postayla göndermediler her halde!
    Almaya hak kazanmadan önce motosiklet üzerine oturdun, biraz kullandın trafikte vs vs...O esnada trafikte araç yokmuydu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süremiyorsan neden aldın arkadaşım?....
    Önce alışıp öğrenmeyi deneseydin....
    Motosiklet bir hevesle alınıp yapılacak birşey değil....
    Kimsenin malına, canına ,bu arada kendi malına ,canına ,ailene kast etmek istemiyorsan trafiğe çıkma...
    Boş alanları kullan...
    Heves ve yeteneğine göre zamanı kendin belirledikten sonra güvenli şekilde çık trafiğe...
    Aynen katılıyorum
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    kardeşim sana tavsiyem bos alanlarda semt içinde sür frenleme,dönüs gibi konularda motorunu tanı nerde kalkıp nerde duruyor iyice ögren kendini tam anlamıyla hazır hıssettiginde cık trafiğe kurallara uy ve sakın korkma heycan yaparsın kötü seyler gelir basına trafikte araclar genellikle saygı duymaz bizlere gozun korkmasn kendine güven.

Motosikleti
    GT250R
    Dostumsürüşün ne durumda alişabildin mi?

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Herkesin dediği gibi boş bir arazı yada sakin olan ara sokaklarda kendini iyice geliştir. Korumalarını mutlaka giy hiç yoktan KASK sız asla. bende 9 aydır kullanıyorum ve halen korkuyorum ama taki Motorun üstüne binip gazı açana kadar bir değişime mutasyon geçiriyorum sanki korku felan kalmıyor rüzgarı yedikçe ruhum temizleniyor yollar benim oluyor. Sen sadece motorunu sev ve hisset gerisi gelir. Kazası belasız sürmen dileğimle.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)